CHORWACJA ONLINE

forum

 
Porady Co zrobić, gdy...
reklama


Co mam najlepiej zrobić, kiedy...

 • ...właściciel mojego apartamentu w ogóle się niczym nie przejmuje, nie mam ciepłej wody, a wyposażenie jest niekompletne?

  Należy zwrócić mu uwagę; prawdopodobnie zaniedbania nie są wynikiem chęci oszczędności, tylko zwykłego niedbalstwa.

 • ...oparzę skórę z powodu zbyt długiego przebywania na słońcu?

  Należy możliwie schłodzić skórę, ewentualnie użyć specjalnych maści na oparzenia. I przede wszystkim nie przebywać więcej na słońcu.

 • ...wbiję sobie kolce jeżowca w stopę?

  Rada jest tylko jedna: wyciągnąć! Trzeba przy tym zwrócić uwagę, aby kolec został usunięty w całości, co wcale nie jest takie proste.

 • ...na samochód nakapie mi żywica z drzew?

  Najłatwiej usunąć zabrudzenie smarując je jakimś tłuszczem, na przykład masłem. Rozpuści ono żywicę. I przede wszystkim nie otwierać zabrudzonych szyb; w przeciwnym razie zabrudzone zostaną uszczelki i szyba będzie się mazać przy każdym następnym otwarciu.

 • ...są duże fale, a ja koniecznie chcę się wykąpać?

  Jeżeli nie czujesz się w wodzie pewnie, nie ryzykuj! Najgorzej jest zawsze wejść do wody i z niej wyjść. Jeśli są duże kłopoty z wejściem, lepiej zrezygnować z kąpieli ("przybić" do brzegu będzie o wiele trudniej!). Jeśli już zdecydowałeś się wejść do wody, nie pływaj nigdy przy samym brzegu. Jeśli fale są duże, uderzą Tobą o brzeg, a następnie z powrotem wyrzucą do morza. Natomiast dalej falowanie nie jest zbyt uciążliwe.

 • ...zepsuje mi się samochód na gwarancji?

  To jest jeden z plusów posiadania nowego samochodu. W większości przypadków gwarancja obejmuje całą Europę, więc martwi się gwarant. Zwykle też pokrywane są koszty dowozu samochodu do autoryzowanej stacji, noclegu i zastępczego transportu. Z tego względu koniecznie należy brać ze sobą w podróż dokumenty serwisowe samochodu. Ze strony użytkownika wymagane jest najczęściej jedynie skontaktowanie się z przedstawicielem marki samochodu, resztę powinien on załatwić. Trzeba jednak twardo na to nalegać, gdyż najpewniej nie będzie mu się chciało tego robić.

 • ...zepsuje mi się samochód po upływie gwarancji?

  W tym wypadku nie jest już tak prosto. Trzeba radzić sobie samemu. Wszystko zależy od rozmiarów awarii. Jeśli jest drobna, najczęściej naprawę wykona jakiś miejscowy warsztat. W innym przypadku trzeba odholować (lub przejechać, jeśli się da) samochód do jakiegoś większego miasta. Naprawy na miejscu są opłacalne prawie zawsze; koszt dowozu samochodu z Chorwacji do Polski to lekko licząc 5 tysięcy złotych. Przy bardzo poważnych awariach (np. kompletny rozpad silnika) bądź zniszczeniu samochodu, należy zapytać o ceny części i robocizny na miejscu i porównać je z tymi w Polsce, czasem przywóz samochodu do kraju jednak pozwoli na obniżenie kosztów naprawy nawet wliczając w to drogi transport.
  Powrót na poprzednią stronę[Strona główna] [Reklama] [Kontakt] na górę strony

Rozmiar: 107 bajtów


apartamenty w cro
Rozmiar: 107 bajtów

Rozmiar: 107 bajtów

(c) 1999-2009 Chorwacja Online - Cro.pl