Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cres - najpiękniejsza z chorwackich wysp...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

Czy wakacje na wyspie mogą być atrakcyjne?

chyba tak
1
13%
tak - lubię ciszę i spokój (mniejsza liczba turystów)
7
88%
 
Liczba głosów : 8

MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 13.12.2007 21:10

Bardzo ciekawa strona, muszę zobaczyć to malaryczne bagnisko :) Cres bardzo mi się spodobał, a byłem w Chorwacji w wielu:) miejscach.
Pozrowienia i czekam na opisy kolejnych miejscowości.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 13.12.2007 21:15

Jaber napisał(a):obiecuję poprawę,
ale myślę że języki są bardzo do siebie podobne, więc może ktoś się zachęci do nauki chorwackiego przy okazji...
pozdrawiam po polsku...
m.


Mówisz - masz: Akademia języka chorwackiego
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 13.12.2007 21:41

Fajna stronka... :lol:
powiedz mi co to za rodzaj czcionki został użyty?
nie mówie o Arialu, ale ten drugi, na czarno pisany...
TaTa
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) TaTa » 13.12.2007 21:54

Plumek - czemu rzuciłaś się na chłopaka z kąśliwymi uwagami? Myślisz że tak właśnie trzeba - na start? Nie rozumiem...[/list]
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 14.12.2007 05:12

TaTa napisał(a):Plumek - czemu rzuciłaś się na chłopaka z kąśliwymi uwagami? Myślisz że tak właśnie trzeba - na start? Nie rozumiem...[/list]


Tymi o domu? :roll:

Kurczę - może zły dzień miałam... Ale "chłopak" zniósł te uwagi mężnie i wcale nie uciekł :) Będą z Niego ludzie i coś czuję, ze mamy specjalistę od Cresu (mnie się przyda do tworzenia wątku w FAQ o regionach i miejscowościach) :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 14.12.2007 10:30

Jaber .... "najpiękniejsza wyspa". Uważaj, zaraz niektórzy przywołają Cię do porządku. :wink: Według niektórych osób "najpiekniejszą" jest inna wyspa.

ps. stronka całkiem niezła ( dokładnie nie przeglądałem).
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 14.12.2007 14:56

woka napisał(a):Jaber .... "najpiękniejsza wyspa". Uważaj, zaraz niektórzy przywołają Cię do porządku. Według niektórych osób "najpiekniejszą" jest inna wyspa.


to potwierdza przysłowie:
"De gustibus non est disputandum"
Jaber
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 13.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaber » 14.12.2007 21:29

dzięki za ciepłe słowa...

i oczywiście zapraszam na stronę...
...codziennie aktualizuję...
wkrótce nowa zakładka o przyrodzie na Cresie...

pozdrawiam...

maciek http://www.cres.home.pl
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 14.12.2007 23:05

no stress on Cres :)

dobre 8)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 15.12.2007 08:25

Zawsze jak przeglądam zdjęcia z HR, przychodzi mi myśl ...... co jest w tych zaniedbanych ulicach, odrapanych domach ....... że dla nas są one "piękne". Przecież jakby to było u nas w kraju to byśmy to nazywali całkiem inaczej i chyba wstydzili się przed inny z " wielkiej europy". Dziwna sprawa. ......
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 15.12.2007 11:25

woka napisał(a):Zawsze jak przeglądam zdjęcia z HR, przychodzi mi myśl ...... co jest w tych zaniedbanych ulicach, odrapanych domach ....... że dla nas są one "piękne". Przecież jakby to było u nas w kraju to byśmy to nazywali całkiem inaczej i chyba wstydzili się przed inny z " wielkiej europy". Dziwna sprawa. ......


Nie rozumie co to znaczy:
"zanedbanych ulicach" i odrapanych domach"
Moze Koloseum w Puli tez odrapany ale to dlatego, ze ma 3000 lat.
Jezeli jade na turystyke do "wielkiej europi" to szukam tylko starocie z patinom, beton, asfalt i szklo mnie nie interesuje.
Wielka ale perawdziva Europa docenia te "graty" ktorych w Polsce wstydzilbys sie.

pozdrawiam z Puli, pewnej zanedbach rzymskich ulica i odrapanych rzymskich domach
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 15.12.2007 13:08

Mirko ... przecież ja tego nie wyśmiewam. Mnie osobiście również się to podoba, pociąga, zastanawia, .... to jest fascynujące w jakimś stopniu. Pisząc, że np. odrapane .... bo odrapane są. Że wyglądają jak za "króla świeczka" .... bo tak wygladają. Nie wiem na czym to polega, nie zastanawiałem się, ale nie wyglada na to żeby ktoś się tym profesjonalnie zajął. Są zabytki - bo są. Czym się różni np. od Polski ? ano, tym że u nas takie cuda są pod dobrą opieką, są renowane, odrestaurowane, ktoś o to dba. Można nie ingerować bezpośrednio w zabytek ( czasem nawet nie powinno się) ale o otoczenie należałoby zadbać, choćby dla dobra turysty. Przecież nie piszę że to należy przykryć styropianem i otynkować. !!! Słowacja ma całą gamę zamków .... zadbanych. Nie zmieniam zdania - w Chrowacji jest to zaniedbane. U nas byłby duży larum a w Chorwacji ... normalka.
Może się mylę, może tak powinno być - nie wiem. Piszę tylko swoje odczucia. Chorwacja w moim odczuciu wygląda biedno. Nie zmienia to faktu że co roku ją odwiedzam. Może właśnie to "biedno" mnie tak pociąga. ??? Sam nie wiem. :oops:

W Chorwacji dobre są ..... tylko autostrady. Reszta ma wiele do życzenia. Np. plaże, czy widać aby ktoś tam zainwestował. ?? Są bo są. Jak ktoś 20 lat temu na "skałkach" wylał beton tak do tej pory tak jest. Nowych inwestycji, tych przyziemnych, tych dla zwykłego przechodnia i turysty jakoś nie widzę ( oprócz dróg). Ceny tylko podnoszą, tu zmiany widzę. :D :wink:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 15.12.2007 14:28

Jak dobrze przemysle masz racje.
Ja tez czasamy widze bałagan i zaniedbanie?
Przeciez, Chorwacja to Bałkany.

uz pozdrav
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 16.12.2007 16:44

woka napisał(a):Mirko ... ano, tym że u nas takie cuda są pod dobrą opieką, są renowane, odrestaurowane, ktoś o to dba. Można nie ingerować bezpośrednio w zabytek ( czasem nawet nie powinno się) ale o otoczenie należałoby zadbać, choćby dla dobra turysty.


przepraszam, że się wtrącę.... u nas się dba?
Polecam - okolice Jeleniej Góry - pałac w Karpnikach, pałac Bobrów-Wojanów, zamek Świny, zamek w Świeciu - to tylko plon jednodniowej wycieczki.
Prawie każdy w okolicy, który się dostał w prywatne rączki raczej tylko chyli się ku upadkowi. Tabliczki "Własność prywatna. Wstęp wzbroniony" lub jeszcze lepsze "Wstęp wzbroniony budynek grozi zawaleniem".
Dwa chlubne wyjątki to Wojanów i Łomnica.
I co trzeba przyznać te średniowieczne, kamienne trzymają sie lepiej niż późniejsze...

Też się u nas nie dba, zwłaszcza dla dobra turysty :(

Pozdrawiam,
Aśka
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 16.12.2007 19:39

Plumek napisał(a):
Jaber napisał(a):Strona niestety jest jeszcze w budowie...
WORK IN PROGRESS
Proszę o Cierpliwość......

Pozdrawiam
Maciek


Nie no... Mnie chodziło o to, że raczej chcesz się domem pochwalić, a nie tym, ze jesteś takim miłośnikiem Cresu - bezinteresownym ;)

Się czepiasz. :D Bardzo fajna strona.I to coś nowego w stronach po polsku.
Dawaj tego Cresa więcej Maćku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Cres - najpiękniejsza z chorwackich wysp... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone