Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zabieracie na plażę.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 17.05.2018 08:10

Trajgul napisał(a):
boboo napisał(a):Tajemnica tkwi w: "po kolei"

Dziękuję za objaśnienie ale nie wziąłem tego pod uwagę.
W takim razie muszą to być kilkunastostronicowe opowiadania ;).
P.S. Swoich dokonań czytelniczych nie biorę pod uwagę, gdyż obecną książkę czytam od 8 miesięcy i jestem w połowie ;).
Nie mierz innych swoją miarą.
Przykładowo moja książkowa średnia to 300-400 stron / dzień.
W sumie jedna średniej grubości kniga.
Na godzinę około 100 stron. Czyli 3-4 godziny dziennie.
Nie ma problemu podczas 2-tygodniowego urlopu połknąć kilka-/naście książek.
Czy to leżąc na plaży, czy wieczorem w kwaterze, gdy inni pełzają po "facebookach"...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2018 08:16

Ja na dwutygodniowych wakacjach, miałem dwie książki i po tygodniu nie miałem co czytać... teraz od miesiąca czytam jedną ale mam dziecko, więc nawet kompa w domu nie odpalam (raz w miesiącu na aktualizacje systemu) :mrgreen:

amatus1 napisał(a):A ja za czytnikiem nie przepadam z kilku względów: problemy z czytaniem na słońcu, powietrzu- słabo widać tekst, problem z wyładowaniem akumalotorkow a przede wszystkim o wiele bardziej wolę przekładać kartki niż klikać w ekran. Może jestem staroświecki ale dla mnie książka to książka:)


Też tak gadałem - do momentu, aż parę interesujących mnie książek, dostępnych jest już wyłącznie jako e-book. Poza tym - czytnik czytnikowi nierówny ;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.05.2018 08:23

Czas urlopu w cro to u mnie nadrabianie zaległości w czytelnictwie. Nie ma to jak błogie leżenie na plaży z ksikza w ręku:) no albo z czytnikiem:)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 17.05.2018 08:38

boboo napisał(a):Nie mierz innych swoją miarą.

Dlatego pytałem lekko prowokacyjnie licząc na jakąś odpowiedź, bez złośliwości.
boboo napisał(a):Na godzinę około 100 stron.

No widzisz dla mnie nie do pomyślenia, mimo, że nigdy nie mierzyłem sobie czasu, u Ciebie wychodzi ponad 1,5 strony na minutę, więc tempo świetne. Brawo, jak tak nie umiem, chyba, żeby mnie zamknęli w jakiejś ciemnej norze bez dostępu do bodźców zewnętrznych.
Aż żonę zapytałem, bo wydawało mi się, że kiedyś w strasznie nudnej pracy pobiła rekord, gdyż przeczytała 10 książek w ciągu miesiąca. Widać myliłem się, są lepsi, tym bardziej szacun, bo mi by okoliczności chorwackiej przyrody nie pozwoliły się skupić ;).
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.05.2018 08:47

My kilka dni temu kupiliśmy w Lidlu takie leżanki ze stelażem i regulowanym kątem oparcia pod głową. Nada się do czytania, patrzenia na szalejące w wodzie dzieciaki czy lepszego opalenia twarzy :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 17.05.2018 08:54

Się zrodziła dyskusja ;)
Pisałem, że żona też twierdziła, że papier to papier, przekładanie kartek i takie tam, ale podczas urlopu w Chorwacji okazało się, że czytnik (na "K") jednak jest przydatny.
Odnośnie kwestii broszurek-podobnie, jak to boboo napisał-książka kilkuset stronicowa to jest "moment". Niedawno czytała książkę liczącą niemal 500 stron koło 3 dni, bo w międzyczasie trzeba było chodzić do pracy itp oraz, co chyba najważniejsze-specjalnie rozkładała w czasie samo czytanie.
Odnośnie czytnika-sama się przekonała do tego urządzenia mimo początkowego, powiedzmy, niewielkiego entuzjazmu ;)
Jeśli komuś nie odpowiada korzystanie z czytnika-bywa, nie będę nikogo zmuszał.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2018 08:57

Ja sobie ubzdurałem, że czytnika nie i koniec. Ale to dlatego, że mam tablet z Windowsem, który odbija światło jak lustro i źle się czyta (w pracy go czasem wykorzystuję do czytania dokumentacji) ale potem pomacałem produkt na K i nie powiem... rozważam zakup czegoś tańszego bo akurat są w promocji.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.05.2018 09:00

Trajgul napisał(a):...., bo mi by okoliczności chorwackiej przyrody nie pozwoliły się skupić ;).

Mam tak samo. Co innego nad Bałtykiem, tam się dobrze czytało :hut:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 17.05.2018 09:37

Trajgul napisał(a):... u Ciebie wychodzi ponad 1,5 strony na minutę, więc tempo świetne...

Sporo zależy od wielkości czcionki :oczko_usmiech:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 17.05.2018 09:41

Pääkäyttäjä napisał(a):... mam tablet z Windowsem, który odbija światło jak lustro ...


Też byłem sceptyczny w stosunku do czytników.
Tablet i czytnik to jednak zupełnie coś innego.
Teraz zabieramy i czytnik i z 5 książek.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.05.2018 09:47

W temacie czytnika to żonie Gwiazdor ze 2-3 lata temu przyniósł takowy, Pocket coś tam lub podobnie. W cro z nami był ale na szczęście były również tradycyjne książki. Urządzenie to jakoś nie zdobyło naszej sympatii. Później było też kilka podejść do tematu ale urządzenie jednak leży w szufladzie nieużywane :(
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 17.05.2018 10:18

Habanero napisał(a):
Trajgul napisał(a):...., bo mi by okoliczności chorwackiej przyrody nie pozwoliły się skupić ;).

Mam tak samo. Co innego nad Bałtykiem, tam się dobrze czytało :hut:

Zależy jakie kto ma podejście do pobytu na plaży-dla mnie plaża to przedsionek morza a dla innych-miejsce docelowe :mrgreen: :hut:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.05.2018 10:34

kojacek napisał(a):
Habanero napisał(a):
Trajgul napisał(a):...., bo mi by okoliczności chorwackiej przyrody nie pozwoliły się skupić ;).

Mam tak samo. Co innego nad Bałtykiem, tam się dobrze czytało :hut:

Zależy jakie kto ma podejście do pobytu na plaży-dla mnie plaża to przedsionek morza a dla innych-miejsce docelowe :mrgreen: :hut:

Dla mnie zdecydowanie to drugie :P
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 19.05.2018 11:49

Witam
Widział ktoś z Was w promocji jakiś dobry parasol żeby nadawał się na plażę w Chorwacji (pytam pod względem kamieni i ewentualnego wiatru i nie dla jednej osoby...). Wiem że jest allegro i tego tam sporo, ale może ktoś widział jakąś promocje w sklepie stacjonarnym za rozsądne pieniądze? np. Castorama, Obi, Leroy.. itp.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.05.2018 14:33

dominikzw napisał(a):Witam
Widział ktoś z Was w promocji jakiś dobry parasol żeby nadawał się na plażę w Chorwacji (pytam pod względem kamieni i ewentualnego wiatru i nie dla jednej osoby...). Wiem że jest allegro i tego tam sporo, ale może ktoś widział jakąś promocje w sklepie stacjonarnym za rozsądne pieniądze? np. Castorama, Obi, Leroy.. itp.


Z powodu kamieni i skał, według mnie lepiej sprawdza się namiot plażowy. Jestem bardzo cieniolubny i polecam namiot :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co zabieracie na plażę. - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone