Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co wybrać po Dalmacji?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 19.05.2013 08:08

woka napisał(a):Proponuję miejscowość Kornić ( na mapie naprzeciwko m. Punat, blisko KRK).

Dzięki wielkie, nie pomyślałabym, żeby tam szukać :wink:

Lednice napisał(a):Jakby żona się pomyliła w podaniu nazwy, to pojechał w zupełnie inną stronę. Jego kompletnie nic nie interesuje poza gps, ignoruje wszelkie komunikaty o korkach w radiu, gps tak podaje i tak jadę. :!: :?:


Na szczęście ja jestem gps'em męża, więc nie ma możliwości pomyłki :D
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 20.06.2013 20:09

Rero napisał(a):Witam. Może dla jakiś i dla kogoś inspiracji ... :)R.

Jakišnica na Pagu...Wioska ma typowy klimat Chorwacji - inny niż w południowej części wyspy Pag.
Super wycieczka statkiem z Lun do wyjątkowego miasta Rab...


Jakišnica
:
http://www.jakisnica.info/en/videos
Wycieczka statkiem: http://www.rapska-plovidba.hr/rab-pag_hr.html


Witaj Rero ! Dzięki za wskazanie ciekawej miejscówki.
Szukałem miejsc na Pagu (naprawdę chcę tam pojechać i zwiedzić), ale chcę uniknąć "zaplanowanych" kurortów.
Poza tym Jakisnica obok Potocnicy to podobno dwie najlepsze (zdaniem mkm) klimatyczne miejscówki na wyspie. Mam pytanie. Czy byłaś w Jakisnicy ?
Jakie jest Twoje zdanie o tej miejscowości ?
Może inni cromaniacy się odezwą ?
Pozdrawiam.
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 12.07.2013 06:09

Jako, że zmienił się termin wyjazdu odświeżam wątek i pytanie już z deczka inne :)

Termin pewnie 16-26.09, więc po sezonie chyba wszędzie, gdzie można samochodem dojechać :wink: Jako, że w przyszłym roku i za dwa lata raczej nie będziemy wyjeżdżać nigdzie daleko, w tym roku chciałabym "coś" zobaczyć, ale żeby było w miarę tanio :D (wiem, wiem, takie rzeczy dla niektórych są tylko w Erze, ale dla chcącego nic trudnego).

Po przeczytaniu wielu relacji, oglądnięciu setek zdjęć mam takie opcje:

1.
BiH 2 dni (Jajce, Mostar, Blagaj, Wodospady Kravica, Pocitelj, Radimlja, jaskinia Vjetrenica)
Chorwacja 8 dni (okolice Mlini, żeby mogła latać na nogach do Kupari :oczko_usmiech: + Dubrovnik raz w dzień, raz w nocy)

2.
Macedonia 2 dni (Ohrid tam, w drodze powrotnej Golem Grad :mrgreen: )
Albania 8 dni (Berat, Zvernec lub Apollonia, potem jeden dzień chyba Himare lub inne między Dhermi a Sarande, Ksamil, Butrint, Syri i Kalter, Gjirokaster)

I teraz mam problem i pytanie do znawców.
Dopiero za 3 lata będę mogła jechać gdzieś dalej. Boję się, że do tego czasu Albania się zmieni w Makarską i już nie zobaczę jej takiej, jak widziałam na zdjęciach niektórych czy we wspomnieniach moich rodziców sprzed kilku lat... :?
Z drugiej strony jest dalej, więcej kilometrów do zatankowania, więcej za winiety, ale też noclegi powinny być tańsze niż w okolicach Dubrovnika.
Szacunkowo podliczałam, że cenowo powinno wyjść tyle samo.

Oba kuszą i nie wiem co wybrać, mąż mówi obojętnie, byle była plaża, ale ja mam dylemat jak to kobieta :lool:


Hmm, teraz nie wiem do końca czy to pytanie jest w dobrym dziale :D
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 12.07.2013 06:42

cronaturki napisał(a):krótko i na temat odpowiadając na pytanie z tematu tego wątku

po Dalmacji pora na Istrię :)
a konkretnie Rovinj :)


Popieram. Dokładnie tak bylo u mnie....najpierw Makarska a potem Rovinj...nie rozczarowałam się, a nawet wręcz przeciwnie...zakochalam w miasteczku :-)
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 12.07.2013 06:44

k.ka napisał(a):Dla mnie wielkość niestety ma znaczenie :)
Ale ja muszę mieć, przepraszam za wyrażenie, zadupie :D Jeden sklep, jedna knajpa, jedna lodziarnia (chociaż bez tego możemy się obejść) i duuuuużo miejsca na plaży, żeby urwis nie przeszkadzał nikomu :wink:
Inaczej dla mnie to nie wakacje, bo po co jechać taki szmat drogi, żeby potem mieć 0,5x1,5m na plaży i rozmowy innych plażowiczów. Albo przeciskać się przez tłum na deptaku... Chyba już wolę go nie mieć :lol:
Napisałam o Krk, bo patrzyłam na niego rok temu, przez niego (a właściwie nią, bo to wyspa :)) napaliłam się na Chorwację i tak o nim pomyślałam, kiedy mąż pytał co robimy przez wakacje.
Primosten już troszkę daleko, to już w zasadzie Dalmacja, a my chcieliśmy nie jechać za daleko, żeby na paliwie i opłatach autosradowych oszczędzić :D Ale bardzo podoba mi się jego położenie :)

No to Rovinj odpada...faktycznie za duze dla Was
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 12.07.2013 13:27

No tak, tylko ze względu na przesunięcie terminu wyjazdu z sierpnia, na drugą połowę września zamierzamy pojechać bardziej na południe, żeby mieć pogodę na 100% :D
I stąd moje pytanie czy BiH+Chorwacja czy Macedonia+Albania...
Albo raczej jakie tempo rozwoju jest w Albanii, może ktoś wie? Bo zakładam, że Cro za 3 lata będzie takie jak było :D
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 14.07.2013 18:57

W drugiej połowie września życie w małych ośrodkach zamiera. Jeżdżę w pierwszej połowie września i od 12-go zaczyna się zamykanie prawie wszystkiego. Osobiście polecam wariant drugi z wypoczynkiem w Ksamil i wieczorami w Sarandzie.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Co wybrać po Dalmacji? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone