Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cityhopper czyli tu i tam z aparatem.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.04.2017 18:50

Umknął mi ten temat, ale już nadrobiłem zaległości. Damian, fajne zdjęcia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.04.2017 19:59

maxredaktor napisał(a):Umknął mi ten temat, ale już nadrobiłem zaległości. Damian, fajne zdjęcia.


Dziękuję :)

==

W samym miasteczku za wiele do oglądania nie ma - a przynajmniej tak się mi wydaje.
Zamek Bled i kościół pod wezwaniem św. Marcina. Po lewej stronie - miejskie kąpielisko aka plaża.
Obrazek

Wyspa na jeziorze oraz kościół WNM.
Obrazek
Obrazek

Na zamku - świętują św. Marcina
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.04.2017 20:04

słoma79 napisał(a):Alpy w każdej ilości mogę oglądać...


Proszę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 27.04.2017 20:12 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.04.2017 20:11

Po zachodzie słońca, zniknęły zarówno chmury jak i ciepło. Cisza i ostre, czyste powietrze w połączeniu z nocnymi widokami.

SR123131a.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2017 14:58

W miasteczku za wiele do oglądania nie ma, jest parę ciekawych budynków bezpośrednio nad jeziorem i w paru innych miejscach.

Niewątpliwie największą atrakcją jest zamek, najstarszy w Słowenii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lawenda...

Obrazek


...i wino :hearts:

Obrazek


Z góry wygląda na spokojną mieścinę. Ciekawe, jak tu jest latem...

Obrazek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 28.04.2017 15:37

Bled latem do zobaczenia w mojej relacji :wink:

Ale widzę, że późną jesienią jest też pięknie. A jeśli chodzi o zamek, to nam w zamku najbardziej podobał się widok z niego na Bled :P

Ciekawa jestem czy dotarliście na magiczną ławeczkę z jeszcze bardziej magicznym widokiem ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2017 15:55

CROnikiCROpka napisał(a):Bled latem do zobaczenia w mojej relacji

Ciekawa jestem czy dotarliście na magiczną ławeczkę z jeszcze bardziej magicznym widokiem ;)

Zadzieram kiece i lece :mrgreen:

Chyba nie dotarliśmy - masz na myśli tę od strony mini stoku?
Źle szukałem i nie znalazłem. Na wyspie nie byliśmy bo miejscami wiało przeraźliwie.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 28.04.2017 18:07

W relacji z naszego ubiegłorocznego urlopu znajdziesz właśnie widok z owej ławeczki - na wzgórzu Ojstrica :) I do tego filmik z Bledu.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.04.2017 18:14

wystarczyło zmienić lokalizację i relacja ruszyła...za Alpy bardzo dziękuję :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2017 18:31

Bled, Bled, Bled.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Cisza i spokój, słoneczko... które może być zdradliwe :) Ale usiedliśy tuż obok, w kawiarni/restauracji Vila Prešeren. Serwują tam pyszne "kremšnity" :)

Obrazek

IMG_7283.JPG



Góry, góry, góry!

Obrazek

Obrazek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 28.04.2017 18:38

Jestem zakochana w tym miejscu :hearts:

A pierwsze zdjęcie - konkursowe!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.04.2017 18:57

U Ciebie jesienny Bled, u Ewy letni, a u mnie teraz wiosenny :D

O każdej porze roku jest cudny i z dużą przyjemnością oglądam Twoje piękne foty :)

Kremšnity w Bledzie nie jedliśmy, ale wygląda podobnie do tej, którą pałaszowaliśmy w Samoborze (koło Zagrzebia).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2017 19:24

maslinka napisał(a):U Ciebie jesienny Bled, u Ewy letni, a u mnie teraz wiosenny :D

O każdej porze roku jest cudny i z dużą przyjemnością oglądam Twoje piękne foty :)

Kremšnity w Bledzie nie jedliśmy, ale wygląda podobnie do tej, którą pałaszowaliśmy w Samoborze (koło Zagrzebia).


Pełny przegląd - do wyboru, do koloru :) Moim zdaniem, jesienią wygląda chyba najlepiej - trochę śniegu, ogrom kolorów.
Co do ciastka z kremem - wg opisu, kremšnita ma swoje korzenie nad Bledem i faktycznie sprzedaje się ją nawet w Chorwacji.

CROnikiCROpka napisał(a):Jestem zakochana w tym miejscu :hearts:

A pierwsze zdjęcie - konkursowe!


My też :mrgreen: Słowenia to taka "miniaturowa Szwajcaria". W grudniu chcieliśmy zrobić (w drodze z Zagrzebia) jeszcze Ptuj ale zostawiliśmy sobie to na lepszą pogodę.

A fota... zapnij pasy, jedna ze zrobionych panoram - okupowałem to wysunięte miejsce ku wielkiemu niezadowoleniu japońskiej wycieczki :D

Obrazek


Łabońć :mrgreen:

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.04.2017 19:35

Pääkäyttäjä napisał(a):Co do ciastka z kremem - wg opisu, kremšnita ma swoje korzenie nad Bledem i faktycznie sprzedaje się ją nawet w Chorwacji.

Oryginalna kremšnita pochodzi z Samoboru, to symbol miasta. Tutaj artykuł na ten temat i przepis ;)

W Słowenii ciastko zwie się kremna rezina. Oczywiście chodzi o to samo (albo bardzo podobne) ciacho, u nas znane jako napoleonka lub kremówka (nazwa spopularyzowana przez papieża Jana Pawła II) :)
Ostatnio edytowano 28.04.2017 19:37 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2017 19:37

maslinka napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Co do ciastka z kremem - wg opisu, kremšnita ma swoje korzenie nad Bledem i faktycznie sprzedaje się ją nawet w Chorwacji.

Oryginalna kremšnita pochodzi z Samoboru, to symbol miasta. Tutaj artykuł na ten temat i przepis ;)

W Słowenii ciastko zwie się kremna rezina. Oczywiście chodzi o to samo ciacho, u nas znane jako napoleonka lub kremówka (nazwa spopularyzowana przez papieża Jana Pawła II) :)


Każda sroka swój ogon chwali - czy jakoś tak ;) W każdym razie, w Bledzie mocno się chwalą kremówką, że to u nich, że to ich recept, itd. :)

==

Spacer z Koritna do Bledu. Po smogu wiszącym w Rybniku, taki półgodzinny spacer połączony z delektowaniem się smakiem czystego, ostrego powietrza... cud, miód, malina.

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Cityhopper czyli tu i tam z aparatem. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone