Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

chorwacko-czarnogórskie wakacje :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zadranin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zadranin » 17.03.2013 15:25

Witam.....Mostar takie miasto ze zawsze jest upal bo niema wiatra albo rzadko jest a gory naokolo...Klimat jak w Dalmacji.... Wiec to daje ze poprostu za goraco co rzadkosc spotkać w innych miastach ...ze zabraknie tlenu np. ;) Nie przypominam sobie ze bylem tak spocony gdzie kolwiek jak wlasnie w tym miescie..
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 17.03.2013 17:27

mały zoologiczny bonus z Mostaru, w oczekiwaniu na kolejny odcinek ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a tego uroczego pana (a w sumie to może panią :D) spotkaliśmy w drodze powrotnej do CRO. Zjeżdżaliśmy akurat do jakiegoś marketu i zobaczyliśmy jak bidulek idzie w stronę głownej ulicy...Przeniosłam go na łąkę i skierowałam w drugą stronę, mam nadzieję, że juz sie nie wrócił...
Obrazek
Obrazek

A tak swoją drogą, do marketu zjechaliśmy w celu zakupienia jakiegoś bośniackiego alkoholu, ale w markecie...nie było nic z %% :la:

Pozdrawiam i postaram się dziś wieczorem dodać kolejny odcinek :D :papa:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 17.03.2013 17:32

Zadranin napisał(a):Witam.....Mostar takie miasto ze zawsze jest upal bo niema wiatra albo rzadko jest a gory naokolo...Klimat jak w Dalmacji.... Wiec to daje ze poprostu za goraco co rzadkosc spotkać w innych miastach ...ze zabraknie tlenu np. ;) Nie przypominam sobie ze bylem tak spocony gdzie kolwiek jak wlasnie w tym miescie..

Dlatego najlepiej jechać , Maj-Czerwiec lub Wrzesień - Pażdziernik :D
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 17.03.2013 18:19

mariasez napisał(a):
Ela50 napisał(a):Witam Mariasez, Czy mogłabyś jakoś dokładniej podać, gdzie znajduje się ten bar w skale ? Byłam dwa razy w Mostarze i niestety nie trafiłam na ta ciekawostkę.
W tym roku w sierpniu jedziemy na wypoczynek do Neum BiH, mamy zaplanowany wypad do Mostaru. Gdybym wiedziała, gdzie szukać tego baru w skale, chętnie byśmy go odwiedzili.
Z góry dziękuje za podpowiedź.


Ela50, niestety nie pamiętam dokładnie jak tam trafiliśmy, ale postaram się jakoś pomóc.
Na pewno trzymaliśmy się cały czas 'głownej' ulicy i w któryms momencie po prawej stronie zobaczyliśmy znak wskazujący na toalety ;) trzeba było odbić lekko w prawo, tak żeby znaleźć sie w tym miejscu: Obrazek
I stamtąd widać juz bar gołym okiem :)
Ale mam nadzieję, że ktoś tu wie lepiej jak tam dojść i się tą wiedzą podzieli :)


Dziękuję bardzo. Będę z rodziną ( z Gdańska ) w sierpniu w Mostarze i tym razem poszukam i znajdę.
Pozdrawiam z Mazur
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 17.03.2013 22:51

Oooo no to pozdrawiam z Gdańska Mazury i Gdańsk ;)
Trzeba po prostu trochę pobłądzić i na pewno znajdziecie ten bar, a przy okazji pewnie jeszcze kilka innych ciekawych miejsc :)
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 18.03.2013 11:13

Mervik. data na zdjęciu mówi o tym, że zostało zrobione w ubiegłym roku.
Mam do Ciebie pytanko.
Czy Dom Derwiszów i całe obejście dostępny był do zwiedzania? Byłam tam w 2011 r. i niestety był remont oraz trwała odbudowa zabudowań towarzyszących. Nie można było nic zwiedzać.
W tym roku chcielibyśmy w drodze do Mostaru zajechać tam, tylko dobrze byłoby wiedzieć, czy już jest ten dom udostępniony do zwiedzania.
Z góry dziękuje za informację.



Warto po drodze do Mostaru , zobaczyć największe żródło [ Buna ] w Europie, w miejscowości Blagaj
Dom Derwiszów przy żródła
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 18.03.2013 13:43

Elu to może ja odpowiem.
W 2012 roku w lipcu wszystko było dostępne do zwiedzania, żadnych remontów nie było.
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 18.03.2013 14:51

Dziękuję serdecznie za info. Zajrzymy do Blagaj obowiązkowo. Ciekawe miejsce, a na straganach maja pyszny przysmak. Nazywa się PEKMES. Jest to syrop z winogron, trochę przypomina miód. Tam w restauracjach obok Domu Derwiszów podają pyszne ciasta polewane tym specjałem. Ja zaś używam go do naleśników, omletów i nie tylko ...
Pozdrawiam :)
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 18.03.2013 18:40

Kolejny dzień, 15.08.2012, był raczej leniwy ;) no ale w końcu 15 sierpnia to święto więc relaks był usprawiedliwiony. No a poza tym, po wcześniejszym całodziennym zwiedzaniu Bośni nie mieliśmy siły na bardziej ambitne spędzanie czasu ;) Cały dzień na plaży, wieczorem jakieś zakupy. To już niestety końcówka naszych chorwackich wakacji :( Normalnie bylibyśmy już zasmuceni zbliżającym się wyjazdem, ale na szczęście w tym roku czekała na nas jeszcze Czarnogóra 8)

16.08.2012

Tego dnia postanowiliśmy wrócić tam, gdzie spędzaliśmy nasz pierwszy pobyt w CRO. W zeszłym roku zatrzymaliśmy się na wyspie Ciovo, na Okrugu Dolnym. Gorąco polecam!!! Cisza, spokój, piękne plaże, w pobliżu Okrug Górny, Trogir, naprawdę świetna miejscówka ;)
Zebraliśmy się rano i wyruszyliśmy w drogę. Jechaliśmą Jadranką, położoną genialnie nad samym morzem. Podróż oczywiście trwa dłużej niż autostradą, ale widoki to wynagradzają.
Dojeżdżamy do Splitu
Obrazek
w zeszłym roku samoloty lecące na lotnisko w Splicie towarzyszyły nam każdego dnia :D
Tym razem jednak do samego Splitu nie jedziemy, zwiedzaliśmy go w 2011, ekipie się nie spodobało (mi tak :( ).
Pierwszy punkt programu to plaża, którą dzięki naszym znajomym odkryliśmy rok temu. Labadousa na wyspie Ciovo :hearts:
Jadąc z Okrugu Górnego w kierunku Dolnego w pewnym momencie ukaże się nam drewniany drogowskaz wskazujący skręt w lewo wlasnie na tę plażę.
Jest tam sporo ludzi, ale można znaleźć spokojniejsze miejsce dla siebie.
Kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co jakiś czas na plażę przypływają fish pikniki, niektóre tylko na posiłek w pobliskiej konobie, niektóre zostają też na kilkugodzinną przerwę, oczywiście grupą przeważającą są Polacy :oczko_usmiech:
Męska część naszej ekipy zostawiła nas w pewnym momencie i wybrała się na dziką plażę, którą także wynaleźli rok temu, za to damska część zażywała morskich kąpieli
Obrazek
słonecznych zresztą też ;)
Obrazek
Później były też skoki do wody
Obrazek
i łowienie różnych dziwnych stworzonek :D
Obrazek
Obrazek

Było już dość późno, plecy spieczone :? a my w planach mieliśmy jeszcze miejsce, które najbardziej nas urzekło podczas wcześniejszych wakacji...
Zbieramy się i jedziemy do...
Obrazek

hehehe ktoś zgadnie? :D :D

Do następnego odcinku!
:papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.03.2013 22:18

Ela50 napisał(a):
mariasez napisał(a):
Ela50 napisał(a):Witam Mariasez, Czy mogłabyś jakoś dokładniej podać, gdzie znajduje się ten bar w skale ? Byłam dwa razy w Mostarze i niestety nie trafiłam na ta ciekawostkę.
W tym roku w sierpniu jedziemy na wypoczynek do Neum BiH, mamy zaplanowany wypad do Mostaru. Gdybym wiedziała, gdzie szukać tego baru w skale, chętnie byśmy go odwiedzili.
Z góry dziękuje za podpowiedź.


Ela50, niestety nie pamiętam dokładnie jak tam trafiliśmy, ale postaram się jakoś pomóc.
Na pewno trzymaliśmy się cały czas 'głownej' ulicy i w któryms momencie po prawej stronie zobaczyliśmy znak wskazujący na toalety ;) trzeba było odbić lekko w prawo, tak żeby znaleźć sie w tym miejscu:
I stamtąd widać juz bar gołym okiem :)
Ale mam nadzieję, że ktoś tu wie lepiej jak tam dojść i się tą wiedzą podzieli :)


Dziękuję bardzo. Będę z rodziną ( z Gdańska ) w sierpniu w Mostarze i tym razem poszukam i znajdę.
Pozdrawiam z Mazur


Może podpowiem: Ali Baba - Pećina - Kujundžiluk Bar&Club,

tu opis i mapka położenia:
http://www.bhclubbing.com/club-info,65,ali-baba-pecina

Przesuperowe miejsce, klimat mmm...
Mariasez, przepraszam za wtrącenie w relację
Załączniki:
DSC09187.jpg
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 18.03.2013 22:26

ależ nic nie szkodzi, dobrze, że wypowiedział się ktoś, kto ma lepszą wiedzę na temat tego baru ;)
pyjo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 20.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyjo » 19.03.2013 14:01

Witam,w roku 2012 byłem z rodziną w Ulcinj . Jest to najniżej położone miasto przed granicą z Albanią. Cena za apartament z klimą dla dwóch dorosłych i dwoje dzieci (5-6 lat) 25 euro.Dobre i tanie jedzenie bardzo dobre piwo.Ogólnie 2/3 cen Chorwackich.Niestety wszedzie śmieci ale widać że z tym walczą.Co do widoków to wole Chorwacje szczególnie południową.Jechaliśmy na spokojnie tam z noclegami w Starigrad Paklenica (jeden nocleg),Drwenik (cztery noclegi),Ulcnij (siedem), powrót do Orasaca (trzy,namiot),ostatni nocleg poniżej Zadaru w św. Filip św.Jakub (namiot) i do domu.Polecam ,szkoda że to tak daleko.W Ulcinj są piaszczyste plaże,miejska której nie polecam bo za dużo ludzi oraz Welika Plaża około 18 km długości na południe od miasta. Cała plaża podzielona na sektory z własnymi wjazdami,parkingami toaletami,barami i prysznicami.Polecam Safari Beach.Piwo 0.5 na plaży 1.8 euro, chicken burger (dwa kotlety z fileta świeżo zgrilowane ,sałatki,sosy w ichnieszej bułce) 2 euro.
Ostatnio edytowano 19.03.2013 16:50 przez pyjo, łącznie edytowano 1 raz
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 19.03.2013 14:48

Pyjo, do Ulcinj w mojej relacji też zajedziemy ;)

ale najpierw...

TROGIR :hearts:

Po zebraniu się z plaży wsiadamy w samochód i kierujemy się na Trogir. Dzięki dość późnej porze nie było korka przy wjeździe do miasta. Zaparkowaliśmy na dużym,płatnym parkingu tuż nad wodą i poszliśmy na stare miasto.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W tym roku z Trogiru mam stosunkowo mało zdjęć. Powód? W zeszłym roku byłam tam kilka razy, także zrobiłam tysiące różnych zdjęć. Może jak zacznę relację z 2011 roku to się nimi z Wami podzielę :P
Na początek - obiad!!!
Byliśmy nieziemsko głodni :D Chcieliśmy znaleźć knajpę, w której stołowaliśmy się w zeszłym roku i...udało się! :D
Obrazek
Polecam bardzo gorąco! Mają tam przepyszne pizze i wspaniałą obsługę. Nas obsługiwał nawet ten sam kelner co rok wcześniej :D
Ja, jak zwykle, zamówiłam kalmary. Oto co dostałam:
Obrazek
Wszystko fajnie, ale spodziewałam się raczej kalmarów 'w kawałkach', bo takie zamówiłam :D
Było dobre, ale tak już mam, że nie lubię się, przepraszam za słowo, "pieprzyć" z jedzeniem. Wybierać co mogę zjeść, a czego nie... :oops: shame on me.
No cóż, trzeba było domówić jeszcze jedną pizzę dla wybrednej pani :D
Po pysznym obiadku krótki spacerek wąskimi (i chłodnymi!) uliczkami Trogiru.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I dochodzimy do promenady
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W zeszłym roku nie udało nam się wejść na twierdzę, tym razem postanowiliśmy to zrobić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Widoki...ach :hearts: cudowne!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No trochę jednak się tych zdjęć nazbierało :D
Schodzimy na dół. Teraz idziemy już w kierunku targu, kupić jakieś pamiątki. Ale wcześniej jeszcze obowiązkowe lody
Obrazek
Obrazek na tym placu sprzedają pyyyyszne lody :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na targu kupujemy jakieś winko, lawendę, nic wielkiego.
Jest już naprawdę późno, mała zmęczona,idziemy do samochodu i wracamy Jadranką do Marusici.
Jak co wieczór na tarasie wypijamy z siostrą Karlovacko Radler i pochłaniamy książki :D
Kolejny dzień zakończony wyjątkowo późno...

Do następnego! :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.03.2013 21:28

Trogir piękny jest tak w dzień , jak i w nocy .
Też jedliśmy lody wieczorową porą :wink: na tym placu - były pyszne , a może jeszcze lepsze 8)

To miasto ma w sobie coś

Czekam na ciąg dalszy


Pozdrawiam
Piotr
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 24.03.2013 16:57

Przepraszam za kolejną przerwę, ale znowu pojawiło się trochę rzeczy do ogarnięcia...

17.08.2012

To właściwie nasz ostatni dzień tu, w Marusici. Wykorzystujemy go na ostatnie chorwackie plażowanie, na 'naszej' plaży ;)
Jak zwykle było super gorąco, ale mimo to spędziliśmy na niej kilka dobrych godzin.

Obrazek
Obrazek

Ale jak wiadomo co za dużo to niezdrowo - wracamy do apartamentu na obiad.
Ostatnie spojrzenie na plażę
Obrazek
Obrazek
krótka sesja z morzem w tle :D i już wchodzimy po naszych dwustu schodach. Już trzeba wyjeżdżać, a ja dopiero co przyzwyczailam się do tego wchodzenia, ech...
Jemy obiad i.....
Obrazek
;)
Pakujemy się i idziemy wcześniej spać, jutro czeka nas nie tylko podróż do Czarnogóry, ale też miejsce na które od dawna czekaliśmy - Dubrownik!
Zasypiam, a w głowie mam tylko jeden obrazek :hearts:
Obrazek ŻEGNAJ MARUSICI! :( (ale coś mi się wydaje, że jeszcze tam wrócę.)


Niestety tegoroczne wakacje w CRO stoją pod wieeeelkim znakiem zapytania :cry:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
chorwacko-czarnogórskie wakacje :) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone