Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo uliczki Trogir parkingi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
chrwatka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.08.2011
Ciovo uliczki Trogir parkingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrwatka » 16.08.2011 17:57

Witam serdecznie.
Skoro tutaj się pojawiłam to znak, że wybieram sie do Chorwacji. Chcę zatrzymać się jak najbliżej Trogiru i w związku z tym moje pytania: jak to jest z tymi uliczkami na Ciovo , czy są one aż tak bardzo wąskie , kręte, że mogę mieć problemy z poruszaniem się dość dużym samochodem. Natomiast w sytuacji gdy będę zakwaterowana np w Marinie i będę dojeżdzała do Trogiru ,czy to w dzień ,czy wieczorem będę miała problemy ze znalezieniem parkingu.
Dziękuję za przyszłe odp. i pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.08.2011 18:26

Odwiedzając Trogir, parkujesz na lądzie, na parkingach przed, lub za mostem.

Po samym Trogirze jest zakaz poruszania się czymkolwiek (oczywiście oprócz tranzytu na Ciovo, oraz, gdzieniegdzie, skuterków).

Po Ciovo jeździłem SantaFe i zaręczam ci, że poznałem miejsca w Chorwacji, które są "kręte i wąskie", a mimo wszystko udało mi się je pokonać i Ciovo do nich nie należy, przynajmniej w tej części, która udało mi się odwiedzić.
Znajomi poruszali się tam autokarem.


Pozdrav
Maszka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maszka » 16.08.2011 21:18

My w Trogirze zaparkowaliśmy autko na płatnym parkingu (5kun za godzinę) koło przystani żeglarskiej i albo mieliśmy szczęście albo akurat na tym parkingu miejsc było do woli. Było tam sporo wozów na polskich numerach. Przez most na piechotkę super spacer po starówce, wydaje mi się, że raczej wszędzie blisko na pieszo.
Co do Mariny to w ostatniej chwili zrezygnowaliśmy z pobytu tam i po zobaczeniu tej miejscowości nie żałujemy. Sama w sobie można powiedzieć urocza ale jeśli chodzi o dostęp do morza i usytuowanie to porażka.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 16.08.2011 21:44

weldon napisał(a):Odwiedzając Trogir, parkujesz na lądzie, na parkingach przed, lub za mostem.


Trogir posiada dwa mosty,
jeśli przejedziesz ten drugi(większy),to będziesz już na wyspie...Ciovo.


weldon napisał(a):Po samym Trogirze jest zakaz poruszania się czymkolwiek (oczywiście oprócz tranzytu na Ciovo, oraz, gdzieniegdzie, skuterków).


Weldon miał na myśli oczywiście...tylko stare miasto.


Pzdrv
marchos87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marchos87 » 16.08.2011 22:19

Myśmy jeździli na Ciovo na plażę - Volvo V50 Kombi i spokojnie można jeździć. Znajomy Citroem C4 picasso i też bez problemu.

Jak masz coś na pokrój Hamera to możesz mieć problem - inaczek spokojnie jedź. Ciasno jest ale przytulnie i ma to swój urok :)
chrwatka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrwatka » 16.08.2011 22:26

Dzieki za odzew.
Też mam wątpliwości co do Mariny, ale nie wiedziałam jak jest z tym parkowaniem. Bardzo zależy mi na pobycie - zakwaterowaniu blisko starego miasta tak bym o każdej porze dnia- no i niech będzie nocy mogła-na pieszo dostać się do centrum Trogiru (bym mogła pstrykać ukochane zdjecia).
Jeśli możecie napiszcie, która częśc Ciovo spełni moje oczekiwania - a może macie sprawdzoną kwaterę- bo zależy mi na wcześniejszej rezerwacji gdyż moja podróż rozpocznie się z północy Polski (oczywiście z noclegiem gdzieś po trasie) i wątpię bym miała ochotę na poszukiwanie kwatery.
Jeszcze raz pozdro
chrwatka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrwatka » 16.08.2011 22:30

No niestety Hammera nie mam :( aczkolwiek taki w kolorze żółtym mi się marzy
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 16.08.2011 22:40

polecam:http://www.coala-inn.com/eng/index.htm
ap. Cornelia, Coala tez super ale dalej do plaży
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.08.2011 07:00

kleeberg napisał(a):Trogir posiada dwa mosty ...


W sumie, to nawet trzy ... ;)

kleeberg napisał(a):Weldon miał na myśli oczywiście...tylko stare miasto

Co ja bym bez was zrobił ...

Cholercia, tak się zafascynowałem tą wysepką, że zapomniałem, że tam jeszcze coś jest, oprócz młynów i Jadranki :D

Dzięki :D
gosiulek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 30.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiulek » 17.08.2011 14:59

chrwatka kiedy jedziecie?
ja mogę polecić z czystym sumieniem nasz apartament w Okrogu Dolnjim :)

też jechaliśmy z samej północy Polski (moźe zaraz wrzuce naszą relację ;) )

auto mamy forda Galaxy i daliśmy rade :)
ba! nawet wbrew zapewnieniom małźonka, że wrócić z Ciovo bez zarysowań to cud ...... udało się nie obdrapać auta :lol:


i jeszcze proponuję poczytać wątek o Ciovo w tym samym dziale (pare tematów niżej) i rozeznać się czego oczekujesz
na podstawie tego szukać, w której części wyspy chciała byś mieszkać :)

pozdrawiam!
chrwatka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrwatka » 17.08.2011 16:43

Wyjeżdżamy tak bliżej połowy września. Przeczytałam juz wszystko na forum a w szczególności o Ciovo. W okolicach Trogiru będziemy gdzieś ze 4 dni- nie zależy mi na plaży, a tylko na dobrym miejscu z bliskim dostępem do Trogiru tak bym mogła chodzić o różnych porach na sesje zdjęciowe do centrum Trogiru i oczywiście by kwatera była położona w miarę nie na stromym terenie.
Zapodawaj swoją relację - chętnie poczytam
dzięki za odzew
gosiulek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 30.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiulek » 17.08.2011 17:49

już zapodałam w stosownym wątku ;)
Kamil.haluch
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.07.2011
Prosze o pomoc:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamil.haluch » 17.08.2011 17:51

Witam, za tydzien wybieramy sie ze znajomymi rzecz jasna do Cro:) Ale chcemy jechac w okolice Trogiru a najlepiej w pobliże kompleksu Medena o ile dobrze pamietam To jest Seget. I pytanie czy ktos z Was ma moze jakies namiary na jakies fajne mieszkanko tam dla 4 osob?? Jesli tak prosze o kontakt e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Z Gory dzieki:)
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011
Re: Prosze o pomoc:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 18.08.2011 21:15

Kamil.haluch napisał(a):Witam, za tydzien wybieramy sie ze znajomymi rzecz jasna do Cro:) Ale chcemy jechac w okolice Trogiru a najlepiej w pobliże kompleksu Medena o ile dobrze pamietam To jest Seget. I pytanie czy ktos z Was ma moze jakies namiary na jakies fajne mieszkanko tam dla 4 osob?? Jesli tak prosze o kontakt e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Z Gory dzieki:)


Jadę do Seget Vranjica, aby być jak najbliżej Trogiru. Polecam stronkę:
http://www.adriatic.hr/pl
Ja już drugi raz u nich rezerwuję. Bardzo dobry kontakt z panem Romanem Waligórskim ze centrali ze Splitu, facet bardzo kontaktowy i pomocny. Na stronce można zapłacić kartą za rezerwację i z głowy. Polecam!
chrwatka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrwatka » 18.08.2011 23:44

dzięki - właśnie przeglądam - spory wybór- a dodatkowy plus i to taki spory, że można płacić kartą.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Ciovo uliczki Trogir parkingi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone