Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co warto zabrac

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009
Co warto zabrac

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 14.07.2009 11:12

Co warto zabrać a nie zabraliśmy . Koszyki skladane , kilka , my mamy jeden na luźną spożywkę , a przydalo by sie kilka na ciuchy wtedy mozna w namiocie jeden na drugim położyć .

Warto zabrać my na szczęście mamy dwie lampki elektryczne , jedna mamy pod pawilonem , a druga podwieszona w namiocie .

Warto zabrać czajnik, gazówkę taka jeno palnikowa nakręcaną na butle i maszynkę elektryczna jedno płytową. Zona moja ma taka technikę gotowania , najpierw gotuje wode w czajniku w tym czasie włącza maszynkę elektryczna , kiedy woda sie zagotuje wlewa do garnka na maszynce i garka na gazowce . a czasami gazówki nie używamy . :roll: :roll: :roll:

Warto zabrać kilka krótszych przedłużaczy do podłączenia lampek maszynki ładowarek zasilacza do laptopa jak ktos zabiera . Ja zabrałem dlugi przedłużacz ale bez Chorwackiej wtyczki , na szczęście gospodarze mieli do pożyczenie wtyczkę , zresztą widziałem u gospodarzy przedłużacze które pożyczali zapominalskim turystom :roll: :roll: :roll:

Wzięliśmy kilka zgrzewek napojow i wody mineralnej , ale bardzo malo nam idzie napoi , nie wiem dlaczego , w sumie mimo temperatury ok 30 stopni , mniej sie jakoś pije w Polsce to byśmy pewnie jęczeli ze taaaki upal a tutaj tego sie tak nie czuje .


:roll: :roll: :roll:
iro
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iro » 14.07.2009 11:48

Wtyczkę taką kupisz w marketach budowlannych w kraju za 10 -15 zł.
INEZ26
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2009
a my nie mieliśmy

Nieprzeczytany postnapisał(a) INEZ26 » 29.07.2009 19:02

długiego przedłużacza i szukaliśmy miejsca nie "fajnego" tylko blisko skrzynki z prądem - w tym roku bierzemy przedłużacz 10 m.

podłogi do przedsionka .... w tym roku kupiliśmy w OBI taką "siatkę" ścisłą jaką używa się do obsadzania roślin, oraz kilka szpilek i podkładek do zamocowania - żeby nam się nie ściągało

bierzemy śpiwory .... ale my jedziemy na przełomie sieprnia i września = w zesżłym roku trafiły nam się "chłodniejsze noce"

bierzemy więcej kabanosików suszonych w lodówkę turystyczną ... bo tam nigdzie takich dobrych nie było a dzieci moje je uwielbiają
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 30.07.2009 17:27

Na kamping radzę zabrać płachtę, taką 3x3m do robienia cienia. Wczoraj wróciłam z Cro, bez plachty umarłabym na pewno.
Gr4nd0
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gr4nd0 » 31.07.2009 09:17

Denaturat - bardzo dobrze usuwa plamy żywicy z szyb samochodu. Udało mi się go dostać w markecie, ale szukałem długo. Skażony etanol w Chorwacji jest bezbarwny i zostawia biały osad. O cenie nie wspominam, ale tam raczej nikt nie używa kuchenek spirytusowych :)

Pokrowiec na samochód - zmniejsza potrzebę używania denaturatu, dodatkowo chroni przed autko przed słońcem.
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 31.07.2009 14:16

hamak, plastikowe półeczki do namiotu, zamiast szafy na ubrania półki typu Ikea
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10154558 - maja też takie w Tesco - duzo taniej niżw Ikea
czajnik elektryczny i zdecydowanie płyta elektryczna zamiast butli z gazem
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 31.07.2009 14:18

aga79 napisał(a):hamak, plastikowe półeczki do namiotu, zamiast szafy na ubrania półki typu Ikea
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10154558 - maja też takie w Tesco - duzo taniej niżw Ikea
czajnik elektryczny i zdecydowanie płyta elektryczna zamiast butli z gazem
Obrazek
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 01.08.2009 00:27

aga79 napisał(a):czajnik elektryczny i zdecydowanie płyta elektryczna zamiast butli z gazem


Troszeczke sie nie zgodze , owszem czajnik elektryczny, butla z gazem 2kg, jeden palnik nakrecany na butle i plyta elektryczna,

Metoda na szybkie gotowanie : :) :) :) :) :)

Przychodzisz z plaży wlanczasz w czajniku wodę , w tym czasie zalanczasz płytę elektryczna zeby sie nagrzała, Kiedy woda w czajniku sie zagotuje zalewasz np ziemniaczki na gazie , kiedy zaczynają sie gotować , plyta elektryczna już się rozgrzała i tam dogotowujesz na prądzie ziemniaczki .
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 02.08.2009 21:34

filip122 vel Darek napisał(a):
aga79 napisał(a):czajnik elektryczny i zdecydowanie płyta elektryczna zamiast butli z gazem


Troszeczke sie nie zgodze , owszem czajnik elektryczny, butla z gazem 2kg, jeden palnik nakrecany na butle i plyta elektryczna,

Metoda na szybkie gotowanie : :) :) :) :) :)

Przychodzisz z plaży wlanczasz w czajniku wodę , w tym czasie zalanczasz płytę elektryczna zeby sie nagrzała, Kiedy woda w czajniku sie zagotuje zalewasz np ziemniaczki na gazie , kiedy zaczynają sie gotować , plyta elektryczna już się rozgrzała i tam dogotowujesz na prądzie ziemniaczki .






zgodzę się z calym obrzadkiem tj. wracam z plaży, nastawiam czajnik wody i właczam plyte elektryczną :)ale zamist męczyc się z gotowaniem i skrobaniem zimniaczków polecam zakupić w Lidlu Puree ziemniaczane - idealne dla fanów zimniaków na kempingu :D


Obrazek
Gr4nd0
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gr4nd0 » 02.08.2009 22:02

A ja przetestowałem puree ziemniaczane knorra.

Obrazek

Kupiłem w makro. Kod EAN 5900300549061.
Mój przepis na ziemniaczki dla 4-osobowej rodziny:
3 kubki wrzątku, 2 kubki zimnego mleka, 2 kubki puree z torebki, łyżka masła lub margaryny i szczypta wegety.

Smacznego

Powrót do Kempingi



cron
Co warto zabrac
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone