Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie tunele

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 07.03.2011 23:52

poszperałem trochę w necie na temat "naszego tunelu" i niestety wykonawca była firma ... z czech :( więcej tutaj klik
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 08.03.2011 09:15

telepol napisał(a):poszperałem trochę w necie na temat "naszego tunelu" i niestety wykonawca była firma ... z czech :( więcej tutaj klik



może właśnie ona robiła Sveti Rok..... :o
Żarty oczywiscie, ale tunel wyglada naprawde imponujaco - nie mówię o długosci ale o jakosci - na najwyższym europejskim a moze nawet światowym poziomie, cena wykonania tez jest imponujaca..... :D
linka.91
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 11.02.2018
Tunel ciepło - zimno

Nieprzeczytany postnapisał(a) linka.91 » 08.05.2018 20:36

Niedawno dowiedziałam się o istnieniu tego tunelu. Wiem, że znajduje się na autostradzie A1. Przed tunelem i za nim występuje znacząca różnica temperatur. Mam w związku z tym pytanie: czy jadąc magistralą również można się spodziewać takiej różnicy temperatur na tej wysokości?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Tunel ciepło - zimno

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 08.05.2018 20:43

Tunel Sv. Rok. Zmiana klimatu jest widoczna, ale latem przy dobrej pogodzie jakichś drastycznych skoków temperatury nie ma. Wysokość nie ma znaczenia, bo to nie Alpy, a autostrada nie prowadzi szczytami.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Tunel ciepło - zimno

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.05.2018 20:58

linka.91 napisał(a):Niedawno dowiedziałam się o istnieniu tego tunelu. Wiem, że znajduje się na autostradzie A1. Przed tunelem i za nim występuje znacząca różnica temperatur. Mam w związku z tym pytanie: czy jadąc magistralą również można się spodziewać takiej różnicy temperatur na tej wysokości?


magistrala już jest za strefą gór Velebitu, więc znacznej "nagłej" różnicy temp. nie ma; aczkolwiek im dalej na południa oczywiście zwykle wzrasta
linka.91
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 11.02.2018
Re: Tunel ciepło - zimno

Nieprzeczytany postnapisał(a) linka.91 » 08.05.2018 20:58

Dziękuję :wink: Pisząc o wysokości miałam na myśli podobną długość geograficzną.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2018 14:17

Różnica temperatury przy tunelu Sv. Rok wynika bardziej z faktu znalezienia się po drugiej stronie Velebitu. Można np. z ciepła i słońca na wybrzeżu wyjechać na 18 stopni i burzę... albo na
sv_rok_sev_2602_2.jpeg.jpeg

;)
linka.91
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 11.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) linka.91 » 09.05.2018 14:54

No to na szczęście na magistrali nie natknę się na tak ekstremalne warunki :D I jadę w lipcu :smo:
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 09.05.2018 14:55

Może pytanie już gdzieś było ale zaryzykuje i zapytam.
Jadąc od przejścią granicznego z Węgrami na Zagrzeb autostradą później na południe autostradą i zjazd do Makarskiej jakie się po dordzę mija tunele i które z nich są płatne?
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 09.05.2018 14:59

Jadąc autostradą nie ma już dodatkowych opłat za tunele. Po zjechaniu z autostrady przed Baśka Voda jest ostatni tunel, który do tej pory był płatny 20 KUN. Ktoś tu niedawno pisał, że ma być już bezpłatny .
Ostatnio edytowano 10.05.2018 08:55 przez Andzia*, łącznie edytowano 2 razy
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 09.05.2018 15:42

Andzia* napisał(a):Jadąc autostradą nie ma już dodatkowych opłat za tunele. Po zjechaniu z autostrady przed Baśka Voda jest ostatni tunel, który do tej pory był płatny 20 KUN. Ktoś tu niedawni pisał, że ma być już bezpłatny .


Tak jest Andziu, też gdzieś czytałem ,że ten tunel jest od 2018r za darmo. Zobaczę we wrześniu ;)
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 09.05.2018 16:38

Potwierdzam, że tunel Sv.Ilia pod Biokovem jest darmowy. Tak więc, zjeżdżając w Zagvozg do Makarskiej już nic się ekstra nie płaci.
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 10.05.2018 08:55

marco156 napisał(a):
Andzia* napisał(a):Jadąc autostradą nie ma już dodatkowych opłat za tunele. Po zjechaniu z autostrady przed Baśka Voda jest ostatni tunel, który do tej pory był płatny 20 KUN. Ktoś tu niedawni pisał, że ma być już bezpłatny .


Tak jest Andziu, też gdzieś czytałem ,że ten tunel jest od 2018r za darmo. Zobaczę we wrześniu ;)

:wink:
plakon napisał(a):Potwierdzam, że tunel Sv.Ilia pod Biokovem jest darmowy. Tak więc, zjeżdżając w Zagvozg do Makarskiej już nic się ekstra nie płaci.

i wszystko jasne :)
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 10.05.2018 09:25

plakon napisał(a):Potwierdzam, że tunel Sv.Ilia pod Biokovem jest darmowy. Tak więc, zjeżdżając w Zagvozg do Makarskiej już nic się ekstra nie płaci.


Jest za free, ale ludzie dalej stają na bramkach i cisną w guzik :mrgreen: :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.05.2018 09:55

Maksymalną różnicę przed i po tunelu SV. Rok miałem w 2014r.
15`C przed i 23`C za nim (oczywiście jadąc na wybrzeże).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone