Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cres + Losinj lista i oceny kempingów

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jarwoj
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarwoj » 30.03.2005 11:06

Maciej napisał(a):Jakbyś mógł i mnie wysłać fotki...

OK.
Ale chyba nie potrafię poprzez forum wysłać list z załącznikami. Podaj kontakt.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 30.03.2005 15:37

jarwoj napisał(a):
Maciej napisał(a):Jakbyś mógł i mnie wysłać fotki...

OK.
Ale chyba nie potrafię poprzez forum wysłać list z załącznikami. Podaj kontakt.


adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

thx :)
plantator
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) plantator » 30.03.2005 23:14

Ja także będę wdzięczny za fotki z Beli, wybieram się do Chorwacji w czerwcu i biorę pod uwagę Cres lub Żuljane na Peljesacu.
Pozdrawiam :arrow: [url]piotrsch@wp.pl[/url]
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 31.03.2005 09:26

Plantator.
Jak już wrócisz to proszę o relację z Cres'u i z Zuljany. Moje wakacyjne zapatrywania mają na wgledzie właśnie te miejsca. Co prawda Cres jest alternatywą ale warto się czegoś ciekawego dowiedzieć.
plantator
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) plantator » 31.03.2005 19:27

ally napisał(a):Plantator.
Jak już wrócisz to proszę o relację z Cres'u i z Zuljany. Moje wakacyjne zapatrywania mają na wgledzie właśnie te miejsca. Co prawda Cres jest alternatywą ale warto się czegoś ciekawego dowiedzieć.


Cześć Ally!
Jak wrócę na pewno coś skrobnę. Raczej chyba Cres bo bliżej, ale po zeszłorocznym pobycie na Peljesacu (Duba Peljeska-rewelacyjne miejsce) ciągnie mnie w tamte okolice. Żuljane widziałem tylko z pokładu promu Trstenik-Mljet i bardzo spodobało mi się jej położenie.
Pozdrawiam
:lol: :lol: :lol:
plantator
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) plantator » 31.03.2005 19:31

Jarwoj dzięki za zdjęcia- super okolice i fajne położenie kempingu. Byłem na Cresie 5 lat temu, ale do Beli nie dotarłem- muszę to nadrobić.
PZDRW :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 31.03.2005 22:34

Plantator. Byłeś w Dubie?Opowiedz coś więcej.
A z Trstenika... to był prom?Czy statek wycieczkowy?
plantator
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) plantator » 02.04.2005 14:28

ally napisał(a):Plantator. Byłeś w Dubie?Opowiedz coś więcej.
A z Trstenika... to był prom?Czy statek wycieczkowy?


Duba jest małą wioską na końcu świata z uroczym portem rybackim i z pustymi plażami w okolicach. Miejsce dla szukających spokoju- nie ma tu zadnych knajp, ani sklepów. Niemal wszyscy mieszkańcy to emigranci, którzy przyjeżdżają ze Stanów w sezonie letnim. W zimie mieszka tu tylko kilka osób. Jeśli szukasz spokoju i pięknych plaż miejsce super- gorąco polecam 8) . Mieszkałem tu http://www.dubrovnik-area.com/Cro/details.asp?tip=Apartman&lok=Pelje%9Aac&Submit=Na%F0i+smje%9Ataj&offset=25&SmjestajID=DS-A-0232# - nowy,czysty apartament z widokiem na Hvar i góry Biokovo- wieczorem widać było światła samochodów zjeżdżających ze szczytu sv.Jure :!:
Z Trstenika do Polace na wyspie Mljet kursują regularne promy pasażersko-samochodowe, a poza tym łodzie wycieczkowe.
Pozdrawiam :D :) :wink:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.04.2005 16:17

Z tymi promami .... to mnie zaskoczyłeś!!!Rozumiem, że płyną do Sobry na Mljecie bo innego wyjścia nie widzę.

A mógłbyś powiedzieć coś więcej o tych apartamentach. Ceny?Ile tam ludzi przyjeżdza. Te stoliczki to wyłacznie dla gości z apartamentów czy może jakas knajpka tam jest również? :D
Kuchnia jest w apartamencie?
plantator
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) plantator » 04.04.2005 17:36

ally napisał(a):Z tymi promami .... to mnie zaskoczyłeś!!!Rozumiem, że płyną do Sobry na Mljecie bo innego wyjścia nie widzę.

A mógłbyś powiedzieć coś więcej o tych apartamentach. Ceny?Ile tam ludzi przyjeżdza. Te stoliczki to wyłacznie dla gości z apartamentów czy może jakas knajpka tam jest również? :D
Kuchnia jest w apartamencie?


Tak jak wspomniałem promy płyną do miejscowości Polace, która jest "bramą wjazdową" do parku narodowego Mljet- tutaj znajdują się kasy. Prom wypływa z Trstenika o 8.30, a powrotny jest chyba o 16.30, płynie ok.1h15min.

Ceny apartamentów takie jak na stronie internetowej. W sierpniu 2004 w całym budynku były 3 apartamenty- jeden 2-os.,w którym mieszkałem i dwa 4-osobowe. W moim apartamencie było 1 małe pomieszczenie mieszkalno-sypialne z aneksem kuchennym i łazienka oraz balkon. Właściciele mają do wykończenia jeszcze jedno piętro, ale czy będzie dostępne w tym roku nie wiem. Na parterze mieści się bar z napojami, stąd stoliki. Od 11.00 do 17.00 na plaży przy budynku bywało dość sporo ludzi z okolicznych miejscowości- coś ok.20 samochodów.
15 min piechotą jest piękna, pusta plaża Jezero, do której nie można dojechać samochodem- właściciel apartamentu dokładnie pokaże drogę.
Podsumowując miejsce świetne, do którego na pewno kiedyś wrócę.
:lol:
pozdrawiam plantator
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 04.04.2005 20:31

Nie wiedziałam, że w tej miejscowości jest przystań dla promów z samochodami.
No człowiek się ciągle uczy.Fajnie.Może się wybiorę. Ale chyba bez auta.
Dziękuję za info w kwestii apartamentu.
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 07.05.2005 18:58

plantator napisał(a):Tak jak wspomniałem promy płyną do miejscowości Polace, która jest "bramą wjazdową" do parku narodowego Mljet- tutaj znajdują się kasy. Prom wypływa z Trstenika o 8.30, a powrotny jest chyba o 16.30, płynie ok.1h15min.

Czy pamiętasz może orientacyjne ceny za prom (osoba i samochód) ?
Czy zauważyłeś na Mljecie jakieś kempingi i jak są one położone ?
W moim atlasie naniesiony jest tylko jeden kemping w pobliżu miejscowości Pomena.

Pozdrawiam
Józek
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 07.05.2005 20:13

JoeF napisał(a):Czy pamiętasz może orientacyjne ceny za prom (osoba i samochód) ?
Czy zauważyłeś na Mljecie jakieś kempingi i jak są one położone ?
W moim atlasie naniesiony jest tylko jeden kemping w pobliżu miejscowości Pomena.

Ceny i rozkład "jazdy" promów już mam :)
Every day 15.06.2005-09.07.2005.
POLAČE-TRSTENIK 06:30 17:30
TRSTENIK-POLAČE 08:30 19:30
Every day 10.07.2005-28.08.2005.
POLAČE-TRSTENIK 06:30 12:30 17:30
TRSTENIK-POLAČE 08:30 14:30 19:30
Every day 29.08.2005-15.09.2005.
POLAČE-TRSTENIK 06:30 15:30
TRSTENIK-POLAČE 08:30 17:30
PRICE LIST
1. Passenger 40,00 kn
2. Car 145,00 kn
1. Camping car 225,00 kn
2. Bus to 30 places 780,00 kn
3. Bus > 30 places 1.150,00 kn
4. Motorbike 80,00 kn
(the price is in kn (kuna): 1,00 EUR = 7,50 kn)
There is no reservation for this ferry line - you should come and buy the ticket on the day of departure. Most crowded is on the weekends.


Nadal aktualne jest pytanie na temat kempingów :)


Pozdrawiam
Józek
plantator
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) plantator » 08.05.2005 20:05

JoeF napisał(a):
plantator napisał(a):Tak jak wspomniałem promy płyną do miejscowości Polace, która jest "bramą wjazdową" do parku narodowego Mljet- tutaj znajdują się kasy. Prom wypływa z Trstenika o 8.30, a powrotny jest chyba o 16.30, płynie ok.1h15min.

Czy pamiętasz może orientacyjne ceny za prom (osoba i samochód) ?
Czy zauważyłeś na Mljecie jakieś kempingi i jak są one położone ?
W moim atlasie naniesiony jest tylko jeden kemping w pobliżu miejscowości Pomena.

Pozdrawiam
Józek


Niestety byłem tam tylko 1 dzień, tak że na temat kempingów nie mogę wiele powiedzieć- na pewno jakiś jest bo widziałem informację w porcie w Polace- ale czy dotyczyła tego w Pomenie nie pamiętam
Pozdrowienia
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 09.05.2005 09:32

Plantator.
Czy mógłbyś coś opowiedzieć na temat tego jednodniowego pobytu na Mljecie? Zastanawiam się nad taką wycieczką.
Hmmm ale z tego co wyczytałam na necie samo wejście do Parku to 90 kun. Pytanie jak to się ma do zwiedzania?Bo przecież na nogach to zajmie sporo czasu :wink: a jakieś alternatywne środki lokomcji też pewnie w parku kosztują.
Poopowiadaj coś, proszę.

P.s A czy z Trstenika pływają oprócz promów łodzie wycieczkowe?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Cres + Losinj lista i oceny kempingów - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone