Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze chorwackie powroty 2014 i 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013
Relacja z 3 podróży - 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 17.11.2015 18:30

Obrazek

Piękny ten Mikulov, taki kameralny, ale nas gna do przodu ... jedziemy do ciepełka :D

Po kawce i lodach ruszamy ... jest ok. południa , pogoda idealna do podróży, nie pada i nie ma skwaru :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 17.11.2015 22:06 przez JoannaMaxel, łącznie edytowano 1 raz
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 17.11.2015 19:51

Jedziemy, jedziemy

Obrazek
gdzieś za czeską granicą ...

Obrazek
Luzik, nigdzie nam nie spieszno ...

Na ten moment czekam cały rok - łzy jak zwykle płyną po policzkach... Czy tak już będzie zawsze? Teraz jak to piszę już mnie coś ściska w sercu :lol:
Obrazek

Jest po godzinie 19
WITAJ UKOCHANA CHORWACJO !!!!
Ostatnio edytowano 17.11.2015 20:00 przez JoannaMaxel, łącznie edytowano 1 raz
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 17.11.2015 20:00

Moglibyśmy jechać dalej, kierowcy czują się na siłach...
Ale policzyłam czas i wychodzi, że pod apartamentem będziemy w środku nocy :roll:
Muszę improwizować - jestem tu pilotem tej wycieczki, więc wymyślam postój.
I to był dobry pomysł, bo brzuszki już były puste. Zerkam na mapę, jesteśmy w okolicach Karlovac :oczko_usmiech:

Ciekawe miasto, miły wieczorny spacer i niezła kolacja :D
Obrazek

Obrazek

Ok. godziny 22 ruszyliśmy dalej... by po godzinie drogi stwierdzić, że trzeba się zdrzemnąć.
Przed tunelem "ciepło - zimno" idziemy spać :arrow:
Obrazek
:papa:
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 17.11.2015 20:17

:boss: Około 6 rano pobudeczka ... RUSZAMY w drogę
Obrazek

Kości troszkę bolą, w nogach mrówki ale nikt nie mówił, że będzie łatwo :mrgreen:

Oczywiście obowiązkowy postój za tunelem ciepło - zimno. Ten wiatr jest cudowny :D
Moi przyjaciele byli zachwyceni... a ja im mówię, że to dopiero początek atrakcji 8O
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Relacja z 3 podróży - 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 17.11.2015 22:29

JoannaMaxel napisał(a):Słońca będzie .... tyle, że skóra zejdzie z plecków :mrgreen:

Już raz w tym roku zlazła :wink: , ale dla tego słoneczka i ciepełka, to może raz jeszcze :oczko_usmiech:

Tak ładnie opisujesz swoje wjazdy do Chorwacji, z takimi emocjami :) , że mi też się udziela :oops: , ale chlipać nie będę :oczko_usmiech:
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 18.11.2015 22:26

DZIEŃ 1 Za tunelem... 10.07. (piątek)
Obrazek
Jak my uwielbiamy te Chorwackie tunele ... no może poza jednym, o którym pisałam w 2014 :wink:

Po "noclegu" na tzw. kierownicy ruszyliśmy w dalszą podróż. Według moich obliczeń za szybko moglibyśmy być pod apartmanem .... hyyy. Oczywiście wszystko pod kontrolą i zgodnie z planem :lol:
Odbijamy wcześniej z autostrady (chyba zjazd Blato) i piękną trasą widokową dojeżdżamy do Omis :D
Trasa wymaga wprawy i sporej koncentracji, zupełnie nie na moje umiejętności ale (tu szacun) dla mojej Doris, dała sobie wspaniale radę.
Zwiedzamy miasteczko pirackie, ciocia obiecała, że będą piraci - i byli.
Obrazek

Większość zdjęć z tegorocznych wakacji w takim dziwnym trybie wykonana - nastolatki tak już mają :roll:

Obrazek
ale to jej fajnie wyszło, co?

Obrazek JEST :!: :!: :!: :!: :papa:
Ostatnio edytowano 21.11.2015 21:08 przez JoannaMaxel, łącznie edytowano 2 razy
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 20.11.2015 17:53

WITAJCIE :!: :!: :!:

Obrazek

Około południa jesteśmy pod apartmanem. Nasza gospodyni, pani Smiljana już na nas czekała... witamy się jak starzy znajomi (uwielbiam tą chorwacką gościnność). Pokazuje nam nasze lokum, wszystko wyjaśnia i życzy miłego pobytu. Później jest zawsze pomocna i bardzo życzliwa.
Mieszkanko bardzo nam się podoba, szczerze mówiąc jestem mile zaskoczona, na zdjęciach wyglądało to znacznie gorzej, jest bardzo przytulnie, czyściutko a co najważniejsze funkcjonalnie :D
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 20.11.2015 18:31

Szybko przerzucamy bagaże do mieszkania (szczególnie wałówkę od "babci" Ewy) i lecimy na rozeznanie terenu.
Od razu znajdujemy sobie doskonałą miejscówkę, którą "rezerwujemy" na cały pobyt.
Mała Duba to malutka i kameralna mieścinka, każdy znajdzie sobie miejsce na plaży. My po 3 dniach mieliśmy już naszych plażowych sąsiadów (Czesi... jest ich tam większość) i każdy miał swój teren, nikt się nam nie wciskał :mrgreen:

Oto nasza miejscówka...
Obrazek

Jak widać, mieliśmy troszkę cienia i intymności, prysznic obok, więc niczego więcej do szczęścia nam nie potrzeba. Do apartmanu 2 minutki (z bagażem) :roll:

Dzieciaki budowały sobie cały pobyt basenik, na koniec był już niezłych rozmiarów :boss:
Obrazek
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 20.11.2015 18:58

Długa podróż i woda spowodowały, że wszyscy szybko zgłodnieliśmy :P
Wybieramy się na spacer do sąsiedniego Blato na kolację.
Trasa ścieżką przez lasek, piękne widoczki, zapach i oszałamiające cykady... tak jesteśmy w naszym raju

Obrazek

Jest to wąziutka ścieżka, miejscami trzeba się troszkę powspinać, jednak przedział wiekowy 5 - 6 lat daje radę bez najmniejszego problemu :mrgreen:
Obrazek

Jest pięknie...
Obrazek

Velika Duba widziana z góry ... 8O

Obrazek

Niestety, byłam lekko (a może bardzo) zaszokowana plażą widzianą z bliska... :roll:
Było... strasznie brudno, jakieś dziwne rozwalające się baraki (chyba bary) , porzucone auto, opony... trochę jak wysypisko śmieci... ludzi sporo i nikomu to nie przeszkadzało... Wygląda na to, że plaża leci na opinii pięknej :cry: No, cóż ktoś ten syf zrobił... Samo też się nie posprząta. Odwracam głowę w drugą stronę, nie zamierzam psuć sobie tym urlopu :twisted:
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 20.11.2015 19:39

Na kolację wybraliśmy restaurację / pizzerię Leut, znamy ją z zeszłego roku, a na głodniaka nie na co kombinować :wink:

Obrazek

Jedzenie nad brzegiem morza ..... rozmarzyłam się (i zgłodniałam) :(
Obrazek
uwielbiam :hearts:

i jak tu zjeść kumpla ... :( przecież on patrzy :oops: :!: :?: :!:

Obrazek

Jest i moja amatorka prosciutto :roll:
Obrazek

RELAKS :hut:
Obrazek

dadzą dobrze jeść... i jeszcze się dzieciakami zaopiekują .... yyyyhhhhh :P
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 21.11.2015 21:05

Obrazek
Bardzo dobre jedzonko POLECAM :hut:

Obrazek
i spacerek uroczy :D
Obrazek

Nawet jak bym chciała, pojechać gdzieś indziej w przyszłoroczne wakacje to jak pomyślę o tym... NIE :!: :!:

Obrazek
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 21.11.2015 21:26

DZIEŃ 2 (11.07 SOBOTA)
Obrazek Poranny rzut oka na aurę... Pięknie, zero chmur 8O Nuda, co :lol:

Widok :wink:
Obrazek

Zapowiada się "nudny" dzień - plażing, smażing

- uuuuuu, jak piecze, uuuuu nie dotykać mnie, moje plecy i ramiona - kochanie nasmaruj mnie czymś :oops:
- A nie mówiłam, przed wyjściem, chodź nasmaruję cię filtrem :!: :!: :!: ohhhhh zawsze to samo :roll:
Obrazek :hearts:

Obrazek :hearts:
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 21.11.2015 21:32

Leżenie i nic nie robienie jest CUDOWNE ... ale jak się jest Matką Polką (a my jesteśmy :D ) to trzeba obiadek ugotować, więc wracamy z Doris pierwsze i bierzemy się za robotę :roll:

Obrazek a oto efekt naszej ciężkiej pracy :P

hiiii (to się nazywa wałówka od babci) :!: :!: :!: A co :?: :!: Polak na wakacjach :D przecież nie będziemy jeść ciągle tych kalmarów i muli :?: :?: :mrgreen:
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 21.11.2015 21:40

Tego dnia jeszcze pojechaliśmy do Poratu (obok Mala Duba) na spacerek , chciałam Doris pokazać gdzie spędziliśmy poprzednie wakacje. Spotykamy naszego Vjeka, dowiadujemy się o "Ribackim Veczerze" składamy małe zamówionko i ......... i tak leniwie mija ten dzień :D
Pamiętam, że siedząc sobie wieczorkiem na balkonie, miałyśmy wrażenie, że jesteśmy tu już tak długo i było wspaniale :D
Oh, czy wakacje muszą się kończyć :cry:

Obrazek A to nasza zeszłoroczna miejscówka ... i 2016 też :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.11.2015 17:52

Piękne i ciekawe relacje :D , jedna przypomniała mi nasze oczekiwanie na skoki z mostarskiego mostu :oczko_usmiech: ( efekt był dokładnie taki sam ) , kolejna przypomniała o braku długiego urlopu w roku następnym , a wyjazd na weekend byłby męczący , więc Chorwacja musiała poczekać :roll:
Teraz czytam o tym , że przyszłoroczne wakacje już zabukowane - tylko pozazdrościć , bo u nas tylko zarys planu . . . :lol: , dlatego na Twoje pytanie : "czy wakacje muszą się kończyć " odpowiedź brzmi : tak , ale fajnie jest , gdy się wogóle zaczną . . . :wink:

Czekam na więcej

Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze chorwackie powroty 2014 i 2015 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone