Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciekawe i smaczne knajpki w Bośni - proszę o info

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Ciekawe i smaczne knajpki w Bośni - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 30.07.2008 13:14

Witajcie
Sory, wiem, że w kilku tematach kilka osób podawało jakieś fajne miejsca w trasie przez Bośnię, gdzie można smacznie i niezbyt drogo zjeść.
Ale niestety nie mogę już tych postów znaleźć, bo w tytule nie miały "droga prze Bośnię".. a poza tym wyszukiwarka cosik kuleje deczko :( . Bardzo trudno jest wyszukać odpowiednie tematy.
Prośbę mam następującą:
jeśli ktoś zna jakieś fajne knajpki, zajazdy czy coś tym stylu, gdzie można smacznie i nie za drogo cosik wrzucić na ząb to proszę o info.
Ktoś pisał o jakimś fajnym miejscu koło Sarajewa, a właśnie tam planujemy być w okolicy obiadu.
dzięki z góry za info
pozdro
PS
Jedziemy już za 3 dni. W piątek w nocy!!! :)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 30.07.2008 17:32

Jeśli byście jechali od strony Plitvickich Jezior traficie niechybnie na Bihać, małe miasteczko mocno zrujnowane w czasie wojny, ale z najlepszą knajpą jaką spotkałem po 2 podróżach po Bałkanach. Mieści się ona na takiej głównej ulicy - deptaku; rynku tam w zasadzie nie ma. Po jednej stronie jest multum parasoli i to jest kawiarnia. Jak wejdziecie i powiecie, że chcecie zjeść objad kelner zaprowadzi was do sali z boku, dla ważniejszych gości.
Od strony ulicy tak to wygląda:
Obrazek

Niestety nie pamiętam nazwy, a szkoda: jeszcze ze środka:
Obrazek
W każdym razie 2 osoby zjadły pierwsze, drugie, deser, kawa, piwo, wino, ciasto - a wszystko za 45 zł, więc piątka się należała kelnerowi. Takiej rozpusty więcej nie zaznaliśmy. Tak więc Bihac.

Potem w Banja Luce nie mam zachwycających wspomnień, ale i źle też nie było, ale po takich porównaniach z Bihacem nic się nie utrwaliło.

Potem po drodze do Sarajeva za Jjajcami i przez Travnik tak gdzież koło niego właśnie. Jest taka nowa dosyć knajpa po prawej stronie też niestety nazwy nie pamiętam, ale dwa charakterystyczne widoki na lewą stroną drogi jakby patrząc od strony knajpy i z boku rożen z jagnięciem.

Obrazek

Obrazek
To właśnie widok z tarasu. Charakterystyczna jest ta skałka taki samotnik po drugiej stronie drogi.
Najlepsze oprócz barana mają wino domaće (domowe) czerwone - lepszego nie piłem w BiH.

I trzecie miejsce - prawdziwe zagłębie jagnięciny to rejon Jablanicy, zawsze przez nią jedziesz kierując się na południe. Gdzie nie staniesz obracają się na rożnach barany na kołach obracanych przez małe strumyki wodne:

Obrazek

Obrazek

A w Sarajevie nigdzie nie zrobisz błędu jedząc gdzie chcesz. Natomiast w Mostarze najlepsza jest chyba arabska knajpa tuż przy miejskim targowisku na starym mieście. Sąsiedztwo jest takie, że jedząc na tarasie siedzi się trochę wyżej od handlujących owocami i innym towarem.

Poproś żeby Ci coś zaproponował: najesz się niezależnie od pory, bo kelner wie co jest jeszcze świeże i zawsze zrobi jakąś nową kompozycję. Ja jadłem tam burka a żona właśnie propozycje szefa i była bardzo zadowolona.

Pozdrawiam i życzę smacznego!!!
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 30.07.2008 18:19

Z Bośnią jest tak, że jak przekraczasz jej granice to zaczynają się przy drodze piękne knajpki. byłem w co najmniej kilku i już wszystkich nie pamiętam ale polecam knajpkę w Mostarze przy samym moście po katolickiej stronie Neretvy. No i do posiłku koniecznie piwko Mostarskie (takie troszkę mętne) bardzo dobre.
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 24.05.2014 12:24

Poproszę o jakieś namiary na knajpkę na trasie Orasje -Tuzla- Sarajewo-Trebinje..
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 24.05.2014 13:02

MWN napisał(a):(...) Bihać, małe miasteczko (..)

No nie aż takie małe, bo wg. spisu ludności z 2013 roku miało ponad 61 tys. mieszkańców i tylko jedną linię metra mniej niż w Warszawie ;-).
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 24.05.2014 17:08

Nie pytam o Bihać...
Pytam o Tuzlę, Sarajewo już widziałem knajpkę, Trebinje jeszcze..
iriska
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iriska » 24.05.2014 17:36

Polecam kompleks hotelowy Herceg Etno niedaleko Medjugorje i restaurację, która się tam znajduje. Pomijając wystrój i płynący środkiem lokalu potoczek, jedzenie naprawdę wspaniałe a na dodatek dla gości restauracji wiele atrakcji a w tym mini zoo, czyli wilka frajda dla małych turystów :) Porcje ogromne a to czego nie daliśmy rady zjeść pięknie zapakowane na drogę ;) Smacznego :hut:
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 25.05.2014 08:58

Gdzie to dokładnie jest...
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 25.05.2014 13:38

Co do Trebinje to najlepiej w centrum w cieniu platanów i zapachu lip. Jest duży plac, obok targ, ale wszystko jest takie jak upał: powolne. Jedzenie bardzo dobre, ceny już niestety coraz mniej odbiegające od średniej. Mam nadzieję tam wpaść po drodze z Albanii do Orebića.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ciekawe i smaczne knajpki w Bośni - proszę o info
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone