Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CO WIDAĆ Z CHORWACJI

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krk
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.05.2007
CO WIDAĆ Z CHORWACJI

Nieprzeczytany postnapisał(a) krk » 17.10.2013 20:37

pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 20.10.2013 08:47

Według przewodnika z punktu widokowego w połowie drogi pomiędzy Gospicem a Karlobagiem widać Włochy(przy idealnej pogodzie)Ja Włoch nie zobaczyłem,ale i tak widok zapiera dech.
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 21.10.2013 18:12

Ja Natomiast nie wiem co sfotografowałem. Stari Grad na Hvarze, zachód słońca. Ale CO dało ten cień na niebie?
W kierunku zachodzącego wtedy słońca nie ma żadnych wysp czy szczytów na lądzie.
Ma ktoś z Was jakiś pomysł?

Obrazek
GSM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GSM » 23.10.2013 13:46

To wygląda jak "resztka dnia" od schowanego już za horyzontem słońca która za chwilę również zniknie
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 23.10.2013 14:57

Albo to kosmici 8O :D
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 09.03.2014 17:27

Potwierdzam z opisanej wcześniej platformy widokowej widok jest piękny, lecz jednak Włoch nie widziałem ;-) Ale polecam bo warto wstąpić i się przekonać
kasiaa2604
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 11.03.2014 11:40

Ooo, jedno zdjęcie zrobione z hotelu Arkada w Starim Gradzie :) Bardzo miło wspominam pobyt w tym hotelu, ohh, to już 14 lat temu :)
Rawka85
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 25.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rawka85 » 02.04.2014 22:15

Jak chcecie piękne widoki to Nationa Park Sveti Jure "Biokovo" widać dookoła :) inne kraje ;)
ologaw
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ologaw » 26.05.2014 23:58

Jak chcecie piękne widoki to Nationa Park Sveti Jure "Biokovo" widać dookoła :) inne kraje ;)

Sv. Jure to przykład na wcielanie w życie pomysłów wymyślonych przez debili. Budowanie drogi na szczyt góry to debilizm. Wywożenie dupy autem na szczyt to idiotyzm a niektórzy są z tego dumni, brrrr..... Wychodząc na szczyt Sv. Ilja mijałem stada górskich kozic a zaraz potem popatrzyłem na prawo i ukazał się okrutny widok Sv. Jure i wjeżdżające na niego samochody. Widok tragiczny i okrutny. Nie jestem zielonym zboczonym ekologiem ale pewnych rzeczy się po prostu nie robi. Oba szczyty dzieli kilkanaście a może więcej kilometrów jednak kiedy jest się sam na sam z górami i przyrodą (dosłownie) i popatrzy się na coś takiego jak Sv. Jure to człowiekowi od razu robi się smutno.
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 27.05.2014 03:33

ologaw napisał(a):
Jak chcecie piękne widoki to Nationa Park Sveti Jure "Biokovo" widać dookoła :) inne kraje ;)

Sv. Jure to przykład na wcielanie w życie pomysłów wymyślonych przez debili. Budowanie drogi na szczyt góry to debilizm. Wywożenie dupy autem na szczyt to idiotyzm a niektórzy są z tego dumni, brrrr..... Wychodząc na szczyt Sv. Ilja mijałem stada górskich kozic a zaraz potem popatrzyłem na prawo i ukazał się okrutny widok Sv. Jure i wjeżdżające na niego samochody. Widok tragiczny i okrutny. Nie jestem zielonym zboczonym ekologiem ale pewnych rzeczy się po prostu nie robi. Oba szczyty dzieli kilkanaście a może więcej kilometrów jednak kiedy jest się sam na sam z górami i przyrodą (dosłownie) i popatrzy się na coś takiego jak Sv. Jure to człowiekowi od razu robi się smutno.


Nom-szczytem głupoty są też kolejki linowe zawożące na górę.
Nie każdy ma ochotę i możliwość zapier...w trzydziestostopniowym upale na górę na nóziach. Ja np. swoją pupencję wwiozłam i nie widzę w tym nic tragicznego ani okrutnego. Jest wiele miejsc, w których można rozkoszować się naturą nieskalaną ręką człowieka, mnóstwo gór, na które nie ma innej drogi jak piesza wędrówka. Zwróć jednak uwagę, że wiele, wiele dróg w Chorwacji jest wybudowanych na górach , więc nie rozumiem dlaczego akurat Jurek tak Cię bulwersuje? Bo to Park Narodowy?

Ciesz się z pomysłów tych debili, bo nie wiem jak inaczej dostałbyś się np. na Riwierę.
PS W zeszłym roku byłam w Dolomitach na nartach. Wjeżdżałam autem bardzo wysoko. Cieszę się, że nie musiałam z nartami na plecach najpierw poginać do miejscowości umiejscowionych w wysokich górach (mogłoby mi zejść do przyszłego sezonu), a potem na szczyt góry, żeby móc zjechać.
Jestem za tym, aby nie kalać przyrody, ale w granicach zdrowego rozsądku.
ologaw
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ologaw » 02.06.2014 11:07

Nie każdy ma ochotę i możliwość zapier...w trzydziestostopniowym upale na górę na nóziach. Ja np. swoją pupencję wwiozłam i nie widzę w tym nic tragicznego ani okrutnego. Jest wiele miejsc, w których można rozkoszować się naturą nieskalaną ręką człowieka, mnóstwo gór, na które nie ma innej drogi jak piesza wędrówka. Zwróć jednak uwagę, że wiele, wiele dróg w Chorwacji jest wybudowanych na górach , więc nie rozumiem dlaczego akurat Jurek tak Cię bulwersuje? Bo to Park Narodowy?

Ciesz się z pomysłów tych debili, bo nie wiem jak inaczej dostałbyś się np. na Riwierę.
PS W zeszłym roku byłam w Dolomitach na nartach. Wjeżdżałam autem bardzo wysoko. Cieszę się, że nie musiałam z nartami na plecach najpierw poginać do miejscowości umiejscowionych w wysokich górach (mogłoby mi zejść do przyszłego sezonu), a potem na szczyt góry, żeby móc zjechać.
Jestem za tym, aby nie kalać przyrody, ale w granicach zdrowego rozsądku.


Po pierwsze nie siej propagandy, bo człowiek powinien być istotą myślącą. Wyciągi służą głównie narciarzom i w tym celu są budowane a poza okresem zimowym są atrakcją letnią to fakt. Na Św. Jurze nikt nigdy na nartach zjeżdżał nie będzie. Po drugie jakbyś był osobą myślącą to byś wiedział, że nie zapier.. się w trzydziestostopniowym upale. Wstaje się rano o godz. 4:00 i się wychodzi. Rano idziemy w cieniu bo słońce jest za górami. Na szczycie nie ma 30sto stopniowego upału, bo nawet dziecko wie, że co 100 w górę temp maleje o 0,6 stopnia. Na górze mamy bardzo przyjemną temperaturę. Schodzenie dostarcza więcej problemów, bo schodzimy do upału (jeśli akurat jest) w godzinach około południowych. Dla normalnego człowieka wyjście i zejście nie jest problemem. Problem mają ci co do wc jeżdżą autem. Nie jestem zielonym i ogólnie zwalczam pomysły zielonych, natomiast niektórym pomysłom będę zawsze przeciwny. Po co komu droga na górę? Po to żeby inni czuli dumę z faktu, że potrafią dupę wywieźć autem na górę? Dla mnie to żałosne.
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 02.06.2014 11:17

ologaw napisał(a):
Jak chcecie piękne widoki to Nationa Park Sveti Jure "Biokovo" widać dookoła :) inne kraje ;)

Sv. Jure to przykład na wcielanie w życie pomysłów wymyślonych przez debili. Budowanie drogi na szczyt góry to debilizm. Wywożenie dupy autem na szczyt to idiotyzm a niektórzy są z tego dumni, brrrr..... Wychodząc na szczyt Sv. Ilja mijałem stada górskich kozic a zaraz potem popatrzyłem na prawo i ukazał się okrutny widok Sv. Jure i wjeżdżające na niego samochody. Widok tragiczny i okrutny. Nie jestem zielonym zboczonym ekologiem ale pewnych rzeczy się po prostu nie robi. Oba szczyty dzieli kilkanaście a może więcej kilometrów jednak kiedy jest się sam na sam z górami i przyrodą (dosłownie) i popatrzy się na coś takiego jak Sv. Jure to człowiekowi od razu robi się smutno.


Chciałbym uściślić jedną rzecz: rozumiesz że nikt nie budował tej drogi, aby turyści mogli wjechać sobie na szczyt tak?
Bo z pierwszych dwóch zdań to nie wynika.
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 02.06.2014 19:50

ologaw napisał(a):
Jak chcecie piękne widoki to Nationa Park Sveti Jure "Biokovo" widać dookoła :) inne kraje ;)

Sv. Jure to przykład na wcielanie w życie pomysłów wymyślonych przez debili. Budowanie drogi na szczyt góry to debilizm. Wywożenie dupy autem na szczyt to idiotyzm a niektórzy są z tego dumni, brrrr..... Wychodząc na szczyt Sv. Ilja mijałem stada górskich kozic a zaraz potem popatrzyłem na prawo i ukazał się okrutny widok Sv. Jure i wjeżdżające na niego samochody. Widok tragiczny i okrutny. Nie jestem zielonym zboczonym ekologiem ale pewnych rzeczy się po prostu nie robi. Oba szczyty dzieli kilkanaście a może więcej kilometrów jednak kiedy jest się sam na sam z górami i przyrodą (dosłownie) i popatrzy się na coś takiego jak Sv. Jure to człowiekowi od razu robi się smutno.


Ologaw, daj spokój, z tym "idiotyzmem" trochę poleciałeś, miliony turystów może poczuć się nieswojo
:mrgreen:
olek111
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 26.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) olek111 » 02.06.2014 20:26

ologaw napisał(a):
Nie każdy ma ochotę i możliwość zapier...w trzydziestostopniowym upale na górę na nóziach. Ja np. swoją pupencję wwiozłam i nie widzę w tym nic tragicznego ani okrutnego. Jest wiele miejsc, w których można rozkoszować się naturą nieskalaną ręką człowieka, mnóstwo gór, na które nie ma innej drogi jak piesza wędrówka. Zwróć jednak uwagę, że wiele, wiele dróg w Chorwacji jest wybudowanych na górach , więc nie rozumiem dlaczego akurat Jurek tak Cię bulwersuje? Bo to Park Narodowy?

Ciesz się z pomysłów tych debili, bo nie wiem jak inaczej dostałbyś się np. na Riwierę.
PS W zeszłym roku byłam w Dolomitach na nartach. Wjeżdżałam autem bardzo wysoko. Cieszę się, że nie musiałam z nartami na plecach najpierw poginać do miejscowości umiejscowionych w wysokich górach (mogłoby mi zejść do przyszłego sezonu), a potem na szczyt góry, żeby móc zjechać.
Jestem za tym, aby nie kalać przyrody, ale w granicach zdrowego rozsądku.


Na szczycie nie ma 30sto stopniowego upału, bo nawet dziecko wie, że co 100 w górę temp maleje o 0,6 stopnia. Na górze mamy bardzo przyjemną temperaturę.


I tutaj się z Tobą nie zgodzę. Byłem na Jurku (wjechałem o zgrozo) we wrześniu w godzinach przed południowych i temperatura na górze była identyczna jak w Tucepi przy Jadranie czyli jakieś +28 st.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.06.2014 20:31

ologaw napisał(a): Po co komu droga na górę? Po to żeby inni czuli dumę z faktu, że potrafią dupę wywieźć autem na górę? Dla mnie to żałosne.

Powiedz to tym co przekaźnik tam budowali :)
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
CO WIDAĆ Z CHORWACJI
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone