Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co mam kupić...pomóżcie

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.10.2013 11:57

P.S. Dla myślących o NEXie polecam uważną lekturę tego działu:
http://klubkm.pl/forum/forumdisplay.php?f=99
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 24.10.2013 12:12

Fatamorgana napisał(a):P.S. Dla myślących o NEXie polecam uważną lekturę tego działu:
http://klubkm.pl/forum/forumdisplay.php?f=99


dzięki za linka... wreszcie cos konkretnego :D :papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.10.2013 12:20

Ta oferta warta jest uwagi- facet masę rozmaitego sprzętu miał w rękach i raczej wie co pisze.
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=48534
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 25.10.2013 09:29

Fatamorgana napisał(a): :lol: :lol: :lol:

Typowa wypowiedź para specjalisty od testowania aparatów... :|
Bez urazy- ale taka prawda.
Ileś tych aparatów potestował i pod jakim kątem, że takie .... wypisujesz?
...................
Zresztą jak się wczytać w te opinie to zaraz widać ilu tam "półprofesjonalistów" oglądających swoje aparaty i bawiących się nimi raczej niż wykonujących nimi solidną i wymagającą robotę.
...................
...................
Wiesz w ogóle jakie są możliwości i zastosowanie zaawansowanych aparatów tych firm?
Wątpię. Bo gdybyś faktycznie wiedział, nie pisałbyś obiegowych stereotypowych wniosków, które są produkowane przez fanatyków lub głównie gadających a nie tymi aparatami konkretnie fotografujących.
Każda firma wypuszcza mniej i bardziej udane modele. Dzisiaj dopiero na poziomie najbardziej zaawansowanym spotykamy większe różnice w jakości i szybkości- wszystko w dół jest na bardzo podobnym poziomie i może niemal to samo- poza większym czy mniejszym upakowaniem różnych cudeniek i innym ich nazewnictwem. Jedynie obsługa i przystosowanie do naszych potrzeb są na tyle różne, że jednym odpowiada to a innym tamto.
Są aparaty stawiające na maksimum łatwości obsługi najważniejszych dla świadomego fotografującego funkcji a są i takie, gdzie trzeba się "nagrzebać" żeby coś włączyć.
I nie brakuje ludzi, dla których ma to znaczenie, ale to nie znaczy, że możliwości samych takich aparatów są gorsze.
....................

Także uprasza się o pisanie sensownych porad, opartych na rzetelnej wiedzy a nie klepanie w kółko "a mój aparat jest super to te inne są do d... bo są z tych innych firm". :!:




Czy gdzieś napisałem iż uważam się za specjalistę od testowania aparatów ?? Widzisz gdzieś takie zdanie ?? Czy też wszystkich posiadających mniejszą wiedzę na dany temat niż Ty nazywasz z góry "para specjalistami"????
Czy może raczej widzisz wypowiedz osoby, która wypowiada się na temat stosowanego przez siebie aparatu?

Co się tyczy możliwości i zastosowania zaawansowanych aparatów firm takich jak Canon czy Sony - nie znam ich tak dobrze jak osoby siedzące w temacie od x-czasu. Pytanie czy muszę je znać? Czy muszę je znać wypowiadając się na temat aparatu który używam ?
Znam funkcje aparatu, na temat którego się wypowiadam. Porównuję go z funkcjami "mniej lub bardziej udanych modeli" innych firm z którymi miałem do czynienia wcześniej.
Ze slow, które napisałeś wnioskuję, że "wczytałeś się w opinie" i zwróciłeś więc pewnie uwagę, iż wielokrotnie pojawia się tam stwierdzenie, że aparat ten jest dla osób początkujących, a więc raczej nie dla profesjonalistów takich jak Ty :lol: , którzy na aparatach nie jednego zęba stracili.

Tym bardziej więc zastanawia mnie pytanie, dlaczego w ten nieco niezbyt miły sposób odnosisz się do kogoś kto: wcale nie uważa się za profesjonalistę, kogoś kto jest we wstępnej fazie wtajemniczenia, a także kogoś kto zafascynowany jest wyborem właśnie tego modelu po porównaniu go choćby z Canon EOS 1100D, czy też Sony SLT-A58K i chciałby się podzielić paroma spostrzeżeniami na temat tego właśnie modelu. W porównaniu z przytoczonymi modelami oraz posiadając "rzetelną wiedzę" na temat tych modeli uwzględniającą moje potrzeby opisywany przeze mnie model Nikona "wygrał".

Pewnie powiesz,że mogłem porównywać mój model choćby z Canon EOS 5D Mark III czy też z Sony SLT-A77VQ. Fakt - mogłem, ale widocznie były powody, dla których takie porównywanie nie miało sensu. Jednym z tych powodów było choćby to, że wspomniane aparaty mi - osobie początkującej w kwestii fotografowania lustrzankami - nie odpowiadały.
Wszak sam napisałeś "...że jednym odpowiada to a innym tamto.."

Co zaś się tyczy rzetelnych wypowiedzi... Jedni są fachowcami od Citroenów, a inni od Ferrari. Jednak czy to oznacza, że fachowcy od Ferrari mogą określać tych którzy wybrali Citroeny mianem "para profesjonalistów" tylko dlatego że citroeny nie są tak wspaniałe i tak rozbudowane i tak pod wieloma względami bardziej zaawansowane jak ferrari?

Pewnie przyjdzie czas, gdy się przesiądę na jakiś bardziej zaawansowany model. Wówczas na pewno oprócz zagłębiania się w opinie na portalach takich jak optyczne, chip czy cyfrowe skoncentruję się na Twoich :lol: "profesjonalnych opiniach" :lol: zawartych w tym wątku, które obejmują niepochlebne wypowiedzi na temat opinii innych użytkowników, kilka wklejonych linków :lol: a także nawoływanie do wpisywania "sensownych porad".
:lol: :mrgreen: :lol:


Pozdrav
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.10.2013 10:03

cronaturki napisał(a):Wcześniej miałem okazje testować aparaty Sony czyt ez Canona.. no ale znów się okazało, że firmy które produkują wszystko od drukarek przez telewizory na kalkulatorach skończywszy do aparatów fotograficznych kiepsko się przykładają.


Przyznasz, że to dość autorytatywne stwierdzenie. I śmieszne biorąc pod uwagę cały wachlarz sprzętu fotograficznego jakie obie firmy wypuszczają na rynek.
Ja bym się o takie nie pokusiła, zwłaszcza będąc jak to określiłeś
cronaturki napisał(a):we wstępnej fazie wtajemniczenia
.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.10.2013 10:57

Cronaturki...wybacz, ale jeśli zrozumienie konfliktu pomiędzy stwierdzeniami jakich użyłeś świadomie:
Wcześniej miałem okazje testować aparaty Sony czy tez Canona.. no ale znów się okazało, że firmy które produkują wszystko od drukarek przez telewizory na kalkulatorach skończywszy do aparatów fotograficznych kiepsko się przykładają.


Znam funkcje aparatu, na temat którego się wypowiadam. Porównuję go z funkcjami "mniej lub bardziej udanych modeli" innych firm z którymi miałem do czynienia wcześniej.
Ze slow, które napisałeś wnioskuję, że "wczytałeś się w opinie" i zwróciłeś więc pewnie uwagę, iż wielokrotnie pojawia się tam stwierdzenie, że aparat ten jest dla osób początkujących


kogoś kto zafascynowany jest wyborem właśnie tego modelu po porównaniu go choćby z Canon EOS 1100D, czy też Sony SLT-A58K i chciałby się podzielić paroma spostrzeżeniami na temat tego właśnie modelu. W porównaniu z przytoczonymi modelami oraz posiadając "rzetelną wiedzę" na temat tych modeli uwzględniającą moje potrzeby opisywany przeze mnie model Nikona "wygrał".


jest ponad Twoją zdolność kojarzenia to i ponad moją cierpliwość oraz chęci jest wyjaśnianie oczywistej różnicy pomiędzy stwierdzeniami odnoszącymi się do paru aparatów a krytyką 2 firm razem produkujących ponad kilkanaście modeli w taki bezsensowny sposób jaki to zrobiłeś.


Gdybyś od razu użył sformułowania "poznałem kilka modeli dla poczatkujących ale tylko jeden mi odpowiadał i najlepiej wypadł w moich testach" nie byłoby sprawy.
Ale Ty pojechałeś jak jakieś 60% "beta testerów" od razu jadąc po dwóch czołowych firmach (oczywiście tych, których aparatu nie masz) stwierdzając z góry, że "one nie przykładają się do produkcji aparatów" i że są to takie sobie firmy dlatego że "robią wszystko - od telewizorów po coś tam".
Grubo ponad połowa profesjonalistów używa świadomie i po licznych testach marki Canon a dla Ciebie to jest firma, która nie przykłada się do produkcji aparatów? 8O :lol: :lol: :lol:
I Ty to stwierdziłeś na podstawie analizy porównawczej czego?
Jednego, dwóch aparatów z najniższej półki??? :roll: :|

To jest po pierwsze NIEPRAWDZIWE a po drugie WPROWADZA LUDZI W BŁĄD- dlatego każdy kto ma pojęcie o tym temacie powinien Ci zwrócić uwagę, bo jest oczywiste, że nie chodzi tu o jakąś wyłączność na udzielanie porad, ale o RZETELNE MÓWIENIE O TEMACIE I PRZEKAZYWANIE PRAWDZIWYCH INFORMACJI.
A że Twoja znajomość sprawy pozwala Ci na takie a nie inne komentarze- to już inna rzecz.

Twój koment niczym nie różnił się od typowego komentarza amatora - fanatyka, który stwierdza publicznie :
"Mój aparat marki.... jest lepszy niż tamte aparaty firm ... bo go mam i wprawdzie testowałem inne, ale one są kiepskie bo są z tamtych firm."

Także bez urazy- ale jak się zabieramy za informowanie innych w technicznych zagadnieniach, to trzeba być albo precyzyjnym albo przynajmniej nie powielać obiegowych plot. To że to nie forum fotograficzne - nie ma tu nic do rzeczy. Powiedziałbym nawet, że tym bardziej trzeba być dobrze zorientowanym aby radzić innym, skoro czyta to większość początkujących a takie uwagi są potem przez ludzi brane serio. :!:

Nie uważam że amatorzy nie mogą wymieniać uwag- ale kurde: net jest zalany lipnymi uwagami, pseudotestami, kompletnymi głupotami pisanymi przez dyletantów, których dorobek zawiera się w 2-3 latach okazjonalnego pstrykactwa i przypadkowo - jednym ślubie dla kolegi, opiniami z rękawa wziętymi, krzywdzącymi dla poszczególnych firm i aparatów, nieprawdziwymi wnioskami- także WYSTARCZY TEGO!!! :twisted:

Chce ktoś dorzucić swoje uwagi- niech to robi- ale niech to będą uczciwe konkrety poparte czymś więcej niż "moim widzimisię, opartym na moim- czysto amatorskim podejściu, w oparciu o mój jeden aparat dla początkujących i moje czysto amatorskie potrzeby".

A jak chcesz się tylko odgryźć i pośmiać ze mnie to najpierw pokaż że coś wiesz, poradź dobrze i konkretnie sporej grupie ludzi, poświęć im swój czas, załóż koło fotograficzne, jedź z ludźmi w teren, chodź na wystawy i ucz się od bardzo doświadczonych, naucz coś konkretnego choć paru ludzi, żeby mieli z czym iść do innych ludzi robić im zdjęcia, sprzedaj swoje prace komuś, kto nie kupuje tandety, zrób trochę ślubów i reportaży- a potem się śmiej z kogoś, ok?

Pozdrawiam.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 12.11.2013 12:54

dziękuję wszystkim za podpowiedzi... zdecydowałem się na Sony NEX-6 i mam nadzieję, że jako amator będę z niego zadowolony
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Co mam kupić...pomóżcie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone