Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co powiecie o Bułgarii? :-)))

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
Vandall
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 16.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vandall » 18.05.2006 12:02

No i zatrucia pokarmowe są w Bułgarii na porządku dziennym.W cro o czymś takim nie słyszałem.

to nie zatrucia pokarmowe a nadużycia alkoholowe... ;D
wtak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 12.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtak » 18.05.2006 14:34

Każdy z tych krajów ma swój klimat i swoje plusy.
Wielkim plusem BG są wciąż b. niskie ceny i świetne jedzonko. No i może bardziej przyjazne dla maluchów (np 50 m od brzegu głębokość 1,5 m)
:)
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 18.05.2006 14:49

Vandall napisał(a):
No i zatrucia pokarmowe są w Bułgarii na porządku dziennym.W cro o czymś takim nie słyszałem.

to nie zatrucia pokarmowe a nadużycia alkoholowe... ;D

jak piszę zatrucia to zatrucia :D nadużycia alkoholowe w Chorwacji spotyka się bardzo często i to nawet skrajne przypadki :wink:
evik
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 16.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) evik » 18.05.2006 18:31

Moja znajoma była w Rawdzie .Mówi ,że nigdy więcej nawet jeśli miałoby być za darmo.Brudno poza hotelem.
Vandall
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 16.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vandall » 18.05.2006 23:03

Moja znajoma była w Rawdzie .Mówi ,że nigdy więcej nawet jeśli miałoby być za darmo.Brudno poza hotelem.

Tak jak napisałem Ravda to typowy plac budowy tak jak St. Vlas i zapewne kilka jeszcze innych - aaa zapomniałem wspomniec ze wszelkiego rodzaju przebudowy i budowy w BG prowadzi sie wyjadkowo uciązliwie, długo i bardzo głośno, brudząc do okoła ile i co sie da - taka mentalnośc.

Co do zatruć to i może faktycznie częsciej sie to zdarza niz w HR - ale przecież ciezko jest zatruc sie żarciem przywiezionym z domu ( czytając to forum chyba 90% osób wiezie ze sobą wałówke - bo drogo, czy nawet wode mineralną - bo Chorwacka niedobra)
Do BG nikt nic niewiezie - bo to było by totalną bzdurą, je sie gdzie popadnie i zazwyczaj do przesady dużo- z tąd może czestrze problemy z żołądkiem.

Niestety w BG jest bardzo łatwo wtopić z wyjazdem i na własne życzenie (raczej nieświadome) stwożyć go sobie bardzo nieudanym - okoliczności ku temu jest wiele. Ale jesli jest sie własnym autem problemu niema- można szukac swojej wymazonej kwatery w wymarzonej mieścinie - tam gdzie czysto i ładnie - a wiem ze śa takie m-ca w BG i to wiele.
Raczej napewno niezdecydował bym sie na wyjazd do BG z jakims biurem i to odradzam kazdemu - bo zazwyczaj ludzie wracają z takich wyjazdów bardzo rozczarowani a puzniej panuje opinia ze w BG sami złodzieje naciagadze, brudasy i inne tego typu indywidua.
*p*a*t*i*
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 324
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *p*a*t*i* » 19.05.2006 07:14

Nie spodziewałam się tak dużego odzewu, ale dziękuję wam wszystkim za konkretne informacje! Teraz trzeba będzie raz jeszcze dobrze przemyśleć temat :)
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 19.05.2006 10:06

Vandall napisał(a):Niestety w BG jest bardzo łatwo wtopić z wyjazdem i na własne życzenie (raczej nieświadome) stwożyć go sobie bardzo nieudanym - okoliczności ku temu jest wiele. Ale jesli jest sie własnym autem problemu niema- można szukac swojej wymazonej kwatery w wymarzonej mieścinie - tam gdzie czysto i ładnie - a wiem ze śa takie m-ca w BG i to wiele.
Raczej napewno niezdecydował bym sie na wyjazd do BG z jakims biurem i to odradzam kazdemu - bo zazwyczaj ludzie wracają z takich wyjazdów bardzo rozczarowani a puzniej panuje opinia ze w BG sami złodzieje naciagadze, brudasy i inne tego typu indywidua.


Otuż to! 100% zgoda z tym postem - trzeba wiedzieć dokąd jechać i najlepiej samemu wybrać miejsce a nie ufać biurom podróży.
Zresztą podobnie jest w HR - widziałem wiele miejsc gdzie za darmo nie chciałbym spędzić urlopu; Riwiera Kasztelańska, Vodice, kwatery 10m od Jadranki itd - możnaby wymieniać długo, warto nawet założyć i przykleić temat "Dokąd nie jechać w HR!" Faktem natomiast jest że HR ma znacznie więcej dobrych miejsc do zaoferowania niż BG choćby dlatego że wybrzeże chorwackie jest wielokorotnie dłuższe (nawet bez wysp).
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 19.05.2006 10:22

niezawodny napisał(a):Otuż to! 100% zgoda z tym postem - trzeba wiedzieć dokąd jechać i najlepiej samemu wybrać miejsce a nie ufać biurom podróży.
Zresztą podobnie jest w HR - widziałem wiele miejsc gdzie za darmo nie chciałbym spędzić urlopu; Riwiera Kasztelańska, Vodice, kwatery 10m od Jadranki itd - możnaby wymieniać długo, warto nawet założyć i przykleić temat "Dokąd nie jechać w HR!" Faktem natomiast jest że HR ma znacznie więcej dobrych miejsc do zaoferowania niż BG choćby dlatego że wybrzeże chorwackie jest wielokorotnie dłuższe (nawet bez wysp).



Krzysztof, a co Ty masz do Vodic???

Ładne miasteczko, ładne kwatery nad samym morzem jak sie wie gdzie wyjechac w ktora uliczke, dobra baza wypadowa i w knajpach menu jest po polsku.

Żebym nie była ....ale ..... no może to kwestia co kto lubi ;)
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 19.05.2006 11:00

Vodice - ładne owszem jak wszędzie w HR. Ale zgiełk jak na małą miejscowość jest niemiłosierny, podobnie Omiś - też ładny ale wakacji nie chciałbym tam spędzić - mogę pojechać na wycieczkę i tyle
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 19.05.2006 11:32

niezawodny napisał(a):Vodice - ładne owszem jak wszędzie w HR. Ale zgiełk jak na małą miejscowość jest niemiłosierny, podobnie Omiś - też ładny ale wakacji nie chciałbym tam spędzić - mogę pojechać na wycieczkę i tyle



No to wszystko jasne.....ja byłam sam koniec września/ początek pażdziernika w Vodicach :))) MOże dlatego mi się wszystko podoba bo nie byłam jeszcze w HR nigdy w lipcu ani w sieprpniu ;)

EOT bo to temat Bułgarski :))
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 19.05.2006 13:11

A Omis też jest super. Zgiełk to może jest w centrum albo na drodzę, która go przecina.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 21.05.2006 23:09

Bułgaria na pewno nie dorównuje Chorwacji oczywiście nie dotyczy to cen bo to piękny kraj jest mimo tego że osiołki chodzą brzegiem drogi chodzą bo to lubimy \ a potem narzekamy ze to folkfor jest]
Ostatnio edytowano 11.12.2010 11:17 przez carnivalka, łącznie edytowano 1 raz
Gabriela
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 29.05.2006
Bułgaria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gabriela » 29.05.2006 10:35

Znajomi namawiają na Bułgarię, że droga prawie taka sama jak do Chorwacji, tanie żarcie i kwatery.Czy ktoś wie ile wyda 4 osobowa rodzina na 2 lub 3 tygodnie w Bułgarii i dla porównania w Chorwacji. Ktoś był w Bułgarii 2 lata temu i wydał około 6 tys. na full dla 3 osób, więc nie wiem co wybrać
Marisa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marisa » 29.05.2006 11:56

Wszystko by było fajne gdyby nie brud i watachy bezpańskich piesków .Morza Czarnego nie można porównać z Adriatykiem.Ceny owszem są bardzo kuszące.Osobiście stawiam na Chorwacje.
Gabriela
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gabriela » 29.05.2006 20:12

Marisa napisał(a):Wszystko by było fajne gdyby nie brud i watachy bezpańskich piesków .Morza Czarnego nie można porównać z Adriatykiem.Ceny owszem są bardzo kuszące.Osobiście stawiam na Chorwacje.
Możesz dokładniej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Co powiecie o Bułgarii? :-))) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone