Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

chorwacko-czarnogórskie wakacje :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 20.02.2013 21:48

Po długiej przerwie wracam na forum :D
Tych, którzy czekali na jakiś ciąg dalszy przepraszam za nieobecność, ale wiecie jak to bywa - chęci są, ale czasu nie ma...
no ale teraz mam postanowienie, ze muszę dokończyć relację choćby po to, żeby wrocic wspomnieniami do wakacji ;)
za wszystkie pozytywne opinie dziękuję :) od razu człowiekowi się chce pisać ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.02.2013 23:13

mariasez napisał(a):Po długiej przerwie wracam na forum :D
Tych, którzy czekali na jakiś ciąg dalszy przepraszam za nieobecność, ale wiecie jak to bywa - chęci są, ale czasu nie ma...
no ale teraz mam postanowienie, ze muszę dokończyć relację choćby po to, żeby wrocic wspomnieniami do wakacji ;)
za wszystkie pozytywne opinie dziękuję :) od razu człowiekowi się chce pisać ;)


no to załaduj, czekamy :lol:
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 21.02.2013 20:15

Czytamy i czekamy :papa:
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 22.02.2013 09:48

Tuti napisał(a):Czytamy i czekamy :papa:



Ja również czekam na C.D.
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 22.02.2013 19:09

Ok, no to lecimy!

10.08.2012

Jak już pisałam wcześniej, tego dnia czekał nas fish picnic wokół wyspy Brać. Podczas naszego pierwszego pobytu w CRO fish picnic okazał się strzałem w 10, tym razem modliłam się żeby tylko dopłynąć do lądu...(a zapowiadało się tak fantastycznie!)

Wypływaliśmy o 8 z Omisia. Nasz "statek" (chociaż ja raczej nazwałabym to większą łódką :wink: ) był mały, ciasny i zabudowany = było gorąco. Jak się później okazało, to zabudowanie było zbawienne...
Niestety mam tylko jedną i to bardzo kiepską fotkę, zrobioną chyba w ogóle przez przypadek :D
Obrazek

Na pokładzie częstowano nas oczywiście winem, sokiem, rakiją, kawą, ciastkami (niczego nie żałowali, część naszej ekipy pod koniec rejsu była już całkiem szczęśliwa ;))

Pierwszy przystanek to Milna, bardzo sympatyczna miejscowość. Mieliśmy tam około godziny wolnego czasu, więc pierwsze co zrobiliśmy to poszliśmy na lody...zaczynała się upalna pogoda. Potem przeszliśmy się uliczkami, trochę pozwiedzaliśmy, ale mężczyźni oczywiście ciągnęli nas na plażę (tak jakby woda w Chorwacji miała nagle wyparować... :D), a że do plaży trzeba było kawałek przejść, a czas się kończył - zrezygnowaliśmy z dalszego zwiedzania. Cóż, ja zobaczyłam wystarczająco dużo żeby zadecydować, ze kolejne wakacje spędzam na wyspie :D

Obrazek
Obrazek kurcze, a takie się wydawały niewinne te fale...

No i Milna:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
były też próby zaprzyjaźnienia się z palmą ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po krótkim plażowaniu wróciliśmy na statek, gdzie poczęstowano nas pysznym obiadem - do wyboru ryba lub kurczak.

A teraz - kierunek Bol. Ale o tym później, bo obowiązki wzywają...

Pozdrawiam
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 22.02.2013 21:10

Bardzo fajna relacja, czytam i czekam na ciąg dalszy.
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 22.02.2013 22:11

te kiero napisał(a):
mariasez napisał(a): ;) może od razu ktoś zgadnie co jest na zdjęciu :D

Obrazek


nie zauważyłem by ktoś odpowiadał: czy to nie zatoczka widoczna z serpentyn na przełęczy Dupci (zjazd z Sestanovac do Omiś/Riveria Makarska) też u mnie taka fota :lol:


zgadłeś ;) i teraz pytanie: czy na te widoczne na zdjęciu plażyczki można dostać się wyłącznie od strony morza czy jest tam jakiś dojazd??
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 22.02.2013 23:41

mariasez napisał(a):
te kiero napisał(a):
mariasez napisał(a): ;) może od razu ktoś zgadnie co jest na zdjęciu :D

Obrazek


nie zauważyłem by ktoś odpowiadał: czy to nie zatoczka widoczna z serpentyn na przełęczy Dupci (zjazd z Sestanovac do Omiś/Riveria Makarska) też u mnie taka fota :lol:


zgadłeś ;) i teraz pytanie: czy na te widoczne na zdjęciu plażyczki można dostać się wyłącznie od strony morza czy jest tam jakiś dojazd??


Dojazd?? Zostawiasz auto u góry i schodzisz na dół pieszko :)
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 23.02.2013 00:13

CIĄG DALSZY

Naszym następnym przystankiem był Bol, znany wszystkim z podobno najpiękniejszej plaży w Chorwacji "Zlatni Rat"...z tą najpiękniejszą to bym nie przesadzała, ale o tym później... bo wcześniej czekała nas mała niespodzianka.

Kapitan naszej łodzi chciał pokazać nam pewne ciekawe miejsce, nie wiem, być może okaże się, że wszyscy je tutaj znają, ale podzielę się i tak ;)

Obrazek
Obrazek

Okazuje się, że podczas wojny był to schron dla statków z Jugosławii (mam nadzieję, że nic nie pokręciłam), a teraz jak widać na zdjęciach korzystają z tego miejsca turyści i mieszkańcy wyspy.

Generalnie bardzo fajną rzeczą podczas naszego fish picnicu było to, że kapitan co jakiś czas opowiadał o róznych ciekawych miejscach wyspy, także to czego nie widzieliśmy na wlasne oczy mogliśmy sobie chociaż wyobrazić ;)

No ale wracając do Bolu..

widok od strony morza już zapowiadał dość zatłoczoną plażę
Obrazek

Przybijamy do portu
Obrazek
i zastanawiamy się co dalej robić. Mieliśmy kilka godzin - zwiedzać czy od razu iść na Złoty Róg?
W międzyczasie naszym oczom ukazało się to:
Obrazek
Tak tak, MAKARSKI JADRAN.
Cóż, potwierdzają się opinie z forum - ma sa kra !!!
Głośna muza, hiciory prosto z list przebojów, turystki w raczej skąpych strojach tańczące na stołach...
Ku mojemu zdziwieniu męska część naszej załogi wyraziła wielką chęć udania się w podróż powrotną tym oto przybytkiem... "bo przynajmniej nie jest nudno"...
No o gustach się nie dyskutuje, ale naprawdę?! Przecież tam nawet porozmawiać nie można spokojnie. Nasz spokojny (do czasu) rejs był moim zdaniem w sam raz - muzyczka też leciała, ale cichutko (poza tym same chorwackie rytmy ;)) więc można było odpocząć - no bo od tego są wakacje.

W każdym razie decyzja zapadła: idziemy na Złoty Róg - w końcu tyle o nim słyszeliśmy!

Na plażę z centrum miasta są około 2 km. Można się tam udać pieszo, taxi, taxi wodną albo kolejką. My wybraliśmy ostatnią opcję - trochę ze względu na małą, dla której to była frajda, a trochę ze względu na to, ze wszystko inne nam uciekło :D

Dojeżdżamy, a tam....tłumy...no ludzi jak mrówek.
Udaje nam się jednak wypożyczyć leżaki, rozbijamy obóz i do wody :)

Widok z leżaków w lewo
Obrazek

i w prawo
Obrazek

Widoki z plaży faktycznie piękne, woda cieplutka i czysta, no ale te tłumy...
Na sam cypel nawet nie chciało mi się iść i generalnie z samej plaży mamy bardzo mało zdjęć, jedynie jakieś wodne wygłupy, ale coś tam dla Was wygrzebałam :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Generalnie Złoty Róg to nie jest miejsce, które polecałabym jakoś szczególnie, ale jeśli mamy okazję i jesteśmy w pobliżu to czemu nie ;)
Po kilku godzinach odpoczynku wracamy do centrum i próbujemy zlokalizować nasz statek, którego (przysięgam) nie było! :D

....

C.D.N :twisted:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.02.2013 19:59

Przyłączę się do czytelni i poczekam na Bokę Kotorską.
emok
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 23.02.2013 21:00

Witam . Nie będę Wam wchodził w słowo ale chętnie załączę kilka zdjęć z Czarnogóry. jak się spodobają to jeszcze dodam następne. Pozdrawiam
Załączniki:
P1100829.JPG
Pozdrawiamy.
P1100819.JPG
P1100797.JPG
P1100743.JPG
P1100714.JPG
P1100712.JPG
P1100707.JPG
P1100693.JPG
P1100690.JPG
P1100685.JPG
P1100669.JPG
P1100667.JPG
P1100663.JPG
P1100662.JPG
P1100659.JPG
Wszystkie zdjęcia zrobiono w Herceg Novi, Peraście i Kotorze w 2011 roku we wrześniu.
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 23.02.2013 21:12

W drodze powrotnej trochę mi się popsuł humor, bo dostałam smsa z plusa, że mój rachunek wynosi już ponad 600 zł. 3 godziny później było to już 800 zł, a ja nawet nie używałam telefonu... Okazało się, że łłączyło mnie z internetem, pobierało jakieś aplikacje czy coś, nie wiem, kompletnie się na tym znam, ale rachunek trzeba było po powrocie zapłacić (mimo kilku reklamacji).

:roll:Hmm.... ja zapłaciłem " tylko" 400 zł, połapałem się drugiego dnia.
Przed wyjazdem zablokowałem roaming na 50 zł, ale na UE.
Tak jest ze smartfonami, mi potrzebny był do nawigacji.

Nie jestem pewien, ale powinien być limit 50 euro.
Pozdrawiam
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 23.02.2013 21:30

Też dołączam do czytających i oglądających :lol:

Na sfrustrowanych malkontentów nie zwracaj uwagi, żal im d...ę ściska z zazdrości :lol:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 23.02.2013 22:11

emok wrzucaj te foty, nie wiem, ale jak mi wyjdzie ,to też chcem w tym roku jechac do Czarnogóry.
Faktycznie jest tak brudno jak piszą.Ponoć w zatoce Kotarskiej jest bardziej cieplej niż gdzie indziej .
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.02.2013 11:43

mmm... Czarnogóra! Byle do sierpnia...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
chorwacko-czarnogórskie wakacje :) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone