Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie Jedzonko

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janlewbr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janlewbr » 29.05.2011 19:39

Janusz Bajcer napisał(a):
joajer napisał(a):No teraz to jest szynka ze świni a jak ileś lat temu jeździłem po Dalmacji to widziałem wszędzie pieczone jagnię ( Dużo pieczączych się jagniów - nie wiem jak to po Polsku napisać? baranów?) i przy tych grillach - wędzarniach był napis :Dalmatyński Prsut.
Dlatego mnie dziwi cena mięsa z grilla.


Zawsze to była szynka ze świni, a napis przy pieczonym jagnięciu świadczył, że oprócz tego mięsa mogłeś w tym miejscu nabyć dalmatyński pršut.

PS Tłumacz google tłumaczy mi, że pieczona jagnięcina to pečena janjetina.


Prsut - w Polsce trudno dostać w sklepie coś podobnego 100% mięsa w mięsie lekko podwędzonym porządnie zasuszonym . U nas dodatki to 1/2 wagi szynki a tam nie ma grama wody może ciut dodatków ale dodawanie żelatyny zatrzymującej wodę w wypadku tej wędliny nie ma najmniejszego sensu nawet Żywiecka orginalna jest pompowana .
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.05.2011 19:44

Szynek do woli; musisz poszukać np. parmeńskiej.
Ceny oscylują w granicach 200pln/kg
Niestety prsut smaczniejszy.
elli_spirelli
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 27.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli_spirelli » 30.05.2011 19:31

FUX napisał(a):Szynek do woli; musisz poszukać np. parmeńskiej.
Ceny oscylują w granicach 200pln/kg
Niestety prsut smaczniejszy.


przykro mi, ale tu musze niestety cos napisac:

prawdziwy chorwacki-Pršut i prawdziwa wloska-Prosciutto di Parma smakuja identycznie. Choc tak samo produkowana Jamón Serrano z Hiszpanii jest trochu w smaku inna (pewnie przez przyprawy - nie wiem) ... nie mam na mysli ze gorsza. Ale i tak to to wszystko, to szynka suszona na powietrzu, ktora swoja cene zawdziecza okresowi dojrzewania(2 i wiecej lat) Warta sprobowania, choc droga, ale u nas tego nie ma, albo moze jeszcze nie.
Choc szynka pod nazwa Prosciutto jest dosc popularna w sklepach-marketach - jednak owa czesto mija sie z "orginalna", bo nazwa nie jest podobno chroniona patentem. Tak samo jak nasze polskie kabanosy - ja se tu gdzie mieszkam, takie kupilam i zamarlam, jak zobaczylam co przez to bylo rozumiane ... :lol: kielbasa "krakowska" to kolejny przyklad 8O
Ostatnio edytowano 30.05.2011 20:48 przez elli_spirelli, łącznie edytowano 1 raz
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 30.05.2011 20:39

Można w Polsce kupić Włoską serrano, proscciutto i inne tego typu szynki. Ceny w marketach jak Lidl czy Biedronka są w granicach 6-8zł/100g i to niby made in Italy czy Germany ale fakt, że z folii to nie to samo jak ukrojone bezpośrednio z nóżki. Wędliny które kupowałem we Włoszech świeżo krojone, choć z marketu smakowały wyśmienicie.
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 07.06.2011 15:15

U mnie na imprezkach znakomicie sprawdza sie jako zakąska cevapcici. Przyprawę do niego znalazlam w Kauflandzie. Proste, szybkie i przypomina i nadchodzących wakacjach, do tego chorwacka muzyczka i łatwiej znieść czas oczekiwania.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 07.06.2011 15:37

Cevapcici--mówisz-masz :wink:

Obrazek
apriori
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) apriori » 17.06.2011 10:51

witam,

dorzucę wszechobecny odojak na zaru - wprawdzie świnina ale warto przynajmniej raz skosztować np jedna porcja na dwoje
a na deser palacinke sa sladoledom - nie wiem dlaczego zwykłe naleśniki z lodami tak dobrze tam smakują?

pozdrawiam czytających

Jari
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 21.06.2011 11:44

Witam! Chciałabym zapytać forumowiczów czy ktoś wie jak poprosić w sklepie o kiszoną kapustę, ale kiszoną w całej główce? Trafiliśmy kiedyś taką w okolicach Klenowicy i była wspaniała..mhm.. Nawet nasz pies jamnik skamlał za nią. Potem w następnych wyprawach próbowaliśmy to dostać, ale bez powodzenia. Może to tylko w tamtym regionie bywa?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.06.2011 18:41

Molimo kiseli kupus u balon
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 06.07.2011 19:15

Ktoś się orientuje, gdzie w okolicach Makarskiej można znaleźć taką przydrożną chatę wiejską (nie wiem jak to się fachowo nazywa) w której można kupić regionalne dania mięsne?
Mirek 52
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirek 52 » 10.07.2011 23:31

Makrela z grilla. Do tego sałatka z pomidorów w zalewie z octu winnego i do tego wino albo piwo. Parę lat temu podczas pierwszego pobytu w Chorwacji gospodarz nam to przyrządził. Pycha.
krups
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krups » 16.07.2011 13:40

pam napisał(a):No i jeszcze BAMBUS - czyli czerwone wino z colą


Czerwone wytrawne wino z colą, dobrze schłodzone... super wynalazek, ale pierwszy raz piłem w ameryce południowej, chyba w Urugwaju, 22 lata temu.
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 16.07.2011 14:22

maciek1956 napisał(a):Cevapcici--mówisz-masz :wink:

Obrazek


Czekam z niecierpliwością na czas kiedy będę mógł się tym delektować ! Miazga :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.07.2011 15:04

elli_spirelli napisał(a):przykro mi, ale tu musze niestety cos napisac:

prawdziwy chorwacki-Pršut i prawdziwa wloska-Prosciutto di Parma smakuja identycznie. Choc tak samo produkowana Jamón Serrano z Hiszpanii jest trochu w smaku inna (pewnie przez przyprawy - nie wiem) ... nie mam na mysli ze gorsza. Ale i tak to to wszystko, to szynka suszona na powietrzu, ktora swoja cene zawdziecza okresowi dojrzewania(2 i wiecej lat) Warta sprobowania, choc droga, ale u nas tego nie ma, albo moze jeszcze nie.

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić.. Podobna, ale nie taka sama technologia...Pršut delikatnie się podwędza (co już "robi różnicę"); poza tym jest on zdecydowanie bardziej słony niż szynka parmeńska.. Zresztą sam fakt "dojrzewania" w nieco nawet odmiennych warunkach klimatycznych (choćby stopień wilgotności powietrza) ma niewątpliwy wpływ na smak.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 16.07.2011 17:16

funkyman3 napisał(a):Ktoś się orientuje, gdzie w okolicach Makarskiej można znaleźć taką przydrożną chatę wiejską (nie wiem jak to się fachowo nazywa) w której można kupić regionalne dania mięsne?


Nigdzie, to nie Niemcy!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Chorwackie Jedzonko - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone