Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cres, Losinj... najpiękniejsze, najciekawsze miejsca

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Cres, Losinj... najpiękniejsze, najciekawsze miejsca

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 27.07.2010 15:14

Sporo osób ostatnio wróciło z tego rejonu. Ja prawdopodobnie się wybieram i szukam informacji. Podpowiedzcie, proszę.

Które miasta godne są odwiedzenia,
gdzie najładniejsze zatoczki,
punkty widokowe?

Myślę, że na Cresie obowiązkowe są Lubenice i Beli.
Co z najwyższym szczytem? Są szlaki? Jeśli tak - czy ktoś wędrował tamtędy?

A Losinj? Urocze wydaje mi się Veli Losinj, czy coś jeszcze?

Spróbujmy uporządkować te wiadomości, piszcie kochani :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.07.2010 22:38

Na Cresie oprócz Beli i Lubenic obowiązkowy jest Cres, Valun i Osor.
Na Losinju Veli i Mali Losinj, można zaglądnąć do Nerezine

Zatoczki są w okolicach Ustrine, Valun, Beli, sporo zatoczek na Cresie jest niedostępnych z lądu. Na Losinju ciekawe miejsca można znaleźć na półwyspie na którym znajduje się lotnisko.

TUTAJ znajdziesz opis wejścia i zdjęcia z prawie najwyższego szczytu Cresu, góry Sis. Właśnie u podnóży tej góry jest super miejsce widokowe, pięknie też jest jak jedzie się z Cresu do Valun no i oczywiście w Lubenicach :D

TU opis jak zdobywaliśmy Televrinę :D
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 28.07.2010 09:44

kulka53 napisał(a): Na Losinju ciekawe miejsca można znaleźć na półwyspie na którym znajduje się lotnisko.

Warto dotrzeć do BIAŁEJ PLAŻY tyle, że tam albo łódką albo pieszo. Dojazd jak do lotniska tylko pierwsza w prawo (taka polna) Samochód w krzaki i dalej pieszo do Lisek (na rozwidleniu w prawo, ale tą drugą też się dojdzie do zatoczki). Z Lisek są tabliczki o białej plaży. W kierunku konoby i przed nią w lewo wąską ścieżką do morza. Uwaga na silny prąd morski, który nie pozwala dopłynąć do wyspy... (w jedną stronę będzie z ponad 2km) - deptałem tam dwa razy - moja najlepsza plaża w CRO
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.07.2010 13:47

kulka53 napisał(a):Na Cresie oprócz Beli i Lubenic obowiązkowy jest Cres, Valun i Osor.
Na Losinju Veli i Mali Losinj, można zaglądnąć do Nerezine


Lubenice koniecznie, Osor koniecznie. Jak ktoś lubi wąskie, kręte, pagórkowate drogi to polecam drogę z Osoru do Punta Kriża.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 28.07.2010 15:01

leopantera napisał(a):
kulka53 napisał(a): Na Losinju ciekawe miejsca można znaleźć na półwyspie na którym znajduje się lotnisko.

Warto dotrzeć do BIAŁEJ PLAŻY tyle, że tam albo łódką albo pieszo. Dojazd jak do lotniska tylko pierwsza w prawo (taka polna) Samochód w krzaki i dalej pieszo do Lisek (na rozwidleniu w prawo, ale tą drugą też się dojdzie do zatoczki). Z Lisek są tabliczki o białej plaży. W kierunku konoby i przed nią w lewo wąską ścieżką do morza. Uwaga na silny prąd morski, który nie pozwala dopłynąć do wyspy... (w jedną stronę będzie z ponad 2km) - deptałem tam dwa razy - moja najlepsza plaża w CRO


Brzmi interesująco... 8)

A czy masz może jakieś zdjęcia tej plaży???
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 28.07.2010 16:07

Obie wyspy są bardzo fajnym miejscem do wędrówek. W każdej agencji/informacji turystycznej dostaniesz mapki z zaznaczonymi ścieżkami/szlakami/promenadami oraz czasem przejścia. Dla smakoszy są też mapki z zaznaczonymi restauracjami : ) Materiały dotyczące wyspy Mali Losinj możesz także ściągnąć stąd: http://www.tz-malilosinj.hr/Brochures.aspx
Co do plaż za lotniskiem to jest ich kilka, ale obawiam się, że same wskazówki z tego forum mogą w terenie okazać się niewystarczające, by trafić do tej wybranej z uwagi na plątaninie ścieżek i konieczność omijania ogrodzonych gajów oliwnych. Po prostu jak tam będziesz wybierz którąś i na pewno dotrzesz do jakieś fajnej plaży, tym bardziej, że w sezonie na pewno w tym rejonie nie będziesz sama i możesz podążać tropem innych.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 30.07.2010 09:39

A czy masz może jakieś zdjęcia tej plaży???

Niestety wtedy jeszcze miałem analoga i zdjęcia się nie poskanowane na kompa. Pamiętam, że ktoś z forumowiczów tam dotarł. Nie warto próbować dojazdu autkiem - bo się nie pomieścisz pomiędzy murkami...
Mnie zafascynowało dno. Wygładzony kamień z wnękami wypełnionymi przepięknym piaskiem. Niedaleko od brzegu roślinnośc w której kryją się morskie stworzonka (ośmiorniczki, kałamarnice i przecudnie kolorowe rybki)
W linku w poście wyżej są fajne mapki z drogami i czasami dojść - polecam.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 30.07.2010 15:37

Dziękuję za porady, na pewno skorzystam. Mapki faktycznie super :D
Z tego co piszecie wynika, że można dostać mapki na miejscu w informacji turystycznej, tak?

kulka53, Twoja relacja właśnie skłoniła mnie do wyjazdu na Cres i Losinj, co prawda przygotowujemy plan B, ale to właśnie Cres planujemy :D
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 31.07.2010 07:17

AniaJ. napisał(a): to właśnie Cres planujemy :D


Będąc na Cresie zjedźcie do BELEJ. Przepiękne miejsce, w pierwszej połowie dnia można posmakować słońca pod sklanymi nawisami (po południu jest tam już cień). Dojście "mokrą stopą" ale jak już tam dotrzecie to Was zauroczy... 8)
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 31.07.2010 13:12

leopantera napisał(a):...Pamiętam, że ktoś z forumowiczów tam dotarł..

Ja :) I to nie raz, najczęściej na rowerze. Idąc brzegiem w prawo dotrzemy do Latarni, jest dość stara, od lądu jest droga ale co chwile są ogrody oliwne i prywatne działki; prubowałem przejechać, ale w końcu ktoś mnie opierd....~!
leopantera napisał(a):...Nie warto próbować dojazdu autkiem - bo się nie pomieścisz pomiędzy murkami....

Do Lisek się zgodzę ale do plaży koło lotniska dojedziesz; trochę lakier porysujesz ale dojedziesz. Rok temu dotarł tam autokar z niemcami...to osobówka powinna przejść...

AniaJ. napisał(a):...Ja prawdopodobnie się wybieram...

Kiedy jedziesz?
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 31.07.2010 17:10

Planujemy jechać 14 sierpnia.

A co do lakieru..w tym roku nie planujemy rysowania :wink:
W zeszłym roku na Hvarze ładnie zarysowaliśmy drzwi na Kabalu, to wystarczy :wink:
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 31.07.2010 18:43

AniaJ. napisał(a):Planujemy jechać 14 sierpnia...

To się nie spotkamy:(... ja 28.08.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.08.2010 18:20

Polecam górę św Mikołaja :) widok z góry rewela !!!! nawet można tam od strony Osoru wjechać rowerem :) ale lepiej wejść od strony Nezerine. Niby górka nieduża ale mozna się zdrowo spocić panorama wszystko wynagradza wskazane turystyczne obuwie :)
Irekcity
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irekcity » 01.08.2010 20:43

AniaJ. napisał(a):Planujemy jechać 14 sierpnia.

Witam.
Wybieramy sie z rodzinką do Mali Losinj 13 sierpnia w godzinach popołudniowych. Może sie przyłączycie?
W razie czego pisz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam
tj_jankes
Croentuzjasta
Posty: 298
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tj_jankes » 03.08.2010 13:41

Witam,
od dłuższego czasu planuje wyjazd do Cro i już wszystko miałem zaplanowane....... :D :D
aż tu nagle wpadł mi pomysł małej rewolucji :twisted: i zamiast jechać w jedno miejsce (wyspa KRK) chcę podzielić urlop i zwiedzić dwie wyspy. :D :D
Czy możecie podpowiedzieć, gdzie wybrać się na wyspach Cres, Losinj, aby znaleźć miejscowość na zakwaterowanie (kwatera prywatna) z niezbyt trudnym dojściem do morza i fajną plażą?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Cres, Losinj... najpiękniejsze, najciekawsze miejsca
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone