Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.04.2015 14:39

piotrekbeti napisał(a):Witam. Potrzebuje garść pomysłów na to co zobaczyć w trakcie jednodniowego wypadu do Zadaru i okolic. Planowany wyjazd z okolic Vodic , Jadranką , postoje w Pakostane? Biograd ? Sukosan ? Bibinje ? Czy może poświęcić cały dzień na Zadar?


Telašćica Nature Park. :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.04.2015 14:44

piotrekbeti napisał(a):Witam. Potrzebuje garść pomysłów na to co zobaczyć w trakcie jednodniowego wypadu do Zadaru i okolic. Planowany wyjazd z okolic Vodic , Jadranką , postoje w Pakostane? Biograd ? Sukosan ? Bibinje ? Czy może poświęcić cały dzień na Zadar?

Warto też , a nawet trzeba......Primosten , Trogir.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 29.04.2015 23:02

Primosten i Trogir to w przeciwnym kierunku, z Zadaru do Trogiru jest z 180km. Byłem w 2014roku, do Trogiru wrócę na pewno w lipcu, razem ze Splitem i wyspą Brać
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010
Zadar, Trogir, Split? Co najbardziej warto zobaczyć?

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 23.06.2016 13:16

Witam
W tym roku Czarnogóra. Ale jako,że jedziemy z dzieckiem i podróż długa robimy sobie trzydniowy przystanek w okolicach NP KRKA. I tu moje pytanie do osób które były....jeden dzień na pewno spędzimy w KRKA, ale następnego chcielibyśmy coś zwiedzić....biorę pod uwagę trzy miejscowości: Zadar, Split i Trogir, ewentualnie Sibenik. Chciałabym wszystkie ale możemy wybrać tylko jedną ze względu na brak czasu. Którą?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107649
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.06.2016 13:40

Witam.
Trogir i Split - bo bliżej Parku Krka.
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 23.06.2016 13:45

Janusz Bajcer napisał(a):Witam.
Trogir i Split - bo bliżej Parku Krka.

Damy radę w jeden dzień?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107649
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.06.2016 13:49

elka505 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Witam.
Trogir i Split - bo bliżej Parku Krka.

Damy radę w jeden dzień?

Tak :idea:
kolkowiec
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolkowiec » 23.06.2016 13:52

A czy istnieje możliwość wynajmu przewodnika w w/w miastach w j. polskim ??
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.06.2016 13:52

Też uważam, że Trogir i Split (powinno starczyć czasu jeśli macie cały dzień) - bo zdecydowanie fajniejsze od pozostałych.

(A przewodnik sobie kupcie papierowy. :mrgreen: )
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 23.06.2016 13:54

Janusz Bajcer napisał(a):
elka505 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Witam.
Trogir i Split - bo bliżej Parku Krka.

Damy radę w jeden dzień?

Tak :idea:

Dzięki, więc chyba skupię się na tym :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.06.2016 13:56

kolkowiec napisał(a):A czy istnieje możliwość wynajmu przewodnika w w/w miastach w j. polskim ??


Pytać:

http://www.visitsplit.com/en/64/tourist-guides

http://www.vodici-trogir.com/about-us.php?id=2&lang=EN
praktri@
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.10.2017
15 dni w Chorwacji, co zobaczyć?

Nieprzeczytany postnapisał(a) praktri@ » 18.10.2017 23:14

Cześć wszystkim, jestem tu nowa, dziękuję za przyjęcie mnie do grupy, od niedawna zakochana w Chorwacji, chciałabym tę miłość wreszcie skonsumować:) W podróż wybieram się pod koniec czerwca z 6 letnim dzieckiem. Zamierzam lecieć do Splitu, tam pozwiedzać miasto, ze Splitu do Szybenik w trakcie festiwalu dziecięcego, na 3 noclegi oraz zaliczyć wodospady w parku Krka, z Szybenik do Dubrownika na 3 noclegi i stamtąd.... i tu pojawia się problem. co dalej ? chciałabym dostać się na jakąś wyspę, z ciepłą b. ciepłą wodą i tam poleżec kilka dni i potem spowrotem do Splitu chyba na samolot....znalazłam tu na forum kilka interesujących plaż ale wszystkie daleko od Splitu. Może plaza Ninska w Nin, tylko to dalekie brodzenie trochę mnie zniechęca, za dlugo płycizna. Proszę o radę, może ktoś poleciłby mi jakąś wyspę lub plażę lub dał jakaś wskazówkę co można w części dolnej Chorwacji zobaczyć i zmodyfikować mój plan.Drugie moje pytanie dotyczy lotu? czy nie będzie szaleństwem rezerwacja lotu w jedną stronę i potem na miejscu w Splicie kupno biletu powrotnego? może wyjdzie taniej?może ktoś ma doświadczenie?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.10.2017 17:40

Kupno lotu w ostatniej chwili może być bardzo drogie. Taniej jak kupisz wcześniej i dostosujesz plan do lotów, lub linia rejsowa RT niż w jedną stronę też będzie taniej.
Twój plan jest trochę chaotyczny, będziesz strasznie skakać. Przeanalizuj mapę, gdzie jest jaka miejscowość, gdzie lotniska i odległości między nimi. No i jak chcesz się na miejscu przemieszczać?
praktri@
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) praktri@ » 19.10.2017 21:07

Dziekuję za odpowiedź, chyba tak zrobie i zarezerwuję wcześniej w obie strony. Split szybernik dubrownik i jakaś wyspa - czemu chaotycznie? w każdym miejscu chcę być parę dni, żeby na spokojnie pozwiedzać a potem walnąć się na jakąś plaże i odpocząć. sprawdzałam połączenia autobusów, wszędzie są super, więc nie widzę problemu. Po Bułgarii również jeździłam komunikacją publiczną i było ok. Tylko jaka plaża? ponawiam swoje pytanie?:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.10.2017 21:58

Lądujesz w Splicie, jedziesz na północ do Sibenika, potem się cofasz na południe, a potem na wyspę, a najwięcej połączeń na wyspy masz właśnie ze Splitu, ewentualnie Zadar jeśli wyspy w tamtej okolicy.
Jeśli chodzi o wyspę, to sprawdź na której działa sprawna komunikacja, bo nie na każdej jest ok., a potem w odpowiednim wątku pytaj o plaże.
W każdym miejscu można znaleźć czarowną plażę, w zależności czego się oczekuje od plaży: skakańców, leżaków i baru czy ciszy i znikomą ilość towarzystwa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co warto zobaczyć? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone