Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co wybrać po Dalmacji?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013
Co wybrać po Dalmacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 16.05.2013 10:47

Wiem, że pewnie wszyscy mnie zbiją, bo jestem nowa i napewno już były tego typu wątki, ale do odważnych świat należy, więc zakładam nowy :)

Otóż w zeszłym roku szukając wakacji trafiłam przez przypadek na tą stronę. Strasznie spodobała mi się wyspa Krk. Chcieliśmy z rodzinką tam pojechać, ale ze względu na termin (15-25 września) zdecydowaliśmy się jechać za Split, żeby było ciepło :wink: Od Splitu w dół jechaliśmy przy brzegu, szukając plaży i miasteczka, które by nam pasowało i wreszcie trafiliśmy na Igrane(!)...
Rok temu śmiałam się z postów i pokazywałam je mężowi mówiąc "Jak można się zakochać w jakimś państwie i chcieć do niego wracać?!". Niestety, dopadło mnie już po pierwszym dniu ;)
W ktym roku możemy jechać jedynie w sierpniu, planujemy koniec (20-30?), żeby unikąć tłumów i zaoszczędzić piniążki (właśnie się przeprowadziliśmy).
Stwierdziliśmy, że Dalmacja wyjdzie drożej (więcej paliwa i za autostrady), więc planujemy północne okolice.
Ja myślę o wyspie Krk, ale przechodząc do sedna:
1) Czy znajdę na wyspie miasteczko w stylu Igrane (małe, spokojne, plaża żwirkowa (jedne wakacje w cro i już mnie mdli na myśl o piasku :D ), blisko do czegoś więksale również dobra baza wypadowa na jednodniowy wyjazd (w Igrane to była Makarska i PN KRK))? Wstępnie myślałam o Starej Baśce :)
2) Jakie będą ceny noclegów (w Igrane połowa września 20E ze wszystkimi opłatami za ap 2+2 blisko morza). Możemy mieć nawet pokój 2 os z aneksem i łazienką (nie przeszkadza nam małe między nami w łóżku na 10 dni). Czy znajdę coś bez rezerwacji w tym okresie za powiedzmy 30E przy moich wymaganiach?
3) Jak z temperaturą wody? Słyszałam, że na wyspie jest różnie w zależności od tego czy jest od strony lądu czy nie.
4) Korcą mnie inne wyspy (np. Cres), ale dać za prom w dwie strony koło 200zł, to skrócić pobyt o dzień :(

Jeśli nie Krk, to co innego przy danych kryteriach?

Sczerze mówiąc po pobycie w Igrane (7dni), wracając do Polski, byliśmy na Pagu w Povljanie (3dni) i to była tragedia. Strasznie nam się nie podobało, nie czuliśmy się już jak w Chorwacji, o ile mogę to tak określić.
Teraz mam obawy, czy po Dalmacji coś mi się spodoba, ale z drugiej strony nie wyobrażam już sobie wakacji nad Bałtykiem czy w Bułgarii.

Będę wdzieczna za każdą podpowiedź :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2013 11:31

k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013
Re: Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 16.05.2013 11:47

Tak, tak, ale moje główne pytanie nie brzmiało co wybrać w Krk, tylko czy się nie rozczaruję i czy można znaleźć podobne miejsce, "klimaty" jak w Dalmacji... :)

P.S. Relacje sprzed 5 lat o jakiejś mieścince mnie nie ustawiają, bo mogło się już sporo pozmieniać... :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2013 12:05

Skoro nalegasz...proszę bardzo i znikam.
;)

Pozdrawiam
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 16.05.2013 12:31

Oj, nie znikaj... Liczyłam na jakąś pomoc... :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.05.2013 12:46

k.ka napisał(a):Tak, tak, ale moje główne pytanie nie brzmiało co wybrać w Krk, tylko czy się nie rozczaruję i czy można znaleźć podobne miejsce, "klimaty" jak w Dalmacji... :)

Jeśli na Krk chcesz znaleźć takie same "klimaty" jak w Dalmacji - to się rozczarujesz.
Każdy nadmorski region Chorwacji - Istria, Kvarner (część lądowa i wyspy) są inne niż Dalmacja.
Sama Dalmacja tez ma rózniące się trzy regiony nadmorskie plus piękne wyspy.
Ale w każdym regione jest ładnie, tylko inaczej :wink: no i dobrze, bo gdyby wszędzie było tak samo - Chorwacja byłaby nudna.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 16.05.2013 13:53

Janusz Bajcer napisał(a):Jeśli na Krk chcesz znaleźć takie same "klimaty" jak w Dalmacji - to się rozczarujesz.

Mam inne zdanie.
Teraz do autorki.
Stara Baska to dobry wybór. ( namiastkę Dalmacji znajdziesz właśnie w Starej Basce oraz w Vrbnik)
Woda ciepła ( czasami od strony lądu tj. na wyspie miasteczko Vrnik) jest niby prąd zimniejszy ale ja tego nie potwierdzam.
W Starej Basce to zjawisko nie istnieje więc woda ciepła.
Pod koniec sierpnia - śmiało bez rezerwacji. Na 102 % znajdziesz lokum.
Ceny - tutaj nie wiem ( nie korzystam z apartamentów) ale koniec sierpnia - dużo będzie już wolnych więc będzie w czym wybierać.
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013
Re: Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 16.05.2013 14:25

woka napisał(a):Ceny - tutaj nie wiem ( nie korzystam z apartamentów) ale koniec sierpnia - dużo będzie już wolnych więc będzie w czym wybierać.


A że tak z kobiecej ciekawości zapytam - z czego korzystasz :wink: ?
Czy ktoś ewentualnie wie może jak się ceny w Krk mają do cen powiedzmy w Cresie albo do miasteczek na kontynecie (Kvarner, ewentualnie północna Dalmacja)? Jest duże przebicie?
Czytając posty zauważyłam, że drożej jest na północy, ale czy już na tej północy gdzieś jest drożej albo taniej?

Aha i dzięki za odpowiedzi :D

Zapomniałabym! Chciałam jeszcze zapytać o plaże dla nudystów. Przeglądając kempingi na Krk zauważyłam, że co najmniej połowa jest dla golasów :) A jak jest z plażami? Bo nie mam nic przeciwko topless, sama też tak robiłam, ale wolałabym, żeby żaden pan nie majtał niczym przed moją 4-letnią córką :D Nie urażając oczywiście panów, którzy to lubią :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 16.05.2013 21:51

k.ka napisał(a):
woka napisał(a):Ceny - tutaj nie wiem ( nie korzystam z apartamentów) ale koniec sierpnia - dużo będzie już wolnych więc będzie w czym wybierać.


A że tak z kobiecej ciekawości zapytam - z czego korzystasz :wink: ?

Z hoteli lub pensjonatów. Na KRK mam pensjonat.
k.ka napisał(a):Czy ktoś ewentualnie wie może jak się ceny w Krk mają do cen powiedzmy w Cresie albo do miasteczek na kontynecie (Kvarner, ewentualnie północna Dalmacja)? Jest duże przebicie?
Czytając posty zauważyłam, że drożej jest na północy, ale czy już na tej północy gdzieś jest drożej albo taniej?

Na kontynencie jest taniej. Wyspy zawsze są droższe choć to nie jest regułą, zależy od wielu czynników: standard, położenie, ...
Kvarner i Istria uchodzi za "drogo" jednak moim zdaniem to połowiczna prawda. W Dalmacji za dobre lokum możesz również drogo zapłacić. To chyba normalne i oczywiste.
Wybierając Starą Baskę - jesteś w Starej Basce. Nie ma pola manewru ( w bliskiej okolicy nie ma nic) ale już np. wybierając miasteczko KRK (drogo), masz możliwość wynająć coś, nie w miasteczku nad brzegiem morza lecz w okolicznych wioskach ( w głębi wyspy, brak widoku morza) i cena np. o połowę taniej.
k.ka napisał(a):Zapomniałabym! Chciałam jeszcze zapytać o plaże dla nudystów. Przeglądając kempingi na Krk zauważyłam, że co najmniej połowa jest dla golasów :) A jak jest z plażami? Bo nie mam nic przeciwko topless, sama też tak robiłam, ale wolałabym, żeby żaden pan nie majtał niczym przed moją 4-letnią córką :D Nie urażając oczywiście panów, którzy to lubią :wink:

Plaże FKK są oddzielne tzn. aby tam się dostać trzeba celowo tam iść. Zawsze są oddalone od zwykłych plaż. Będąc na zwykłej plaży na KRK nie masz możliwości zobaczyć golasa.
Pozdrawiam
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 17.05.2013 09:34

Sam jeździłem mniej więcej tak:

Krk - Malinska
Krk - Krk
Vodice
Pakostane
Podgora
Krk - Krk
Primosten
Krk - Krk

Twoim wymaganiom odpowiadała by Baśka na Krk ale Primosten dla mnie bajka :). Samo miasto Krk pewnie ciut za duże lecz jakby co to mam tam fajny apartament 18 euro za osobę :) Primosten płaciliśmy 25 euro a znajomi niedaleko 15 euro. aha a podane ceny to 2010 , 2012 Krk , 2011 - Primosten
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 17.05.2013 09:47

krótko i na temat odpowiadając na pytanie z tematu tego wątku

po Dalmacji pora na Istrię :)
a konkretnie Rovinj :)
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 17.05.2013 09:50

nie za duże te Rovinj ?
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 17.05.2013 09:58

zaczęliśmy od wioski - Breli, następnie przysła pora na coś większego - Trogir.. teraz prawem serii pora na coś jeszcze większego.. Rovinj. Choć dla nas wielkośc miasta nie ma KOMPOLETNIE ŻADNEGO znaczenia.. Ważne by było klimatycnzie, miło i przyjemnie oraz atrakcyjnie.. A Rovinj swoim połozeniem (wspaniała baza wypadowa na organizowanie wycieczek od Wenecji przez Pule do Baski) a także bliskościa to miejsc nam w pewnym sensie bliskich (np Valalta) - jest wręcz miejscem idealnym.. juz nie pisząc o samej architekturze miasteczka.

Tak czy siak zamin dotrzemy do Rovinj czeka na nas kilka dni w salzburskich Alpach, w poblizu samego Salzburga, które wbrew pozorom co do wielkości tez nie jest zbyt dużym miasteczkem.. ale za to niezywkle pięknym :)
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 17.05.2013 13:46

Dla mnie wielkość niestety ma znaczenie :)
Ale ja muszę mieć, przepraszam za wyrażenie, zadupie :D Jeden sklep, jedna knajpa, jedna lodziarnia (chociaż bez tego możemy się obejść) i duuuuużo miejsca na plaży, żeby urwis nie przeszkadzał nikomu :wink:
Inaczej dla mnie to nie wakacje, bo po co jechać taki szmat drogi, żeby potem mieć 0,5x1,5m na plaży i rozmowy innych plażowiczów. Albo przeciskać się przez tłum na deptaku... Chyba już wolę go nie mieć :lol:
Napisałam o Krk, bo patrzyłam na niego rok temu, przez niego (a właściwie nią, bo to wyspa :)) napaliłam się na Chorwację i tak o nim pomyślałam, kiedy mąż pytał co robimy przez wakacje.
Primosten już troszkę daleko, to już w zasadzie Dalmacja, a my chcieliśmy nie jechać za daleko, żeby na paliwie i opłatach autosradowych oszczędzić :D Ale bardzo podoba mi się jego położenie :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 17.05.2013 20:09

k.ka napisał(a):Dla mnie wielkość niestety ma znaczenie :)
Ale ja muszę mieć, przepraszam za wyrażenie, zadupie :D Jeden sklep, jedna knajpa, jedna lodziarnia (chociaż bez tego możemy się obejść) i duuuuużo miejsca na plaży, żeby urwis nie przeszkadzał nikomu :wink:

Tego również szukają inni, teraz tylko niech się to "styknie" w jednym czasie i masz swoje "zadupie" :lol:
................. Ale popytaj w Erze - może oni coś mają. :wink:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone