Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie tunele

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 10.05.2018 11:37

kaeres napisał(a):Maksymalną różnicę przed i po tunelu SV. Rok miałem w 2014r.
15`C przed i 23`C za nim (oczywiście jadąc na wybrzeże).


Ja maksymalną różnicę miałem w lipcu 2016r., przed tunelem było bardzo mglisto i temperatura o 8 rano, ok. 8-9st. Po drugiej stronie piękne słońce i 21-22st.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 11.05.2018 11:22

martinb33 napisał(a):Może pytanie już gdzieś było ale zaryzykuje i zapytam.
Jadąc od przejścią granicznego z Węgrami na Zagrzeb autostradą później na południe autostradą i zjazd do Makarskiej jakie się po dordzę mija tunele i które z nich są płatne?

Napiszę co prawda, OT, ale jeśli jedziesz tam pierwszy raz, to może zastanów się, czy nie pojechać do zjazdu Šestanowac. Nieco wcześniej zjedziecie z autostrady, ale za to widoki po drodze będą ciekawe :)
Na żywo wygląda zdecydowanie lepiej, niż na GSV :D
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 11.05.2018 12:39

Dlaczego by nie ;) różnica nie wielka więc może warto ;)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 11.05.2018 13:58

martinb33 napisał(a):Dlaczego by nie ;) różnica nie wielka więc może warto ;)

Tam jest nawet miejsce, aby się zatrzymać i w spokoju obejrzeć okolicę, polecam :)
A żeby nie było całkiem OT: i tak zaliczycie dwa najdłuższe tunele po drodze-Mala Kapela i Sv. Rok :) Za tym drugim już zobaczycie Adriatyk, ale widok, o którym pisałem "robi robotę" :) Tym bardziej, że pojawia się niespodziewanie-przejeżdza się zakręt i otwiera się piękny widok na morze :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Aktualne ceny paliwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 11.06.2018 00:57

ANOOK napisał(a):A tak przy okazji dla jadących w okolice Makarskiej przez zjazd w Zagwozdzie - nie ma już dodatkowej opłaty za przejazd przez tunel pod Św. Jure
Właśnie zacząłem urlop- chyba wiecie gdzie.............

Co prawda, nie przejeżdżałeś pod Sv. Jure ;), ale pozdrów on nas Makarską :D :D :D
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Aktualne ceny paliwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 11.06.2018 09:02

Potwierdzam, nie ma opłat za tunel
W nocy z soboty na niedzielę wróciłem z Makarskiej, jeśli są jakieś pytania chętnie odpowiem ;)
Jeśli ktoś jedzie w stronę Włoch ( Wenecja, Bibione itp ) też chętnie pomogę ;)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone