Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co jeszcze zabrać ze sobą? -> pierwszy wyjazd do Chorwacj

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 16.07.2012 10:34

Bankowo coś do czytania i jakiś rozkładany leżak-krzesełko, ponieważ z pozycji połsiedzącej lepiej się obserwuje dzieciaki, a znich lepiej oka nie spuszczać no i... lepiej ożujsko wchodzi.
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 16.07.2012 10:37

spacja mi uciekła, miało być " z nich "
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 16.07.2012 12:28

Czytam codziennie. Zawsze mam przy sobie jakąś książkę, ale dopiero na wakacjach mam na to tyle czasu, ile bym chciała.
Fajna jest droga do Cro, mąż prowadzi, ja czytam.
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 16.07.2012 12:50

U mnie obowiązkowo:
- patelnia
- dobry nóż
- wyjazdowy ciśnieniowy ekspres do kawy(możecie sie śmiać :D )
- przybornik do szycia i łatania dziur
- dwie książki minimum

Pozdrav :D
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 16.07.2012 14:49

Jakiś maly ponton lub pompowany materac.
bdab
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 11.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bdab » 16.07.2012 15:10

A ja zabieram przyczepę campingową z wyposażeniem i muszę tylko pamiętać żeby spakować do auta żonę, dzieci i ponton z silnikiem :D
Tak na poważnie:
1. jeśli ktoś na campingu spędza urlop to polecam wziąć proszek na mrówki
2. jeśli autko ma stać w cieniu drzewa, a drzewem tym jest sosna to aby uchronić auto przed żywicą zalecam pokrowiec/prześcieradło z jakimiś tasiemkami do zaczepienia lub denaturat (tak, tak - sprawdzone) do zmywania żywicy
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 16.07.2012 16:20

marcin10 napisał(a):- wyjazdowy ciśnieniowy ekspres do kawy(możecie sie śmiać :D )

Parę dni temu jak robiłem sobie listę co w tym roku zabrać do Cro (słynna lista Jacunia zawiera dużo nie potrzebnych rzeczy .....sprawdzone 3 razy , pojechała kupa gratów i wróciła nietknięta) , to też rozważałem czy nie zabrać ekspresu ciśnieniowego :lool: .
Nie wiem tylko czy ludzie na campie , nie będą patrzeć jak na idiotę.... 8O
bdab
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 11.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bdab » 16.07.2012 16:33

Ja zawsze zabieram ekspres ciśnieniowy, nie ma to jak poranne espresso :lol:

Mam taki jak poniżej, gabarytowo w sam raz i kawka wyśmienita wychodzi (lavazza oczywiście).

Obrazek

A gdyby zachciało mi się w czasie podróży gorącej, mocnej kawy to w sam raz do zrobienia na gazie takie małe coś:

Obrazek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.07.2012 16:43

Aldonka napisał(a):Nie wyobrażam sobie nie zabrania książki, a nawet dwóch czy trzech. Dopiero na wakacjach mam czas poczytać. Na plaży - obowiązkowo, wieczorem, na tarasie - musi być. Mogę nie zabrać garnków (no, w sumie to ich nie zabieram), ale książki muszą być :)


Koleżanka winna nie marnować czasu na książki. Disco winno być mottem na spędzanie wolnego czasu. Może kto interesujacy się trafi 8O 8O 8O
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 16.07.2012 17:35

Czytanie owszem, ale w moim wypadku tylko focus, XXI wiek, świat wiedzy itp. Krótkie czytanko w cieniu w przerwie między kąpielą i kąpielą.

Książka przenosi nas w inne otoczenie , inną scenerię.
Żyjemy poniekąd życiem jej bohaterów.

Czego jak czego , ale odskoczni od chorwackiej rzeczywistości to mi nie potrzeba.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 17.07.2012 13:30

krispinus napisał(a):Czytanie owszem, ale w moim wypadku tylko focus, XXI wiek, świat wiedzy itp. Krótkie czytanko w cieniu w przerwie między kąpielą i kąpielą.

Książka przenosi nas w inne otoczenie , inną scenerię.
Żyjemy poniekąd życiem jej bohaterów.

Czego jak czego , ale odskoczni od chorwackiej rzeczywistości to mi nie potrzeba.


Focus jak najbardziej, ale ,,kto czyta książki, żyje podwójnie".
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 17.07.2012 17:53

Magdalena S. napisał(a):
Fajna jest droga do Cro, mąż prowadzi, ja czytam.


Czy to siem oznacza , że gdy Twój mąż prowadzi...samochód, to Ty prowadzisz ... ''podwójne życie''? ':)'
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 18.07.2012 11:07

krispinus napisał(a):
Magdalena S. napisał(a):
Fajna jest droga do Cro, mąż prowadzi, ja czytam.


Czy to siem oznacza , że gdy Twój mąż prowadzi...samochód, to Ty prowadzisz ... ''podwójne życie''? ':)'


:lol: No nie. Tak źle nie jest.
Ale poczytać lubię.
mazuro1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazuro1 » 18.07.2012 21:42

KURYK napisał(a):Bankowo coś do czytania i jakiś rozkładany leżak-krzesełko, ponieważ z pozycji połsiedzącej lepiej się obserwuje dzieciaki, a znich lepiej oka nie spuszczać no i... lepiej ożujsko wchodzi.

Co do Ozujsko to u mnie niezależnie od pozycji wchodzi litrami :lol:
Muszę spróbować z leżakiem lub krzesełkiem bo do tej pory nie zabierałem.
Co myślicie o zabawkach dla dziecka typu wiaderko ,jakaś łopatka itp bo nie wiem czy to zda egzamin.
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 18.07.2012 22:00

Aldonka napisał(a):Nie wyobrażam sobie nie zabrania książki, a nawet dwóch czy trzech. Dopiero na wakacjach mam czas poczytać. Na plaży - obowiązkowo, wieczorem, na tarasie - musi być. Mogę nie zabrać garnków (no, w sumie to ich nie zabieram), ale książki muszą być :)



Mam tak samo :)
Na urlopie mol ksiazkowy sie ze mnie robi,az rodzinka czasem sie burzy...
Ale jak ksiazka dobra i wciagnie......... to coz....... ;)

Garow nie biore,ale patelnia to mus!
I chyba jeszcze kupie dzbanek elektr. do gotowania wody.
Bo czekanie na poranna kawe jest denerwujace - woda na gazie wieki cale sie gotuje....... :?

Juz pomalu liste w glowie sobie ukladam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co jeszcze zabrać ze sobą? -> pierwszy wyjazd do Chorwacj - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone