Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Chrzanow (Malopolska) - Brela weekend majowy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
entilza
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.04.2013
Trasa Chrzanow (Malopolska) - Brela weekend majowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) entilza » 23.04.2013 14:58

Czesc

Planuje weekend majowy w Chorwacji sobota 27 kwietnia - sobota 05 maja (dwa noclegi nad Balatonem: so/nd oraz pt/so (powrot) )

Oto trasa jaka planuje prosze o ewentualne uwagi
Moje zalozenia:
Polska, Slowacja - bez autostrad
Slowacja - ladna, kreta, widokowa trasa
Wegry - nocleg gdzies nad balatonem (bede szukac na miejscu), winieta 10dni zakupiona przez internet
Wyjazd sobota godzina 05:00

Trasa:
https://maps.google.com/maps?saddr=Chrz ... =1&t=m&z=6

Pozdrawiam i dzieki
sheryll
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sheryll » 23.04.2013 20:56

Cześć,
ja w zeszłym roku zastanawiałem się nad jazdą przez Słowację i Węgry, ale ostatecznie wybrałem wariant Czechy i Austria. Trasa na Pag zajęła mi coś około 13h. W Słowenii wiadomo objazd autostrady.
W sumie nie pamietam dlaczego wybrałem wariant Czech i Austrii - z tego co pamiętam, to koszty i odległość bardzo podobnie wychodzą - chyba ktoś straszył kiepskimi drogami na Węgrzech, ale już nie pamiętam;) W tym roku również wyruszamy do Chorwacji i również przez Czechy.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 23.04.2013 22:16

entilza napisał(a):Czesc

Planuje weekend majowy w Chorwacji sobota 27 kwietnia - sobota 05 maja (dwa noclegi nad Balatonem: so/nd oraz pt/so (powrot) )

Slowacja - ladna, kreta, widokowa trasa

Trasa:
https://maps.google.com/maps?saddr=Chrz ... =1&t=m&z=6

Pozdrawiam i dzieki


Od Popradu większość odcinków prowadzi przez lasy, poza tym od Tisovca do R. Soboty jedzie się dość głęboką doliną, więc z tymi widokami to tak nie do końca, poza tym jedziesz tam przez góry i należy się liczyć z każdą pogodą. Jak będzie padło to dodatkowo umęczysz się pilnując drogi.
pietrekzbronami
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrekzbronami » 24.04.2013 09:21

entilza napisał(a):Czesc

Planuje weekend majowy w Chorwacji sobota 27 kwietnia - sobota 05 maja (dwa noclegi nad Balatonem: so/nd oraz pt/so (powrot) )



Ja proponuję Ci drogę przez Chyżne - Banską Bystrzyce - Sahy. http://goo.gl/maps/pmBbA
entilza
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) entilza » 24.04.2013 10:20

pietrekzbronami napisał(a):
entilza napisał(a):Czesc

Planuje weekend majowy w Chorwacji sobota 27 kwietnia - sobota 05 maja (dwa noclegi nad Balatonem: so/nd oraz pt/so (powrot) )



Ja proponuję Ci drogę przez Chyżne - Banską Bystrzyce - Sahy. http://goo.gl/maps/pmBbA


Rozumiem, ze ta trasa pomija platne odcinki. Z tego co wyczytalem, Slowacy maja platne ekspresowki
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 24.04.2013 10:34

Nasz 1 wyjazd do Cro też za cel miał Brelę. Wyjeżdżalismy z Krakowa - więc blisko Chrzanowa. Jechalismy na Chyżne i dalej na Wiedeń i Graz autostradami słowackimi i austriackimi. W Słowenii objeżdżalismy autostrady no i Chorwacja (tu raczej innymi drogami niż autostradą lub "8" jechać sie nie opłaca. My co prawda jadąc do Breli odbilismy na Slunj i Rakovice ale to ze wzgledu na to, że chcieliśmy zwiedzić Plitvice. No i czasu było więcej... Droga do celu w Breli trwała w sumie prawie 3 dni :)

Przez Węgry do Chorwacji nie jechałem nigdy i chyba nikomu by się nie udało mnie zachęcić by przez ten kraj udawać się na urlop w CRO.
badman
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 16.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) badman » 24.04.2013 16:44

Podepnę się pod temat :) piszecie Panie i Panowie, że podróż z południa kraju do Breli to jakieś 13 - 14 h - pytanie moje to przy jakich prędkościach przelotowych i przy jak długim czasie jazdy? Planuję wyjazd i nie wiem czy planować nocleg po drodze czy nie ma to sensu. - dodam, że nie lubię jeździć w nocy. :papa:
perkac
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac » 24.04.2013 17:01

drogi ekspresowe na Słowacji są płatne tylko dla pojazdów pow. 3.5t

Pietrekzbronami zaznaczył objazd jedynego płatnego odcinka w okolicach Bańskiej równoległą drogą nr 69
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 24.04.2013 17:25

badman napisał(a):Podepnę się pod temat :) piszecie Panie i Panowie, że podróż z południa kraju do Breli to jakieś 13 - 14 h - pytanie moje to przy jakich prędkościach przelotowych i przy jak długim czasie jazdy? Planuję wyjazd i nie wiem czy planować nocleg po drodze czy nie ma to sensu. - dodam, że nie lubię jeździć w nocy. :papa:


Przykład z lipca 2011 roku (w środku tygodnia, nie weekend):

Wyjazd spod Krakowa ok. 10.00.

Trasa Rabka-Chyżne-Bańska Bystrzyca-Sahy-Budapeszt-Zagrzeb-Split (moja ulubiona trasa, choć jeździłem już i przez Bratysławę, i przez Austrię, i nocą, i w dzień).

Po drodze jeden dłuższy postój: około 1 godzina na zakupy w Bańskiej Bystrzycy. Około 1 godzina stracona w korkach w Budapeszcie (remonty i objazdy). Poza tym 3-4 krótkie przerwy na kawę, ubikację, tankowanie.

Prędkość? Na Słowacji zgodnie z przepisami: 50/90. Za Budapesztem zaczyna się autostrada, którą jedzie się aż pod Split. Prędkość 130km/h +-15km/h.

W centrum Splitu ok. 23.30.

Zmęczenie o wiele mniejsze niż przy jeździe nocą, ale to oczywiście nie jest reguła - niektórzy wolą jeździć w nocy. Jeśli kiedyś pojadę do Cro bez zwiedzania po drodze, to tylko w taki sposób.

Pozdrawiam! :)
badman
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 16.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) badman » 24.04.2013 17:46

Czyli suma summarum jeśli wyjedzie się z samego rana (5.00) to spokojnie można popołudniu poszukać wolnego apartamentu :) ?
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 24.04.2013 18:03

Teoretycznie tak, chociaż musisz się liczyć z ryzykiem, że jeśli wydarzy się jakaś niespodzianka (korki, objazdy, nagłe zmęczenie, jakaś awaria - tfu! tfu!), możesz dotrzeć za późno, by znaleźć apartman.

Z drugiej strony w Budapeszcie będziesz (o ile wybierzesz tę trasę) około południa, więc ominiesz popołudniowe korki. Niektórzy też twierdzą, że szukając apartmanu wieczorem, możesz mieć problem z wynegocjowaniem dobrej ceny (właściciel wie, że jesteś lekko przyparty do muru...). Tyle że on - jeśli nie dogada się z Tobą, najprawdopodobniej straci kilkadziesiąt euro z powodu pustego mieszkania.

Dla pewności wyjedź o 4 :).
shoma
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 14.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shoma » 24.04.2013 19:23

Witam, ja z Bielska-Bialej na południe wyjeżdżam zawsze około północy,żeby za Wiedeń dojechać przed porannym ruchem(zawsze jadę przez Austrię),za Wiedniem śniadanko i dalej traska-dojazd zajmuje mi (1200km.)około 12-13 godzin z prędkościami raczej bezpiecznymi i w zakresie obowiązujących przepisów(kwatery zawsze zamówione i dostępne gdzieś od około 12)POZOSTAŁO 117 DNI DO WYJAZDU jest coraz bliżej :mrgreen: :papa:
Cropolak
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropolak » 24.04.2013 19:54

Zalezy tez kolego skad jedziesz i ktoredy, w jaki dzien - to jest wazne bo jezeli wyjedziesz w dni weekendowe , to wyjezdzajac od siebie o 5 rano to okolo 15-16 jestes w lucko(jadac od wegier) i wtedy raczej troche tam stracisz.A jeżeli masz zamiar jechac przez Austrie i Slowenie to sens wyjazdu o tej godzinie w ogole mija sie z celem. Stracisz sporo na granicy , ja raz przejezdzalem w weekend przez slowenie i wcale nie byla to pora powrotow z pracy, byla godzina moze 12-13 i stalem tam 2h, wiec powiedzialem ze juz przez slowenie nie jezdze, obecnie jezdze przez wegry 2 lata temu w weekend -stalem 15 min, a ostatnio w czwartek - nawet nie zdazylem wyciagnac napoju ze schowka bo juz bylem poganiany do przejazdu :) Szczerze mowiac jak mowisz ze nie lubisz jezdzic w nocy, to taki plan : startujesz sobie o 4/5 grzejesz : nie wiem skad startujesz czy masz blizej do ziliny czy do bystrzycy ? Jak do ziliny to polecam http://goo.gl/maps/2olNM a jesli przez bystrzyce to tak jak ktos wyzej dal, sahy itp.
Ja jezdze do splitu z lodzi , osiagam czas jazdy 11h z postojami 12,5-13h ( moja trasa to ~1300 km) Srednia predkosc +100 ,na autostradach sobie daje w gaz troche, ale to dopiero na wegrzech i w cro, bo slowacja to dziwny kraj , dziwna policja - kiedys mnie o 4 rano zlapali o przekroczenie o 14 km/h ... natomiast wegry te 170 mozna spokojnie , cro rowniez (nie zachecam oczywiscie, ale jesli jedzie sie samemu szkoda nie wykorzystywac takich drog, zreszta jeszcze mnie wyprzedaja i to wiadomo kto - oczywiscie polacy w Passacikach, w końcu VW co to nie potrafi :) Pozniej na poboczach spedzaja 1wsze dni urlopu.
Suma summarum jesli jedziesz przez austrie to uwazaj w austrii na "podwojne transformatory" jeden cyka zdjecia :)
badman
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 16.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) badman » 24.04.2013 21:19

Dziękuje Panowie za podpowiedź, wyjeżdżam 14 czerwca z Katowic planuję jechać przez Czechy, Austrię i Słowenię. W cztery osoby i przy silniku 1,4 raczej nie będę mógł pozwolić sobie na dynamiczna jazdę ale za to nie planuję postoju na poboczu bo jadę Hondą :wink: Zaskoczyliście mnie : spodziewałem się bardziej odpowiedzi w stylu "było, poszukaj sobie, uzyj szukajki, skąd się urwałeś?, milion razy było :mrgreen: a tu.. zaskoczenie 8-O :sm: dziękuję raz jeszcze :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.04.2013 21:42

14 czerwca to jeszcze nie sezon, wiec na granicach i bramkach bedzie pusto. Ja jezdze z Raciborza, trasa w okolice Trogiru zajmuje mi ok 12 godzin. Silnik 1,6 100KM czyli tez bez szalenstw.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Chrzanow (Malopolska) - Brela weekend majowy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone