Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacka przygoda po raz pierwszy...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 31.12.2007 09:35

wojtku,
możesz pytać śmiało tutaj - może komuś sie to przyda na przyszłość
a jeśli jednak wolisz na priva to w moim profilu jest adres - wystarczy kliknąć i już
pozdrawiam
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 31.12.2007 10:08

a ja myślałem że tylko ja w sylwestra czytam forum .... :-)

chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć jak jest ze zwiedzaniem z psem czy są jakieś przepisy zakazy w cro oczywiście(co do ogólnych zasad paszportów podróży to wiem chyba wszystko). Widziałem że byliście nad jeziorkami. wolno tam wchodzić z czworonogiem? A jak z innymi parkami w jakich byliście? Wybieramy sie pod koniec sierpnia z naszym goldkiem zwierzak wielkości waszego (sorki jaka to rasa?) myślę że jak będę miał dla niego wodę w plecaku to da rade :-). Nie wiem jak ja woda dla rodzinki psa i torba z aparatem , chyba już zapiszę się na siłownię czy coś :-)
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 31.12.2007 10:23

czy Fidżi to Flat Coated Retriever ?
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 31.12.2007 10:23

Wojtku, mam nadzieje, że to co napiszę pomoże tobie w decyzji wyjazdu z czworonogiem.
Piszesz, że jedziecie pod koniec sierpnia - na szczęście wasz golden jest biszkoptowy, to nie powinien aż tak łapać słońca jak nasz Fidżi (to jest mieszanka labka z goldenem). Ona jest czarna i w słońcu to potrafi być jej gorąco.
Nasze stałe wyposażenie plecaka męża to była woda dla psa 1 l i dla nas 1/2l, my damy radę, w razie czego możemy kupić zawsze coś do picia lub lody, a woda dla psa koniecznie musi być w plecaku.
Co do zwiedzania - w jeziorach Plitwickich nie ma problemu z psem, ale musicie z nim isć na smyczy szczególnie na kładkach, my jak było mało osób na ścieżce ziemnej puszczalismy ją, chętnie chciała wchodzić do wody, czego generalnie nie wolno. W innych parkach nie byliśmy.
Co do zwiedzania miast - jest to małe ograniczenie, bo razem do jakiegoś obiektu nie wejdziemy, tylko albo na zmianę, albo odpuszczamy i tak zwane następnym razem. Na mury w Dubrowniku to proponuje ci zabrać nawet dwie butelki wody, bo jak sprawdziliśmy, jak duszno jest na dole, gdzie pies ma pyszczek, to się za głowę złapaliśmy. Powyżej murów wiatr wieje i jest ok, a tam - parówka!!! Może ci sie to przyda.
Nasza suka oczywiście jeździ w szelkach podpieta do pasów, z tyłu na siedzeniu. Nie wiem jak was psiulek, ale jak z tyłu a nie w bagażniku - to szelki koniecznie.
Nie pamietam, żeby gdzieś wymagali kaganiec.
No i co do plaż - raczej na miejskich plażach psy nie mogą być obecne, nie wiem jak to jest w sezonie, bo my zawsze po lub przed jesteśmy.
Jakby cos jeszcze się dręczyło - pisz śmiało. :wink:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 31.12.2007 10:26

wojtek. napisał(a):czy Fidżi to Flat Coated Retriever ?


można ją do tego zaliczyć, ale tak serio to jest mieszanka - matka labek biszkopt, tata golden i wyszła Fidżi :lool: :lool: :lool: :lool:
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 31.12.2007 11:31

Dzięki co do Fidżi ładnie wyszło to mieszanie :) :) Bo ze mnie to taki spec od psów. To że mój jest golden to wyczytałem w jego rodowodzie :wink: :wink:

Co do zwiedzania miasta to tak myślałem żeby na zmianę chodzić. Fajnie że do jeziorek można razem, na plaży tęż nie powinno być kłopotów, bo ja to z plażowania tęż najbardziej cień lubię :-) razem w cieniu sobie posiedzimy

Gdzieś na forum znalazłem wątek bodajże Jurka, pisał gdzie był ze swoim psiakiem, przyda sie,.

Tylko szelki musimy mu sprawić jak już podrośnie bo teraz ma cztery miesiące i jest jeszcze malutki ;-) tylko 18 kg waży

Pozdrawiam Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku

PS. A jak Chorwaci w miastach reagują na psy?
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 31.12.2007 11:41

Wojtek, jeśli teraz wasz psiulek jest mały - nauczcie go, że jazda samochodem jest fajna. Nie każdy pies to lubi. Nasza jak miała 4 miesiące już w góry do Murzasichle pojechała. Dlatego my z nią nie mamy żadnych problemów z jazdą. Wsiada i od razu śpi.
Dobre szeli to Trixie. Mozna na allegro kupić.
Mnie Jurek też pomógł, jak pierwszy raz jechaliśmy z psiakiem do Cro.
Co do Chorwatów i psa w miastach - nie ma problemu z tym. Upewnij sie tylko, czy tam gdzie jedziecie (chodzi mi o kwatere) akceptują zwierzęta, bo jak nie to musisz poszukac czegoś innego.
A jeśli chodzi o zachowanie względem psa, to chyba w Dubrowniku pisałam, że na murach pani wyszła z miską wody dla Fidzi jak ją zobaczyła :-) Tak więc miło są do nich nastawieni, oni lubią zwierzęta.
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 31.12.2007 11:49

Sorki niezbyt dokładnie przeczytałem Świetny zresztą opis waszych wakacji, usiłuję zakończyć sprawy firmowe, a przy tym coś poczytać na forum. Dokładnie poczytamy z rodzinką, w domku bo chcę im pokazać fotki Też Niezłe. Co do jazdy samochodem to Boni już się nauczył że ten warczący potwór nie gryzie i zaraz jak wsiądzie to... usypia.
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 03.01.2008 18:27

no i jak - przeczytana relacja?
masz jeszcze jakieś pytania co do podróży z psiakiem??
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 04.01.2008 10:42

wszystko wiem Jedziemy w sierpniu w okolice Zadaru..... :-)


Witki melduję wykonanie zadania :-) Cała relacja przeczytana .
Relacja jest świetna zwłaszcza dzięki super zdjęciom, GRATULUJĘ
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 09.11.2008 23:28

tak mi się tęskno zrobiło że musiałam sobie poczytać i powspominać .... :wink:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 18.11.2008 19:37

Dotarłam i tu :D
Przepiękna relacja!
Przepiękne zdjęcia!
Przepiękne wspomnienia!
I wogóle super mi się czytało :)))
Znajome miejsca, widoki ahhh :)
A Zuzę też poznałam.. była w tym roku rezydentką,
jak byłam w Basce Vodzie..
Namawiała nas na drogie wycieczki z biura... :roll: :twisted:
No ale nic ;) :D
Pozdrówki!
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 18.11.2008 22:40

mutiaq napisał(a):Dotarłam i tu :D
Przepiękna relacja!
Przepiękne zdjęcia!
Przepiękne wspomnienia!
I wogóle super mi się czytało :)))
Pozdrówki!


miło to słyszeć...
zapraszam do drugiej części, tam też jest fajna relacyjka :wink:
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17626
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 05.03.2016 00:07

o matulu... jak fajnie jest poczytać swoje wypociny sprzed 10 lat :-)
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 05.03.2016 09:57

witki napisał(a):o matulu... jak fajnie jest poczytać swoje wypociny sprzed 10 lat :-)

o matulu...jak fajnie Cię zobaczyć :roll:
to ja fiolek po małym liftingu :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacka przygoda po raz pierwszy... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone