Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cichy Hvar i Dubrownika gwar (2013)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 03.08.2014 22:14

świetnie się z Wami podążało tymi znanymi i mniej znanymi szlakami:).

pozdrówcie Zavalaticę od nas;)
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 09.08.2014 10:04

Witaj

Zavalatica pozdrowiona :D


A my podążamy teraz Waszymi szlakami w poszukiwaniu korczulańskich plaż :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 10.08.2014 23:57

Iza, jakie wrażenia z Baćvy? A Pupnatska luka, również już zaliczona?

p.s. dojechaliśmy, pozdrawiamy Was serdecznie z Poznania, ciepło, trochę deszczu,ale to nie Dalmacja


Pozdrawiam :D
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 11.08.2014 17:20

majeczka napisał(a):Iza, jakie wrażenia z Baćvy? A Pupnatska luka, również już zaliczona?

p.s. dojechaliśmy, pozdrawiamy Was serdecznie z Poznania, ciepło, trochę deszczu,ale to nie Dalmacja



Cześć

Kilka plaż oczywiście zaliczonych: Lenga, Žitna, Bačva, Pupnatska Luka, Čavica wczoraj, a dzisiaj byliśmy na Vaji. Mieliśmy w planach na jutro Samograd, ale chyba kiepski dojazd bo szutrówką, więc sobie odpuścimy. Zastanawiamy się nad Proizd (kusi bardzo, kusi), ale widzieliśmy wczoraj w Vela Luce wracający statek i było pełno ludzi. A to był dopiero pierwszy transport, więc tam też pewnie Full na plaży.
A my pozdrawiamy bardzo gorąco z Zavalaticy (30 stopni) i chyba więcej i non stop słonko. :papa:
Wieczorem jesteśmy umówieni na degustację u Waszych-naszych znajomych.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 11.08.2014 22:35

:D czyli reasumując świetnie się bawicie i oby tak dalej. :D

Za Ćavicą jest Plavina, a dalej świetna zatoka z plażą rybacką, niestety nie pamiętam nazwy, ale spokojnie można dojechać tam samochodem.

Co do Proizd, zdecydowanie polecam, przecież podobnie jak Hvar, to wyspa miłości :D

Zazdraszczam tego non stop słoneczka, niestety w lipcu z pogodą bywało różnie

Bawcie się dobrze, degustujcie i wypoczywajcie, bo u nas niby ciepło, ale pogoda kapryśna.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.08.2014 23:53

2 strony temu śmiałem się z ceny piwa w Dubrownika.
Robię konkurs na najdroższe piwo w Chorwacji.
Albo co tam. Kto pił i jakie było najdroższe piwo w jego życiu ?
Porównam do dzisiejszego swojego przeżycia :)
papryczka79
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) papryczka79 » 13.08.2014 16:02

Łyknęłam relację jednym rzutem. Dawno tu nie byłam, bowiem czytanie i oglądanie zdjęć w miesiącach odległych od lata sprawia mi wręcz fizyczny ból. Teraz od jakiegoś czasu wiem, że tegoroczne wakacje też wypalą mogę sobie czytać bez cierpień i w końcu zamieścić relację z mojej wyprawy (wrzesień 2013). Się wkleja:) Plan jest by w tym roku zrealizować moje marzenie Włochy i Toskania przede wszystkim. Ale jak patrzę na Twoje niemożliwie piękne zdjęcia (filmików się boje!), to zaczynam wątpić!! jestem teraz w stanie:zaraz odwiozą mnie do Tworek:)

My zjechaliśmy Chorwację od Kastel Stary po Kotor. 6 dni Hvar. Jest więc kilka punktów wspólnych:)
Najpierw Hvar i jej dzika część, czyli Jagodna i camping u Lilli. Cudo! Nie ruszaliśmy wcale. To obiecałam mężowi, że trochę się pobyczy. Ale, że nie wyobrażam sobie być w takim miejscu i nie zwiedzać to sprytnie podzieliliśmy pobyt na dwie części. 3 dni w dzikiej części w Jagodnej i 3 dni w cywilizacji w Milnej na kempingu. Blisko wszędzie. Byliśmy w mieście Hvar, w Starym Gradzie (dwa razy-umiłowałam sobie), we Vrobkskiej i Jelsie. Po tych sześciu dniach kierunek Dubrovnik. Miejcowość Orasac 12km od perły. Kemping pod Maslinom. Dwie wyprawy. Pierwszy raz na mury (mały upał, mało ludzi i zahaczaliśmy o Dubrovnik w słońcu zachodzacym i już w nocy). Nasze zdjęcia nijak nie oddają piękna. Twoje i owszem:) Byliśmy też w Kupari w drodze do Kotoru. No jest moc!
Wracając już do kraju na dwa dni zatrzymaliśmy się w Primosten i zwiedziliśmy Wodospady. W deszczu i w burzy! Średnio fajnie!
Twoje rozmowy z żonką są mi jakoś tak dziwnie bliskie. Szczególnie akcja z telefonem co to miał wpaść do morza.
Dziękuje za relację i pozdarawiam!
p.s wybacz ewentualne literaówki, ale pisze z pracy i już powinnam wyjść. A jak teraz nie napiszę to zapomnę!:)
Ostatnio edytowano 13.08.2014 19:37 przez papryczka79, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 13.08.2014 16:20

kaeres napisał(a):2 strony temu śmiałem się z ceny piwa w Dubrownika.
Robię konkurs na najdroższe piwo w Chorwacji.
Albo co tam. Kto pił i jakie było najdroższe piwo w jego życiu ?
Porównam do dzisiejszego swojego przeżycia :)



Nie wiem czy w całym życiu, ale w te wakacje najdroższe piwo było w Treście, w nadmorskiej restauracyjce 5 eurasi o,4 Paulanera. Do tego należy doliczyć koperto 4,5 eurasi, fakt, że dolicza się do całego rachunku i w naszym przypadku to była kolacja 3 osobowa, ale gdyby usiąść tam i zamówić tylko tego 1 Paulanera to kosztowałby razem z koperto 9,5 eurasi.
:papa:
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 29.08.2014 14:54

Witam! Super relacja. W tym roku chcemy odwiedzić Dubrownik, więc na pewno te opisy przydadzą się w planowaniu. Gdzie dokładniej znajduje się ta sławna knajpka z możliwością skoków?
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 30.08.2014 07:50

j_nadolska napisał(a):Witam! Super relacja.


Cześć
Dziękujemy :D

j_nadolska napisał(a):W tym roku chcemy odwiedzić Dubrownik, więc na pewno te opisy przydadzą się w planowaniu. Gdzie dokładniej znajduje się ta sławna knajpka z możliwością skoków?


Od głównej ulicy Stradun kierujemy się schodami w górę (w stronę morza oczywiście). Prędzej czy poźniej traficie. W necie można znaleźć info wpisując "Buza bar" lub "hole-in-the-wall". A jak wcześniej wybierzecie się na wycieczkę po murach, to zlokalizujecie te knajpki bez problemu.

Miłego wypoczynku :papa:
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 30.08.2014 18:02

Dziękuję za szybką odpowiedź. Rozumiem, że trzeba coś tam kupić do picia żeby była możliwość posiedzenia na skałach i może poskakania. Chyba w google map znalazłam jak tam trafić, czy to jest to miejsce? https://www.google.pl/maps/place/Buza+Bar/@42.639323,18.1088915,19z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x6b76c778ca447932 A tutaj znalazłam dość obszerny opis jak tam dojść. Może się uda :) http://www.howiseelife.com/blog/2011/02/04/euro-trip-redux-find-buza-bar-dubrovnik-croatia/ Jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś się orientuje jak dojść do plaży miejskiej w Dubrowniku? Fajnie byłoby się ochłodzić po wędrówce.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cichy Hvar i Dubrownika gwar (2013) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone