Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Północna Chorwacja we wrześniu + Wenecja, Wiedeń i Praga

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 02.11.2012 17:41

zaczęło się ciekawie, czekam na CDN
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 03.11.2012 20:56

Pierwszy mój pobyt w Cro to oklice Crikvenicy i chętnie przypomnę sobie tamte czasy ( 2009 rok)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 04.11.2012 10:39

siadam i cierpliwie czekam na c.d.n :?
olcia85
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 11.08.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcia85 » 04.11.2012 10:46

dosiadam sie i ja i czekam na cd:) chętnie nacieszę swoje oczy kolejnymi zdjęciami
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.11.2012 18:13

Czytam i ja,
bo Wenecja była we wrześniu, a Crikv może AD2013, choć już sporo planów na przyszły rok już jest :D
ale lepszy nadmiar niż niedobór :lol: :lol:
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 04.11.2012 19:07

19 września ciąg dalszy...

Po dojściu do Placu św. Marka przywitał nas deszcz, który po kilku minutach przestał padać. Jeśli ktoś lubi podziwiać zabytki i architekturę to jest to jedno z najlepszych miejsc. Moim zdaniem słabo Włosi mają oznakowane drogi dojścia do placu, bez mapy trudno dojść. Dużo osób chodziło z nawigacją w ręku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze zwiedzanie sklepów i małe zakupy...
Obrazek

Obrazek

Wracając z placu zahaczyliśmy o małą restaurację. Było już ciemno i już praktycznie nie robiliśmy zdjęć. Ogólne wrażenia z Wenecji jak najbardziej pozytywne, było to coś czego wcześniej nie widzieliśmy. Znajoma, która była w Wenecji na wycieczce w lipcu kilka lat temu stwierdziła, że nigdy więcej tam nie pojedzie, bo śmierdzi jak w oczyszczalni ścieków praktycznie non-stop. My w 99% czasu nic nie wyczuwaliśmy żadnych brzydkich zapachów. Tylko przy kilku kamienicach była wyczuwalna momentami silna woń kanalizy. Ceny na straganach i w sklepach mogłyby być przystępniejsze. Nie wiem czy to zasługa pory roku czy deszczu, który popadywał. Wyjazd nastąpił około 23:00. Kierunek Chorwacja.... :)

cdn...
kasiunia126
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.08.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiunia126 » 04.11.2012 20:53

To czekamy na ciąg dalszy. W tym roku miałam jechać do Crikvenicy, ale w końcu stanęło na Ciovo, także chętnie obejrzę fotki.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 05.11.2012 14:54

Witam, trochę info o Wenecji z pewnością się przyda, zwłaszcza że w przyszłym roku jest plan pozwiedzać północ Włoch.

:papa:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 05.11.2012 15:40

Interesujący początek , będę zaglądać.... :D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 05.11.2012 15:50

alfa1968 napisał(a):"Polecam płynięcie do Wenecji statkiem z Punta Sabbione (miasteczko na końcu cypla niedaleko Wenecji jak nasz półwysep Helski)płynie się ok .20min koszt za 3 osoby w obie strony był porównywalny z parkingiem w Wenecji (parking w Wenecji za cały dzień w 2002r kosztował ok. 120zł) a nie trzeba się martwić o samochód - nocowaliśmy na kempingu Miramare w Punta Sabbione z małą kameralną plażą i o dziwo bardzo czystą wodą w morzu. :papa:

Popieram ... parking kosztuje (-ował w 2009r.) 6 euro.
Do tego bilet 12 godzinny na całą komunikację w Wenecji (bez gondoli oczywiście :wink: ) 16 euro i hulaj dusza po całej Wenecji i wyspach ... Dodatkowo polecam nocleg na jednym z wielu kempingów w Cavallino Treporti ... :lol:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 05.11.2012 23:11

w przyszłym roku moż przejazdem Wenecja,tak zciekawości ,ile godzin trzeba ,żeby zwiedzić Wenecję :roll:
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 06.11.2012 08:11

Czekamy na ciąg dalszy relacji........
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 06.11.2012 10:41

mervik napisał(a):w przyszłym roku moż przejazdem Wenecja,tak zciekawości ,ile godzin trzeba ,żeby zwiedzić Wenecję :roll:



Myśmy byli około 8h. Jednakże praktycznie non stop gdzieś chodziliśmy i zwiedzaliśmy. Wg mnie jak chcesz w jeden dzień, na spokojnie pozwiedzać, to lepiej być z samego rana. Wtedy zdążysz i odpocząć i pozwiedzać, a tak chodzisz jak na pielgrzymce... ;), ale wszystko ma swoje uroki.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 06.11.2012 13:25

20 wrześniaczwartek

Z Wenecji w kierunku Chorwacji jechaliśmy lokalnymi drogami, mijając po drodze włoskie miasteczka. Moim zdaniem nie różniły się od polskich. Kierunek obrany to Triest, a granicę włosko-słoweńską chcieliśmy przekroczyć od strony południowej miasta i obrać kierunek Koper. Jednakże moja nawigacja nie miała nowych zjazdów i estakad w Trieście, więc wylądowaliśmy na granicy po stronie wschodniej miasta tj. Sezana. Tam nam policjant powiedział, jak mamy jechać. Niestety włosi mają w Triescie słabe oznakowanie kierunków. Wylądowaliśmy w Kozine i dalej pojechaliśmy już w stronę Chorwacji. Na granicy chorwackiej kontrola dowodów osobistych i wjazd na autostradę. Koszt do Rijeki 8 kun. W Rijece obraliśmy kierunek Crikvenica i tam postanowiliśmy się zatrzymać. Generalnie miejscowość Crikvenica znałem z groupona, gdyż do tej miejscowości upadłe biuro Alba Tour organizowało wyjazdy.

W Crikvenicy byliśmy około 11-12. Na ulicy widać było, że jest po sezonie. Wzdłuż brzegu wiele restauracji i kwater pozamykane. Szukaliśmy kwatery w ciemno, chodząc od domu do domu. W jednej z kwater, jak zrozumiałem, pani chciała 27 euro od osoby za dobę, więc poszliśmy dalej. Trafiliśmy na kwaterę, gdzie właścicielką była Niemka. My chcieliśmy na 5-6 dni więc podała cenę 25 euro za dobę, mimo, że cennik był 30 euro. W sezonie miała cenę 65 euro za dobę, jak dla mnie zbyt wygórowana, gdyż pokój nie miał klimatyzacji.

Kwatera czysta, składająca się z pokoju z aneksem kuchennym, łazienka z prysznicem, balkon. Kwatera w linii prostej około 70 metrów od morza.
Widok na dom
Obrazek

Widok z balkonu
Obrazek

Obrazek

Pokój:
Obrazek

Obrazek

Tego dnia ogólnie odpoczywaliśmy po długiej podróży.


CDN....
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 06.11.2012 19:34

kanarowski napisał(a):
mervik napisał(a):w przyszłym roku moż przejazdem Wenecja,tak zciekawości ,ile godzin trzeba ,żeby zwiedzić Wenecję :roll:



Myśmy byli około 8h. Jednakże praktycznie non stop gdzieś chodziliśmy i zwiedzaliśmy. Wg mnie jak chcesz w jeden dzień, na spokojnie pozwiedzać, to lepiej być z samego rana. Wtedy zdążysz i odpocząć i pozwiedzać, a tak chodzisz jak na pielgrzymce... ;), ale wszystko ma swoje uroki.

dzięki ,raczej bieganie nie dla mnie :wink:będzie nocleg :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Północna Chorwacja we wrześniu + Wenecja, Wiedeń i Praga - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone