Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cro 2006 Zivogosce Porat i wyspa Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.02.2007 12:59

tam już chyba wszystko zostało napisane :wink: niektóre pytania mają tam po kilka lub kilkanaście odpowiedzi :lol:
bietka1964
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bietka1964 » 16.03.2008 07:58

Rich 72-podeslij link na tę wychwalaną kwaterę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.03.2008 09:05

W Żivogosce czy w Ivan Dolac ??
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 14.04.2009 07:03

Fotki się nie wyświetlają buuuu :(

Poczyniłam z włascicielem Apatramentu Luka w Zivogosce wstępne ustalenia i okazuje się, że w terminie który nas interesuje apt2_2 jest wolny :D

Przed ostatecznym jednak zaklepaniem kwaterki chciałabym Cię Rysio lub innych przebywających tam, prosić o kilka info dot. tej okolicy :)

1. Od właściciela dostałam info, że z apartamentu do morza jest 50m (z fotek np tarasu wydawało mi się bliżej :) Dom stoi w pierwszej lini od morza? jak wygląda droga do morza (schody)?
2. Czy pomiędzy tym apartamentem a plażą jest ulica (samochody)?
3. Jak daleko jest do plaży Velika Duba?
4. Jak daleko jest do Mr.Olimpii? da się przejść jakąś nadmorską dróżką?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.04.2009 07:37

Fotki 2006

Fotki 2008

Z relacji znikły, bo właściciel stronki na której były wymyślił sobie opłaty :?

Ad. 1. Do morza w linii prostej może i jest te 50 metrów ale w linii prostej i to do portu. Aby dostać się do plaży trzeba przejść jakieś 150 metrów, bez schodów (jedyne to aby wyjść z domku), aczkolwiek powrót z plaży jest pod górkę.

Ad. 2. Ulicą (ruch niewielki, można powiedzieć znikomy) dochodzisz do plaży gdzie potem zamienia się w deptak (choć do kwater przy plaży samochody dojeżdżają).

Ad. 3. Godzina deptania jak nic, poza tym wydaje mi się że od strony Poratu w ogóle dojście na nogach jest znacznie utrudnione.

Ad. 4. Do Mr. Olimpia nie da się dojść, trzeba wyleźć na Jadrankę a to po pierwsze spory kawałek drogi a po drugie dość niebezpieczne. Jeśli nie będziecie mieli kierowcy (a do knajpy zawsze to problem ze skazaniem kogoś na wsiadanie za kółko), możecie wejść w kontakt z Anią (Plumek) która być może będzie mogła Wam pomóc
:wink:
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 14.04.2009 08:22

Dziękuję Ci Rysio za expresową odpowiedz.
Byliście w apt.Luka?
Miejscowość musi być super skoro byliście tam 2x :D

Na stronie Ani wyczytałam, że jest jakaś ścieżka:
http://www.makarska-riwiera.pl/makarska.htm

Będziemy mobilni, więc w razie czego mamy jak dojechać :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.04.2009 08:40

Tak byliśmy w tym apartamencie. Miejscowość jest bardzo fajna choćby z tego względu, że jak już pisałem ma większe możliwości plażowe niż kwaterunkowe, przez co na plaży nigdy nie było nadmiernego ścisku. Jak do tej pory to w mojej opinii jest to najfajniejsze miejsce na jakie natrafiłem w Chorwacji. Do plaży i z niej być może trzeba trochę przedeptać (jakieś 3 minuty), ale za to siedząc na tarasie masz prywatność w odróżnieniu od tych, które są usytuowanie w bezpośredniej bliskości plaży. Mili gospodarze to kolejny argument by tam pojechać. :)
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 14.04.2009 09:44

Jeszcze raz dzięki.

Właśnie to chciałam usłyszeć (a właściwie przeczytać) :lol:

W takim razie w tym roku ŽIVOGOŠĆE :hearts:
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 15.04.2009 11:36

Mam jeszcze pytanko o miejscowość Porat.

Czy jest tam "zaplecze gastronomiczne" :wink: tzn wieczorkiem można tam zasiąść w jakiejś fajnej klimatycznej knajpce, bądz restauracyjce by wypić pifko i przekąsić coś pysznego?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.04.2009 12:10

Co do Poratu, to jest kilka knajpek, tj. pizzeria (ale rybki i piwko też mają) jakieś 150 metrów od app Luka, jest knajpka przy hotelu taka typowo plażowa (ok 400m), knajpka nad samym morzem (super klimacik) jakieś 550 -600 m i jeszcze dalej największa idąc w kierunku FKK (800 m ?). Jest też przy samej plaży (tej najbliższej w prawo od app Luka). Jedzonko raczej typowo barowe i wybór mizerny choć z roku na rok coraz lepiej, ale piwko pyszne mają i zimne że zęby prostuje :) Jest też typowa lodziarnia i jak na lodziarnię przystało piwo też serwują. Knajpki z lepszym charakterem i w większym wyborze niż w Poracie znajdziecie też w Igrane (pół godziny pieszo). Z pewnością atrakcji pod tym względem Wam nie zabraknie :wink:

Edit:

Tu jest kawałek knajpki tej nad morzem. Część jest nad samą wodą a druga część nad deptakiem (z niej cykałem fotkę)

Obrazek
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 15.04.2009 13:51

Jak zwykle niezawodny :wink:
Dzięki :D
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 15.04.2009 16:08

Obrazek

Czy na tej fotce widać może app Luka?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.04.2009 08:41

Wydaje mi się że na tej fotce App. Luka jest zasłonięty przez dom z czerwonym dachem który zaznaczyłem.

Obrazek

Jak popatrzysz z tarasu to jesteś dokładnie nad portem, którego molo widać na fotce powyżej kawałek w prawo od zaznaczonego domku i mojej poniżej zrobionej właśnie z tarasu :)

Obrazek

Pozdrav
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 01.06.2009 15:51

Dzięki Rysio za bez :D cenne informacje.

Wracam co jakiś czas do Twej relacji, gdyż niebawem i ja tem będę, ale brak fotek irytuje mnie nieznacznie :wink:

Uzupełnij proszę tą fajną relację o te świetne fotki, bo zdecydowanie lepiej będzie się ją czytało :)
Zajmie Ci to nie więcej niż 15 min, tym bardziej, że wszystkie są już w stosownej galeryji.

Dla chcącego nic trudnego:

Obrazek
baak4
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) baak4 » 29.12.2010 20:40

czy w apartamecie LUKA parking jest na dachu ? jesli tak to czy na całym czy tylko kawałek :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cro 2006 Zivogosce Porat i wyspa Hvar - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone