Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co wybrać na pierwszy wyjazd

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ola565656
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 30.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ola565656 » 01.02.2014 22:49

rocker napisał(a):Olu skorzystaj z forumowego autostopu może uda Ci się dostosować pod kogoś. Sam nie wiem czy nie będę miał dwóch miejsc w okolicach września (ale to jeszcze niepewne).
Możesz korzystać również z serwisów http://www.prevos.org lub http://www.carpooling.com

tak tak, na pewno skorzystam, ale myślałam, że teraz to jeszcze za wcześnie, żeby pytać :)

golibroda napisał(a):Albo chłopaka z "forum" :)

haha, też dobry pomysł :D
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 01.02.2014 23:27

do września kupa czasu. ....zdążysz poderwać "chopa z furom" .....jest karnawał- nie trać czasu.
maniek_zl
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_zl » 06.02.2014 18:49

Na wstępie chciałbym się przywitać. Nie ukrywam, że śledzę to forum już od dłuższego czasu przeglądając większość relacji napaliłem się na "dziewiczy" wyjazd do Chorwacji i co gorsze zaraziłem tym samym żonę, siostrę i jej narzeczonego. No i tu teraz do Was wielka prośba, razem z narzeczonym siostry chcemy kobietom zrobić niespodziankę, mamy dość co roku naszego zimnego bałtyku i planujemy wyjazd do Chorwacji po raz pierwszy. Dziewczyny dowiedzą się o tym dopiero podczas drogi będą zdziwione że zamiast na północ Polski my jedziemy na południe :) troche przydługawy wstęp zrobiłem, do czego zmierzam proszę o pomoc w wyborze miejscówki i jakiś namiarów na apartamenty nie ukrywam, że najbardziej podoba mi się region od Omis do Podgory. Wyjazd planujemy od 14 lipca 10 noclegów na miejscu. Ze względu na to że jedzie z nami jeszcze nasz synek 4 letni potrzebowalibyśmy czegoś wyśrodkowanego nie całkowicie odludzie z jednym sklepem i jedną konobom, ale też nie wielka imprezownia bo na balety i tak nie bedziemy chodzić :) Cena za apartament w granicach 70-80 euro. Możecie polecić jakąś stronkę gdzie mogę sam poszukać apartamenty, bo na tej jak szukam http://www.adriatic.hr/pl to ceny poniżej 100 euro to żadkość. Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc
Konrad1984
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 09.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konrad1984 » 06.02.2014 19:31

Witaj, niezły macie plan i chciałbym zobaczyć miny waszych kobiet kiedy dowiedzą się, że jadą do Chorwacji a mają pół bagażnika swetrów, deszczówkę i parasol :wink: Zamieniając wczasy nad Bałtykiem na wybrzeże Dalmacji na pewno nie będziecie zawiedzeni. Może nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia (w stosunku do niektórych forumowiczów) ale okolice, które wskazałeś to bardzo dobry wybór. Ja na swój pierwszy wyjazd do Chorwacji wybrałem Tucepi. Oczywiście wcześniej było wielkie wertowanie forum w celu wybrania lokalizacji, która najbardziej odpowiadałaby wszystkim uczestnikom wyprawy. Było nas 10 osób o różnych zainteresowaniach i różnych preferencjach spędzania wolnego czasu. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że żadne z nas się nie zawiodło i każdy wrócił zadowolony. Tucepi ma bardzo ładne plaże z otoczaków, na których rosną drzewa. Kto chciał się opalał, kto nie chciał mógł sobie spędzić miło czas w cieniu. Oprócz plaży miejskiej była jeszcze na wpół dzika plaża za opuszczonym Hotelem Jadran (tam też proponuję zajrzeć po zmroku aby poczuć dreszczyk emocji :wink: ). Wiadomo, że nie samym plażowaniem człowiek żyje więc robiliśmy sobie wycieczki do Trogiru, Splitu, Dubrovnika, Makarskiej. Można wyskoczyć na rafting do Omisu czy pozwiedzać okoliczne wyspy. Na pewno znajdziecie coś dla siebie. W Tucepi znajdziecie szeroki wybór knajpek, restauracji, lodziarni i innych punktów gastronomicznych. Jest też dość sklepów, chyba dwa bankomaty więc w zasadzie wszystko można załatwić na miejscu. Jedziecie autem więc nawet jeśli najdzie was ochota na jakąś odmianę (np. imprezę czy większe zakupy) to o rzut beretem jest Makarska. Byliśmy tam w drugiej połowie lipca, pojechaliśmy w ciemno i nie było problemu ze znalezieniem noclegów dla naszej dziesiątki pod jednym dachem. Płaciliśmy w sumie niewiele bo 14 euro od osoby, z tym że musieliśmy dojść kawałek do plaży. Nasz dom był przy jadrańskiej magistrali jednak zupełnie nie było hałasu, a ze względu na wysokie położenie budynku mieliśmy piękny widok na morze. Gdybyś potrzebował więcej informacji to chętnie pomogę :papa:
maniek_zl
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_zl » 06.02.2014 20:01

Wielkie dzięki za błyskawiczną odpowiedź, nie ukrywam że Tucepi to jeden z moich faworytów, tylko czy tam na plaży nie będzie człowiek na człowieku ??:) A druga sprawa długo szukaliście noclegu?? Troche się boję z małym brzdącem jechać i potem w szczycie sezonu latać za kwaterami :)
Konrad1984
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 09.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konrad1984 » 06.02.2014 20:12

Powiem szczerze, że trochę czasu nam to zajęło ale nie dlatego, że było mało wolnych kwater. Problem był w tym, że były trzy pary i każda chciała mieć osobną dwójkę. Na szczęście miejscowi sami stoją przy drodze z tabliczkami "apartmani" i zagadują czy nie potrzebujemy kwatery. Możecie sobie na wszelki wypadek wcześniej coś zarezerwować. Jakieś dwa tygodnie temu szukałem czegoś dla rodziców, którym też poleciłem Tucepi i na stronie www.tucepi.net jest dużo fajnych apartamentów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2014 21:39

Maniek, myślisz, że się kobitki
nie zorientują przed wyjazdem, gdzie naprawdę
pojadą :?: :!:

Jak się już zorientują po wyjeździe,
to macie prze.... :wink:

Na całej linii 8)
maniek_zl
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_zl » 07.02.2014 17:19

Może i macie trochę racji po co w bagażniku dodatkowa torba z ubraniami typu bluzy, sztormiaki, kalosze :) ale i tak najwcześniej dowiedzą się na tydzień przed planowanym wyjazdem :) Konrad1984 dzięki za pw ale niestety nie moge Ci odpisać jakbyś mógł podać na meila te kontakty i przykładowe ceny to fajnie by było. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Lednice trudno by było im się zorientować bo po pierwsze tutaj na forum jeszcze nie zaglądają tylko od czasu do czasu jakieś fotki przelotowo im pokazywałem i filmiki, po drugie już się pogodziły z myślą że znowu Bałtyk ze względu na wydatki w tym roku u nas remont mieszkania, u przyszłego szwagra kupno auta. Same nawet już zaczęły zastanawiać się nad miejscowośćią nad polskim wybrzeżem. Poza tym nawet jak by już się dowiedziały w drodze gdzie jadą to z pewnością by wybaczyły taką słodziutką niespodziankę :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2014 18:50

Taaa... :smo:



Jasne.... 8)


Kobitki chcą zaoszczędzić w tym roku na maxa, a tu wczasy w CRO jako niespodzianka,

wpadną w zachwyt niesamowity :roll:
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 26.03.2014 21:16

Ja pierwszą przygodę z Chorwacją miałem w miejscowości Bibinje, i szczerze przyznam ze to był przypadkowy strzał w 10 :)
Bliziutko Zadaru, dobra baza wypadowa do wycieczek.
A co do samej miejscowości to nie nie jest to odludzie :) sklepy restauracje pizzerie :)
W tym roku bylem w Omisu, tej lokalizacji jednak nie mogę nazwać dogodną :( Niby blisko do Splitu, ale dojazd i zaparkowanie sprawiało naprawdę sporo czasu.
sklepów ten nie było dużo a ceny wyższe niż w Zadarze.
Pod Bibinje śmiało się podpisuje, nawet dla ludzi z małymi dziećmi
Tsarina
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tsarina » 27.03.2014 21:52

Witam wszystkich forumowiczów ;)

Zgodnie z tytułem szykujemy się na pierwszy wypad do Chorwacji.

Bardzo proszę o wskazówki - i namiary na nocleg.

Nie ukrywam, że bardzo liczę na rady Pasażera ;)

Poszukuję:
Najchętniej domku tzw. Villi - ewentualnie apartamentow w domu dla 4 rodzin: 8 dorosłych, 2 dzieci - potrzebne 4 sypialnie

Okolica:
Riwiera Makarska: Pakostane , Primosten, Rażanj, Pisak, Brela...

Czas: 10 noclegów w drugiej połowie sierpnia

Ważne, żeby nocleg był blisko plaży - max 500metrów
(choć jeśli macie jakieś ciekawe propozycje to postaram się namówić resztę grupy)

Cena: rozsądna ;)

mail:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 31.03.2014 09:36

Doradźcie gdzie się wybrać na pierwszy wyjazd...
Chcemy jechać we wrześniu, na dwa tygodnie, rodzinka 2+2 (dzieci w wieku 3 i 5,5 roku).
Wolimy plażowanie niż zwiedzanie :).
Mile widziane plaże z łagodnym zejściem do wody, może otoczaki (podobno bałtyckiego piasku tam nie uświadczysz...).
MichalDG
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MichalDG » 02.04.2014 16:52

Witam wszystkich,
w tym roku po raz pierwszy planujemy wybrać się do Chorwacji, stąd też moje pytanie jaką miejscowość polecacie?Planujemy wyjazd w terminie od 2 do 12 sierpnia. Grupa 6 osób w tym jedno dziecko. Proszę o jakąś wskazówkę, w który rejon najlepiej się wybrać.
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 02.04.2014 18:29

MichalDG napisał(a):Witam wszystkich,
w tym roku po raz pierwszy planujemy wybrać się do Chorwacji, stąd też moje pytanie jaką miejscowość polecacie?Planujemy wyjazd w terminie od 2 do 12 sierpnia. Grupa 6 osób w tym jedno dziecko. Proszę o jakąś wskazówkę, w który rejon najlepiej się wybrać.



Są nas tu setki i niektórzy z nas mają to szczęście że znaleźli swoje miejsce w Chorwacji. Tylu ilu użytkowników - tyle będziesz miał opinii. Jedni powiedzą: tylko Riwiera Makarska, inni wyślą Ciebie do Puli, na Pelješac albo na wyspy.

Moja rada - poświęć chwilę czasu, poczytaj relacje z podróży, obejrzyj zdjęcia. Wtedy będziesz wiedział gdzie jechać. Wymienianie przez nas miejscowości nic tutaj nie da...

Jak znajdziesz to konkretne miejsce - wówczas już z górki: na pewno na forum są wiadomości na jego temat lub przynajmniej jedna relacja ;) Step by step.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 02.04.2014 22:36

tak jak napisał @arb, trzeba samemu popatrzeć co komu pasuje :)
Ja już wiem gdzie pojadę! Ale nie powiem :P
;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co wybrać na pierwszy wyjazd - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone