Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CRO debiut - Tučepi 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.03.2015 07:58

Syrenka w "szachownicy"...fajnie wygląda.
:)

Pzdr
maniek_zl
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_zl » 26.03.2015 08:56

Witam, Marleno mogłabyś przybliżyć mniej więcej koszt "zobaczenia" stadionu Hajduka?? i czy on jest ogólnodostępny w każdy dzień tygodnia czy jak to się ma?? Można tam z miejsca wejść do środka i zwiedzać?? Ja niestety jeszcze na swoją przygodę z Chorwacją muszę rok poczekać :(
czekoladkaaa
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekoladkaaa » 26.03.2015 09:33

Super!! Niemoge się doczekać Dubrovnika

Marlenko w tym roku jakies plany na Chorwacje ??
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.03.2015 09:36

Też płynęłiśmy Vittorio do Jelsy i do Bolu, ale z tego co pamiętam w Jelsie mieliśmy zaledwie niecałą godzinkę na zwiedzanie, więc jak Wy mieliście trochę więcej, to zazdroszczę, bo my zanim się rozejrzeliśmy dobrze, to już trzeba było wracac na statek :(
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 26.03.2015 09:56

Witam
W Tucepi byliśmy dwa razy, jest to dobre miejsce wypadowe :D i widać że bardzo dużo zobaczyliście :)
pozdrawiam
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.03.2015 10:14

renatalato napisał(a):W Tucepi byliśmy dwa razy, jest to dobre miejsce wypadowe :D i widać że bardzo dużo zobaczyliście :)
Pełna zgoda , świetne miejsce i ja tam właśnie się czułem najlepiej , nawet piękna Korcula z zeszłego roku nie zmieniła mojego zdania. :)
Z Tucepi też zwiedziłem Makarską , Split , Brać , Dubrovnik .......a więcej też jest w relacji z 2011 r. :D

Pozdrawiam miłośników Tucepi

maniek :)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 26.03.2015 10:36

Tucepi w naszym przypadku tylko tranzytem, tym bardziej będę śledził twoją relację z CRO.


:papa:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 26.03.2015 10:45

napisała Marlena-Łódź
Oczywiście musimy spróbować też regionalnego jedzonka czyli Jagnięciny z chorwackimi przyprawami rolowanej jak nasze mielone:) ajvar z ryżem jako dodatek i surowa cebula pychotka!


Tego smaku się nie zapomina cevapi, pomidorki, cebulka....mniam
Marlena_Łódź
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlena_Łódź » 26.03.2015 20:14

Cześć Wszystkim,

Miłe to strasznie że czytacie moje wypociny :) :lol:

czekoladkaaa napisał(a):Super!! Niemoge się doczekać Dubrovnika

Marlenko w tym roku jakies plany na Chorwacje ??


W tym roku chcielibyśmy odmiany i planujemy wypad do Istrii, czytam relacje Kolegów i mam nadzieję że dzięki nim uda mi się wybrać jakąś fajną miejscowość wypadową:) Może Rijjeka, może mała Fontana, zobaczymy, mamy jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji :)

maniek_zl napisał(a):Witam, Marleno mogłabyś przybliżyć mniej więcej koszt "zobaczenia" stadionu Hajduka?? i czy on jest ogólnodostępny w każdy dzień tygodnia czy jak to się ma?? Można tam z miejsca wejść do środka i zwiedzać?? Ja niestety jeszcze na swoją przygodę z Chorwacją muszę rok poczekać :(


Wiesz co, z tego co pamiętam nie były to jakieś mega duże pieniądze chyba 30 kun od osoby - fakt zwiedzanie trwało nie dłużej niż 30 minut, ale w końcu to tylko stadion:) Podjechaliśmy normalnie, w środku tyg. pod stadion, pokręciliśmy się trochę wkoło robiąc zdjęcia i wyszedł do Nas Facet i zaprosił na wycieczkę do środka - opowiadał o historii Hajduka (zapytał skąd jesteśmy, jak powiedzieliśmy żę z Polski to opowiedział o dwóch meczach Hajduka z Legią - śmiał się że oba wygrał Hajduk), z kim grali, mogliśmy wziąć w ręce ich trofea, usiąść na miejscu trenera, przejść się po murawie. Mój Narzeczony był zachwycony:))) Wracając ze Splitu przeżywałam całą drogę pałac Dioklecjana i fakt że mogłam być w takim miejscu, zobaczyć takie cuda architektury i coś co powstało wieki temu a Mój Krzysztof gadał całą drogę o stadione!:d
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 26.03.2015 20:45

hej,
fajnie piszecie, przypominałem sobie jak pojechaliśmy pierwszy raz z dziećmi i reakcję dzieciaków na widok palm, było identycznie :D
pozdrav
Marlena_Łódź
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlena_Łódź » 26.03.2015 21:19

DZIEŃ 7 - Omiš

Mamy dzień 7 naszego pobytu, czas biegnie nieubłaganie, z jednej strony chcielibyśmy poleżeć na plaży, po napawać się słoneczkiem, widokami, popływać i pooglądać cuda w wodzie aleeeeee przecież jeszcze tyle miejsc do zwiedzenia, tyle do zobaczenia. No jak to pogodzić? Postanowiliśmy że 7 i 8 dzień zwiedzamy a 9 i 10 będziemy odpoczywać, zbierać siły przed powrotem do Polski:) Myślę że była to dobra decyzja.

No ok, to mamy plan na najbliższe dni, koniecznie musimy zobaczyć Dubrownik, ale to już nie dziś bo już 9:00 a my dopiero jemy śniadanko. No to co? Dziś jedziemy do Omis, w końcu tak jak i Makarska, Omis był jednym z miejsc nad którym się zastanawialiśmy pod kątem pobytu, więc trzeba jechać zobaczyć co w trawie piszczy :)

Wjeżdżamy do Omisia i od razu rzuca się w oczy przepiękny masyw skalny Mosor, u podnóża którego znajduje się Omis oraz przepiękna rzeka Cetina, kilka razy przejeżdżaliśmy przez most w poszukiwaniu miejsca do parkowania, dzięki temu mogliśmy na nią kilkakrotnie popatrzeć. Udało Nam się zaparkować w samym centrum , niedaleko portu. No to Lecimy zwiedzać, od razu przyciągają nas bardzo wąskie uliczki, śliczne zabudowania, przeciskamy się między nimi, aj za to właśnie pokochaliśmy Chorwację!!!

P1080685.JPG


P1080692.JPG
mnóstwo tu tajemniczych miejsc, zakamarków jak w zaczarowanym ogrodzie - jesteśmy w BAJCE!


Powolutku wspinamy się na wzgórze, czujemy się jak odkrywcy:)))

P1080694.JPG


P1080715.JPG
takimi oto widokami raczy nas Omis


P1080719.JPG
prześliczna Cetina


Ok, płacimy za bilety na Peovice i wchodzimy, jeju jak wysoko!

P1080753.JPG


P1080732.JPG


P1080744.JPG


Oj chyba będziemy mieć zakwasy po takiej wspinaczce, ale było warto, widok na Cetinę i masywy górskie, dachóweczki domów niezapomniany.

No to co? Został nam port i plaża, na zakończenie i pożegnanie z Omisiem :)

P1080780.JPG


Czas wracać, trzeba odbyć obowiązkowy co wieczorny spacer po Tucepi :)
Marlena_Łódź
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlena_Łódź » 26.03.2015 21:51

Dzień 8 - Dubrownik

Wstaliśmy chyba o 6 rano z tego co pamiętam, Dubrownik jest najbardziej obleganym miastem w Chorwacji więc żeby trasa do niego nie była męczarnią i szukanie miejsca parkingowego nie graniczyło z cudem trzeba niestety wstać raniutko:)

Jedziemy, trochę zaspani ale podekscytowani, droga do Dubrownika bardzo malownicza, mnóstwo straganów przy drodze z domowymi wyrobami Chorwatów (wracając kupiliśmy Prosec własnej roboty, miód z lawendą, ajvar i inne pysznośći). Szybciutko udało Nam się pokonać tę trasę, gorzej było ze znalezieniem miejsca parkingowego przy Starym Mieście, parkingi blisko Murów miały niebotyczne ceny, ale w końcu udaje się nam wjechać na parking jeden z najtańszych choć i tak sto parę kun to totalne zdzierstwo!

P1080809.JPG


Jesteśmy na Starym Mieście! Samo przejście przez bramę Starego Miasta jest jak wejście do innego świata, dosłownie jakby przekraczało się jakiś portal wysyłający nas w inną czaso-przestrzeń. Oj zaczynamy rozumieć, dlaczego Dubrownik nazywamy jest przez wielu najpiękniejszym miastem świata!

P1080802.JPG


Zrobienie zdjęć jest niesamowicie trudne ze względu na ilość turystów, tylu ludzi, tak różnych narodowości nigdy w życiu w jednym miejscu na raz nie widziałam:)

P1080816.JPG


P1080838.JPG


Zdjęć z Dubrownika mogłabym wstawić tysiące, jest to niesamowite miejsce, ciężko je opisać słowami. Stoimy chyba w 30 minutowej kolejce po bilety na spacer po murach, później chyba z 20 minut przed wejściem na mury. Nareszcie wchodzimy!!!

P1080848.JPG


P1080859.JPG


P1080860.JPG


P1080862.JPG


Obchodząc mury Starego Miasta w Dubrowniku brakowało nam tchu, wszystko było takie majestatyczne, piękne, monumentalne, aaaa podczas gdy my chodziliśmy po murach tam w dole ludzie normalnie żyją, mieszkają, wywieszają pranie na podwórku :)

P1080868.JPG


P1080877.JPG


P1080904.JPG


Myślę że każdy Kto był w Chrwacji powinien zwiedzić Dubrownik, nie zwiedzając go to tak jakby się nic a nic nie zobaczyło...CUD ŚWIATA!
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 27.03.2015 11:21

Marlena_Łódź napisał(a):Myślę że każdy Kto był w Chrwacji powinien zwiedzić Dubrownik, nie zwiedzając go to tak jakby się nic a nic nie zobaczyło...CUD ŚWIATA!


To prawda. To unikatowe miejsce, tak jak pisałaś - będąc tam, przenosisz się do 'innego świata'. Wszędzie czuć oddech historii. Choć przyznam się, że kiedy odwiedziliśmy go kilka lat temu - zaledwie na jeden dzień - tłumy turystów, tak zakłóciły nam odbiór tego miejsca, że nie potrafiliśmy go tak w stu procentach docenić. Nie minęło kilka miesięcy a podjęliśmy decyzję, że wrócimy w tam, ale nie na jeden dzień, bo to stanowoczo za mało... Pomieszkamy w mieście i poczujemy jego rytm - ale tym razem - poza sezonem. Najlepiej w okresie wczesnowiosennym. Wiadomo, że turystów zawsze tam sporo, ale... :wink:
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2015 14:49

Marlena_Łódź napisał(a):Dzień 8 - Dubrownik

download/file.php?id=110076



Witam.
Ładna sukienka :D (zawartość też niczego sobie :wink: )

Pozdrawiam.
Tomek. :papa:
Marlena_Łódź
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlena_Łódź » 27.03.2015 19:43

tomekkulach napisał(a):
Marlena_Łódź napisał(a):Dzień 8 - Dubrownik

download/file.php?id=110076



Witam.
Ładna sukienka :D (zawartość też niczego sobie :wink: )

Pozdrawiam.
Tomek. :papa:


Dziękuję Tomku za słowo uznania:)


minimartini napisał(a):
Marlena_Łódź napisał(a):Myślę że każdy Kto był w Chrwacji powinien zwiedzić Dubrownik, nie zwiedzając go to tak jakby się nic a nic nie zobaczyło...CUD ŚWIATA!


To prawda. To unikatowe miejsce, tak jak pisałaś - będąc tam, przenosisz się do 'innego świata'. Wszędzie czuć oddech historii. Choć przyznam się, że kiedy odwiedziliśmy go kilka lat temu - zaledwie na jeden dzień - tłumy turystów, tak zakłóciły nam odbiór tego miejsca, że nie potrafiliśmy go tak w stu procentach docenić. Nie minęło kilka miesięcy a podjęliśmy decyzję, że wrócimy w tam, ale nie na jeden dzień, bo to stanowoczo za mało... Pomieszkamy w mieście i poczujemy jego rytm - ale tym razem - poza sezonem. Najlepiej w okresie wczesnowiosennym. Wiadomo, że turystów zawsze tam sporo, ale... :wink:
Pozdrawiam



Zgadzam się z Tobą w 100%! Sama z chęcią wróciłabym do Dubrownika w niskim sezonie, latem naprawdę była masa ludzi, ciężko było się nacieszyć widokiem i wczuć w atmosferę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
CRO debiut - Tučepi 2014 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone