Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.02.2010 15:29

Hm... mam wrażenie, że dość mocno odbiegliśmy od tematu...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 27.02.2010 17:13

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Hm... mam wrażenie, że dość mocno odbiegliśmy od tematu...

Przepraszam :oops: :oops: :oops:








:wink:
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 27.02.2010 18:30

woka napisał(a):
muchador napisał(a): pyszna polska pasztetowa


Przepraszam (nie chcę nikomu psuć humoru) ale więszego świństwa to chyba już nie robią. Pasztetowa jak również parówki są przeze mnie szrokim łukiem omijane.
Z tego co wiem .... skład tych produktów to same odpady.


Żeby wyjaśnić do końca - ja nie mam nic przeciwko pasztetowej, a nawet bardzo chlebek z "leberką" ( i ogóreczkiem kiszonym) lubię. Chodziło mi o samą okoliczność - można zaoszczędzić ale czy o to naprawdę chodzi? Co ciekawe ci sami ludzie często narzekają ze w tej Wenecji to nic nie ma, a Egipt jest przereklamowany a w Turcji to smród i bród. Może przypadek - może nie... No ale to już odejście od tematu no i oczywiście nie można generalizować...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.02.2010 18:54

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Hm... mam wrażenie, że dość mocno odbiegliśmy od tematu...


Kasiu, żeby było w temacie - czy w Chorwacji jest coś takiego jak nasza polska pasztetowa :?: i jak jest, to ile to kosztuje :?:
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 27.02.2010 19:12

Pivo!

Misle že najtanjsze Polske pivo jest lepše od každego Chorvackego.
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 27.02.2010 20:04

maciek1956 napisał(a):Darek narobił mi "smaka"
Drwa na taras przyniosę, rozpalę piec, namiastkę ciepła więc będę miał.
Małże, krewetki w zamrażalniku czekają na sposobność zjedzenia, usmażę więc je dorabiając odpowiedni sosik, czosnkowy koniecznie, być może z dodatkiem pomidorów. Chlebuś mam tylko polski, ale oliwę domową z Dingaca mam, dodam do nie trochę przypraw, natkę i czosnek, będzie wspaniała do bułki. Wino białe chorwackie do tego jadła też znajdę, jamnicy nie mam, szkoda. Widok na ciepłe morze zamienię na widok na sąsiada, któremu ślinka poleci na dolatujące do niego zapachy z mojego pieca. Wędzonkę i musztardę i wiele innych dodatków znajdę. Czystej, nawet zmrożonej wódki staram się nie pijać, ale śliwowicę lub rakiję owszem, w lodówce czeka na nalanie do kieliszków. Klimatyzacji nie włączę, temperaturę właściwą inaczej osiągnę.
Pozdrawiam i chętnych zapraszam


no... Maciek dołożyłeś do pieca :lol: ślinka leci jak cholera,kiedy ten wieczór? :wink: na dziś juz nie dam rady :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.02.2010 20:15

ante_ napisał(a):Pivo!

Misle že najtanjsze Polske pivo jest lepše od každego Chorvackego.


Oj............mylisz się. Fakt-nie macie zbyt wiele rodzajów dobrego piwa,ale tak naprawde w Polsce,mimo mnogości jego odmian, tak naprawdę może 4-5 nadaje się do picia..... :roll: :roll: :roll:
A Karlovacko naprawdę zbytnio nie odbiega od tych naszych najlepszych.A te troche gorsze......bije na głowę! :wink: :wink: :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.02.2010 20:17

Bocian napisał(a):
nerki, wątroba, ozorek...

...a co innego resztki z nerek, wątroby, ozorków... :)
Ja nie wnikam, tak naprawdę jeśli sam czegoś nie zrobisz to nie wiesz co jesz. Gdybyś był w fabryce dżemu, nigdy byś go już nie wziął do ust :)


Co żeś mistrzu kolorowy robił w fabryce dżemu. Truskawki obierałeś czy może czynność fizjologiczną załatwiałeś nie tam gdzie trzeba skoro twierdzisz, że dżemu nie ruszysz. Tak to jest, że wszyscy narzekaja na innych a sami zachowują się gorzej wręcz prymitywnie. Oczywiście kolega Bocian powie, że on to nie - czy oby napewno ???
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.02.2010 20:20

anakin napisał(a):
ante_ napisał(a):Pivo!

Misle že najtanjsze Polske pivo jest lepše od každego Chorvackego.


Oj............mylisz się. Fakt-nie macie zbyt wiele rodzajów dobrego piwa,ale tak naprawde w Polsce,mimo mnogości jego odmian, tak naprawdę może 4-5 nadaje się do picia..... :roll: :roll: :roll:
A Karlovacko naprawdę zbytnio nie odbiega od tych naszych najlepszych.A te troche gorsze......bije na głowę! :wink: :wink: :wink:


Moje skromne zdanie. Polskie piwa są dobre. Nie narzekajmy. Kiedyś mówiło się, że niemieckie i czeskie - nieprawda. Tak samo jak i chorwackie - też jest dobre na swój sposób. Zakładam się, że jakbym nalał do szklanki piwo polskie czy chorwackie to byście i tak nie poznali. 99% społeczeństwa i tak nie rozróznia piwa. Rozróznia tylko to czy jest bardziej czy mniej gorzkie lub gazowane.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.02.2010 20:30

darek1 napisał(a):
Bocian napisał(a):
nerki, wątroba, ozorek...

...a co innego resztki z nerek, wątroby, ozorków... :)
Ja nie wnikam, tak naprawdę jeśli sam czegoś nie zrobisz to nie wiesz co jesz. Gdybyś był w fabryce dżemu, nigdy byś go już nie wziął do ust :)


Co żeś mistrzu kolorowy robił w fabryce dżemu. Truskawki obierałeś czy może czynność fizjologiczną załatwiałeś nie tam gdzie trzeba skoro twierdzisz, że dżemu nie ruszysz. Tak to jest, że wszyscy narzekaja na innych a sami zachowują się gorzej wręcz prymitywnie. Oczywiście kolega Bocian powie, że on to nie - czy oby napewno ???

Pmwd.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.02.2010 20:36

darek1 napisał(a):Tak to jest, że wszyscy narzekaja na innych a sami zachowują się gorzej wręcz prymitywnie. Oczywiście kolega Bocian powie, że on to nie - czy oby napewno ???

..... oby na pewno przeglądałeś słownik tak jak Ci radziłem? :D

Znów poprawisz po moim wpisie? :wink:
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 27.02.2010 20:46

Trochę nie na temat ale też o piwie
Może to ważne a może nie ale Warka w 1,5 litrowej plastikowej (!) butelce ważona jest w Serbii...
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 27.02.2010 20:49

[quote="anakin"][quote="ante_"]Pivo!

Misle že najtanjsze Polske pivo jest lepše od každego Chorvackego.[/quote]

Oj............mylisz się. Fakt-nie macie zbyt wiele rodzajów dobrego piwa,ale tak naprawde w Polsce,mimo mnogości jego odmian, tak naprawdę może 4-5 nadaje się do picia..... :roll: :roll: :roll:
A [i]Karlovacko[/i] naprawdę zbytnio nie odbiega od tych naszych najlepszych.A te troche gorsze......bije na głowę! :wink: :wink: :wink:[/quote]

Warka,Živjec,Leh,Piast,Dembove to som po mnie lepše piva od Ožujskog ili Karlovačkog a dužo jeszcze polskih nieznam
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.02.2010 20:50

Bocian napisał(a):
darek1 napisał(a):
Bocian napisał(a):
nerki, wątroba, ozorek...

...a co innego resztki z nerek, wątroby, ozorków... :)
Ja nie wnikam, tak naprawdę jeśli sam czegoś nie zrobisz to nie wiesz co jesz. Gdybyś był w fabryce dżemu, nigdy byś go już nie wziął do ust :)


Co żeś mistrzu kolorowy robił w fabryce dżemu. Truskawki obierałeś czy może czynność fizjologiczną załatwiałeś nie tam gdzie trzeba skoro twierdzisz, że dżemu nie ruszysz. Tak to jest, że wszyscy narzekaja na innych a sami zachowują się gorzej wręcz prymitywnie. Oczywiście kolega Bocian powie, że on to nie - czy oby napewno ???

Pmwd.


Dziękuję Bocian. Ot co skrót oznacza - Pozdrawiam Mocno Warszawiaka Darka. Dziękuję Bocian. Dziękuję. Wiem, że lubisz to piękne miasto i jej mieszkańców. Dziękuję, bardzo dziękuję
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.02.2010 20:53

krakuscity napisał(a):
darek1 napisał(a):Tak to jest, że wszyscy narzekaja na innych a sami zachowują się gorzej wręcz prymitywnie. Oczywiście kolega Bocian powie, że on to nie - czy oby napewno ???

..... oby na pewno przeglądałeś słownik tak jak Ci radziłem? :D

Znów poprawisz po moim wpisie? :wink:



Nie mam czasu bo muszę skakać po postach. Ale przejrzę, obiecuję. Pozdrawiam kolegę z Krakowa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone