Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cinque Terre

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Cinque Terre

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.02.2015 21:08

Mój plan jest bardzo, bardzo wstępny na razie, czytam (w weekend wpadną mi jeszcze w ręce dwa przewodniki) i myślę, co chcę, co mogę i co będzie pasowało naszej trójce (a każdy z nas ma trochę inne potrzeby).
Liczę 3 godz. z CT, tak wychodzi mi z google i planuję jazdę autostradą, więc myślę, że większych niespodzianek tu nie będzie (korki to zawsze ryzyko, ale na nie nie mam wpływu, więc są na horyzoncie (nie zamierzam w wakacje przejmować się czymś na co nie mam wpływu i robić 3 plany zapasowe - to mam na co dzień w pracy, więc w wakacje stanowcze nie), a poza tym, ja w wakacje nie mam prawka i nie prowadzę i trasa i przemieszczanie są po stronie Pana M. :oczko_usmiech: )

Riva del Garda - chcę tam wjechać, ale z CT to daleko i chcę mieć przyjemność i widoki za oknem, więc dlatego południowy brzeg. Ale to jeszcze plany. Patrzę na hotele i ceny i w sezonie nieciekawie cenowo to wygląda i to też muszę wziąć pod uwagę, bo kwatery w IT zdecydowanie cenami od tych w Cro odbiegają :roll: a jeszcze Orebić mnie w zeszłym roku rozpieścił pod tym kątem...

Się jeszcze zobaczy, coś się pozmienia i będzie. Trzeba być optymistą :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Cinque Terre

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 17.02.2015 21:24

piekara114 napisał(a):Patrzę na hotele i ceny i w sezonie nieciekawie cenowo to wygląda i to też muszę wziąć pod uwagę, bo kwatery w IT zdecydowanie cenami od tych w Cro odbiegają



Tak myślałem jak TY nie będąc w IT, ale teraz nie powiedział bym tego
...bo w tamtym roku będąc w sierpniu w IT za 60 EU mieliśmy hotel z klimą i z śniadaniem i to nie byle jakim ,a w CRO w sierpniu też żądają 60 EU i to bez śniadania :wink:
...jak wcześniej rezerwujesz to zawsze znajdziesz :)
...jedynie nad Gardą płaciłem 70EU...hotel wypas z basenem ,oczywiście śniadania i darmowe rowery :wink:
..można było taniej zarezerwować tylko za długo się zastanawiałem i mi z przed nosa kto inny zwinął :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Cinque Terre

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.02.2015 21:57

mervik napisał(a):
piekara114 napisał(a):Patrzę na hotele i ceny i w sezonie nieciekawie cenowo to wygląda i to też muszę wziąć pod uwagę, bo kwatery w IT zdecydowanie cenami od tych w Cro odbiegają

Tak myślałem jak TY nie będąc w IT, ale teraz nie powiedział bym tego


Właśnie patrzę i patrzę i o ile sporo trafiam promocyjnych ofert dla dwójek (w Sirmione pensjonat 2 min od zamku z parkingiem i śniadaniami z 47 euro) to trójki ciężko w promocyjnych cenach trafić (a jak coś ciekawego to nie ma gdzie auta zaparkować, a tu już na fuksa nie liczę).
W ten weekend wyjeżdżamy na zwiedzanie Wrocławia, ale w następnym trzeba już przysiąść i zarezerwować

mervik napisał(a): bo w tamtym roku będąc w sierpniu w IT za 60 EU mieliśmy hotel z klimą i z śniadaniem i to nie byle jakim

Gdzieś ty taki hotel trafił?


mervik, straszny OT nam się tu zrobił :mrgreen:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Cinque Terre

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 17.02.2015 22:20

piekara114 napisał(a):
mervik napisał(a): bo w tamtym roku będąc w sierpniu w IT za 60 EU mieliśmy hotel z klimą i z śniadaniem i to nie byle jakim

Gdzieś ty taki hotel trafił?


Przed Rzymem 300km z pięknym widokiem na Jadran
w Rzymie
w La Spezia

piekara114 napisał(a):
mervik, straszny OT nam się tu zrobił :mrgreen:


...jakie OT.... tajne informacje wypływają na światło dzienne :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Cinque Terre

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.02.2015 22:36

mervik napisał(a):Przed Rzymem 300km z pięknym widokiem na Jadran

Ten hotel to pamiętam, a zwłaszcza pobliski widok na plażę... dla mnie zniechęcający, ale cóż....Włochy...
mervik napisał(a):Obrazek
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Cinque Terre

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 18.02.2015 12:29

piekara114 napisał(a):
mervik napisał(a):Przed Rzymem 300km z pięknym widokiem na Jadran

Ten hotel to pamiętam, a zwłaszcza pobliski widok na plażę... dla mnie zniechęcający, ale cóż....Włochy...


...no przecież pisałem... z pięknym widokiem ..a nie plażą :oczko_usmiech:
.. nie mieliśmy czasu ...aczkolwiek schodząc od naszego hotele na dół ,plaża była całkiem niezła
.bez tych parasoli i tłumów i z klifem :wink:
https://www.google.pl/maps/@43.964119,1 ... 7!2e1!3e10
Hotel mieliśmy w Gabice Monte
https://www.google.pl/maps/@43.963416,1 ... fVZ7dw!2e0
a z tarasu było widać Gabice Mare :mrgreen:
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010
Cinque Terre

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 12.03.2017 18:01

Nie bardzo mogłam znaleźć coś na ten temat. Jeśli gdzieś jest to przepraszam. Mam pytanie...Chciałabym w tym roku odwiedzić Cinque Terre we włoskiej Ligurii. Czy ktoś z Was może polecić jakąś fajną miejscowość w pobliżu, gdzie można by się zaczepić...może do tego jeszcze jakiś sprawdzony nocleg. Jakąś miejscowość z plażą i cenami apartamentów, które nie zwalą mnie z nóg. Wybieramy się dwoje dorosłych plus pięciolatka.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.03.2017 19:00

Chyba nie chciało Ci się szukać, bo jest watek o dokładnie takim samym tytule:
via-del-amore-t44611.html?hilit=Terre

I inne, gdzie możesz się pytać:
zielony-w-italii-t41331-75.html?hilit=Terre
wlochy-liguria-t40756.html?hilit=Terre
toskania-gdzie-t30978.html?hilit=Terre

No i oczywiście Bella Italia: bella-italia-t11794.html?hilit=Terre
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 13.03.2017 09:19

No własnie nic mi nie wyskoczyło o dziwo :-( Dziękuje bardzo. Poczytam.
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010
Cinque Terre

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 31.05.2017 10:03

Witam...mam dylemat. W tym roku postanowiliśmy pojechać w okolice Cinqe Terre...zwiedzanie plus wypoczynek na plaży. Tłumy nam jakoś specjalnie nie przeszkadzają.
Mam do wyboru dwie opcje...lipcowy apartament w La Spezia...wiadomo logistycznie fajnie, ale bez plaży. Albo druga połowa września w Bonnassoli...bliziutko plaży ale to druga połowa września...nie wiem jak z kąpielami w morzu i opłatami za plażowanie.
Rozważałam też domek w Ameglii ale nie jestem przekonana. Stąd moje pytanie...co radzicie? Ma ktoś doświadczenia z wrześniową Ligurią? Jadę z małym dzieckiem, które liczy na kąpiele w morzu, więc to jedna z zasadniczych kwestii. Przejrzałam wątki ale niewiele się dowiedziałam niestety :-(
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 31.05.2017 10:25

Druga połowa września jest ryzykowna pogodowo. Kilka lat temu, co prawda w Toskanii, ale już pod koniec sierpnia pogoda się załamała. Zimno oczywiście nie było, ale słońca też nie widzieliśmy.
We wrześniu morze jest zwykle bardzo ciepłe, gorzej może być ze słoneczną pogodą.
Myśmy bazę do zwiedzania Cinque Terre i okolic urządzili w Levanto, tam akurat plaża była darmowa, podobnie jak w pierwszym miasteczku 5T licząc od Levanto - Monterosso al Mare.
Ostatnio edytowano 31.05.2017 10:57 przez maxredaktor, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.05.2017 10:47

Wrzesień (zwłaszcza II połowa) to już ruletka pogodowa, podobnie jak w Chorwacji. Może być upał, może się zdarzyć ochłodzenie i deszcze. Im dalej na południe tym pogoda cieplejsza i pewniejsza.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2017 13:16

elka505 napisał(a):Witam...mam dylemat. W tym roku postanowiliśmy pojechać w okolice Cinqe Terre...-(

Post przeniesiony do istniejącego wątku. :idea:
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 01.06.2017 10:01

elka505 napisał(a):Witam...mam dylemat. W tym roku postanowiliśmy pojechać w okolice Cinqe Terre...zwiedzanie plus wypoczynek na plaży. Tłumy nam jakoś specjalnie nie przeszkadzają.
Mam do wyboru dwie opcje...lipcowy apartament w La Spezia...wiadomo logistycznie fajnie, ale bez plaży. Albo druga połowa września w Bonnassoli...bliziutko plaży ale to druga połowa września...nie wiem jak z kąpielami w morzu i opłatami za plażowanie.
Rozważałam też domek w Ameglii ale nie jestem przekonana. Stąd moje pytanie...co radzicie? Ma ktoś doświadczenia z wrześniową Ligurią? Jadę z małym dzieckiem, które liczy na kąpiele w morzu, więc to jedna z zasadniczych kwestii. Przejrzałam wątki ale niewiele się dowiedziałam niestety :-(


Bonassola jest urocza i logistycznie też ok. Zatrzymuje się tam pociąg, a to moim zdaniem najlepszy/najszybszy/najwygodniejszy środek lokomocji w tym rejonie. Ja bym wybierał jednak 2 połowę września. CT i okolice to raczej super miejsce żeby dużo połazikować/pozwiedzać, nawet z małym dzieckiem, a zbytnie upały mogą do tego zniechęcać.
Pozdrawiam
K
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 12.03.2018 15:06

Trochę późno piszę bo z wakacji wróciliśmy w lipcu 2017. Znalazłam w końcu kwaterę w Monterosso. Jesteśmy zachwyceni miejscem i całym Cinque Terre...piękne, zapierające dech w piersiach widoki. Faktycznie ścieżki pozamykane. szliśmy tylko z Monterosso do Vernanzy ale warto! Zdecydowanie warto! Można nacieszyć oczy :D No tak...z kieszenią gorzej ;-) Po tygodniu pobytu pozostał niedosyt. Polecam
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Cinque Terre - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone