Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CRO po raz pierwszy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
asikczek
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikczek » 13.07.2012 07:18

My bierzemy swoje produkty bo jedzenie w cto do tanich nie należy. Mięso np (a my do mięsożernych się zaliczamy) jest 2x droższe jak w Polsce.
na 2 tyg na 2 osoby bierzemy weki (fasolka, leczo, kurczak w kawałkach, mięso mielone, przeciery pomidorowe, kilka sosów - dobre są z Orzecha dostępne w Auchan, kilka sosów w proszku) do tego masło, olej, margaryna, mleko, kawa, ryż, makaron, kasza.
Oczywiście kupujemy też produkty w Chorwacji i wychodzimy na kolacje do jakiejś przytulnej konoby w mieście.
Ale jak chcesz zaoszczędzić to warto wziąć coś swojego.
W knajpach do najtańszych zaliczyć można pizze a do najdroższych ryby i owoce morza.

pozdr (my mamy wyjazd w piątek 20.07 więc przygotowania pełną parą)
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 13.07.2012 07:31

I takich informacji mi trzeba było bardzo dziękuje (jesteś WIELKI).Więc zakasuje rękawy i biorę się za weki ,ja bez mięsa wytrzymam 2 dni (może)a co do dojazdu w poniedziałek możesz mi coś napisać?
asikczek
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikczek » 13.07.2012 07:37

tak dla ścisłości płeć piękna jestem :D asikczek= asia :wink:
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 13.07.2012 07:43

OK poprawiam się jesteś WIELKA i nie o rozmiar mi chodzi jeszcze raz dziękuje a z ciekawości gdzie ruszasz piękna nieznajoma? :wink:
levix
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) levix » 13.07.2012 09:23

Ja osobiście w planie mam zabrać ze sobą: wodę - 2-3 zgrzewki, 4 litry mleka w kartonikach, płatki śniadaniowe, 3-4 paczki ryżu, jakieś sosy w słoikach do tego ryżu (mięsko do tego kupię na miejscu), trochę żółtego sera pakowanego hermetycznie, jakiś dżemik, kawę, herbatę i cukier, 2 czteropaki browara na pierwszy wieczór (nie wiem czy od razu zorientuję się gdzie nabyć ten złocisty nektar).
Na miejscu pewnie znajdę jakąś piekarnię, żeby kupić chlebek czy też bułeczki oraz sklep spożywczy czy też market, żeby na bieżąco zaopatrzyć się w potrzebne jedzonko. Do tego dojdzie jedzenie w konobach, może jakaś pizza i mamy nadzieję tak przeżyć te kilka dni . :wink:
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 13.07.2012 11:54

Ogólnie ceny w Chorwacji są wyższe niż w Polsce. Na każdy wyjazd zabieramy ze sobą trochę jedzenia, zawsze to pieniążki w ten sposób zaoszczędzone mogą zostać przeznaczone np. na jakieś wejściówki. Zabieramy ze sobą lodówkę turystyczną, zapełnioną wędlinką, serami. Do tego ryż, makarony, kasza. Kilka gotowych słoików np. pulpety, gołąbki, leczo itp. Obowiązkowo herbatę trzeba zabrać, bo ciężko ją kupić w Cro. Reszta dokupowana na miejscu.
Najdroższe w Cro jest mięso, dlatego opłaca się wziąć ze sobą zapas.
thopson23
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) thopson23 » 13.07.2012 12:13

levix napisał(a):Ja osobiście w planie mam zabrać ze sobą: wodę - 2-3 zgrzewki, 4 litry mleka w kartonikach, płatki śniadaniowe, 3-4 paczki ryżu, jakieś sosy w słoikach do tego ryżu (mięsko do tego kupię na miejscu), trochę żółtego sera pakowanego hermetycznie, jakiś dżemik, kawę, herbatę i cukier, 2 czteropaki browara na pierwszy wieczór (nie wiem czy od razu zorientuję się gdzie nabyć ten złocisty nektar).
Na miejscu pewnie znajdę jakąś piekarnię, żeby kupić chlebek czy też bułeczki oraz sklep spożywczy czy też market, żeby na bieżąco zaopatrzyć się w potrzebne jedzonko. Do tego dojdzie jedzenie w konobach, może jakaś pizza i mamy nadzieję tak przeżyć te kilka dni . :wink:


Po zestawie widzę że bez lodówki. Tym którzy mają chłodne miejce polecam jeszcze masło - 17 kun za 250 g to drogo i ewentualnie śmietanę. Co do kurczaka ( jeden z poprzednich postów ) to cały kurczak w markecie 29 k za kilogram natomiast w małym DILA ( czy jakoś tak ) były mrożone piesi w podobnej cenie i całkiem zjadliwe i w kotlecie i sosie. Ja zabieram suchą krakowską bo tamtejsze wędliny mi nie smakują a baleron był po 98 kun za kilo!!!!!!!!!! No i vegeta. Dżem jeżeli ma być truskawkowy to zdecydowanie trzeba wziąść. Jest tylko w większych marketach i w zaporowej cenie - ze śliwkowym i brzoskwiniowym nie ma kłopotu.
Wody i mleka zabieramy po butelce. Kawa, herbata, cukier, sól - zdecydowanie z polski. Pivo - jak dla mnie karlovacko i to o zgrozo w 2 litrowej plastikowej butli za 27 kun ( nie czuję różnicy w stosunku do szkła ) a moja Pani w odmianie cytrynowej.
WAŻNE!!!! - Jeżeli ktoś jedzie z małym dzieckiem i kupuje dla niego głównie soczki np. hipp czy gerber to czeka go niemiła niespodzianka. Dostępne są prawie tylko małe hipp i to 7,99 lub 8,59 za 200 ml!!!!!!! W większym markecie znaleźliśmy większe sygnowane przez nestle ale też wychodziło drogo. Na szczęście córka lubi zamiennie wodę więc nie zbankrutowaliśmy.
Ceny z wyspy Rab z przełomu 06/07.2012 r.

Pozdrawiam
JacKas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacKas » 13.07.2012 12:35

levix napisał(a):W tym roku wybieram się po raz pierwszy do Chorwacji dlatego od dłuższego czasu czytam forum i zbieram wszystkie potrzebne mi informacje na ten temat.
Początkowo planowałem wyjazd 14 lipca ale plan się zmienił i wyjeżdżam a raczej wyjeżdżamy z żoną i synem 21 lipca w okolice Vodic na 7-10 dni.
Wyjazd w ciemno... mam nadzieję, że na miejscu znajdę jakiś apartament (nie zależy nam, żeby był blisko plaży) a od jego ceny zależy długość naszego pobytu.
Zaplanowałem następujące koszty naszych wakacji: ok. 500 euro kaszt dojazdu w obie strony (płatność za bramki na autostradzie kartą), ok. 500 euro kwatera i ok. 500 euro jedzenie i wszystko inne na miejscu.
Trasa: http://goo.gl/maps/E54p
Auto: VW Passat 1.9 TDI Combi (CB)
Pozostało 10DDW a ja mam coraz więcej obaw czy to dobry pomysł na wakacje... nie znam obcego języka poza rosyjskim :wink: (jakoś chyba się dogadam) , będę jedynym kierowcą dlatego między punktem C i D trasy planuje dłuższy odpoczynek z drzemką w samochodzie.... Ale raz się żyje i perspektywa fajnych wakacji przebija wszelkie obawy.




To forum powstało właśnie po czyjejś wizycie w CRO.
Nie ma co się zastanawiać.
Po przyjeździe będziecie odliczać dni do kolejnego wyjazdu.
Powodzenia !
levix
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) levix » 13.07.2012 12:46

Niestety bez lodówki :( i dlatego prowiant tylko taki który się nie zepsuje. Ok. 30 k za piersi z kurczaka to nie ma tragedii, cena podobna jak w PL dlatego myślę, że zestaw jaki zamierzamy zabrać spokojnie pozwoli nam na przeżycie :wink: a frykasów na wczasach nie musimy gotować :wink:
Chcąc coś dobrego i miejscowego zjeść odwiedzimy restaurację bo przecież na wakacjach nie ma co przesadnie oszczędzać :wink:

thopson23, dzięki za porady.... zapomniałem całkiem o maśle, tutaj mam nadzieję że jak kupię Rame to w klimatyzowanym schowku przez kilkanaście godzin jazdy nic się jej nie stanie. Pisałeś o soli o której też nawet nie pomyślałem i dlatego też wezmę z PL i do tego jakieś przyprawy (po co kupować na miejscu) bo jakiś obiadek na pewno zrobimy w kwaterze.

JacKas, wyjazd już postanowiony... buty do wody kupione i karimaty na plażę :wink:
JacKas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacKas » 13.07.2012 12:53

JacKas, wyjazd już postanowiony... buty do wody kupione i karimaty na plażę :wink:[/quote]

Tak trzymać :wink:
thopson23
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) thopson23 » 13.07.2012 13:55

levix napisał(a):Niestety bez lodówki :( i dlatego prowiant tylko taki który się nie zepsuje. Ok. 30 k za piersi z kurczaka to nie ma tragedii, cena podobna jak w PL dlatego myślę, że zestaw jaki zamierzamy zabrać spokojnie pozwoli nam na przeżycie :wink: a frykasów na wczasach nie musimy gotować :wink:
Chcąc coś dobrego i miejscowego zjeść odwiedzimy restaurację bo przecież na wakacjach nie ma co przesadnie oszczędzać :wink:

thopson23, dzięki za porady.... zapomniałem całkiem o maśle, tutaj mam nadzieję że jak kupię Rame to w klimatyzowanym schowku przez kilkanaście godzin jazdy nic się jej nie stanie. Pisałeś o soli o której też nawet nie pomyślałem i dlatego też wezmę z PL i do tego jakieś przyprawy (po co kupować na miejscu) bo jakiś obiadek na pewno zrobimy w kwaterze.

JacKas, wyjazd już postanowiony... buty do wody kupione i karimaty na plażę :wink:


Nie ma sprawy. My byliśmy w tym roku pierwszy raz ale wciąż nie możemy się otrząsnąć... i już zarezerwowaliśmy apartament na przyszły rok!!!

Co do ramy to były tam jakieś podobne ale nie orientuję się jak z cenami.

Nie wiem czy ktoś o tym pisał ale polecam jeszcze parasol plażowy chyba że skałki lub beton i nie bedzie gdzie go wbić.

Powodzenia :D
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 13.07.2012 15:14

W ub.r. braliśmy kilka dużych słoików z zawekowanymi obiadami w skrzynce i pozostałe produkty w lodówce, niestety masło się rozpłynęło, a sery odrobine rozmiękły :wink: . Pomimo nieszczególnej awersji do gotowania, na wyjeździe fajnie czasem odgrzać przygotowany wcześniej obiad niż stać przy kuchni, więc polecam z czystym sumieniem (nic nam się nie zepsuło po drodze) :lol: :lol: :lol:
opatowiaczki
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) opatowiaczki » 14.07.2012 21:08

Krzysztof i Lidia napisał(a):
levix napisał(a):Z językiem i dogadaniem się z Chorwatami myślę, że nie będzie problemu (chociaż takie małe obawy mam)... w razie "W" mam w komórce słowniczek PL-CRO :lol:



Czasami ręce bywają pomocne :wink:
mam pytanko odezwijcie sią na gg 42937381 adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
kalemi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 14.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalemi » 14.07.2012 21:51

Jechałem dokładnie tą samą trasą rok temu we wrześniu do Vodic ze Szczecina. Bardzo dobra trasa i nawigacja poprowadziła idealnie. Byłem pierwszy raz w Chorwacji i niedługo tam na pewno wrócę bo było przepięknie. Pozdrawiam i życzę udanego pobytu (oby nie było za gorąca, ja byłem we wrześniu i było upalnie, aż za bardzo).
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 15.07.2012 11:42

Levix w zeszłym roku jechaliśmy do Zadaru trasą podobną do Twojej.
Tyle tylko, że przez Drezno, a reszta tak samo.
Poszło sprawnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
CRO po raz pierwszy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone