Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo 2012, Wenecja i powrót przez Passo di Stelvio

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.07.2012 15:12

marcgrzy napisał(a):
Kwatera rewelacyjna. TU link : http://www.booking.com/hotel/hr/house-pavlic.en.html
Za jedyne 35 euro za 3 osoby. Bierzemy.


Świetna relacja. Ja mam pytanie dotyczące wspomnianej kwatery. Napisałeś, że 3-osobowy pokój dostaliście za 35 euro. Jednak po wejściu na wskazaną stronę, podczas rezerwacji koszt wynosi 60 euro, a więc dużo drożej.
Pytanie także do innych cromaniaków: czy z tego wynika, że lepiej pojechać w ciemno i wybrać kwaterę na miejscu :?:
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 06.07.2012 16:20

marcgrzy napisał(a):Pamiętając porady właścicielki apartamentu udajemy się do Konoby Dunga przy plaży o tej samej nazwie. Skręca się tam w lewo jadąc na Okrug Dolnij.

Anastazja napisał(a):Witam, spóźniona ale przeczytałam, na ciovo jeździmy z mężem od 4 lat i to głównie do tej knajpki duga.Jedzenie mają wyśmienite, rybki i steki wyśmienite.a ceny bardzo atrakcyjne:)


Ta knajpka jest w Mastrince? Czy jeszcze na wyspiarskiej części Trogiru?
Anastazja
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anastazja » 06.07.2012 17:30

knajpka jest na wyspie ciovo.bedac w gornym okrugu nalezy ,po przejechaniu takivh charakterystycznych progów zwalniajacych, skrecic w prawo i tu ok 1km jechac prosto.na luku drogi (bedzie tam znak "konoba dluga draga " skręcić w lewo i jechać ok 900m taka szutrową drogą na szerokość jednego auta.Cieżko trafić ale naprawdę polecam:)
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 06.07.2012 17:57

Anastazja napisał(a):knajpka jest na wyspie ciovo.bedac w gornym okrugu nalezy ,po przejechaniu takivh charakterystycznych progów zwalniajacych, skrecic w prawo i tu ok 1km jechac prosto.na luku drogi (bedzie tam znak "konoba dluga draga " skręcić w lewo i jechać ok 900m taka szutrową drogą na szerokość jednego auta.Cieżko trafić ale naprawdę polecam:)


Ale jadąc w stronę Trogiru? Te progi to są tuż za przystanią tramwajów wodnych, tak?
Anastazja
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anastazja » 06.07.2012 18:17

jadac od trogiru. mijasz przystan, droga prowadzi lekko w lewo i pod gore, przejezdzasz przez te trzy progi i skrecasz w prawo.jezeli mnie pamiec nie myli to na tej krzyzowce jest juz pierwszy znak konoba duga i camping labadusa(i knajpka i camp sa przy tej samej uliczce szutrowej wiec tez spokojnie mozesz kierowac sie na labadusa camp:)
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 06.07.2012 18:41

Anastazja napisał(a):jadac od trogiru. mijasz przystan, droga prowadzi lekko w lewo i pod gore, przejezdzasz przez te trzy progi i skrecasz w prawo.jezeli mnie pamiec nie myli to na tej krzyzowce jest juz pierwszy znak konoba duga i camping labadusa(i knajpka i camp sa przy tej samej uliczce szutrowej wiec tez spokojnie mozesz kierowac sie na labadusa camp:)

Aaa labadusa camp, już jestem w domu. Dzięki :D
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 06.07.2012 21:54

walp napisał(a):
marcgrzy napisał(a):
Kwatera rewelacyjna. TU link : http://www.booking.com/hotel/hr/house-pavlic.en.html
Za jedyne 35 euro za 3 osoby. Bierzemy.


Świetna relacja. Ja mam pytanie dotyczące wspomnianej kwatery. Napisałeś, że 3-osobowy pokój dostaliście za 35 euro. Jednak po wejściu na wskazaną stronę, podczas rezerwacji koszt wynosi 60 euro, a więc dużo drożej.
Pytanie także do innych cromaniaków: czy z tego wynika, że lepiej pojechać w ciemno i wybrać kwaterę na miejscu :?:


Dokładnie tak jest z tymi kwaterami. Przynajmniej w okolicy Plitvic. Jak szukałem na necie kwater w tamtej okolicy to ceny zaczynały się od 50E. Wiec lepiej w ciemno !!
Natomiast na CIOVO tez miałem cene 35 E a w necie było 40 czy 42. Po prostu sobie wynegocjowałem przez maila :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.07.2012 00:01

Powrót przez Wenecję też brałem pod uwagę. Czy możesz podać przybliżony koszt takiego wypadu: przejazd, nocleg i wydatki w Wenecji.
Chodzi mi o porównanie, czy nie będzie taniej z Puli zrobić jednodniową wycieczkę statkiem.
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 07.07.2012 20:54

walp napisał(a):Powrót przez Wenecję też brałem pod uwagę. Czy możesz podać przybliżony koszt takiego wypadu: przejazd, nocleg i wydatki w Wenecji.
Chodzi mi o porównanie, czy nie będzie taniej z Puli zrobić jednodniową wycieczkę statkiem.


Koszt przejazdu bedzie nieadekwatny, bo jechałem z innego miejsca i wracałem z Wenecji inna drogą.
Hotel rezerwowałem 2 miesiące wczesniej przez booking.com. Koszt 1 nocy 80E za 3 osoby ze śniadaniem. A w Wenecji wydatki wedle uznania. Powiem tylko, że za obiad np. płaciłem 32E a za lody i napoje w sumie 13E. TO tez zależy czy chcesz wchodzić do muzeów itp. W Wenecji można wydać na 2-3 osoby od 100 do nawet 300E. Wszystko zależy jakie masz potrzeby.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.07.2012 20:58

Bardzo dziękuję za informacje.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 07.07.2012 21:38

A ja by prosił coś więcej o Passo di Stelvio.Czy są tam jakieś noclegi i jaką trasą dokładnie tam dojechałeś?
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 07.07.2012 22:31

jara napisał(a):A ja by prosił coś więcej o Passo di Stelvio.Czy są tam jakieś noclegi i jaką trasą dokładnie tam dojechałeś?


Noclegi pewnie jakieś są, choć ja nie korzystałem. Na szczycie jest jeden hotel i po drodze ze dwa widziałem na samym podjeździe.
A jechałem z Wenecji na Brescie autostradą potem drogą ss510 , potem SS42na Breno i Edolo, tam skręt w SS39 w lewo i potem w prawo w SS38 na Tirano. I to już droga na przełęcz. Po przekroczeniu przełęczy w SS40 do granicy z Austrią na Nauders i potem już na Autostrade Insbruck, Salzburg i Wieden.
Z resztą opisałem to w relacji...
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 08.07.2012 19:45

Dziękuję i pozdrawiam
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 23.07.2012 11:29

Zdjęcie z Trogiru z mariną w tle, ogromny motorowy ciemny jacht, rok temu jak tam byłem też cumował (mam bardzo podobne zdjęcie). Nawiązując do radia Chorwackiego 3 ostatnie znaki z Twej tablicy rejestracyjnej też można przeczytać dość żartobliwie (wg. slangu młodych 5 czytamy jako S). Oczywiście bez obrazy :-)
Super relacje, 4tygodnie i sam swoją zamieszczam.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 05.05.2013 09:26

marcgrzy napisał(a):No to kontynuujemy.

Po 18 docieramy do Hotelu Crystal w Preganziol. Jak ktoś się wybiera do Wenecji to polecam ten hotel. Jest to hotel 4* w dogodnym położeniu. Od autostrady banalny dojazd tylko 4 km. Do Wenecji dojeżdża się pociągiem 10-12 minut spacerkiem od hotelu jest stacja. Hotel bardzo cichy i spokojny. Duże pokoje


Tez mam pomysł na Wenecjie, ale jeszcze przed Cro. Nie moge odszukac Twojego hoteliku......, ale pomysl z pociagiem dobry !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ciovo 2012, Wenecja i powrót przez Passo di Stelvio - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone