Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CRO debiut - Tučepi 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marlena_Łódź
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2015
CRO debiut - Tučepi 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlena_Łódź » 24.03.2015 22:18

Cześć CROManiacy,

Przeczytałam od tamtego roku (marzec 2014) masę waszych relacji! Oczywiście natchnęły mnie one do : po pierwsze wyjazdu do CRO, a po drugie do napisania tej relacji :D

Jak tytuł wskazuje, w tamtym roku (lipiec 2014)wybrałam się z Rodzinką po raz pierwszy do CRO - Ja - Marlena, Mój Narzeczony Krzysztof, Moja Mama Magda i brat Dominik lat 14. Pomysł na wyjazd do CRO rzuciła Mama, realizację pozostawiła mnie, dlatego mega wielkie dzięki Wszystkim za informacje które zawarli na tym forum - na bazie tej kopalni wiedzy udało mi się zaplanować sympatyczny wyjazd.

Co do miejsca pobytu - do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy za bardzo gdzie chcemy jechać (nazwa miejscowości) wiedzieliśmy tylko że ma być to Dalmacja , w miarę blisko Dubrovnika gdyż zwiedzenie Dubrovnika było dla nas priorytetem. Dużo dobrego czytałam o Omiš i Makarskiej, choć oczywiście dopóki się gdzieś nie zawita, są to tylko punkty na mapie. W dzień wyjazdu, zaczęliśmy oglądać filmiki na youtubie z Makarskiej, Omisia i Tucepi, wszystkie nas zachwyciły dlatego wiedzieliśmy że wylądujemy w którymś z nich. Padło na TUCEPI i to naprawdę był super wybór!

DZIEŃ 0 - wyjazd

Wstajemy rano, mimo że każdy miał dłużej pospać jakoś emocje nie pozwalają, pakujemy się - zgodnie z listą przygotowaną po licznych radach z forum (buty ochronne, maty na plażę itp.) Robimy kanapeczki, ostanie aktualizacje nawigacji i mimo że nawigacja pokazuje nam jedyne 14h do celu z Łodzi (wpisujemy Makarską jako punkt docelowy) obawiamy się że podróż się wydłuży, dlatego wyjeżdżamy koło godz.14:00.

Trasa - wybrana po przeczytaniu kilku propozycji z forum : Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja
Była to dla nas pierwsza tak długa trasa, ale ponieważ aż troje z Nas jest Kierowcami nie planowaliśmy nigdzie noclegów, ok. godz. 3:00 w nocy na Słowenii na postoju musieliśmy się zdrzemnąć żadne z Nas nie było w stanie prowadzić, a wiadomo bezpieczeństwo w podróży najważniejsze, kolejna drzemka też ok. godzinna o 5:00 rano po przejechaniu granicy Chorwackiej.

DZIEŃ 1 - poznajemy Tucepi

Ok. godz. 8:00 rano byliśmy w Makarskiej, jednak coś nas tknęło i pojechaliśmy dalej, trafiając takim sposobem do Tucepi. Zaparkowaliśmy auto przy głównej drodze i rozdzieliliśmy się w poszukiwaniu noclegu po niecałej godzinie o 9:00 mieliśmy wybrane lokum - tzw. apartament - 2 pokoje, w obu klima, kuchnia i łazienka, bardzo ładny wystrój i odrobinę taniej niż w innych miejscach gdzie ceny plasowały się na poziomie 80 euro za apartament, za noc, my zapłaciliśmy 70 euro za noc! :) :) Szybko przeliczając 70/4 osoby = 17,5 euro czyli ok. 70zł za osobę. Z tego co pamiętam ten pensjonacik nosił nazwę "Mali Raj", Właściciele przemili :)

Mimo że bylismy mocno zmęczeni, po wzięciu szybkiego prysznica podążyliśmy na miasto:)
P1080092.png
Góry nas zachwyciły! Lecimy szybciutko nad morze :) Tylko kilka schodków w dół za ulicą i już jesteśmy:)


cdn...
Ostatnio edytowano 25.03.2015 12:38 przez Marlena_Łódź, łącznie edytowano 3 razy
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 24.03.2015 22:25

Część-będę lookał... :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 24.03.2015 22:32

Cześć Marlena 8)

Widzę, że to Twój pierwszy post, więc:

Witamy na forum :papa:
zuczek24
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 30.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuczek24 » 24.03.2015 22:41

Ja rowniez zasiadam .Z checia poczytam i poogladam zdjecia .W 2014 bylismy blisko-Brela!
Marlena_Łódź
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlena_Łódź » 24.03.2015 22:50

Cześć,

Croberto, Piter_M, Zuczek :)

Dokładnie tak, nie tylko debiut w Tucepi ale i na forum, po roku cichego czytania, postanowiłam się uaktywnić :) Jutro wrzucę dalszy ciąg:)

Dzięki za miłe przywitanie :)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 24.03.2015 22:56

Przycupnę sobie i chętnie pooglądam i poczytam :)
Witamy na forum :hut:
Marlena_Łódź
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlena_Łódź » 24.03.2015 23:16

Jako Debiutantów w CRO, zachwyciły Nas góry, roślinność, miła atmosfera, ludzie, ciepło morza!

P1080108.png
Pierwsze fotki w drodze na promenadę w Tucepi


o jeju tu rosna palmy - suuuuuuper!

P1080112.png
Palmy!


Pierwszy dzień był dość pochmurny, udaliśmy się na plażę, wow faktycznie żwirek zamiast piasku, mnóstwo skałek, plaże wąskie, ale wooooooooda jak w wannie ciepła i niesamowite widać dno! Nad Bałtykiem takich cudów nie ma!Widok gór schodzących do morza zapierał dech w piersiach! JESTEŚMY W RAJU!

P1080115.png
widoczek


Promenada w Tucepi jest dość długa, mnóstwo na niej kramów, restauracji - co nas ucieszyło! Jest gdzie zjeść i wieczorkiem wypić piwko! Suuuuper! Oczywiście jest druga połowa lipca, turystów masa, ale byliśmy na to przygotowani, nie doskwiera Nam to mocno. Spacerujemy po promenadzie i plaży do wieczora, wygłodniali udajemy się na kolację, wybieramy knajpkę najbardziej obleganą (wiadomo będzie świeże jedzenie i dobre)

P1080180.png
Chorwackie specjały:) dla każdego coś innego :)


Jeju po tylu godzinnej podróży, po takich widokach, nawet woda smakuje nieziemsko! Od pierwszego dnia przez cały wyjazd Tomislav był moim ulubionym piwem, Karlovacko tez przepyszne!

Oczywiście musimy spróbować też regionalnego jedzonka czyli Jagnięciny z chorwackimi przyprawami rolowanej jak nasze mielone:) ajvar z ryżem jako dodatek i surowa cebula :) pychotka!

P1080419.png
cevapcici


cdn...
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 24.03.2015 23:55

O jeny, znowu Tucepi. Znów trzeba siedzieć i czytać/oglądać!!

No to jestem :D
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 25.03.2015 09:35

Bardzo chętnie poczytam relację z Tucepi :papa:
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 25.03.2015 10:27

No to i ja zasiadam, poniewaz w tym roku moj pierwszy wyjazd do Chorwacji. :papa:
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 25.03.2015 10:35

I ja się dołączę, tym bardziej że w tym roku odwiedzę Tucepi :)

Ps.
Liczę na cenne wskazówki (co, gdzie , jak itp)
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 25.03.2015 10:52

Witaj Marlenka . Z przyjemnością będę śledzić Twoją relację. My też na nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji , wybraliśmy Tucepi. Widzę też że jesteś moją krajanką bo mieszkasz w Łodzi. Tym bardziej pozdrawiam i oglądam . :papa:
Marlena_Łódź
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlena_Łódź » 25.03.2015 11:10

DZIEŃ 2 - Makarska

Ponieważ naszym celem była Makarska, postanowiliśmy ją odwiedzić już drugiego dnia pobytu w CRO. Piękna miejscowość, ale turystów min. cztery razy więcej niż w Tucepi, na plaży jeszcze większy ścisk - oddychamy zatem z ulgą że jesteśmy w bardziej kameralnym Tucepi, a przecież do Makarskiej 5 min. drogi i można wpadać kiedy się chce :)

Parkujemy pod Lidlem, nie chce nam się szukać miejsc w zatłoczonym centrum i mamy ochotę pospacerować :)

Oczywiście najpierw odwiedzamy port i próbujemy w skrobać się na kamienie żeby spojrzeć na Makarską w całej okazałości:

P1080220.jpg
wspinaczka


P1080225.JPG
taka oto Makarska


P1080226.JPG
śliczne widoczki w tej Makarskiej


Pospacerowaliśmy po porcie, oczywiście zdjęcie pomnika turystów obowiązkowe:

P1080234.JPG
ale biednej cycusia wytarli


Makarska jest dość sporą miejscowością, byliśmy tam w sumie kilka godzin, po przechadzce po porcie, przez dobre kilkanaście minut wspinaliśmy się na przylądek miłości, piękne miejsce, genialny punkt widokowy, mimo że trzeba się nachodzić, warto odwiedzić to miejsce:

P1080246.JPG
widok z przylądka miłości


P1080254.JPG
a tam się skrobaliśmy na kamyczki :)


Jak to w wielu miejscach na świecie bywa, tam gdzie miłość tam i jej symbol , a zatem kłódeczki przytwierdzane do barierek, zwiastujące tym którzy je przypną miłość wielką i nieskończoną, tak rzekła legenda:

P1080255.JPG
kłodeczki


Zejście z przylądka miłości było łatwiejsze niż wejście na nie, jesteśmy oczywiście zachwyceni widokami i zupełnie nie straszne nam zmęczenie, lecimy dalej, przechadzamy się po kramach w poszukiwaniu pamiątek z tego uroczego miejsca, zatłoczonego i komercyjnego ale pomimo to uroczego no i dalej spacer w głąb starego miasta, trochę trzeba po napawać się architekturą - czuć wszędzie włoskie wpływy! Cudownie patrzy się na zabudowania Makarskiej:

P1080263.JPG
aj te zielone okiennice


Po powrocie z Makarskiej, robimy szybki obiadek ( wzięliśmy z Polski makarony, pomidory w puszcze, przeciery pomidorowe, jakieś słoiczki, tak na ok. 10 posiłków, by jeść na mieście max. jeden posiłek dziennie, żeby było więcej kasy na zwiedzanie) Chwila odpoczynku i lecimy na plażę, uwielbiamy kąpać się popołudniu, ze względu na fakt iż woda wydaje się cieplejsza niż rano w dużym słońcu, nie ma już również takich tłumów na plaży no i nie da się spalić na raka - same plusy! Zachwyca nas przezroczysta woda i fakt że wystarczy założyć najzwyklejszą maskę by móc obserwować życie podwodne. Kąpielą kończy się nasz dzień pełen wrażeń - szok tyle zwiedziliśmy, tyle pięknych miejsc udało nam się zobaczyć + odpoczynek w Jadranie! Cudowny dzień!

P1080306.JPG
podziwiamy rybeczki!
Ostatnio edytowano 25.03.2015 20:26 przez Marlena_Łódź, łącznie edytowano 2 razy
Marlena_Łódź
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlena_Łódź » 25.03.2015 11:26

Dzięki Wszystkim którzy czytają relację! :) Proszę o wyrozumiałość oczywiście:)

@OGI - Tucepi, nie jest bardzo dużą miejscowością, przy głównej trasie zarówno z lewej jak i z prawej mnóstwo pensjonatów, prywatnych kwater, odrobinę tańszych niż po zjeździe w dół miasta. Jak zjedziesz z głównej w dół dojedziesz do parkingu przy promenadzie (ciężko tam z miejscem i opłata jak to przy promenadzie za parking spora) ale można tam zaparkować i jeżeli Ktoś ma ochotę poszukać noclegów tuż przy promenadzie i plaży. Poruszanie po Tucepi jest instynktowne, zobaczysz Sam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.03.2015 12:50

Marlena_Łódź napisał(a):Od pierwszego dnia przez cały wyjazd Tomislav był moim ulubionym piwem, Karlovacko tez przepyszne!

Tomislav to też moje ulubione piwo odkąd pojawiło się w sklepach :P
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
CRO debiut - Tučepi 2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone