Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co mam kupić...pomóżcie

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Co mam kupić...pomóżcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.09.2013 13:33

Witam zwracam się do Cro forumowiczów ponieważ gdy poruszyłem temat na forum fotograficznym to ... nic się nie dowiedziałem :x
Moja wiedza odnośnie fotografowania jest bliska 0 a chciałbym kupić dobry aparat :lol: :lol:
Co to dla mnie znaczy... skłaniam się raczej w stronę cyfrówki czy "bezlusterkowca" ciągle nie mogę dotrzeć czy jest jakaś róznica :oops: :D :D
głównie do zdjęć z podróży (po Chorwacji oczywiście) i rodzinnych... miałem cyfrówkę Canona i dobrze się sprawowała więc mam zaufanie ale niekoniecznie ta firma. Chciałbym aby robił ładne zdjęcia na automacie bo fuji którego mam robi koszmarne...
Cena raczej nie gra roli... powiedzmy że do 5000... fajnie gdyby miał dużego zooma
Nie mam zamiaru stać się ekspertem w fotografowaniu, nie chcę też nosić wielkiej torby z aparatem i osprzętem więc lustrzanka chyba odpada... a może jednak??
Mam na razie kompletny chaos w głowie :( może coś podpowiecie plisss... :papa:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.09.2013 13:59

Sony NEX-6 + 16-50 mm + 55-210 mm.
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 26.09.2013 14:03

Ja mam lustrzankę Nikona D40 - ma już ze 4 latka, ale wciąż robi piękne foty. Owszem, trochę miejsca zajmuje, ale ważniejsze dla mnie są piękne foty więc zawsze mam go przy sobie w trakcie wypadów. Mam też podręczną cyfrówkę Nikon, ale kupiłem tylko dlatego, że zajmuje mniej miejsca. Jednak foty są bez porównania. Lustrzanka warta swej ceny. Dodatkowo mam do niej opiektyw do zdjęć makro. Zestaw miodzio :D jeszcze przydałaby się dodatkowa lampa... Ale i tak polecam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.09.2013 14:22

a ja polecam najnowszą lustrzankę Canon 700D z długim obiektywem jak tu: http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... %2B+18-270
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.09.2013 15:11

C_R_O_A_T_I_A napisał(a):a ja polecam najnowszą lustrzankę Canon 700D z długim obiektywem jak tu: http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... %2B+18-270

a jakie zbliżenia można robić taka lustrzanką?... chodzi mi o zdjęcia ze szczytów gór, w Chorwacji jest ich duzo :D :papa:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.09.2013 15:45

mariusz_77 napisał(a):
C_R_O_A_T_I_A napisał(a):a ja polecam najnowszą lustrzankę Canon 700D z długim obiektywem jak tu: http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... %2B+18-270

a jakie zbliżenia można robić taka lustrzanką?... chodzi mi o zdjęcia ze szczytów gór, w Chorwacji jest ich duzo :D :papa:


Spore, tylko z gabarytem musisz się pogodzić 8)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.09.2013 15:49

Rysio napisał(a):
mariusz_77 napisał(a):
C_R_O_A_T_I_A napisał(a):a ja polecam najnowszą lustrzankę Canon 700D z długim obiektywem jak tu: http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... %2B+18-270

a jakie zbliżenia można robić taka lustrzanką?... chodzi mi o zdjęcia ze szczytów gór, w Chorwacji jest ich duzo :D :papa:


Spore, tylko z gabarytem musisz się pogodzić 8)

:roll: :D :D
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 26.09.2013 17:01

Chyba dla Ciebie będzie najlepszy aparat o wymiarach kompaktu, ale z wymienną optyką taką od lustrzanek. Aparat jest mały i robi naprawdę niezłe zdjęcia, porównywalne z lustrzankami. Takie aparaty nie są tanie ,ale w 5 tysiach spokojnie się zmieścisz.
Tu masz link do jednego z rankingów takich aparatów

http://www.fotomaniak.pl/68216/ranking- ... a-2013-04/

Jednak pewne minimalne umiejętności operowania programami przy takim aparacie będziesz musiał posiąść. Nie da się robić bez tego jako takich zdjęć.
Jeśli chcesz robić zdjęcia tylko na pełnym automacie, kup dobry kompakt, ale nie będziesz wstanie nawet takiego prostego aparatu wykorzystać w pełni.

Pozdrawiam.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 26.09.2013 17:42

Kompakt i lustrzanka się dopełniają.

Kompakt mały, podręczny ale niekoniecznie dobre zdjęcia. To taki podręczny aparacik do schowania w kieszenie na większość okazji.
Lustrzanka, zazwyczaj duża ale z wieloma zaletami. Szybkość włączania i reakcji na naciśniecie spustu migawki, duży zakres użytecznych ISO (gdy kiepskie oświetlenie - małe ziarno lub niewidoczne), duży zakres głębi ostrości, wymienna optyka. Niektórym zdjęcia z lustrzanek nie podobają się bo są "miękkie" i wtedy tylko photoshop. Natomiast algorytmy oprogramowania w kompaktach powodują pozornie lepsze zdjęcia,które wyglądają na ostrzejsze i niektórym bardziej się podobają. W zasadzie jednym i drugim rodzaju jest teraz możliwość kręcenia filmów i obrotowe ekraniki. Oba rodzaje mają różne tryby tematyczne, pełną automatykę a lustrzanki zazwyczaj pełny manual.

5 tysięcy to bardzo dużo na kompakt, można kupić naprawdę wypasiony sprzęt. Ale za 5 tysięcy można kupić też całkiem niezły sprzęt "lusterkowy" z przyzwoitym obiektywem typu zoom. Np: 18-200 i więcej. Choć takie długie ogniskowe są mało użyteczne bez statywu. Takie uniwersalne spacer-zoomy mają całkiem niezłe pewne zakresy przesłony dające b.dobre zdjęcia. Niestety krańce są tylko przyzwoite. Ale na potrzeby amatora użyteczne.

Ja mam i lustro i małpkę oraz zabieram na urlopy dwa aparaty. Czasami taszczę ze sobą lustro bo jadę focicć Dubrownik, a czasem biorę małpke bo idę na plaże i cykam "nie artystycznie tylko pamiątkowo".

Dokupiłem małą małpkę bo mi w niektórych sytuacjach lustro ciążyło i nie było potrzebne ...

Temat wyboru aparatu to temat rzeka, jest wiele opinii.

Jeśli nie interesujesz się fotografią tylko chcesz cykać przyzwoite zdjęcia to wybierz zaawansowany kompakt. A model ... to już następna rzeka ...
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.09.2013 19:39

Fanka napisał(a):Jednak pewne minimalne umiejętności operowania programami przy takim aparacie będziesz musiał posiąść.


Dzięki :D ... no planuję chociaż troszeczkę sie poduczyć :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.09.2013 19:55

Fanka napisał(a):http://www.fotomaniak.pl/68216/ranking-kompaktow-z-wymienna-optyka-2013-04/

Najbardziej pożądane * 8O 8O 8O


:lol:
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 26.09.2013 20:02

Witam. Od paru lat mam wzajemnie uzupełniający się zestaw, czyli lustro plus dobry kompakt. Po wakacjach zawsze mam potwierdzenie, że to dobry układ. Porównując zdjęcia z obu aparatów zawsze lepsze są z lustra. Ale coś za coś. Lustro cięższe, dodatkowy osprzęt, lepsze wyniki. Kompakt wygodny, bardziej mobilny (zdjęcia pod wodą), gorszy efekt końcowy. Dla Ciebie dobrym wyborem byłby kompakt z wymienną optyką. Jest to drogie rozwiązanie, ale daje duże możliwości. Jednym z takich aparatów są sony z serii next. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru, a potem satysfakcji z dobrych zdjęć. :papa:
Polecam stronę optyczne.pl. Dużo testów i porównań.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.09.2013 20:03

golibroda napisał(a):Kompakt i lustrzanka się dopełniają.

to wiem i też myślałem o 2 aparatach
golibroda napisał(a): można kupić też całkiem niezły sprzęt "lusterkowy" z przyzwoitym obiektywem typu zoom. Np: 18-200 i więcej.

niewiele to takiemu laikowi jak ja mówi :x
golibroda napisał(a): A model ... to już następna rzeka ...

też skłaniam sie do cyfrówki ale włąsnie wybrać model jest dla mnie najtrudniejsze...
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 01.10.2013 14:14

a co powiecie o aparacie nikon d 5200?
Rosinmi
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rosinmi » 01.10.2013 14:38

teraz wszyscy chca miec lustrzanki, taka moda :) na szczescie sie to zmienia i coraz lepiej radza sobie bezlusterkowce, ktore sa poreczniejsze i mniejsze, a dodatkowo mozna w nich wymieniac optyke i maja te same matryce co w lustrzankach przy mniejszych gabarytach. zdjecia jakosciowo wychodza takie jak z lustrzanki a wygoda uzytkowania lepsza. sklanialbym sie ku takiej opcji a nie bawil sie w kompakt+lustrzanka. lustrzanki sa ciezkie, duze i niewygodne, poza tym do zoomowania bedziesz potrzebowal dobry i jasny obiektyw wiec w 5000 za nowke mozesz sie nie wyrobic. poszukaj w sieci jakiegos zestawienia bezlusterkowcow i cos sobie wybierz, pojdz do sklepu, pomacaj, zobacz jak lezy w reku, jak duze do tego sa szkla i dopiero po tym wybieraj. skarbnica wiedzy jest serwis optyczne.pl, tam sa rozne opisy, recenzje i zestawienia roznej masci sprzetu.
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Co mam kupić...pomóżcie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone