Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.02.2010 22:12

Janusz Bajcer napisał(a):Naprawdę nie jadłeś domowej polskiej pasztetowej 8O :?:


Janusz ... tak "z ręką na sercu" .... zapewne kilka razy w życiu mi się to przytrafiło, nie pamiętam ale przecież musiało się zdarzyć ( kupiona- domowej nigdy).

Jednak po zasłyszeniu co wchodzi w skład tychże wyrobów ( jakieś wymiona krowie i innne odpadki co do czego innego się nie nadają) ..... po wymieszaniu, zmiksowaniu .... :twisted:
No cóż, ja jestem taki "psychiczny" - zakodowało mi się w mózgownicy negatywnie i tak już pozostało. Na samą myśl się już wzdrygam.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.02.2010 22:29

Bocian napisał(a):
nerki, wątroba, ozorek...

...a co innego resztki z nerek, wątroby, ozorków... :)
Ja nie wnikam, tak naprawdę jeśli sam czegoś nie zrobisz to nie wiesz co jesz. Gdybyś był w fabryce dżemu, nigdy byś go już nie wziął do ust :)


Wydaje mi się, że ..nerki ... watrobę ...ozory - to można kupić oddzielnie ( z całą pewnością widziałem to w sklepach, choć głowy nie dam).
Wniosek - jeżeli już są w tych produktach to odpady z nich ( tak jak pisze "Bocian")
saintmb
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) saintmb » 04.03.2010 13:47

Hey

podróżuję na campy i indywidualne wyprawy od już wielu miejsc i lat :) i nauczyłem się jednego, zabieram coraz mniej - przeważnie ulubione rzeczy np. majonez :), trochę wędliny i coś dla dzieciaków. Przez te lata ceny się zrównały /no może są trochę wyższe, ale nieznacznie/, zgodzę się z jednym w danych krajach pewne grupy produktowe są droższe i trudno tak jest. Ale żeby nie popadać w skrajności da się żyć. W tym roku lato w ukochanej Chorwacji więc poszperałem trochę i już wiem większe zakupy to LIDL, KONZUM lub TOMMY i sprawa załatwiona - przejrzałem ich gazetki reklamowe i ceny są ok.

pozdro :):)
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 05.04.2010 10:02

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
muchador napisał(a):[...]
Ale chyba nie tę przywiezioną z Pl... ? W Pl nie ma odpowiednio mielonej kawy, by tak ją przygotowywać.



A mam pytanko - jak musi być mielona ta kawka?
Wydaje mi się że "miałko"- mam racje?

Kasiu z innej beczki - szukam słów piosenki Dusko Lokina - Dalmacijo didovino - pytałem na forum o nią - nikt nie odpowiedział, zależy mi bardzo a nie umiem nigdzie znaleźć.. Z góry dzięki...
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 06.04.2010 14:10

muchador napisał(a):szukam słów piosenki Dusko Lokina - Dalmacijo didovino - pytałem na forum o nią - nikt nie odpowiedział, zależy mi bardzo a nie umiem nigdzie znaleźć.. Z góry dzięki...


http://chomikuj.pl/GLADIOLUS/muzyka+chorwacka/Dusko+Lokin
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.04.2010 14:32

Bahama napisał(a):
muchador napisał(a):szukam słów piosenki Dusko Lokina - Dalmacijo didovino - pytałem na forum o nią - nikt nie odpowiedział, zależy mi bardzo a nie umiem nigdzie znaleźć.. Z góry dzięki...


http://chomikuj.pl/GLADIOLUS/muzyka+chorwacka/Dusko+Lokin


Muchador pyta o tekst...faktycznie nie mogę znaleźć. Trzeba by było spisać z klipów w necie..ale nie jestem się w stanie do tego zmusić (mam alergię na tego typu "działalność estradową"), przykro mi, pozdrawiam.
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 06.04.2010 20:01

Intryguje mnie ta piosenka. Niby prosta ale nie do końca mogę ją zrozumieć.
Jak np. rozumieć didovino?
".... czego nima (dida??) i co nastavia (czacza????)(?)...
Może ktoś z forumowiczów pomoże....
PLIIIIIZ!!!
Do osób odpowiedzialnych za forum - przepraszam że tutaj - próbowałem na "tłumaczeniu" i nie było odzewu a tutaj jest zainteresowanie.... proszę o ździebko wyrozumiałości
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.04.2010 20:17

muchador napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=QDwO6sTZByQ

tutaj jest ta piosenka (mój wyrób zresztą)

intryguje mnie tekst szczególnie drugiego wersu

".... czego nima i co nastavia(?)...
Może ktoś z forumowiczów pomoże.... PLIIIIIZ!!!


Sunce prži sivi kamen gori,
dida nima, nastavija ćaća (z tym, że to naturalnie w ikavicy i w dialekcie, zatem "nastavija to "nastavio")
iste posle od jutra do mraka, (standardowy jezyk: iste poslove)
svitova me da ja pođem vanka (standardowy język: savjetovao me).
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 06.04.2010 20:49

Czyli jak to mówią ni ma lekko....
Chyba trza będzie skończyć bo siły wyższe zamkną temat z racji że nie na temat.. Prosze tylko o jedno:
Co to jest ćaća - bo mi sie koledzy w pracy śmieją..
Dziękuję :lol: za zainteresowanie i poświęcony czas.
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 06.04.2010 22:30

saintmb napisał(a):Przez te lata ceny się zrównały /no może są trochę wyższe, ale nieznacznie/. W tym roku lato w ukochanej Chorwacji więc poszperałem trochę i już wiem większe zakupy to LIDL, KONZUM lub TOMMY i sprawa załatwiona - przejrzałem ich gazetki reklamowe i ceny są ok.

Z tym zrównaniem cen byłbym ostrożny:) Wiemy, że ceny żywności są wyższe i niech ta świadomość nam towarzyszy, żeby nie być rozczarowanym albo załamanym:) Co do gazetek to proponuję obejrzeć ceny "letnie" Teraz może są nawet OK ale jak przyjdzie sezon to... trochę szybują w górę.
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 06.04.2010 22:43

Ceny zawsze były drażliwym tematem. Ale jest jedno ale-to co ludziom żyjącym w mniejszych miejscowościach jest inną ceną-tym co żyja w duzych miastach w Polsce wygląda całkiem inaczej. I tak też postrzegamy różnice w cro. Jak ktoś musi zapłacić 5-7 zeta na wejściu za piwo w knajpce, w PL inaczej widzi różnicę za piwo w cro.Itp.
Każdy mierzy według siebie, a w kraju te różnice też są znaczne.
Pozdr
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.04.2010 22:52

muchador napisał(a):Czyli jak to mówią ni ma lekko....
Chyba trza będzie skończyć bo siły wyższe zamkną temat z racji że nie na temat.. Prosze tylko o jedno:
Co to jest ćaća - bo mi sie koledzy w pracy śmieją..
Dziękuję :lol: za zainteresowanie i poświęcony czas.

ćaća - ojciec (dial.)

Zapodaj temat we wątku z przekładami piosenek... może ktoś się zlituje.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 06.04.2010 23:13 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 06.04.2010 23:08

kjedi napisał(a):Ceny zawsze były drażliwym tematem. Ale jest jedno ale-to co ludziom żyjącym w mniejszych miejscowościach jest inną ceną-tym co żyja w duzych miastach w Polsce wygląda całkiem inaczej. I tak też postrzegamy różnice w cro. Jak ktoś musi zapłacić 5-7 zeta na wejściu za piwo w knajpce, w PL inaczej widzi różnicę za piwo w cro.Itp.
Każdy mierzy według siebie, a w kraju te różnice też są znaczne.
Pozdr

He he ale dowaliłeś:)
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 06.04.2010 23:18

możesz to wyjaśnić?
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 06.04.2010 23:26

kjedi napisał(a):możesz to wyjaśnić?

Chodziło o ceny żywności w sklepach, porównanie ich. Jeśli wziąć pod uwagę ceny w Polsce to chyba nie ma takich wielkich różnic. Na przykład ceny Carrefoura z Wawy czy z Jeleniej się nie różnią i niepotrzebnie podkreśliłeś tu różnie między dużymi i małymi miastami. Zaznaczam, że nie chodzi tu o żadne "małomiasteczkowe kompleksy":))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone