Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zabrać?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007
Co zabrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 16.04.2008 15:48

Witam.Pytanko trochę głupie ale jadę pierwszy raz do Chorwacji i nie chciałbym zabierać rzeczy nie potrzebnych ale także żeby czegoś zabrakło.Jadę 1 września w ciemno (apartament prywatny).Myślę ze z naczyń czy garnków nie muszę nic brać (chyba że się mylę :D ),a z odzieży?
Bardzo proszę doświadczonych o pomoc w zrobienu niezbędnej listy(jadę na ok.10 dni)
:oops:
Dziękuję i pozdrawiam
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 16.04.2008 16:52

Poszukaj dokładnie na forum, lista taka jest przygotowana przez użytkownika Jacunio. Nie tak dawno tez był wątek o tym.
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 16.04.2008 19:31

pavio napisał(a):Witam.Pytanko trochę głupie ale jadę pierwszy raz do Chorwacji i nie chciałbym zabierać rzeczy nie potrzebnych ale także żeby czegoś zabrakło.Jadę 1 września w ciemno (apartament prywatny).Myślę ze z naczyń czy garnków nie muszę nic brać (chyba że się mylę :D ),a z odzieży?
Bardzo proszę doświadczonych o pomoc w zrobienu niezbędnej listy(jadę na ok.10 dni)
:oops:
Dziękuję i pozdrawiam



poszukaj tu : forum/viewtopic.php?t=5175&highlight=lista+jacunia

i tu : http://pilak.republika.pl/podnamiot.htm :D :D :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.04.2008 20:11

pavio napisał(a):Witam.Pytanko trochę głupie ale jadę pierwszy raz do Chorwacji i nie chciałbym zabierać rzeczy nie potrzebnych ale także żeby czegoś zabrakło.Jadę 1 września w ciemno (apartament prywatny).Myślę ze z naczyń czy garnków nie muszę nic brać (chyba że się mylę :D ),a z odzieży?
Bardzo proszę doświadczonych o pomoc w zrobienu niezbędnej listy(jadę na ok.10 dni)
:oops:
Dziękuję i pozdrawiam


Myślę, że powinieneś zabrać jakiś mały czajnik bo oni herbaty nie pija. Przydałby się również garnek na mleko i patelnia. Niestety nie uzywają tego tylko smażą na blasze. Zestaw kieliszków podróznych też jest wskazany oraz grzałka elektryczna z przejściówką na 110 Volt. Z odzieży to weż letnie rzeczy ale proponuję ci zabrać parasol i ciepłą watowana kurtkę bo jak przyjdzie wiatr bora to jest bardzo zimno. Powodzenia, jak czegoś nie wiesz to pytaj to ci pomogę. Acha zabież scyzoryk, do wszystkiego sie przyda oraz latarkę z bateriami. U nich krucho z bateriami.
W apartamencie uzgodnij cene za lodówkę, bo każą doliczać osobno. Za gaz też licza dodatkowo. Ustal końcową cene. Uważaj też na samochód, zamykaj i stawiaj koło okna, zdarzaja się ze kradna złodzieje z Austrii w najlepszym przypadku dmuchną akumulator. Miej oczy też otwarte na studenciaków, maja wolne do 1 pazdziernika i nigdy nie maja pieniedzy. Też mogą coś podprowadzić, np. materac, zestaw nurka, parasol czy termos z kawą. Powodzenia i miłego wypoczynku.


Zawsze możesz liczyć na kolegów i koleżanki z forum.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 16.04.2008 20:44

Dareczku - od dawna to wiedziałem,ale powyższym tekstem mnie upewniłeś - zamiast latać powinienes robić w kabarecie :D :D :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.04.2008 20:47

darek1 napisał(a):
pavio napisał(a):Witam.Pytanko trochę głupie ale jadę pierwszy raz do Chorwacji i nie chciałbym zabierać rzeczy nie potrzebnych ale także żeby czegoś zabrakło.Jadę 1 września w ciemno (apartament prywatny).Myślę ze z naczyń czy garnków nie muszę nic brać (chyba że się mylę :D ),a z odzieży?
Bardzo proszę doświadczonych o pomoc w zrobienu niezbędnej listy(jadę na ok.10 dni)
:oops:
Dziękuję i pozdrawiam


Myślę, że powinieneś zabrać jakiś mały czajnik bo oni herbaty nie pija. Przydałby się również garnek na mleko i patelnia. Niestety nie uzywają tego tylko smażą na blasze. Zestaw kieliszków podróznych też jest wskazany oraz grzałka elektryczna z przejściówką na 110 Volt. Z odzieży to weż letnie rzeczy ale proponuję ci zabrać parasol i ciepłą watowana kurtkę bo jak przyjdzie wiatr bora to jest bardzo zimno. Powodzenia, jak czegoś nie wiesz to pytaj to ci pomogę. Acha zabież scyzoryk, do wszystkiego sie przyda oraz latarkę z bateriami. U nich krucho z bateriami.
W apartamencie uzgodnij cene za lodówkę, bo każą doliczać osobno. Za gaz też licza dodatkowo. Ustal końcową cene. Uważaj też na samochód, zamykaj i stawiaj koło okna, zdarzaja się ze kradna złodzieje z Austrii w najlepszym przypadku dmuchną akumulator. Miej oczy też otwarte na studenciaków, maja wolne do 1 pazdziernika i nigdy nie maja pieniedzy. Też mogą coś podprowadzić, np. materac, zestaw nurka, parasol czy termos z kawą. Powodzenia i miłego wypoczynku.


Zawsze możesz liczyć na kolegów i koleżanki z forum.

Jeśli jedziesz do kogoś do domu to zazwyczaj jest tam całe wyposażenie kuchni, jeśli jest to apartman i podane jest , że jest tam kuchnia to na pewno tak będzie. Chorwaci uważają herbatę za napój leczniczy ale czajnik będzie na 100% bo wszystko jest przygotowane pod turystów. Garnki też będą, sztućce na tyle osób co może mieszkać w apartmanie. Nie mam pojęcia po co byłaby Ci grzałka i to z przejściówką na 110V. Co do patelni to ja nie widziałem takich jak w PL, bardziej tam dusza niż smażą, poza tym raczej będzie prąd niż gaz. Scyzoryk to i tak każdy facet ma :) Baterie widziałem wszędzie w całym asortymencie. W życiu nie spotkałem się żeby ktoś liczył oddzielnie za lodówkę. Co do samochodu to ja nawet swojego nie zamykam na noc ale ja mieszkam na zadupiu. W Dubrovniku nie wyjmowałem radia, nigdy mi sie nic ie przytrafiło. Cro słynie z braku złodziejstwa samochodowego. Tam gdzie mieszkam mamy plaże tylko dla osób z willi gdzie mieszkamy i nic nie zabieram ze sobą do domu, maski , leżaki płetwy -wszystko zostaje. Co do ubrań sie nie wypowiadam bo tak późno nie jeżdżę.
Pozdrav.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 16.04.2008 20:50

Oj Bocian, stary wyjadacz a dałeś się wkręcić :lol: (chyba, że to misja).

A ja właśnie miałem zapytać co Darek wąchał ... bo nieźle kopie.

Dla tych, którzy nie są stałymi bywalcami forum: proszę nie brać serio wypowiedzi darka1, ten typ tak ma.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.04.2008 21:04

Musiał coś niedawno przykirac bo na kilku wątkach pierdoły pisze :):) A odpowiedziałem tak dla zasady :) Co do misji to może być jak u nas we firmie : wizja, misja i dymisja :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.04.2008 21:06

Sławomir Wocial napisał(a):
darek1 napisał(a):
pavio napisał(a):Witam.Pytanko trochę głupie ale jadę pierwszy raz do Chorwacji i nie chciałbym zabierać rzeczy nie potrzebnych ale także żeby czegoś zabrakło.Jadę 1 września w ciemno (apartament prywatny).Myślę ze z naczyń czy garnków nie muszę nic brać (chyba że się mylę :D ),a z odzieży?
Bardzo proszę doświadczonych o pomoc w zrobienu niezbędnej listy(jadę na ok.10 dni)
:oops:
Dziękuję i pozdrawiam


Myślę, że powinieneś zabrać jakiś mały czajnik bo oni herbaty nie pija. Przydałby się również garnek na mleko i patelnia. Niestety nie uzywają tego tylko smażą na blasze. Zestaw kieliszków podróznych też jest wskazany oraz grzałka elektryczna z przejściówką na 110 Volt. Z odzieży to weż letnie rzeczy ale proponuję ci zabrać parasol i ciepłą watowana kurtkę bo jak przyjdzie wiatr bora to jest bardzo zimno. Powodzenia, jak czegoś nie wiesz to pytaj to ci pomogę. Acha zabież scyzoryk, do wszystkiego sie przyda oraz latarkę z bateriami. U nich krucho z bateriami.
W apartamencie uzgodnij cene za lodówkę, bo każą doliczać osobno. Za gaz też licza dodatkowo. Ustal końcową cene. Uważaj też na samochód, zamykaj i stawiaj koło okna, zdarzaja się ze kradna złodzieje z Austrii w najlepszym przypadku dmuchną akumulator. Miej oczy też otwarte na studenciaków, maja wolne do 1 pazdziernika i nigdy nie maja pieniedzy. Też mogą coś podprowadzić, np. materac, zestaw nurka, parasol czy termos z kawą. Powodzenia i miłego wypoczynku.


Zawsze możesz liczyć na kolegów i koleżanki z forum.

Jeśli jedziesz do kogoś do domu to zazwyczaj jest tam całe wyposażenie kuchni, jeśli jest to apartman i podane jest , że jest tam kuchnia to na pewno tak będzie. Chorwaci uważają herbatę za napój leczniczy ale czajnik będzie na 100% bo wszystko jest przygotowane pod turystów. Garnki też będą, sztućce na tyle osób co może mieszkać w apartmanie. Nie mam pojęcia po co byłaby Ci grzałka i to z przejściówką na 110V. Co do patelni to ja nie widziałem takich jak w PL, bardziej tam dusza niż smażą, poza tym raczej będzie prąd niż gaz. Scyzoryk to i tak każdy facet ma :) Baterie widziałem wszędzie w całym asortymencie. W życiu nie spotkałem się żeby ktoś liczył oddzielnie za lodówkę. Co do samochodu to ja nawet swojego nie zamykam na noc ale ja mieszkam na zadupiu. W Dubrovniku nie wyjmowałem radia, nigdy mi sie nic ie przytrafiło. Cro słynie z braku złodziejstwa samochodowego. Tam gdzie mieszkam mamy plaże tylko dla osób z willi gdzie mieszkamy i nic nie zabieram ze sobą do domu, maski , leżaki płetwy -wszystko zostaje. Co do ubrań sie nie wypowiadam bo tak późno nie jeżdżę.
Pozdrav.



NO jak kolega jeżdzi do apartamentów luksusowych to pewnie, że nie płaci dodatkowo oraz ma strzeżony parking na posesji. Ja daję poradę osobom których nie stać płacić 100 euro dziennie za 5 osób. Nie każdemu tak sie powodzi jak koledze Sławkowi.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.04.2008 21:09

Wychodzi na to , że każdy jeździ do luksusowych bo jak do ceny dolicza za lodówkę i gaz i wodę to tez wyjdzie po 100 ojro za 5 osób.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.08.2010 13:53

Trzeba podnieść temat bo lista nadal aktualna ;)
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 03.08.2010 16:45

Jadąc we wrześniu można oczekiwać przelotnych (burze także wchodzą w rachubę) opadów deszczu więc przydadzą się kurtki nieprzemakalne. Reszta jak na standardowy letni urlop.
Jako że pierwszy raz to dodam że buty do wody aby ochronić się przed jeżowcami (choć nie wszędzie konieczne). A tak poza tym to tylko cieszyć się urlopem, ciepłym morzem, pięknymi krajobrazami i wspaniałymi ludźmi żyjącymi w Chorwacji.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 20.06.2011 15:03

Ja mam male pytanko w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu/apartamencie sprzątanie ,prąd i takie tam są wliczone w cenę (tak przynajmniej wynika z opisu) , a czy za dostępną w pokoju klimatyzacje będzie pobierana oplata , bo nic o tym nie jest napisane...? :?:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.06.2011 16:30

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Ja mam male pytanko w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu/apartamencie sprzątanie ,prąd i takie tam są wliczone w cenę (tak przynajmniej wynika z opisu) , a czy za dostępną w pokoju klimatyzacje będzie pobierana oplata , bo nic o tym nie jest napisane...? :?:


A to różnie...zazwyczaj dodatkowa opłata.
Napisz.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone