Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co za 5 razem ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.01.2016 09:04

kaeres napisał(a):Zacząłem szukać wyspy Novalja :)
Czytałem o Novalja (miasto na Pag). Dobra baza wypadowa i fajna plaża dla dzieci.

E, no co Ty .... tankowanie i zakupy i ucieczka :roll:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.01.2016 09:19

kaeres napisał(a):Rysio - fajny widoczek. Można namiar na kwaterę na PW lub adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl ?


Tam gdzie ja jeżdżę noclegi w lipcu/sierpniu skończyły się w sierpniu roku ubiegłego. 28 sierpnia, (czyli kilka dni po powrocie od Nich), gadałem z właścicielką i jedyne co mieli to app. 5+1 w terminie do 8 lipca.

Wpisz w googlarce Metajna to wyników dostaniesz sporo. Możesz mnie pytać wtedy o konkretne apartamenty, bo położenie większości znam, więc doradzić mogę.

Co do Novalji, to nie do końca zgodzę się z Beatą. Jest sporo fajnych kwater na uboczu miasta, przy założeniu że na plażę jeździsz autem, bo w takim przypadku do plaż na Barbatach, czyli od Caski do Metajny dojazd nie trwa więcej niż 15 minut. Plusem jest to że jeżeli lubicie wieczorno - nocne życie to możecie wyskoczyć do centrum bez przebijania się przez korki i szukania parkingu.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.01.2016 09:21

@Bea.ta
Ile cromaniaków tyle opinii.
Przeczytałem tyle realcji o Pagu, że teraz nie przytoczę w której zachwalano miejscowość jako spokojną pomimo tego, że jest to noclegownia dla Zrce`ówców.
A plaża Babe jet idealna dla małych dzieci.

Dzięki Rysio. Jak już będę tak daleko to na pewno będę prosił o pomoc.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2016 09:41

kaeres napisał(a):Zacząłem szukać wyspy Novalja :)
Czytałem o Novalja (miasto na Pag). Dobra baza wypadowa i fajna plaża dla dzieci.

:oczko_usmiech: Novalja Zrce
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 14.01.2016 10:09

Mając trzy tygodnie wolnego i nie chcąc jechać zbyt daleko na jeden raz, mógłbyś podzielić trasę i przy okazji zobaczyć coś ciekawego. Wiele miejsc prawdziwy urok pokazuje dopiero wieczorem. Kilka moich ostatnich wyjazdów wyglądało tak, że nad Jadran docierałem dopiero dnia 4 :). Nie twierdzę, że każdemu to będzie odpowiadać, większość gna nad Jadran wyposzczona po roku odwyku (co łatwo zrozumieć). Odcinki do przejechania: dom-?, ?-Peljesac, Peljesac-Pag, Pag-dom.

Jeszcze odnośnie Pagu. Jeśli najbardziej spodobało Ci się na Hvarze, zalecałbym ostrożność w podejściu do Pagu :). To jednak zupełnie inne klimaty. Nie mówię, żeby nie jechać, ale od razu na 10 dni...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.01.2016 10:13

Janusz Bajcer napisał(a):
kaeres napisał(a):Zacząłem szukać wyspy Novalja :)
Czytałem o Novalja (miasto na Pag). Dobra baza wypadowa i fajna plaża dla dzieci.

:oczko_usmiech: Novalja Zrce

Znam Zrce z relacji, znam też Babe.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.01.2016 10:54

Rysio napisał(a):Co do Novalji, to nie do końca zgodzę się z Beatą.

czasem możesz się nie zgodzić, nie ma sprawy :)

Rysio napisał(a):Jest sporo fajnych kwater na uboczu miasta, przy założeniu że na plażę jeździsz autem, bo w takim przypadku do plaż na Barbatach, czyli od Caski do Metajny dojazd nie trwa więcej niż 15 minut

No właśnie - przy założeniu.
W Metajnie mogę iść na miejską, do której miałam bliżej niż do piekarni, pod murek i zakręt lub za winkiel - więc auta nie ruszałam :)
A ze miewałam fanaberie i Beretnicy mi sie chciało - to co innego :)

Rysio napisał(a):Plusem jest to że jeżeli lubicie wieczorno - nocne życie to możecie wyskoczyć do centrum bez przebijania się przez korki i szukania parkingu.

I stacja benzynowa, też jest plusem :)
I lekarz jakbyco :roll:

kaeres napisał(a):@Bea.ta
Ile cromaniaków tyle opinii.
Przeczytałem tyle realcji o Pagu, że teraz nie przytoczę w której zachwalano miejscowość jako spokojną pomimo tego, że jest to noclegownia dla Zrce`ówców.
A plaża Babe jet idealna dla małych dzieci.

Dzięki Rysio. Jak już będę tak daleko to na pewno będę prosił o pomoc.

No właśnie, noclegownia dla imprezowiczów, czyli masz wszędzie tłumy radosnych, bardzo głośnych, trzeźwiejących maczomenów bez koszulek nawet w sklepach ;)
Plaży nie znam osobiście ;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.01.2016 11:50

Nie żebym chciał do Novalje jechać i tam nocować.
Trzymam się póki co trzech wariantów: Metajna, Pag, Mandre.
Ja korzystam z samochodu szukając plaż i miejsc do zwiedzania więc dla mnie brak plaży przy sypialni nie jest minusem.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.01.2016 20:55

Podczas dwukrotnego pobytu w Mandre ( nie stacjonarnie oczywiście) nie znalazłem tam nic co by mi kazało jechac trzeci raz..
Ludzie mówią, że słońce ładnie zachodzi, ale ja nie zwyczajny siedzieć jak pies do księżyca, więc dla mnie to żaden argument. :mrgreen:
Aczkolwiek ludziom się tam podobało.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.01.2016 08:27

Kusi widok na otwarte morze, w tle ledwo widoczne Škrda i Maun. Do tego zachód słońca z tarasu.
...
trochę odleciałem co ?

Do tego zaletą przy dzieciach jest dość płasko położona miejscowość. Minusem tego jest chyba brak widoków jeżeli nie będziemy w pierwszej linii brzegowej ? (dobrze widzę z google street view ? ).
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.01.2016 08:33

kaeres napisał(a):Kusi widok na otwarte morze, w tle ledwo widoczne Škrda i Maun. Do tego zachód słońca z tarasu.
...
trochę odleciałem co ?

Troszkę :)
ale w tajemnicy Ci powiem, że są ... lepsi :lool:

kaeres napisał(a):Do tego zaletą przy dzieciach jest dość płasko położona miejscowość. Minusem tego jest chyba brak widoków jeżeli nie będziemy w pierwszej linii brzegowej ? (dobrze widzę z google street view ? ).

Będziesz miał wtedy widok, na inne domy :)
Spokojnie - coś tam zobaczysz, muru chyba nikt nie wybudował :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.01.2016 08:46

anakin napisał(a):Ludzie mówią, że słońce ładnie zachodzi,


A kto powiedział że musi do morza włazić

Obrazek

Bea.ta napisał(a):czasem możesz się nie zgodzić, nie ma sprawy :)



Ja to w sensie Pag czy Novalja i w tym momencie już się ze mną zgodzisz, bo lepiej kręcić się wśród
trzeźwiejących maczomenów bez koszulek nawet w sklepach
i całkiem fajnych Włoszek, o czym przez seksizm nie wspominasz :mrgreen: niż wśród delegacji Kursany aus Berlin :D :smo:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.01.2016 09:20

Rysio napisał(a):A kto powiedział że musi do morza włazić

No ci co do Kołobrzegu na wczasy jeździli :roll:

Obrazek



Rysio napisał(a):Ja to w sensie Pag czy Novalja i w tym momencie już się ze mną zgodzisz, bo lepiej kręcić się wśród
trzeźwiejących maczomenów bez koszulek nawet w sklepach
i całkiem fajnych Włoszek, o czym przez seksizm nie wspominasz :mrgreen: niż wśród delegacji Kursany aus Berlin :D :smo:

No ja też w sensie Novalja ;)
Nie, że przez seksizm nie wspominam, tylko z litości dla tych co się ślepią bo tylko tyle im zostaje :smo: a maczomeny .... no dej panie spokój :roll: ... może one się podobają innym chłopakom :roll: ;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.01.2016 10:23

Gdzie nie wyląduję tam będzie dobrze.
Ważne aby apartament miał klimę, wifi i jeżeli nie taras to chociaż fajny ogródek.
Zawsze rano i wieczorami przesiadujemy na zewnątrz. Rano na śniadanku, a wieczorem na winku jak już dzieci śpią.
Preferowany oczywiście widok z tarasu czy to na morze, zatokę czy góry (ew. zatokę z górami tak jak w Bosanie).
Za około 2-3 tygodnie będę dopiero decydował i rezerwował już konkretnie.
Wówczas Was będę molestował o namiary na kwatery :)

PS. A jak już macie to dawajcie na PW (dzięki Rysio za pierwsze namiary).
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.01.2016 10:35

kaeres napisał(a):Gdzie nie wyląduję tam będzie dobrze.
Ważne aby apartament miał klimę, wifi i jeżeli nie taras to chociaż fajny ogródek.
Zawsze rano i wieczorami przesiadujemy na zewnątrz. Rano na śniadanku, a wieczorem na winku jak już dzieci śpią.
Preferowany oczywiście widok z tarasu czy to na morze, zatokę czy góry (ew. zatokę z górami tak jak w Bosanie).
Za około 2-3 tygodnie będę dopiero decydował i rezerwował już konkretnie.
Wówczas Was będę molestował o namiary na kwatery :)

PS. A jak już macie to dawajcie na PW (dzięki Rysio za pierwsze namiary).


Ty się sam zorientuj w kwaterach i wtedy zadecydujesz, gdzie chcesz jechać, skoro wszystko jedno gdzie wylądujesz :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Co za 5 razem ? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone