Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co warto zobaczyć niedaleko Ciovo?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013
Co warto zobaczyć niedaleko Ciovo?

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 08.02.2013 23:34

Będąc latem na Ciovo (samochodem), dokładnie Slatine, gdzie warto podjechać i coś zobaczyć, zwiedzić, poza samą wyspą?
Pewnie nr 1 w tym rejonie to park Krka, co jeszcze?
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 09.02.2013 07:14

Ludziska jeżdźą do Szybenika i do Splitu, i podoba im się tam.
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 09.02.2013 09:33

Trogir, Twierdza Klis, Plitvickie, Dubrownik, Mostar, Primosten, Omis, Fisch Picnik :papa:
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 10.02.2013 01:18

Madzik68 napisał(a):Trogir, Twierdza Klis, Plitvickie, Dubrownik, Mostar, Primosten, Omis, Fisch Picnik :papa:

Do Plitwickich będę miał 250km .... za daleko .... będą musiały wystarczyć Krka, ale dzięki za inne propozycje :papa:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 10.02.2013 01:57

Split i Salona (ze Slatine blisko i wygodnie), Trogir, Primoszten, Rogoznica, Szibenik, Park Narodowy Krka (jak rzekłeś), a gdyby chciało Ci się pojechać dalej na północ, to Zadar i Nin.

Jeżeli z dziećmi, to jeszcze Dino Park w Omiszu - wprawdzie w Polsce są lepsze parki jurajskie, ale ten też jest fajny.

I mnóóóóóóóóóóóóóóóóóstwo miejsc, do których nie dotarłem, np. Knin, albo które tylko minąłem jadąc Jadranską Magistralą - np. Kasztele.

A jakbyś na Ciovo miał jeszcze czas poplażować po zwiedzaniu, to plaża w zatoce Uvala Duga (tylko nie w czasie, kiedy przypływają tam statki z fish picniców - mnóstwo ludzi i zgiełk).
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 10.02.2013 12:24

Jadę tylko z żoną. Zastanawiam się jeszcze czy nie wziąć rowerów .... raczej tylko do objeżdżania wyspy, ale nie wiem czy jest sens .....
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 10.02.2013 13:50

komanch napisał(a):Jadę tylko z żoną. Zastanawiam się jeszcze czy nie wziąć rowerów .... raczej tylko do objeżdżania wyspy, ale nie wiem czy jest sens .....


zależy od pogody, bo jak będą upały powyzej 40 C to ja bym umarła na rowerze ;) ale generalnie sporą część wyspy można objechać na około, a jakbyś chciał się przebijać na drugą stronę górą to się trochę namęczycie . Większość jeździ skuterami, my braliśmy auto z klamotami i łączyliśmy plażowanie ze zwiedzaniem Ciovo :)
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 10.02.2013 14:13

Madzik68 napisał(a):zależy od pogody, bo jak będą upały powyzej 40 C to ja bym umarła na rowerze ;)

racja, jedziemy na przełomie lipca/sierpnia więc pewnie piekło z nieba .... odpuszczam rowerki :wink:
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 16.02.2013 22:05

Sorki za autoreklame, ale tu jest chyba wszystko co warto zobaczyc na Ciovo i w okolicy :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=37251
Lidija Bacic Fan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 25.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidija Bacic Fan » 17.02.2013 10:04

marcgrzy napisał(a):Sorki za autoreklame, ale tu jest chyba wszystko co warto zobaczyc na Ciovo i w okolicy :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=37251

Potwierdzam :) Czytam, podziwiam i bardzo tęsknię.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 17.02.2013 11:34

marcgrzy napisał(a):Sorki za autoreklame, ale tu jest chyba wszystko co warto zobaczyc na Ciovo i w okolicy :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=37251

Jaka tam autoreklama :D bardzo dziękuję za super relację :papa:
przy okazji, może byłbyś w stanie mi pomóc w tym temacie?
Gdzie przy drogach widoki górskie
aquavita
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 17.02.2013 11:47

Ja polecam rowery , miałem w Bolu i na Pagu (Gajac) , super sprawa na zakupy, dojazdy na dalsze plaże , i zwiedzanie ,to nie wyścigi i jeżdżąc spokojnie nie jest wcale gorzej pod względem ew. przegrzania niż chodzenie na pieszo , co więcej,, przyjemny wiaterek na zjazdach gwarantowany . Pierwszy raz taszczyłem górale ,w tamtym roku kupiłem 2 składane w Aldi, lekkie z torbą ,super sprawa .

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co warto zobaczyć niedaleko Ciovo?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone