Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

chorwackie wino

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fumarek
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 20.02.2008
chorwackie wino

Nieprzeczytany postnapisał(a) fumarek » 20.06.2008 10:37

Jakie są dobre chorwackie wina. Które warto zakupić do domku?
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 20.06.2008 11:00

najlepiej te, ktore ci posmakuja.
tak wiec trzeba probowac nieustannie :D
fafikdog
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fafikdog » 20.06.2008 11:37

Dla mnie najlepsze są te robione przez Chorwatów w domu.
Próbować jednak trzeba. :lol:
mario_
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 21.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario_ » 20.06.2008 13:29

ja generalnie biorę wszystkie czerwone po butelce lub dwie bo w Polsce nie ma żadnych, no może jedno.

Domowe wina są najlepsze tylko nie można ich długo trzymać po powrocie, zwłaszcza jeśli sa w plastikowej butelce. Nie wiem, może się mylę..
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 20.06.2008 13:38

czerwone,slodkie - Prosiek ...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.06.2008 13:43

Bardzo dobre winka uzyskuje się ze szczepu Plavac Mali.
Pelješki Dingač i Postup! Ale i Plavcom z Hvaru i Visu nic nie można zarzucić. Również polecam kupować od gospodarzy i w rozlewniach (naturalnie uprzednio spróbować!).
Koniecznie skosztować deserowego prošku!
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 20.06.2008 14:02

fafikdog napisał(a):Dla mnie najlepsze są te robione przez Chorwatów w domu.
Próbować jednak trzeba. :lol:

To prawada, te domowe są najlepsze. Polecam jednak też czerwone wino z okolic Primosten - wino Babic /Babicz/.
Pozdrawiam
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.06.2008 17:13

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Bardzo dobre winka uzyskuje się ze szczepu Plavac Mali.
Pelješki Dingač i Postup! Ale i Plavcom z Hvaru i Visu nic nie można zarzucić. Również polecam kupować od gospodarzy i w rozlewniach (naturalnie uprzednio spróbować!).
Koniecznie skosztować deserowego prošku!



Postup---to moje "wybitnie" ulubione. Niesamowicie "gęste", o bardzo długim smaku, aromatyczne, ciężkie. Drogie, w Cro najczęściej ponad 200 kun, w Polsce kupuję czasami, ok 80 zł
Prosku nie lubię, wykrzywia mnie od słodkości.
KonJarek
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KonJarek » 20.06.2008 19:18

Iwona Baśka napisał(a):To prawada, te domowe są najlepsze. Polecam jednak też czerwone wino z okolic Primosten - wino Babic /Babicz/.
Pozdrawiam

Potwierdzam, ale z jednym wyjątkiem - kupiłem Babić w Primośtenie na straganie i niestety był beznadziejny, ale to był wyjątek potwierdzający regułę. Domowy Babić zawsze był świetny i w 100% godny polecenia a na straganach po prostu sprzedają jakieś kiepskie podróby.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 20.06.2008 20:15

Na Istri polecam:
Teran(czerwone)
Malvazija(białe)

Wyspa Krk:
Žlahtina (białe)

:wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.06.2008 22:44

mirko napisał(a):Na Istri polecam:
Teran(czerwone)
Malvazija(białe)

Wyspa Krk:
Žlahtina (białe)

:wink:



Jest na Istrii winiarnia, sprawdzona kilka razy, wyśmienita--CO--Koreniki Coronichi. Mają wyśmienitą Malvaziję, Teran i Merlot, mają też dla wybranych gości SUPER rakiję, polecam.
ATC d.o.o. AGRO TURISTIćKI CENTAR Koreniki 86, niedaleko Umagu, Lavrecicy. Byłem u nich wiele razy, mamy wspólne zdjęcia, ciekawi ludzie, oprowadzili nas po całej winiarni, pokazali proces wytwarzania wina, ciekawe.
Ostatnio dostaliśmy od nich ocet winny, zapas na prawie cały rok, sałatki wspaniałe. Trochę tę winiarnię reklamuję, ale z czystym sumieniem mogę ich polecić, trochę na winach znam się.
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 20.06.2008 22:57

fumarek napisał(a):Jakie są dobre chorwackie wina. Które warto zakupić do domku?


Poczytaj sobie tu:
http://www.winomania.pl/archiwum.php?id=114&s=5
Ostatnio edytowano 20.06.2008 22:58 przez Korala, łącznie edytowano 1 raz
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 20.06.2008 22:57

fumarek napisał(a):Jakie są dobre chorwackie wina. Które warto zakupić do domku?


Poczytaj sobie tu:
http://www.winomania.pl/archiwum.php?id=114&s=5
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.06.2008 23:14

Fumarku,
Teraz skojarzyłam (jeśli się mylę, to mnie popraw), że wybierasz się na Hvar...
Jeśli tak, to obowiazkowo spróbuj hvarskiego wina Bogdanuša (o zółtawo - złotym kolorze).
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 21.06.2008 01:16

Jakby ktoś był w zachodniej części Korculi to polecam spróbować domowe białe od państwa Zdravka i Ruzy Separović, właścicieli przydomowego kampu we wsi Potirna Nova. Najlepsze białe chorwackie jakie piłem, z takim fajnym dębowym posmakiem. Czerwone od nich też daje radę, a rakija tym bardziej. A przede wszystkim to wyjątkowo sympatyczni ludzie i warto pomieszkać u nich na kampie :)
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone