Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2013 12:00

SENIOR napisał(a):
mirko napisał(a):statystyka

Statystyka jest jak bikini, dużo pokazuje, ale najważniejsze ukrywa. :wink:

W takim razie nie ma co narzekać porównując ceny np.w Norwegii - tam to jest meksyk z cenami 8O 8O 8O

Ser żółty to kosztuje ze dwie stówy .hihi :D
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 30.06.2013 12:14

SENIOR napisał(a):
mirko napisał(a):statystyka

Statystyka jest jak bikini, dużo pokazuje, ale najważniejsze ukrywa. :wink:

W takim razie nie ma co narzekać porównując ceny np.w Norwegii - tam to jest meksyk z cenami 8O 8O 8O



No 8O za chlebek płaciłem 30zł po przeliczeniu :D ale zarobki wypas.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.06.2013 12:25

SENIOR napisał(a):
SENIOR napisał(a):
mirko napisał(a):statystyka

Statystyka jest jak bikini, dużo pokazuje, ale najważniejsze ukrywa. :wink:

W takim razie nie ma co narzekać porównując ceny np.w Norwegii - tam to jest meksyk z cenami 8O 8O 8O

Ser żółty to kosztuje ze dwie stówy .hihi :D



Ważne są również - zarobki 8O

http://hist.flog.pl/wpis/6522867/zarobki-w-europie-2013
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 30.06.2013 12:38

cooleczka napisał(a):
Jacck77 napisał(a):Ale jeśli komuś zależy na faktycznych oszczędnościach , to polecam wybrać się do Bośni ,skrecając na końcu Makarskiej w lewo na Vrgorac po około godzinie jazdy ,będąc już w Bośni jeszcze przed Ljubuski jest po prawej stronie przy drodze potężny sklep sieci Bingo ceny jak w Polsce ,a wiele asortymentu znacznie taniej. Poza tym warto pojechać tamtędy ,bo wracając na wybrzeże są niezapomniane widoki. Ja zawsze odwiedzam te sklepy wracając z Mostaru.


czym tam płacisz? karta?

tak ,kartą
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2013 13:24

W takim razie to Norwedzy jak mają takie swoje FORUM CRO , to na pewno nie ma tam tematu
co jest droższe w Norwegii :D
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 30.06.2013 13:45

SENIOR napisał(a):W takim razie to Norwedzy jak mają takie swoje FORUM CRO , to na pewno nie ma tam tematu
co jest droższe w Norwegii :D


hehhehehe.. a no :D
fire
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 29.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fire » 30.06.2013 23:00

Dobra , dobra panowie, ale kto zarabia te srednie zarobki,? Ja mieszkam i pracuje w No, ale takiej sredniej nigdy nie mialam, choc nie zarabiam najgorzej, to do sredniej mi daleko :oczko_usmiech:
Chleb mozna kupic i za 3,50zl w Norwegi kneip bardzo smaczny chleb i tani srednio 7 koron, ale sa i takie po 40 koron,ja uwielbiam zytni ze slonecznikiem za 35 koron, ale zdrowy i dwie kromki to jak innego 4 .
Ser Norvegia kosztuje sr.80kr za kg i jest pyszny http://www.tine.no/norvegia/aktuelt/nyh ... l-norvegia ...teraz probuje chorwackich serow, sa bardzo smaczne, ale w No kupuje tylko Norvegiana tak mi smakuje.
No ale to nie forum o Norwegii , wiec dosc o tym :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2013 08:34

fire napisał(a):Dobra , dobra panowie, ale kto zarabia te srednie zarobki,? Ja mieszkam i pracuje w No, ale takiej sredniej nigdy nie mialam, choc nie zarabiam najgorzej, to do sredniej mi daleko :oczko_usmiech:
Chleb mozna kupic i za 3,50zl w Norwegi kneip bardzo smaczny chleb i tani srednio 7 koron, ale sa i takie po 40 koron,ja uwielbiam zytni ze slonecznikiem za 35 koron, ale zdrowy i dwie kromki to jak innego 4 .
Ser Norvegia kosztuje sr.80kr za kg i jest pyszny http://www.tine.no/norvegia/aktuelt/nyh ... l-norvegia ...teraz probuje chorwackich serow, sa bardzo smaczne, ale w No kupuje tylko Norvegiana tak mi smakuje.
No ale to nie forum o Norwegii , wiec dosc o tym :wink:

Ok, mamy teraz jakies porównanie , przekrój , więc nie ma co narzekać na ceny w Cro tylko jechać i się opalać
fire
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 29.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fire » 01.07.2013 10:36

Owoce mysle, ze w marketach kosztuja tyle samo a nawet mniej niz w Polsce, wczoraj w markecie Tommy kupilam brzoskwinie za niecale 5 kun za kg, arbuz 5,49kn za kg a jego smak jest boski, jeszcze w zyciu tak slodkiego ,soczystego nie jadlam, banany 9,59kn za kg :papa:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.07.2013 10:52

Porównanie cen w centrach handlowych w Chorwacji 8O
http://www.supermarketi.info/index.php?mod=multigrid
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2522
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 01.07.2013 11:53

darek1 napisał(a):
pawelli napisał(a):nie mogę się nadziwić ludziom którzy twierdzą że w Cro jest drożej .....
podaje się ceny z sklepów - i też nie dociera .... moze nie wiedzą że te cyfry trzeba "dzielić na pół + jakieś 10%".
A jak dla kogoś za dużo jest "cena z PL + 10%" to cena wysoka jak na kurort w ciepłych krajach - to niech nie jedzie i siedzi w domu. Jak to mówią - kto nie ma miedzi ten w domu siedzi.

A jak chcą miec tanio - to na Białoruś, Ukrainę albo Bulgarię czy Rumunię ........
Albo zabierać z domu nawet ziemniaki, pieczywo, i zgrzewki z browarem ;)

ehhhhh rodacy, rodacy ..............



Bzdury piszesz. Ceny artykułów spożywczych są droższe - nie ulega to wątpliwości. Natomiast czy tylko 10% - Bzdura. Widać, że kolega nie prowadzi budżetu rodzinnego lub jest młody wiekiem. Ceny przeważających artykułów są droższe o 25%. Mięs, serów i niektórych wędlin to i nawet 100%. Niech kolega nie pieprzy głupot i nie bazuje na gazetkach promocyjnych z Konzuma. Głupie filety są droższe o 50%. Jak kolega porównuje chleb, mleko i bułki to nie ma do czego się odnosić. Gdyby było taniej -porównywalnie to gro polaków nic by nie woziło do Chorwacji. Nawet wody sa droższe. Proszę mi znależć mi odpowiednik np. Cisowianki za 1,40 zł, dżemu truskawkowego za 2,50, sera żółtego za 17 zł kg, filetów z kurczaka za 16 zł kg, ryb ...... tu już jest kosmos. Finito .................Mistrzu kolorowy.


Wcale nie piszę bzdur - choć dla kogoś może sa to bzdury. Trudno.
Przecież dla ludzi jeżdzących w tamte strony jest oczywiste, że do Cro trzeba zabrać wedliny i mięso i ew. sery żólte - jeżeli chce się z tego korzystać - bo to faktycznie jest drogie i tu nie polemizuje.

Pozdro :)
Ostatnio edytowano 01.07.2013 11:57 przez pawelli, łącznie edytowano 1 raz
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2522
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 01.07.2013 11:55

Niedzwiad napisał(a):
Dario ma racje. Drogo jest i czuje się to :cry: no ale to są wakacje a w Cro wcinasz sniadanko i kolacje :D za to dużoooooooo chlejesz :D


No właśnie - to sa wakacje i jedziesz się tam bawić a nie liczyć złotóweczki ;)
i czy ktoś jedzie na wakacje z myślą, że będzie żył tam taniej niż w domu ?
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 01.07.2013 16:59

pawelli napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):
Dario ma racje. Drogo jest i czuje się to :cry: no ale to są wakacje a w Cro wcinasz sniadanko i kolacje :D za to dużoooooooo chlejesz :D


No właśnie - to sa wakacje i jedziesz się tam bawić a nie liczyć złotóweczki ;)
i czy ktoś jedzie na wakacje z myślą, że będzie żył tam taniej niż w domu ?


Ja nie hehehhe :D
Asiula1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiula1 » 05.07.2013 07:32

Dla mnie było najdroższe mojito które uwielbiam :D :D
koziar123
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziar123 » 05.07.2013 15:21

Witam. 20 sierpnia jadę do Makarskiej z dziewczyną. Wycieczka jest bez wyżywienia i w związku z tym mam pytanie. Czy ok 2-2.5tyś zł starczy nam na wyżywienie? Będziemy tam 9dni. Śniadanie, kolacje będziemy robili sami, a tylko na obiady do jakiejś restauracji taniej jak taką znajdziemy:) Alkoholu nie zamierzamy kupować, bo po prostu nie lubimy go :) Na co będziemy mogli sobie pozwolić z tą kwotą?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone