Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 10.09.2016 08:05

karin74 napisał(a):A ja min. mandat ze Słowenii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Przebijam-mandat z Serbii :D to dopiero horror.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 10.09.2016 08:10

A z Chorwacji dotąd przywieźliśmy wino, lawendę, migdały, miód,oliwę, biżuterię, moździerz kuchenny i przyprawy. W tutejszych spożywczakach albo sklepach z produktami regionalnymi kupowaliśmy zwykle mieszanki przypraw do ryb itd. Zwykle mają inny skład i tym samym smak niż w Polsce.
Parę razy udało mi się do Polski dowieźć figi prosto z drzewa w dobrym stanie. Rodzina zachwycona bo sprzedawane u nas nie mają nawet połowy tego smaku :/
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 10.09.2016 08:50

heca7 napisał(a):
karin74 napisał(a):A ja min. mandat ze Słowenii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Przebijam-mandat z Serbii :D to dopiero horror.

A ja mandat z Austrii :D, też mało przyjemne :evil:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 10.09.2016 19:39

My sporo alkoholu kupujemy w Vodicach zawsze u tej samej Pani "w bramie". Wino, rakija, nalewki.... zapas na zime :mrgreen:

A ponieważ dzisiaj rano wrócilismy z Vodic do kraju to zaraz odpalamy Karlovacko :hut:
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 10.09.2016 20:16

Jakaś ceramikę "hand made" i um Maraska , 30 kilo kamienie do ogrodu + plus biały kamień przed dom gdzie chowamy klucz :) a kiedyś przed UE, oliwy, napitki domowe, czosnek młody i dużo fajnych wrażeń a po pierwszym razie w 1996 8 słoików Ajwaru ;)
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 10.09.2016 20:18

Tym razem 40 litrów białego wina :)
Robertto
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertto » 10.09.2016 20:44

12 kg cedevity(pomarańcz i limonka) ,dżem suche smokve o który jest wojna po powrocie bo lubią go wszyscy, i jeszcze nalewka z granatu kupiona na targu w Mostarze, wino Medugorja róża z winiarni svrić
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 11.09.2016 13:01

elka21 napisał(a):
heca7 napisał(a):
karin74 napisał(a):A ja min. mandat ze Słowenii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Przebijam-mandat z Serbii :D to dopiero horror.

A ja mandat z Austrii :D, też mało przyjemne :evil:


Nie wiem jak u Was ale my zostaliśmy dodatkowo poproszeni o zwiedzenie pobliskiej Suboticy a dokładnie komisariatu i poczty w centrum :mrgreen: I tak lepiej niż Chorwat, któremu nie pozwolono zabrać samochodu z autostrady i zostawiono go sobie na koniec 8O

Tak nam się spodobało to miasteczko wspominające jeszcze czasy Austro-Węgier , że rok później zatrzymaliśmy się tam całkiem dobrowolnie , na nocleg jadąc do Grecji :hut:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.09.2016 08:24

Każdego roku coraz mniej alkoholu. Zresztą wino woziliśmy raczej z Austrii (po drodze) niż z Chorwacji, bo i lepsze, i tańsze, w dodatku w butelce zamkniętej fabrycznie - zero ryzyka, że dojedzie do PL jako ocet :lol:

Głównie jednak...alkohol 8) Po buteleczce dla rodziców, coś dla siebie, trochę oliwy. No i coś charakterystycznego dla danego regionu (jak np. hib czy pogaća z Visu). Czasami małżonka przemyci jakieś kamienie pod fotelem (marmur z Braću :P).

Hitem było jak moi rodzice wrócili kiedyś z Rabu i przywieźli nam burki z mjesom :idea:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.09.2016 10:36

jakoś nielogicznie niektórzy się chwalą ? czy żalą ? :mrgreen: (brakuje tu czołowego logika z forum)
Przywozicie mandaty z Serbii, Słowenii i Austrii ? ! a gdzie tu jest Chorwacja ? nabijacie sobie bezczelnie posty :mrgreen:




P.S. nie ma się czym chwalić, a jak się nie ma czym, to się chwali czym popadnie ...............
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.09.2016 19:07

nasze skromne skarby tzn. to co pozostało... bo reszta Karlovaćko, szynki i sery już poszły w drodze powrotnej
20160912_114748.jpg

btw: część przywieziona z Venice
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 14.09.2016 23:29

te kiero napisał(a):...to co pozostało... bo reszta Karlovaćko, szynki i sery już poszły w drodze powrotnej

Dobrze, że serwetka nie poszła :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.09.2016 17:03

krutom napisał(a):
te kiero napisał(a):...to co pozostało... bo reszta Karlovaćko, szynki i sery już poszły w drodze powrotnej

Dobrze, że serwetka nie poszła :wink:


nie do końca, druga się gdzieś straciła przy przepakowaniach apartmanowo-campingowych :?
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 15.09.2016 19:43

Witam

Ja w tym roku przywiozłem takie rzeczy.

Resized_20160906_174051.jpeg


Pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.09.2016 19:56

Tegoroczne mieszane zakupy z Cro i Czech, oprócz kota :mrgreen:
Piwo, wino, baklavy, kiełbaska z truflami pychaaaa, bungevila - żyje nadal choć przekwitła :) , jeden z najstarszych zabytków chorwackiego pisma głagolickiego - miniatura Bašćanskiej pločy. Zapomniałam do wystawki wypakować rakiji i magnesu :?
DSC_1706.jpg


Ubiegłoroczne - %%%, oliwa, trufle, pasty truflowe, liście laurowe, lawenda, miody, kiełbasa dojrzewająca, miniatura amfiteatru w Puli, obrazki i nasze profile wycięte na prędce przez jednego z artystów, tradycyjnie czeska czekolada Studenstka :) .
DSC_0579.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone