Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie wina w Polsce.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004
Chorwackie wina w Polsce.

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 14.12.2010 19:55

Witam
jakież zdziwienie mnie dopadło gdy w niedużym sklepie na południowy krańcu Polski oczy moje ujrzały plavac, graszewinne, wina z Istrii i inne specjały łącznie z szampanem i brandy z Makarskiej.
Zdziwienie moje było tym większe że nie była to żadna sieciówka dla której globalizacja jest chlebem powszechnym ale średniej wielkości wiejski sklep choć całkiem dobrze zaopatrzony. Tajemnica szybko się rozwiązała bo na odwrocie przeczytałem że dystrybutorem jest firma z sąsiedztwa.

Z jednej strony fajnie bo będzie dostęp cały rok, a z drugiej czasami warto czekać żeby na miejscu posmakować, a i łatwo było o "niedostępny" prezent.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.12.2010 08:25

Jakiś czas temu też znalazałm chorwackie wino w naszym sklepie... musiałam się bardzo opierać żeby nie kupić i nie kupiłam :)

Chcę żeby ten smak towarzyszył widokowi na Jadran i żeby kojarzył mi się z rykiem cykad. Warto poczekać, wtedy się człowiek bardziej cieszy taką butelczyną :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.12.2010 16:24

A ja dziś widziałem Prosec...

Tylko jak przekręciłem butelkę, to się okazało, że to włoskie Prosecco :D

Nie zaryzykowałem.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 15.12.2010 17:17

weldon napisał(a):A ja dziś widziałem Prosec...

Tylko jak przekręciłem butelkę, to się okazało, że to włoskie Prosecco :D

Nie zaryzykowałem.


Oryginalny Prosek chorwacki jest w sklepach Piotr i Paweł. Firma poznańska ale ponoć ma sklepy w innych miastach:?:
Ostatnio edytowano 15.12.2010 17:22 przez longtom, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.12.2010 17:22

Piotr i Paweł jest w Markach.

Nawet mam niedaleko.

Z 10 km, przejazd przez jeden most, jedna przebudowa trasy, kilka skrzyżowań, jeden most w budowie ...

Wyprawa na jakieś 5 - 6 godzin :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 15.12.2010 17:25

weldon napisał(a):Piotr i Paweł jest w Markach.

Nawet mam niedaleko.

Z 10 km..


A ja z 10 ale minut spacerkiem (5 w jedną i 5 w drugą stronę)
:wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 15.12.2010 18:01

Do "Piotra i Pawła" mamy 10 min samochodem , ale co z tego ......ani rakija ani Prosek w Polsce nam nie smakuje .......nie te klimaty. :cry:

Mamy jeszcze zapasy rakiji przywiezionej w tym roku z HR , wiśniowej , cytrynowej i morelowej i stoją ......jakoś tutaj tak nie smakuje jak w HR. Obrazek
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.12.2010 19:19

Troszkę "smaka" mi narobiliście, chyba wyciągnę z piwniczki Postupa z lat 90-tych, dobry będzie do fasolki po bretońsku :?: jak nie, to podam serki
Vranac--kupuję obecnie po 19 zł :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 15.12.2010 21:35

maciek1956 napisał(a): Postupa z lat 90-tych, dobry będzie do fasolki po bretońsku :?

Do fasolki to raczej jakąś rakiję szykuj. :D Ewentualnie naszą czystą. :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.12.2010 23:01

longtom napisał(a):Oryginalny Prosek chorwacki jest w sklepach Piotr i Paweł. Firma poznańska ale ponoć ma sklepy w innych miastach:?:

Czasami można go też spotkać w Leviatanie oraz w Selgrosie, inne chorwackie wina również. :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.12.2010 23:07

majeczka napisał(a):
longtom napisał(a):Oryginalny Prosek chorwacki jest w sklepach Piotr i Paweł. Firma poznańska ale ponoć ma sklepy w innych miastach:?:

Czasami można go też spotkać w Leviatanie oraz w Selgrosie, inne chorwackie wina również. :papa:

Oby tylko nie ten produkcji Istravino....ten autentycznie w Pl widziałam..ale do spożycia się nie nadaje...
AndrzejJ. napisał(a):http://www.klubwina.pl/wyprawa_hvar.shtml

Ten artykuł to naprawdę specjalista pisał.. prč i parč to jedno i to samo..
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 15.12.2010 23:13 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 15.12.2010 23:13

fu ten prosec jest paskudny :(
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 15.12.2010 23:54

Na dobranoc ...
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 16.12.2010 00:58

maniust napisał(a):Do "Piotra i Pawła" mamy 10 min samochodem , ale co z tego ......ani rakija ani Prosek w Polsce nam nie smakuje .......nie te klimaty. :cry:

Mamy jeszcze zapasy rakiji przywiezionej w tym roku z HR , wiśniowej , cytrynowej i morelowej i stoją ......jakoś tutaj tak nie smakuje jak w HR. Obrazek


Jestem tego samego zdania! Rakija w Chorwacji, winko grzane na nartach, dorsz nad Bałtykiem. Inaczej wszytstko ma inny smak :) Pozdrawiam Cromaniaków
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Chorwackie wina w Polsce.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone