Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CRO ma Pani prezident

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 13.01.2015 19:04

Bocian napisał(a):O tym właśnie pisałem, że ta pani tego nie miała, tylko wspominkowo-narodowe frazesy.


To może Chorwaci wybrali po prostu bardziej sprytnego(-ną) polityk, która nie obiecywała bezpośrednio gruszek na wierzbie? :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.01.2015 20:35

A to Josipovic obiecywał gruszki na wierzbie przedstawiając projekty zmian jakie chciałby wprowadzić czy to pani obiecywała, że będzie lepiej tylko dlatego, że ona będzie prezydentem i mówiąc że będzie jak kiedyś?
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 13.01.2015 20:44

Bocian napisał(a):A to Josipovic obiecywał gruszki na wierzbie przedstawiając projekty zmian jakie chciałby wprowadzić czy to pani obiecywała, że będzie lepiej tylko dlatego, że ona będzie prezydentem i mówiąc że będzie jak kiedyś?


Przecież to to samo.

Mówić to każdy z nich gada co im ślina i wyobraźnia na język przyniesie.

Jako podsumowanie, moim zdaniem, pasuje do tego jak ulał, cytat z Biblii "...nie po słowach a po czynach ich poznacie...".

Pożyjemy, zobaczymy bo chyba innego racjonalnego wyjścia nie ma.

Ot co. :papa:
Ostatnio edytowano 13.01.2015 20:48 przez lechocz, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.01.2015 20:47

A jaki jest powód tego, że zapowiedzi Josipovića uważasz za gruszki na wierzbie? Jakie masz na to dowody, że nie miał zamiaru zrobić tego co zapowiadał. Bo pani zapowiadała że będzie lepiej ale nie powiedziała jak tego dokona.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 13.01.2015 20:54

Bocian napisał(a):A jaki jest powód tego, że zapowiedzi Josipovića uważasz za gruszki na wierzbie? Jakie masz na to dowody, że nie miał zamiaru zrobić tego co zapowiadał. Bo pani zapowiadała że będzie lepiej ale nie powiedziała jak tego dokona.


A mało to w przeszłości politycy naobiecywali (nie mam żadnego konkretnego z nich na myśli)?

Z doświadczenia wiadomo, że gotowi są oni obiecać wszystko i wszystkim, tzn. przysłowiowe "gruszki na wierzbie" aby się dorwać do stołka.

A ile z tych obietnic się sprawdziło?

Wskaż takiego polityka, który wywiązał się w 100% ze swoich obietnic przedwyborczych.

Myślę, że będzie ciężko.

Jeżeli w ogóle taki się znajdzie.

Dlatego też, moim zdaniem, kto wie czy nie lepsze jest proste stwierdzenie, że "...będzie lepiej kiedy ja będę..." np. jak w tym przypadku prezydentem.

Oczywiście przy założeniu, że każdy z nich ma jak najlepsze intencje i chce jak najlepiej dla swojego kraju. :papa:
Ostatnio edytowano 13.01.2015 21:02 przez lechocz, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.01.2015 21:00

Czyli dowodów żadnych :)
Zobaczymy jak wywiąże sie pani Prezydent ze swoich obietnic. Bo to były obietnice a nie program. I taka jest różnica :)
Pozytywnym aspektem może będzie to, że mniej koncertów Thompsona będą odwoływać :)
W sumie ich kraj, ich przyszłość. Tylko nasza kasa za apartmany :)
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 13.01.2015 21:12

Bocian napisał(a):W sumie ich kraj, ich przyszłość. Tylko nasza kasa za apartmany :)


Dokładnie tak.

Dlatego też, w jednym z wcześniejszych komentarzy napisałem: "...A tak, troszeczkę po kumotersku, dla wszystkich miłośników tego wspaniałego kraju. Uważam też, iż wybór Pani Prezydent, jest dobrym prognostykiem na przyszłość dla całej Chorwacji, co dla nas Polaków ma również niebagatelne znaczenie. ...".

W każdym bądź razie ja życzę Chorwatom, tak samo zresztą jak i wszystkim innym narodom, w tym i naszemu aby każda z obietnic wyborczych się sprawdziła.

Tyle że to mrzonki i utopia w czystej postaci niestety. :(
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 14.01.2015 20:25

Oczewiscie ze polityci obiecuja, a puzniej ruznie biwa.
Gdy bi poprzednik Pani prezident dokonal cos powarznego nigdy by nie przegral wiborow.
Pozdrawiam Leon
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 28.01.2016 12:15

w związku z wczorajsza wizytą panią Kolindy w naszym kraju szukałem trochę o niej informacji. Okazuje się, że najprawdopodobniej wiele mediów zagranicznych w tym również nasz SE publikował fałszywe jej zdjęcia. /podobno jest to Coco - żona ICE-T /. Interesuje mnie to, czy ktoś ze strony Chorwackiej dementował te zdjęcia, domagał się jakiś odszkodowań ?

http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/kolinda-grabar-kitarovic-w-bikini-takiej-pani-prezydent-zazdrosci-caly-swiat_757123.html
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 28.01.2016 14:26

woojtekg napisał(a):w związku z wczorajsza wizytą panią Kolindy w naszym kraju szukałem trochę o niej informacji. Okazuje się, że najprawdopodobniej wiele mediów zagranicznych w tym również nasz SE publikował fałszywe jej zdjęcia. /podobno jest to Coco - żona ICE-T /. Interesuje mnie to, czy ktoś ze strony Chorwackiej dementował te zdjęcia, domagał się jakiś odszkodowań ?

http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/kolinda-grabar-kitarovic-w-bikini-takiej-pani-prezydent-zazdrosci-caly-swiat_757123.html


To jest Coco Austin.

http://www.people.com/article/croatian-president-confused-coco-austin-bikini-photos

Ponoć portale z Południowej Afryki i Filipin,. które umieściły fejki, poprawiły potem opis pod zdjęciami na prawidłowy. Strona chorwacka w ogóle nie odniosła się do sprawy i nie komentowała.

Swoją drogą jeśli by się miało prezydenta z takim ciałem, żądanie przeprosin byłoby bez sensu w świetle korzyści promocyjnych i pijarowych dla Chorwacji :)
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 28.01.2016 16:25

Leon napisał(a):Kochane Polki kochany Polaci
Chorwacja od pare minut temu ma nowego prezidenta czyli prezidentowom Kolinde Grabar Kitarović.
... Kolindi jest "ciasna" ...
I tak calkiem niewarzne wigral moj kandidat.
Pozdrawiam Leon


A dla mnie jest ważne, bo lubię ciasne :oczko_usmiech: :mrgreen:
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 29.04.2016 14:35

Ws tego wątku - smutne to, chociaż my Polacy raczej nie mamy problemów żeby zrozumieć młodych Chorwatów:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/chorwac ... ali/v5wfex
Poprzednia strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
CRO ma Pani prezident - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone