Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cres, Lubenice?? - pierwszy raz Chorwacja

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
N-NW
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.05.2013
Cres, Lubenice?? - pierwszy raz Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) N-NW » 19.05.2013 18:05

Witam,
W pierwszej połowie czerwca chcę ze swoją świeżo poślubioną żoną pojechać do Chorwacji. Marzy nam się spokój, ciepła woda i pusta plaża. Aby było bardziej romantycznie, umyśliliśmy że pojedziemy własnym samochodem bez wcześniejszej rezerwacji i zakwaterujemy się na miejscu - mam nadzieję, że będzie to możliwe. To pierwsze pytanie dla upewnienia się...

Ponieważ nie chcieliśmy się zapuszczać daleko na południe, więc nasze myśli krążą po wyspach Rab, Krk, a najbardziej po Cres.
Tu konkretne pytanie. Bardzo nam się spodobała malutka miejscowość Lubenice na Cresie, ale podstawowe pytanie: czy można tam znaleźć nocleg na miejscu? bez rezerwacji? A jakie byłyby inne możliwości, jeśli nie tam? Nie jest dla nas przeszkodą dalekie dojście do plaży. Po drugie, chcemy się gdzieś zaszyć, więc brak "zestawu atrakcji" nam nie wadzi.

Drugie pytanie związane z Lubenice. Kiedy w Google szuka się zdjęć dla Lubanice, to pojawia się również zdjęcie takiej plaży https://picasaweb.google.com/112732188940579263654/2013Chorwacja?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPr1_s6sj4LLKg&feat=directlink Ale wydaje mi się, że to nie jest plaża Sveti Ivan, którą widać na innych zdjęciach z tej miejscowości. W dodatku znalazłem tylko takie ujęcie, na którym widać tak stromy klif ograniczający plażę (i jakiś wrak w piasku?). Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić czy to inna plaża w pobliżu? A może jakaś mała manipulacja w internecie? :?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.05.2013 18:15

Ta plaża na zdjęciu które pokazałeś to Zatoka Wraku na greckiej wyspie Zakynthos :roll:

To raz, a dwa - Lubenice owszem ładne, nawet bardzo, ale z kwaterami tam krucho, zaryzykuję stwierdzenie że może wcale tam ich nie ma :? Przynajmniej ja sobie nie przypominam.

Trzy - w pierwszej połowie czerwca na ciepłą wodę na Cresie to raczej się nie nastawiaj. No chyba że za ciepłą uważasz taką 20 st lub nieco powyżej.

Jeśli bym Ci mógł coś zaproponować - sprawdź jak wygląda Ustrine, może Ci też się spodoba. To mała wioska na południu Cresu, swego czasu spędziłem tam tydzień w drugiej połowie września znajdując kwaterę w ciemno. Spokój i pusta plaża w zasadzie dostępne bez problemu :)

Pzdr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.05.2013 19:44

Moge spokojnie z czystym sumieniem polecic Valun oraz Veli Losinj

Spokoj czysta woda (choc 1 polowa czerwca to z temp pewne ryzyko) knajpki z frutti di mare

Do odwaznych swiat nalezy! :)
Edit: gdy odwiedzalismy Lubenice w 2008 spotkalismy rodzine z Lublina zakwaterowana w tym przybytku...
Chwalili sobie ale mowili ze takiego spokoju to dawno nie mieli - tylko pod wieczor ruch odwiedzaczy takich jak my...
Ale podpowiem - do plazy daleko (wysoko 300 metrow n.p.m.)
N-NW
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) N-NW » 21.05.2013 22:25

Dziękuję za sugestie... Będę szukał dalej i rozważał, a wyniki przemyśleń pozwolę sobie przedstawić do konsultacji :)

Czy w innych lokalizacjach można liczyć na cieplejszą wodę, czy też to jest ogólna norma, która wynika głównie z pory roku?
Ale właściwie to i tak powinno być cieplej niż w Bałtyku, prawda? ;) A to dotychczas jedyne morze znane nam obojgu z autopsji.

@kulka53 - Zatoka Wraku w Grecji 8O
Oto gdzie znalazłem to zdjęcie: http://www.cres-cres.eu/txti/123/lubenice_v_1018.jpg :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2013 23:09

N-NW napisał(a):@kulka53 - Zatoka Wraku w Grecji 8O
Oto gdzie znalazłem to zdjęcie: http://www.cres-cres.eu/txti/123/lubenice_v_1018.jpg :lol:

Ktoś na stronę wkleił zdjęcie z Grecji. :oczko_usmiech:

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Cres, Lubenice?? - pierwszy raz Chorwacja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone