Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cres i Pag 2009 - moja pierwsza relacja:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 09.08.2010 18:25

Cuuuudownie...
Piękne zdjęcia, zwłaszcza te z córcią, a jak już jesteście na nich obie... to już bajka, zdjęcie na którym mała jest ubrana na czerwono i jesteście razem jest przecudne. Zostaję fanką Waszej rodzinki... no i relacja też super ;) :) Czekam na Pag.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 09.08.2010 20:31

Nooo... Gapa ze mnie :!: :lol: Prawie przeoczyłem :!: Zdjęcia już wprawdzie znam, ale miło zobaczyć je tutaj i poczytać :D
Tylko ciągu dalszego brak... :(
Czyżby już trwały przygotowania do wyjazdu?

pozdr
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 09.08.2010 20:51

dołączyłem do czytelni, bardzo ładne zdjęcia :D
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 09.08.2010 21:09

ŁOŁ :!: :D
Czekam co było dalej ... :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.08.2010 07:54

Widzę, że odwiedziliście Beli :)
My w tym roku spędzieliśmy tydzień właśnie tam, na campingu ;)

P.s. Ale masz piękną figurkę :!: Jak ty to zrobiłaś, dzidzia jeszcze taka mała, a u Ciebie deska nie brzuch :oops: :lol:
pedro1570
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.08.2010
ceny promow

Nieprzeczytany postnapisał(a) pedro1570 » 10.08.2010 09:51

moze ktos mi powiedziec jakie sa ceny promow na cres z krk
Ostatnio edytowano 10.08.2010 10:28 przez pedro1570, łącznie edytowano 1 raz
pedro1570
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pedro1570 » 10.08.2010 10:01

ArliJ napisał(a):Pomysl z Chorwacją narodził się wraz z narodzinami naszej córki. Wcześniej bylismy tam w 2001 r. z namiotem, autobusem kursowym, zjechaliśmy od Zadaru do Dubrownika, rozbijaliśmy się z namiotem 5 razy ale to były czasy młodości:).
Potem zresztą z namiotem objechalismy Grecję ląd i Kretę, Toskanię, Korsykę i z racji małej istotki przeniesliśmy się na jakiś czas na apartamenty i bliższe kraje;)

Padło na Chorwację i to był super wybór. W tym roku też tam jedziemy ale zanim to nastąpi (28-08 do 12-09 2010) to relacja zeszłoroczna;)

Termin 29 sierpień - 13 września: tydzień spędziliśmy na wyspie Cres a drugi na wyspie Pag. Obie wyspy piękne ale bardzo różne od siebie:).

Nadia świetnie się sprawdziła na wakacjach,całą drogę przespała, na miejscu zadnych problemów, jedzenie, spanie i dobry humor rewelacja;). Bardzo jej służył wyjazd i w ogóle pobyt we trójkę;) - na dobre zaczęła chodzić, skoczyła rozwojowo- takim już dzieciakiem się stała;).

Wyspa Cres jest największą wyspą chorwacką, niewątpliwie jej zaletą jest znacznie ograniczona liczba turystów, można więc delektować się ciszą i spokojem na łonie natury. Skalisty i niedostępny teren powoduje, że jest słabo zaludniona.

Żeby dostać się na wyspę Cres trzeba przejechać wyspę Krk i potem prom.
Dama na pokładzie;)

Obrazek


Mieszkaliśmy w miasteczku Cres :wink: ; głównym mieście wyspy.

Obrazek

Ponieważ byliśmy po całonocnej podróży więc po krótkim poszukiwaniu wolnego apartamentu i rozlokowaniu się wybraliśmy się na popołudniowy spacer do portu i okolic.

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek





Obrazek




Obrazek

Pierwszy poranek, pogoda marzenie, wyruszamy więc na wycieczkę po wyspie.

W drodze podziwianie widoków- panorama na port w Cresie.


Obrazek

Obrazek

przystań


Obrazek

Obrazek

Obrazek



Dzisiaj w planie Valun gdzie mieliśmy mieszkać ale okazało się zbyt małym miasteczkiem, położone nad morzem przy porcie a na wzgórzu jest parking (za opłatą) i ograniczona liczba miejsc do wjazdu samochodem. Zostawiamy więc samochód i idziemy szukać plaży.
Plaża zaraz przy miasteczku bardzo urokliwa ale jednak mimo małej ilości ludzi to dla nas za dużo i tak :mrgreen:


Obrazek

Idziemy więc dalej,po drodze :wink:

Obrazek

Obrazek

Rozkładamy manele, Nadia rusza do wody :mrgreen:

Obrazek

Obrazek


radocha wielka;)


Obrazek





Obrazek





Obrazek


Po plażowaniu zwiedzamy miasteczko


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

c.d. nastąpi:)
Witam 26-08-2010 wybieram sie z rodzinka na Cres mam prosbe moze masz namiar na fajne apartamenty.
pedro1570
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.08.2010
apartamenty

Nieprzeczytany postnapisał(a) pedro1570 » 10.08.2010 10:05

Witam 26-08-2010 wybieram sie z rodzinkom na CRES moze masz namiary na fajne apartamenty pozdrawiam
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 16.08.2010 14:51

Ciąg dalszy.. ciąg dalszy :oczko_usmiech:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.08.2010 15:08

Mali Losinij... już czekam na zdjęcia... chętnie sobie poprzypominam znajome strome uliczki, przystań i kolorową zabudowę :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.08.2010 16:01

Arli, teraz dopiero tu trafiłam :oops:

Świetna relacja i piękne foty :D

Czekam na ciąg dalszy :papa:
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 16.08.2010 16:26

mahadarbi napisał(a):Mali Losinij... już czekam na zdjęcia...


i Lubenice :hearts: czekam z niecierpliwością :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 16.08.2010 16:38

ArliJ napisał(a):Po pełnym luzu i spokoju dniu wybraliśmy się jeszcze niżej w dół wyspy do miasteczka Osor – najstarszej miejscowości na wyspie, zamieszkanej na stałe przez około 100 osób

Mam wielki sentyment do Osoru.
pzdr
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 17.08.2010 23:24

Ojej ale dużo miłych słów! - bardzo dziękuję i nadrabiam relację.
Niestety ale było wielce prawdopodobne, że nie pojedziemy w tym roku na wakacje bo trochę mi się w pracy skomplikowała sytuacja z liczbą osób do pracy:) ale udało się problem rozwiązać i przesunęliśmy wyjazd na 2 połowę września...

Nie wiem jak z pogodą wtedy będzie, mam nadzieję, że dobrze:).
W każdym razie nie wchodziłam na forum żeby się nie pogrążać bardziej w rozpaczy ale wróciłam i nadrabiam :)

janusz w. czy my się znamy??:)

lecimy dalej:)

Kolejny dzień, jedziemy w dół wyspy na drugą jej część Losinj do największego miasteczka tej części Mali Losinj (mimo mylącej nazwy).
Jest to zupełnie inny klimat, dużo większe miasto, spora marina, długie i liczne wąskie uliczki, piękna promenada, zupełnie inaczej niż w tej części dzikiej i górzystej.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Po gorącym dniu wpadliśmy do miasteczka Martinscica a że czasu nie było już na szukanie samotnej plaży więc poszliśmy wypróbować plażę FKK:). Jak lubimy nietekstylny styl tak po raz kolejny przekonałam się, że dodatkowo bardzo cenię sobie brak ludzi i taka plaża jest za tłumna i nie dla nas mimo nietekstylnego charakteru.

mała drzemka;)

Obrazek

Obrazek

i na wieczór spacer przy zachodzie słóńca w Cres

Obrazek




Obrazek


Obrazek


Nadchodzi ostatni dzień pobytu na Cresie, postanowiliśmy się zmierzyć z plażą w Lubeniach, chyba najurokliwiej położona plażą w Chorwacji takie czytałam opinie i porównując z tym co już widziałam to chyba racja;)

Widok z miasteczka na szczycie



Obrazek

I widok na miasteczko

Obrazek

Lubenice - miejscowość położona na wysokości 378 m n.p.m. ma zaledwie 40 domów, 14 mieszkańców i około 4000 lat historii. Samo położenie na klifie jak i dojazd do wioski są bardzo specyficzne, a widoki na okolice naprawdę zapadają w pamięć

W wiosce jest aż pięć kościołów i kapliczek, najstarsza z XV wieku, co świadczy niewątpliwie o religijności mieszkańców. Średnia wieku waha się tu w okolicy 70 lat, ostatnie dziecko urodziło się 33 lata temu, a szkoła została zamknięta w 1986 roku. W miejscu szkoły (wybudowanej przez Włochów w 1920 roku) mieści się obecnie sklep z pamiątkami. W pełni sezonu miasteczko tętni życiem (głównie z powodu inwazji turystów), lecz zimą życie zamiera i aż trudno sobie wyobrazić, że jeszcze pod koniec XIX wieku w Lubenicach mieszkało ponad 200 osób.

Szwendanie po miasteczku zostawiamy sobie na wieczór, ruszamy na plażę. Jest to wyzwanie bo w dół idzie się bardzo stromo szlakiem 45 minut a w górę 1 h.

Obrazek


Cel coraz bliżej


Obrazek


Coraz dalej od samochodu!!!!!:);)

Obrazek

Nie jesteśmy sami ale plaża cudna!!!!


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyjście łatwe nie było ale wartało!;)


Obrazek

Obrazek




Obrazek

nasza towarzyszka plażowa:)

Obrazek

Wróciliśmy ...


Teraz spacer po miasteczku
Lubenice jest najstarszym, najbardziej odludnym i zarazem jednym z najpiękniejszych miejsc na Cresie. Ludzie tu mieszkający nie korzystają z telefonów, telewizji czy satelity. Cywilizacja dotarła tu zresztą całkiem niedawno: elektryczność w 1969 roku a bieżąca woda dopiero w 2001 (!). Nie ma tu sklepu, poczty ani lekarza, a autobus łączący miasto z cywilizacją kursuje tylko dwa razy dziennie rano i wieczorem, zaledwie trzy razy w tygodniu.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ostatni rzut okiem na naszą zatoczkę ;)

Obrazek



I nadszedł koniec na wyspę Cres,w oczekiwaniu na prom na wyspę Krk a potem ruszamy na wyspę Pag :lol:

Obrazek
Ostatnio edytowano 17.08.2010 23:39 przez ArliJ, łącznie edytowano 2 razy
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 17.08.2010 23:28

Cudowne zdjęcia, no i jacy dzieli jesteście, zeszliście z maluszkiem na taką plażę, wow. Chylę czoła :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Cres i Pag 2009 - moja pierwsza relacja:) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone