Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.04.2015 14:25

piotrekbeti napisał(a):Bilety Plitvickie Jeziora w 2015roku osoba dorosła 180 kun. Dzieci i młodzież do 18 lat 80kun.Ceny sezonowe. To prawie 100złotych za osobę.! Drogo.


A ile było w 2014?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 26.04.2015 17:57

Tyle samo
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.04.2015 07:24

Lechoo napisał(a):Tyle samo


Czyli jednak nie jest z moją pamięcią jeszcze tak źle. :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.04.2015 08:59

Lechoo napisał(a):Tyle samo

Ale zawsze można aferkę zrobić, że im się w tym roku w dupach poprzewracało :mrgreen:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 27.04.2015 14:06

Bocian jak wrócisz z urlopu to się odezwij i napisz gdzie tam widzisz w tym roku?widzę że lubisz jak się wokół Ciebie dzieje.Sam kręcisz dym a później to nie ja tylko on.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.04.2015 21:09

piotrekbeti napisał(a):Tak. Dla Niemca 25Euro-1-2h pracy, dla nas 8h? Ich stać.

Jak tak chcesz porównywać, to zawsze Ci wyjdzie, że lepiej się przykryć wiadrem i siedzieć w chałupie.

piotrekbeti napisał(a): A dla nas 500Kun wstęp, 7Kun/h parking, 5Kun Toaleta. Dojazd, cos trzeba zjeść. Teoretycznie jest 150km dojazdu, powrót, na bramkach autostradowych z 100Kun w dwie strony, poniżej 700 -800złotych za jednodniową atrakcję nie da się tego zrobić. Drożyzna. Za tyle to można na 5dni Apartman opłacić w sezonie.

Ja byłem jeszcze za 110 HRK.
Czy dałbym teraz 180?
Oczywiście.
Wg mnie JP są warte tych pieniędzy.
Drogo, to fakt, ale nie porównywałbym tego z apartmanem w Alpach.
Nie ta liga.
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 04.05.2015 17:54

Potwierdzam... Jeziora Plitwickie sa warte swojej ceny...
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 04.05.2015 20:37

A co do sedna tematu. W Cro chyba tylko cena lodów proporcjonalnie do wielkości gałki i soli morskiej w marketach jest porównywalna. Ceny większości podstawowych produktów spożywczych są od 20-30procent wyższe. Podobnie wina, piwa, napojów bez- i alkoholowych. Niestety są wyjątki które na dzień dobry są dwukrotnie droższe. Trochę ratują sytuację 2litrowe opakowania piw i 2-3litrowe win. Aktualne ceny na stronach np. lidl.hr I konzum.hr
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 05.05.2015 07:48

piotrekbeti napisał(a): Ceny większości podstawowych produktów spożywczych są od 20-30procent wyższe. Podobnie wina,

Generalnie się zgadzam, jest drożej, ale wysokość cen w Cro często jest porównywalna do cen w naszych miejscowościach turystycznych. Wież mi, mam wiadomości pewne, z pierwszej ręki bo mieszkam w Darłowie. Ale z winem to przegiąłeś totalnie, bardzo bym chciał w Polsce kupić litr Plavaca lub inne tej klasy wino za 15 - 20 Kn.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 05.05.2015 12:39

termondar napisał(a):
piotrekbeti napisał(a): Ceny większości podstawowych produktów spożywczych są od 20-30procent wyższe. Podobnie wina,

Generalnie się zgadzam, jest drożej, ale wysokość cen w Cro często jest porównywalna do cen w naszych miejscowościach turystycznych. Wież mi, mam wiadomości pewne, z pierwszej ręki bo mieszkam w Darłowie. Ale z winem to przegiąłeś totalnie, bardzo bym chciał w Polsce kupić litr Plavaca lub inne tej klasy wino za 15 - 20 Kn.


Po majówce nad polskim morzem w ogóle mam ochotę się zaśmiać nad chorwacką "drożyzną". W kawiarni przy promenadzie w Ustce np. 4 razy szarlotka, 2 herb owocowe dla dzieci, 2 kawy 89 pln 8O :twisted: Kawałek dalej 4 gofry, espresso plus capuccino 69 pln :twisted: Dobrze że główne żarcie mieliśmy w hotelu. Jedyne co na plus się zmieniło przez te lata jak nad Bałtykiem nie byłem to jakość kawy. Nie ustępuje chorwackiej sposób podania, jakość ekspresu etc Sam smak jest kwestią indywidualną.
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 05.05.2015 13:51

Maciej napisał(a): Jedyne co na plus się zmieniło przez te lata jak nad Bałtykiem nie byłem to jakość kawy. Nie ustępuje chorwackiej sposób podania, jakość ekspresu etc Sam smak jest kwestią indywidualną.


To prawda, co raz rzadziej podczas zamawiania espresso słyszymy pytania typu:
1. "EKspreso" sypane czy rozpuszczalna?
2. "EKspreso" w szklance czy w kubku?
3. "EKspreso" w dużej czy małej filiżance?
:wink: :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 05.05.2015 16:13

termondar napisał(a):
piotrekbeti napisał(a): Ceny większości podstawowych produktów spożywczych są od 20-30procent wyższe. Podobnie wina,

Generalnie się zgadzam, jest drożej, ale wysokość cen w Cro często jest porównywalna do cen w naszych miejscowościach turystycznych. Wież mi, mam wiadomości pewne, z pierwszej ręki bo mieszkam w Darłowie. Ale z winem to przegiąłeś totalnie, bardzo bym chciał w Polsce kupić litr Plavaca lub inne tej klasy wino za 15 - 20 Kn.

Przyznam się szczerze że na winach to ja się nie znam i dlatego białe jest białe a czerwone jest czerwone(aby dobrze wchodziło i zaszumiało w głowie).W listopadzie w Hiszpanii w winiarni kupowałem białe po 50 euro centów/litr a czerwone bodajże po 80(tam można tanio poszaleć) :D
thing
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) thing » 12.05.2015 14:27

nimm2 napisał(a):Potwierdzam... Jeziora Plitwickie sa warte swojej ceny...


jak to dobrze że jedziemy we wrześniu :) 110 kun /os
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 12.05.2015 15:22

piotrekbeti napisał(a):Bilety Plitvickie Jeziora w 2015roku osoba dorosła 180 kun. Dzieci i młodzież do 18 lat 80kun.Ceny sezonowe. To prawie 100złotych za osobę.! Drogo.


Zawsze można pojechać tutaj: http://www.naszcalyswiat.pl/bosnia-i-hercegowina/wodospady-kravica/
To nie to samo ,ale wiele taniej :D
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 29.05.2015 23:49

Jak weszliście na temat win to nie wiecie jak nazywa się sieć sklepów alkoholowych w Chorwacji , jeden z ich sklepów jest na wyspie Ciovo zaraz po przejechaniu mostu to w prawo ..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone