Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latach

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 16.02.2018 19:35

Katerina napisał(a):Ja mam gorzej.. :roll: Jak wyjeżdżałam z Cro we wrześniu, to byłam na 100% pewna, że przyszły rok jest na pewniaka ..
Teraz już nie jestem taka pewna, bo nieubłagany remont wyskoczył znienacka :( :evil:

..


Jakoś mi wygląda, że mogę Cię "spapugować" :( :( :(
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 16.02.2018 23:46

Katerina napisał(a):
agata26061 napisał(a):
Ja mam tak samo. W zeszłym roku żegnałam się z Cro, bo był plan zdrady Chorwacji, ale jednak w tym roku znów tam będę :hearts: :coool:


Ja mam gorzej.. :roll: Jak wyjeżdżałam z Cro we wrześniu, to byłam na 100% pewna, że przyszły rok jest na pewniaka ..
Teraz już nie jestem taka pewna, bo nieubłagany remont wyskoczył znienacka :( :evil:

A wiesz, że ja miałam podobnie w 2016? Z tym, że rezerwację zrobiłam wtedy już w listopadzie 2015, a też niespodziewany remont zaczęliśmy w maju 2016, wyjazd do Cro we wrześniu . Rozwalaliśmy wtedy całe 2 piętra w domu rodziców. W zasadzie, to remontowaliśmy całe 3 piętra. Rodzicom na samym dole, a nam pozostałe 2 piętra. Łatwo nie było, ale stwierdziliśmy, że jak już mamy rezerwację, to pojedziemy. Jako, że mój mąż większość robił sam, to troszkę zaoszczędziliśmy, ale za to bardzo długo remont trwał. Jadąc na wakacje jeszcze był w trakcie, a podczas naszego wyjazdu, pod nadzorem teścia robiono nam wylewki na najwyższym piętrze ;) Masakra :)
Dlatego kombinuj tak, żeby jechać do Cro. Wiem, że ciężko, ale jeśli nie uda się na dłużej, to chociaż na kilka dni pojedźcie, bo zawsze to już coś :D Trzymam kciuki, żeby się udało :D :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.02.2018 23:50

agata26061
Dlatego kombinuj tak, żeby jechać do Cro. Wiem, że ciężko, ale jeśli nie uda się na dłużej, to chociaż na kilka dni pojedźcie, bo zawsze to już coś :D Trzymam kciuki, żeby się udało :D :)


Dzięki Kochana za wsparcie :)
I życzmy tego samego Ani i Mężowi -krakusowemu :papa: , żeby ich żadne tego typu przeszkody przyziemne nie odciągały od przygód chorwackich :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 16.02.2018 23:55

Katerina napisał(a):agata26061
Dlatego kombinuj tak, żeby jechać do Cro. Wiem, że ciężko, ale jeśli nie uda się na dłużej, to chociaż na kilka dni pojedźcie, bo zawsze to już coś :D Trzymam kciuki, żeby się udało :D :)


Dzięki Kochana za wsparcie :)
I życzmy tego samego Ani i Mężowi -krakusowemu :papa: , żeby ich żadne tego typu przeszkody przyziemne nie odciągały od przygód chorwackich :)

Oczywiście, że tak :D Najlepiej życzmy wszystkim Cromaniakom udanych realizacji CROwakacji i wtedy każdy będzie zadowolony :D
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 17.02.2018 17:01

kibic hr napisał(a):Zainspirowany między innymi i Waszą relacją planuje latem zrobić sobie rekonesansowy wypad do Czarnogóry. Będzie on krótki,rano po śniadaniu wyjazd z Baskiej Vody do Risan-tam zabukowałem 1 nocleg. Priorytetem jest objazd Boki kotorskiej i naturalnie zwiedzenie samego Kotoru. Ponieważ do BV wracamy na drugi dzień chciałbym skorzystać z okazji i poplażować nad otwartym morzem. Waham się między 3 plażami-Jaz,Becici i Buljarica. W związku z tym mam pytanie czy znacie Państwo którąś z tych plaż i czy możecie coś zarekomendować. Dziękuję z góry za wszelkie sugestie i przepraszam ,że do Waszego wątku wtrąciłem swoją prywatną sprawę. Czarnogóry nie znam i jeśli mój pomysł wypali to będzie mój debiut nad tą częścią Adriatyku.


Super, że znalazłeś u mnie inspirację :D
Co do wymienionych przez Ciebie plaży.... to w sumie nie wiem co Ci odpowiedzieć . Nie byliśmy w tym roku na żadnej z nich :roll:
Plażowaliśmy tylko na Lucicy w Petrovacu :hut:
Wracając z wycieczki przejeżdżaliśmy obok plaż w Budvie ( Jaz i Becica) na których były rzędy leżaków i parasoli i tłumy ludzi (pewnie przez bliskość Budvy ), a przypomnę, że byliśmy we wrześniu.
Pewnie na Buljaricy było podobnie, ale nie powiem bo nie byłam. Jest największa z tych wymienionych, ciągnie się ponad 2 kilometry, więc może znajdzie się kawałek bez ludzi :roll:
Może spróbujesz podjechać na plażę Perazica Do ( przed Petrovacem ). Czytałam o niej dość dużo dobrych opinii.
Widzieliśmy ją z góry z terenu klasztoru Reževići :D
Chociaż tam budują hotel i to może być uciążliwe.

Plaże w Czarnogórze bardzo odbiegają od tych w Chorwacji.
Niestety są bardziej skomercjalizowane ( leżaki, parasole, bary, głośna muzyka....itp)
Brakuje takich małych, kameralnych... gdzie można odpocząć bez tłumów.

zdjęcie znalezione w necie
800x600.jpg
Buljarica

maxresdefault.jpg
a to Jaz

PLAZE-U-PETROVCU.jpg
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 17.02.2018 17:15

Katerina napisał(a): Ja mam gorzej.. :roll: Jak wyjeżdżałam z Cro we wrześniu, to byłam na 100% pewna, że przyszły rok jest na pewniaka ..
Teraz już nie jestem taka pewna, bo nieubłagany remont wyskoczył znienacka :( :evil:

Kasiu ogranicz zakres remontu i .....jedź do CRO :D
Katerina napisał(a):Aniu, ja też
zdradzać "wypoczynkowo" Chorwacji na razie nie zamierzam
:)

I tak trzymaj :oczko_usmiech:
Abakus68 napisał(a):
Katerina napisał(a):Ja mam gorzej.. :roll: Jak wyjeżdżałam z Cro we wrześniu, to byłam na 100% pewna, że przyszły rok jest na pewniaka ..
Teraz już nie jestem taka pewna, bo nieubłagany remont wyskoczył znienacka :( :evil:
..

Jakoś mi wygląda, że mogę Cię "spapugować" :( :( :(

No wiesz, są inne milsze rzeczy do "spapugowania" :wink:
agata26061 napisał(a):Dlatego kombinuj tak, żeby jechać do Cro. Wiem, że ciężko, ale jeśli nie uda się na dłużej, to chociaż na kilka dni pojedźcie, bo zawsze to już coś :D Trzymam kciuki, żeby się udało :D :)

Ja też trzymam kciuki :D
Katerina napisał(a): I życzmy tego samego Ani i Mężowi -krakusowemu :papa: , żeby ich żadne tego typu przeszkody przyziemne nie odciągały od przygód chorwackich :)

Dzięki za życzenia :hearts: i......" wice wersal" :oczko_usmiech: :wink:
P.s. Nam na szczęście, żaden remont nie grozi
agata26061 napisał(a): Najlepiej życzmy wszystkim Cromaniakom udanych realizacji CROwakacji i wtedy każdy będzie zadowolony :D

I niech tak się stanie :D
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 17.02.2018 17:30

Niestety po drodze mijamy i takie miejsca :(
DSC02638.jpg

DSC02639.jpg

DSC02641.jpg

Przykre :(
Przed nami Makarska
DSC02642.jpg

Wjeżdżamy na chwilę do miasta, gps prowadzi nas dziwnymi drogami 8O
DSC02644.jpg

DSC02645.jpg

DSC02646.jpg

DSC02647.jpg

DSC02649.jpg

DSC02652.jpg

DSC02654.jpg

DSC02655.jpg

DSC02658.jpg

DSC02660.jpg

I po chwili wyjeżdżamy
DSC02666.jpg

DSC02667.jpg

DSC02668.jpg

Tą drogą przed chwilą jechaliśmy :oczko_usmiech:
DSC02669.jpg

DSC02672.jpg
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 17.02.2018 18:39

Jednak chyba skupimy się na zwiedzeniu Risana,Perastu i Kotoru a wybrzeże sobie odpuścimy. Jak nam się spodoba to może kiedyś podobnie jak Wy połączymy pobyt w Chorwacji z Czarnogórą na dłużej i wtedy pojedziemy gdzieś dalej za Bokę.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 18.02.2018 11:24

kibic hr napisał(a):Jednak chyba skupimy się na zwiedzeniu Risana, Perastu i Kotoru a wybrzeże sobie odpuścimy. Jak nam się spodoba to może kiedyś podobnie jak Wy połączymy pobyt w Chorwacji z Czarnogórą na dłużej i wtedy pojedziemy gdzieś dalej za Bokę.

Myślę, że tak będzie najlepiej :D
Oprócz wymienionych prze Ciebie polecam jeszcze rejsik na wyspę Gospa od Škrpjela (wyspę Matki Boskiej na Skale).
To jedna z dwóch wysepek u wybrzeży miejscowości Perast, w dodatku podobno jedyna taka na Morzu Adriatyckim sztuczna wyspa 8O
A po drodze jeszcze zostaje Herceg Novi :D
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 18.02.2018 12:34

Dziękuje za odpowiedź. O tym rejsiku też myślałem-mam nadzieję że są one w przystępnej cenie bo na pewno warto. Pozdrawiam i już czekam na Waszą kolejną wyprawę bo bardzo fajnie się Was czyta i ogląda.
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 18.02.2018 14:10

Byłem parę lat temu w Buljaricy i powiem tak,plaża jest na tyle duża że nie ma tłumów ,jest sporo miejsca w porównaniu do Petrovaca gdzie człowiek na człowieku
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 18.02.2018 16:27

kibic hr napisał(a):Dziękuje za odpowiedź. O tym rejsiku też myślałem-mam nadzieję że są one w przystępnej cenie bo na pewno warto. Pozdrawiam i już czekam na Waszą kolejną wyprawę bo bardzo fajnie się Was czyta i ogląda.

Mam nadzieje, że po powrocie też zdasz relację z wojaży :D
Będę czekać :lol:
szery napisał(a):Byłem parę lat temu w Buljaricy i powiem tak,plaża jest na tyle duża że nie ma tłumów ,jest sporo miejsca w porównaniu do Petrovaca gdzie człowiek na człowieku

czyli potwierdziło się moje wcześniejsze przypuszczenie :roll:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 18.02.2018 17:12

Daleko nie ujechaliśmy :oczko_usmiech: stajemy bowiem na chwilę w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes Vepric
Powstało w 1908 roku Vepric.
Jego założycielem był biskup dr. Juraj Carić, który zgodnie ze swoją wolą jest tu pochowany. Naturalna jaskinia i otaczający ją krajobraz ze wzgórzami, roślinnością i strumieniem, do złudzenia przypomina Lourdes. W sanktuarium wzniesiono kaplicę z zakrystią, ołtarz na placu, konfesjonały, stacje drogi krzyżowej, ośrodek duszpasterski i ścieżki dla procesji.
DSC02674.jpg

DSC02677.jpg

DSC02678.jpg
Na mszy była grupa pielgrzymów z Austrii. Jeszcze ich dzisiaj spotkamy.

DSC02679.jpg

DSC02680.jpg

DSC02681.jpg
A tu w kaplicy byli pielgrzymi z Polski

DSC02682.jpg

DSC02684.jpg

DSC02685.jpg

DSC02686.jpg

DSC02688.jpg

DSC02687.jpg

DSC02692.jpg

DSC02695.jpg

DSC02697.jpg

DSC02698.jpg

DSC02699.jpg

Na zakończenie spotykamy spragnionego kocurka :D
DSC02700.jpg

DSC02702.jpg
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.02.2018 08:09

Nie wiem czemu ale nigdy nie byliśmy w tym sanktuarium. Bardzo ładne miejsce :lol:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latac

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 20.02.2018 10:49

Beata W. napisał(a):Nie wiem czemu ale nigdy nie byliśmy w tym sanktuarium. Bardzo ładne miejsce :lol:

A my jak tamtędy przejeżdżamy to lubimy się zatrzymać :D
Dla złapania oddechu... w ciszy ( choć to ostatnio nie było nam dane :wink: ) :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacko-czarnogórska relacja krakusów. Powrót po latach - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone