Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo-Arbanija czy Slatine - wyjazd z małym dzieckiem

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
starosta
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.02.2008
Ciovo-Arbanija czy Slatine - wyjazd z małym dzieckiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) starosta » 24.02.2008 23:49

Witam wszystkich forumowiczów !
Planuję we wrześniu tego roku po raz pierwszy z żoną i synkiem (bardzo żywiołowym 2-latkiem) pojechać do Chorwacji. Wybór padł na wyspę Ciovo - najbardziej do gustu przypadły mi spokojne Arbanija i Slatine.
Przeglądałem forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań.
1. Szukam miejscowości, w której plaża będzie przyjazna dzieciom tzn. łagodne zejście i przynajmniej kilka-kilkanaście metrów płycizny.
2. Chciałbym, żeby w miejscowości był min. 1 w miarę dobrze zaopatrzony sklep.
3. Przez miejscowość, zwłaszcza koło plaży nie powinna przebiegać ruchliwa droga.

Które z dwóch - Slatine czy Arbanija lepiej spełniają te warunki ?
Prosze o wypowiedzi osoby które były w tych miejscach.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeśli ten temat był już wałkowany.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 25.02.2008 10:21

Plaże w łaogdnym zejściem znajdziesz zarówno w Arbaniji jak i w Slatinie. Od tej strony wyspy praktycznie wszystkie plaże są żwirkowe z łagodnym dnem ( za wyjątkiem Kavy).
Myślę,ze zbyt dużej różnicy w tych miejscowościach nie znajdziesz, więc bez różnicy co wybierzesz. Ja wybrałabym Slatinę ale tylko właśnie dla tej plaży (Kava) na której można poskakać do wody.
Pozdrawiam
madzia1981
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.02.2008 11:43

Od tej strony wyspy praktycznie wszystkie plaże są żwirkowe z łagodnym dnem


hmmm, żwirkowe ... nie chciałbym taki "żwirkiem" sobie ścian tynkować :wink:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 25.02.2008 14:11

No dobra poprawka- drobne kamyczki. :wink:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.02.2008 14:26

drobne kamyczki


hmmm, drobne kamyczki ... do doniczek z kaktusikami na parapecie to bym sobie takich "drobnych kamyczków" nie wsypał :wink:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 25.02.2008 14:28

madzia1981 napisał(a):No dobra poprawka- drobne kamyczki. :wink:


madzia1981
Widzę że znasz Ciovo jak własną kieszeń. Jeżeli znajdziesz chwilkę, to prosiłbym o kilka wskazówek co do wyboru ew. miejsca.

Raczej skłaniam się do brzegu otwartego na morze, pomny opowieści o raczej brudnej wodzie od strony Kaszteli, Splitu, Trogiru - prawda to czy nie (Arbanija, Slatine).

Czy w O.Gornji/O.Donji jest kantor/bankomat? Czy jest tam jakiś sklep typu Plodine? Może jakiś targ/bazar?

Czy jest opcja na kwaterę 'w pierwszej' linii od brzegu? Może masz jakieś typy? THX za wskazówki, bo w tym roku mocno zastanawiam się nad Ciovo
starosta
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) starosta » 25.02.2008 20:06

Dzięki za odpowiedzi.
No właśnie, jak to jest za sklepami na Ciovo - zwłaszcza w Slatine i Arbanija. I czy na wyspie jest jakiś bankomat, który można nawiedzić bez przekraczania mostu w Trogirze?
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 25.02.2008 22:08

Z czystością wody jak już pisałam wcześniej nie ma problemu. Leon -nasz forumowy Chorwat, również mieszka na Ciovo i codziennie nurkuje latem na Slatinie. I to nie tylko on. Gdyby był tam syf to ludzie by tam nie nurkowali-taka jest prawda. Nie wiem skąd te mity o brudnej wodzie. Podczas jednego mojego pobytu trafiłam na cos zielonego przy brzegu. Nie wiem co to było, wyglądala jak jakaś biologiczna zawiesina (glony?). To bylo wyjątkowo upalne lato, najprawdopodobniej jakaś reakcja...odpłynęlo po dwóch dniach. Wystąpiło wtedy to tylko od strony Slatiny i Arbaniji. Trafiłam to tylko podczas jednego pobytu. Może ktoś mądrzejszy wyjaśni co to mogło być. Ale tak naprawdę to nie powinnam o tym wcale wspominać. W każdym bądź razie, wszędzie jest czysta woda.
Bankomat znajdziesz w Okrugu nie trzeba jechać do Trogiru. W Okrugu Gornji jest w samym centrum miasteczka przy piekarni, malym targu i supermarkecie (niestety nie kojarzę nazwy ulicy). Znajdziecie go bez problemu bo jest przy głównej drodze naprzeciwko supermarketu. W Okrugu Donji niestety nie widziałam, myślę że może być problem.
Mały targ znajdziesz w centrum jak pisałam wyżej. Jeśli chodzi o warzywka i owoce to w zasadzie nie ma z tym problemu bo okoliczni mieszkańcy co któryś domek z kolei wystawiają przed posesjami swoje uprawy.
Najbliższy Plodine znajdziesz w Trogirze ale z marketami tego typu nie będziesz miał problemu. Najmniejsza ilość jest ich pewnie na Okrug Donji, bo to najmniej turystyczny rejon. Nie wiem w zasadzie czemu.Dla mnie to idealne miejsce.Znajduje się tam najwięcej dzikich plażyczek, które ja uwielbiam :D Tylko daleko wszędzie, ale jak ma się do dyspozycji samochód to nie ma większego problemu.
Wyspa jest dość duża. Z pewnością wybierzecie odpowiedni rejon dla siebie. Ja jestem osobą wszędobylską, lubię codzień odkrywać nowe plaże, nie lubię wypoczynku w jednym miejscu przy domu. Mąż przy mnie odpada w przedbiegach :wink:
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 15.12.2013 22:12

W sierpniu 2014 wybieramy się na Ciovo. Wybór padł na Arbanije. Na maps gogle ciężko znaleźć tam jakieś ustronne zatoczki, a plaża "zaraz przy drodze" nie odpowiada nam w ogóle. Ile trzeba zrobić mniej więcej km z Arbatiji w stronę Slatine, aby znaleźć jakieś ustronne miejsca do kąpieli (dwójka dorosłych i 5-latek).
Może znacie jakieś spokojne miejsca na wschód od Arbaniji do kąpieli? Część z "Okrugami" nie wchodzi w grę poza zwiedzaniem (nie lubimy tłoku).
kakunia13
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kakunia13 » 02.01.2014 00:11

czesc,
w lipcu bylam w Slatine i szczerze ci polecam. Codziennie przejezdzalam przez Arbanije i widzialam ze ma bardzo waskie plaze
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 02.01.2014 01:35

potwiedzam byłem w sierpniu 2013 po raz pierwszy w Chorwacji w miejscowości Slatine ale codziennie do sklepu biegaliśmy do arbaniji i tam są plaże wąskie i można znaleść ustronne miejsca a im bliżej slatine tym więcej :)

PS: norbert możesz dać info na pw. dokladniej w jakim terminie się wybierasz itp ?
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 02.01.2014 19:50

my też wybieramy się na ciovo od 7 lipca byliśmy już na wyspie w 2009 roku było super, ale troche dziecko wyrosło w związku z tym ze ma 6 lat nie jest mu już obojetne jaka będzie plaża wiec chce podpytać gdzie na ciovo są przyjazne plaże małym dzieciom. mam rownież pytanie o promy ze splitu gdzie nalepiej pojechać i co zwiedzić żeby czas podróży nie był za długi i żeby było ciekawie..
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 02.01.2014 23:02

jakrena napisał(a):... gdzie na ciovo są przyjazne plaże małym dzieciom. ...

Nam bardzo się podobała plaża i klimat przy campie Labadusa http://www.labadusa.com/ > http://www.okrug.net/images/big/okrug_map.jpg ale to było lata świetlne temu :wink:

> plaża w Starym Trogirze plaze-marina-trogir-t40304.html#p1120288 > plaze-piaskowe-w-chorwacji-t17633-15.html#p359491
> Ljubljeva tajemnicza-wyprawa-do-cro-razanj-2012-t38239-15.html#p997564 > ljubljeva-t21989-15.html#p1240684
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.01.2014 00:30

jakrena napisał(a): mam rownież pytanie o promy ze splitu gdzie nalepiej pojechać i co zwiedzić żeby czas podróży nie był za długi i żeby było ciekawie..

Na jednodniową wycieczkę dwa warianty.
Na kąpiel i błogie lenistwo można wybrać się na Soltę do Maslinicy. Z ciekawych rzeczy w Maslinicy jest paintball. https://www.facebook.com/pages/Paintbal ... 2910558299

Pozwiedzać to na Brac (Splitska, Postira, Sutivan).

http://www.otok-brac.info/park_sutivan/index.htm
http://www.drazen-jaksic.hr/

Ceny za prom takie same do Rogač (Šolta) jak i do Supetaru (Brač). Osoba 33kn, auto 160kn.
Brač ma lepsze połączenie z lądem - promy pływają częściej i ta wyspa na pewno będzie bardziej atrakcyjna.
Czas rejsu:
Split - Rogač (Šolta) 60min.
Split - Supetar (Brač) 50min.
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 06.01.2014 15:34

dzięki pasażer pomysł z wyspą brac świetny tylko mam pytanko czy prom przypływa w jakies sensowne miejsce żeby np nie ciągnąć auta a potem pół dnia szukać parkingu? jak byliśmy na peljesacu popłynęliśmy na korculę i tam zwiedzanie na piechotę wlaśnie czegoś takiego w okolicy szukam.. super byłoby zostawić auto w splicie i popłynąc tak żeby połazić po mieście ale również żeby czas dopłynięcia był w miarę krótki ok. godziny żeby dzieci nie zdązyły się znudzić..
plaża w trogirze starym piękna tylko z mavarsticy to chyba szmat drogi ...;(
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Ciovo-Arbanija czy Slatine - wyjazd z małym dzieckiem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone