Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

chorwacko-czarnogórskie wakacje :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 11.03.2013 15:00

Podejście numer 2 ;)
Miejmy nadzieję, że tym razem nic się nie usunie... :twisted:

Jak już pisałam w poprzednim odcinku, w Mostarze zaparkowaliśmy przy samym starym mieście i od razu udaliśmy się na zwiedzanie.
Upał był przeogromny, ludzi mnóstwo, strasznie głośno - ale Mostar to chyba jedyne miejsce, które odwiedziłam, gdzie kompletnie nie przeszkadzały mi wycieczki depczące po piętach i wszystkie inne rzeczy z nimi związane. Właściwie to nawet nie zwracałam na to uwagi, tylko podziwiałam piękno tego miasta.
Być może niektórzy stwierdzą, że przesadzam, ale dla mnie naprawdę Mostar to magiczne miejsce. Nawet te wszędzie obecne kramiki z pamiątkami dodają mu uroku...Pamiątki oczywiście bardziej lub mniej związane z miastem ;)
Obrazek (oczywiście jedna z nich musiała zostać zakupiona :D)

O Mostarze nie będę się rozpisywać, bo napisano o nim tu na forum już chyba wszystko. Pokażę Wam po prostu moje spojrzenie na to cudne miejsce :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Znaleźliśmy też kilka ciekawych miejsc, jak np. bar w skale :D Można z niego wejść do podziemnego korytarza, którym dostaniemy się do innej części miasta :D
Obrazek
Obrazek

No i idziemy dalej...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Było już właściwie dość późno, pora raczej popołudniowa, nadszedł czas na obiad :D
Kierujemy się z powrotem w stronę parkingu, po drodze chcemy znaleźć jakąś ciekawą restaurację. Wchodzimy do kilku, ale wszędzie coś jest nie tak...a to nie ma ryb, a to nie ma pizzy, a to za drogo, a to brudno... :evil:
Na szczęście w końcu znajdujemy! Nazwy nie pamiętam, ale ta restauracja była już polecana w kilku relacjach. A poznacie ją po takich oto ozdobach:
Obrazek
Obrazek
Bardzo dobre jedzenie, przystępne ceny (można płacić w euro) i świetna obsługa :) Polecam!!
Obrazek
Obrazek
ach jakie to wszystko było pyszne :hearts:
W międzyczasie zaczął trochę padać deszcz, w sumie to było bardzo dobre, bo wczesniejszy upał i duchota były nie do wytrzymania, ale postanowiliśmy wrócić do Marusici, baliśmy się, że rozpada się na dobre. Poza tym robiło się już późno, a dużo drogi przed nami...
Jeszcze tylko kawka i do samochodu ;)
A po drodze czekała nas niespodzianka - POCITELJ.
Jedziemy, aż tu nagle widzimy piękne stare miasto położone na wzgórzu. Musieliśmy to zobaczyć.
Było już raczej ciemnawo, ale to nic ;)
Od razu ostrzegam, ale będzie sporo zdjęć. To miejsce jest tak niesamowicie fotogeniczne, że trudno jest wybrać tylko kilka ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek :D ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na wieżę widoczną na ostatnim zdjęciu można oczywiście wejść. Niestety w środku było ciemna jak w .... także tylko mężczyźni zdobyli szczyt. No i nie polecają :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek trochę historii :)

Na terenie tego miasteczka znajduje się też zabytkowy meczet, prawdopodobnie otwarty, ale my do niego nawet nie podeszliśmy - czas na gonił (i nie mam nawet ani jednego zdjęcia :(). Mieliśmy za to okazję usłyszeć jak nawołuje wiernych do modlitwy. Tak jak w kościele katolickim biją dzwony, tak z meczetu można było usłyszeć piękną melodię, coś jakby śpiew. Mam chyba nagrany filmik, postaram się go wstawić :)
Godzina była już naprawdę późna, Nela zmęczona, my zresztą też, w końcu cały dzień na nogach i to dość intensywnie. Czas wracać. Szkoda, bo było pięknie :( Jedno jest pewne - do Bośni na pewno jeszcze wrócimy! :)

Do następnego odcinka! :papa: :papa:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 11.03.2013 17:45

.
.
.
Tak wygląda? Ciocia małej dziewczynki:
Jakaś smutna, jakaś . . . zamyślona ta siostrzenica :cry:

Obrazek

A Ciocia małej dziewczynki wygląda tak: . .. .. . .. .
Ma 21 lat
.
.
.
.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.03.2013 09:06

ciekawe niebo nad Poćitelj... takie groźne, inne niż je zawsze widziałem; i jak widzę knajpka 'skalna' w Mostarze jako obowiązkowy pkt, ktoś miał pomysł...
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 12.03.2013 10:13

Nie byłem w tej skalnej knajpie ,natomiast polecam lokal przy bazarze z owocami blisko Minaretu. Można zjeść dobrą Ćevapćići z pastą paprykową,Burka plus picie zapłaciliśmy 5E
Nie wiem czy byliście na górze w Minarecie, oczywiście jest płatne wejście ,ale widoki są ładne
W drodze powrotnej do Chorwacji ,warto zahaczyć o wodospady Kravica aby się wykąpać :papa:
Ostatnio edytowano 26.03.2013 18:50 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 12.03.2013 11:25

Mostar to pewniak na wakacje 2013!

:papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.03.2013 11:56

mervik napisał(a):
Widok z Minaretu


Ładny Ci wyszedł kolor Neretvy, taki intensywny 8O
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 12.03.2013 12:11

mervik, na wodospady Kravica chcieliśmy jechać, ale po 1 nie mieliśmy czasu (odbiliśmy wcześniej na Medjugorje i tam spędziliśmy kilka godzin) a po 2 średnio się do tego przygotowaliśmy i nie wiedzieliśmy jak dojechać...
do minaretu też nie wchodziliśmy, ale przynajmniej mamy co zobaczyć przy okazji następnej wycieczki do Bośni ;)

Artur polecam też Pocitelj, być może moje zdjęcia tego nie pokazują ale to równie magiczne miejsce z jakąs taką nutką tajemniczości :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 12.03.2013 19:24

.
Ostatnio edytowano 26.03.2013 18:51 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 12.03.2013 19:52

mariasezPrzepraszam trochę ci się w.....łm :roll:
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 13.03.2013 00:34

nie przepraszaj ;) chętnie sobie pooglądam coś, czego nie widziałam :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 13.03.2013 08:47

Jak jedziemy z gorącego Mostaru w stronę Chorwacji ,
warto zajechać do wodospadów Kravicy :wink:
Ostatnio edytowano 26.03.2013 18:52 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 16.03.2013 18:09

Witam Mariasez, Czy mogłabyś jakoś dokładniej podać, gdzie znajduje się ten bar w skale ? Byłam dwa razy w Mostarze i niestety nie trafiłam na ta ciekawostkę.
W tym roku w sierpniu jedziemy na wypoczynek do Neum BiH, mamy zaplanowany wypad do Mostaru. Gdybym wiedziała, gdzie szukać tego baru w skale, chętnie byśmy go odwiedzili.
Z góry dziękuje za podpowiedź.
Ostatnio edytowano 17.03.2013 11:06 przez Ela50, łącznie edytowano 2 razy
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 16.03.2013 22:32

.
Ela50
Niepotrzebnie skopiowałaś całego posta :mrgreen:

To obciąża stronę.

Pozdrawiam
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 17.03.2013 11:04

Darkos napisał(a):.
Ela50
Niepotrzebnie skopiowałaś całego posta :mrgreen:

To obciąża stronę.

Pozdrawiam

Przepraszam, nie pomyślałam o tym. Już osunęłam.
Pozdrowienia z Mazur
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 17.03.2013 15:01

Ela50 napisał(a):Witam Mariasez, Czy mogłabyś jakoś dokładniej podać, gdzie znajduje się ten bar w skale ? Byłam dwa razy w Mostarze i niestety nie trafiłam na ta ciekawostkę.
W tym roku w sierpniu jedziemy na wypoczynek do Neum BiH, mamy zaplanowany wypad do Mostaru. Gdybym wiedziała, gdzie szukać tego baru w skale, chętnie byśmy go odwiedzili.
Z góry dziękuje za podpowiedź.


Ela50, niestety nie pamiętam dokładnie jak tam trafiliśmy, ale postaram się jakoś pomóc.
Na pewno trzymaliśmy się cały czas 'głownej' ulicy i w któryms momencie po prawej stronie zobaczyliśmy znak wskazujący na toalety ;) trzeba było odbić lekko w prawo, tak żeby znaleźć sie w tym miejscu: Obrazek
I stamtąd widać juz bar gołym okiem :)
Ale mam nadzieję, że ktoś tu wie lepiej jak tam dojść i się tą wiedzą podzieli :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
chorwacko-czarnogórskie wakacje :) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone